Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) 04ahgy válasza HERR Z (#600) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szia!

Nagyon amatőrként, részlegesen tudok csak a kérdésedre válaszolni (mivel magam is csak élvezem inkább a zenét), de hátha valami kis támpontot ad, vagy kiindulási információval szolgál.

1:Mit jelent az, h dallamhangszer?

Szerintem az (paraszti ésszel), amin dallamot lehet játszani. Dallam = változó zenei hangok. Ha az ütőshangszereknél maradunk, dallamhangszer a xilofon, a cimbalom, nem dallamhangszer a triangulum, nagydob. Az üstdob az amolyan határeset, mert lehet belőle egy is, meg egészen sok is. :D
Pl. Zsoldos Béla: Üstdobverseny c. művében egyértelműen dallamhangszer a használati módja, mert több, skálázva található. Sztravinszkij: Tavaszi áldozat c. műve is ilyen még.
Egy Beethoven szimfóniában viszont csak egyetlen üstdob van, néha egy-egy üstdobütés hangzik el. Ott nem dallamhangszerként viselkedik.

6:Melyik oktávváltó hangszer, a marimba v a xilofon? Mit jelent az, h oktávváltó?

Oktávváltó szerintem az a hangszer, ami nem csak egy oktávot, hanem többet fog át. A klasszikus klasszikus zenei hangszerek legtöbbje ilyen. (Milyen jól megfogalmaztam. :C )
Pl.: fuvola, oboa, klarinét, trombita, fagott, kürt, harsona, tuba(?). A hegedű, és társai. (Ugye nem túl észrevehető, hogy szeretem a fúvósokat? :DDD) A zongora, csembaló is oktávváltó ennek tükrében.
Az általad felsorolt két ütőshangszer közül pedig akkor a xilofon.

Ezek szigorúan nem hozzáértő meglátások, csak amatőr sejtések.
Majd a profik kijavítanak.

HGyu

MOD.: Affene, most látom csak a dátumot. Szegény ismerősödnek már édesmindegy... :( De a kérdés akkor is érdekes, mélyüljünk el az ütősök világában!

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#602) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ma voltam a Zeneakadémián!

A Győri Filharmonikus Zenekar zenélt, Nicolas Krauze francia karmester vezénylete alatt. A karmester nagyon fiatal volt, nagyon dinamikusan vezényelt ugyanakkor. A zenekar szó szerint, és átvitt értelemben is _fantasztikus_ teljesítményt nyújtott.

Az előadás első felében Camille Saint-Saëns – Haláltánc és szintén tőle a Hegedűverseny volt, amit eljátszott a zenekar.
Második része az estének: Hector Berlioz – Fantasztikus szimfónia.

Retenetesen jól játszottak, igazi szívvel lélekkel előadott zene volt ez! Nagyon tetszett.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#603) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Kicsit off, de mégis idevág, pláne, ha már Camille Saint-Saëns-nál járunk :)
[link]

...mint az közismert...

(#604) 04ahgy válasza PapaMaci (#603) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hmmm. Egész jól sikerült eljátszanom... :P De nagyot röhögtem rajta.

Egyébként tényleg, az általad linkelt mű (Swan) is a legjobbak között szerepel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#605) Bernardo20 válasza PapaMaci (#603) üzenetére


Bernardo20
senior tag

ez teljesen beteg, de egész jól megcsináltam én is:D:D ez jópofa!

(#606) raskolnikoff válasza HERR Z (#600) üzenetére


raskolnikoff
őstag

máskor fordulj hozzám ;) kicsit elkéstem.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#607) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Hali!

Ha már itt vagy, azért kifejthetnéd a válaszokat!

...mint az közismert...

(#608) Dylen


Dylen
aktív tag

Gershwin Kék rapszódiáját ki szereti? Engem lenyűgöz. Mikor először hallottam rögtön beugrott a Tom és Jerry:)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#609) 04ahgy válasza raskolnikoff (#606) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Na, és mennyire voltak pontosak a tippjeim? Megoszthatnád nyilvánosan a nagyközönséggel, ahogy PapaMaci is mondja... :D

Dylen @ #608: én még nem ismerem, de csak jókat hallottam róla. Egyébként újabban Sosztakovicsozok és Sztravinszkijezek. Hallgatásügyileg. De a kedvenc stílusom a késő romantika.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#610) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Senki sem jár erre mostanában rajtam kívül? Csak nézem, ahogy nincs mit nézni. :(

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#611) Don Vittorio válasza 04ahgy (#610) üzenetére


Don Vittorio
őstag

De, én járok.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#612) raskolnikoff válasza 04ahgy (#601) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Üstdoboknak állíthatóak a hangjai. Vannak nagyobb és kisebb üstdobok és általában mindegy egy szext hangközben tud mozogni. Pedállal hangolják, ami az üstre feszített membránt feszesíti illetve engedi lazábbra. Zsoldos Béláról még soha nem hallottam (pedig kollegák vagyunk elméletileg vagy mi:D ) de szerintem nála is 4 üstdob lehet, annyi egy huszadik századi értelemben vett klasszikus szett. Beethovennél 2 üstdob van, de későbbi műveiben TALÁN van 3, de nem biztos. Schumannál már elképhzelhető (most kapásból nem tudom), hogy van 3 is.
Az oktávváltó kérdés egy hülyeség. Oktávváltó hangszer fúvosoknál van, lehet hogy hülyén tették fel inkább a kérdést. Talán az lehet inkább a kérdés hogy melyik a kettő közül az amelyiket egy oktávval lejjebb kell írni. Ez pedig a xilofon.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#613) raskolnikoff válasza HERR Z (#600) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Papamacinak és mindenkinek akit érdekel, íme a véleményem:
Dallamhangszer: hgyu 10 pont. :D
2-3-4. Az hogy kör alakúak a hangjai az az akar lenni hogy hogy néz ki a hangszer. A krotál kör alakú vastagabb fémből készült hangszer, ami olyan elrendezéssel bír mint a xilofon meg a marimba, csak a hangok nem fa lapkákból vannak (bizony, a xilofon NEM fémből van!!) hanem fém kis korongokból.
5. Ez a hangszer feltehetőleg az Amadinda ütőegyüttes tulajdonát képezi és valószínűleg az tudhat csak róla részletesebb dolgokat aki ismeri őket és volt már a telephelyükön (igaz én is ilyen vagyok de mind1:D ) De van egy gyanúm hogy ezek közül a SONG lesz a megfelelő. Várom a helyes választ.:)
Hát vmi ilyesmi.

HGYu:

Sosztakovics: Vonósnégyesek (mind), szimfóniák(2., 3., 4., 8., 9., 10., 11., 13., 14.) Blok-dalciklus, Az orr( opera), II. zgszonáta
Sztravinszkij: hát szegényem annyit írt mint a nyü, de balettek, hegedűverseny, katona története, symphony in C, stbstb.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#614) raskolnikoff válasza raskolnikoff (#613) üzenetére


raskolnikoff
őstag

A krotál kör alakú vastagabb fémből készült hangszer, ami olyan elrendezéssel bír mint a xilofon meg a marimba, csak a hangok nem fa lapkákból vannak (bizony, a xilofon NEM fémből van!!) hanem fém kis korongokból

Jaj. Szóval nem a xilofon van kis fém korongokból hanem a krotál. Kissé félreérthető volt, bocsi.:D

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#615) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség, ebben a reklámban milyen zene szól, amikor bekapcsolja az autórádiót?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#616) 04ahgy válasza CYBERIA (#615) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Wolfgang Amadeus Mozart - Török induló (Rondo alla Turca) így első hallásra, de egy kicsit biztos át van dolgozva, no meg Mozart nem zenekarra, hanem zongorára írta.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#617) CYBERIA válasza 04ahgy (#616) üzenetére


CYBERIA
őstag

Na, sikerült kiderítenem, nem sokkal lőttél mellé.
Mozart stimmel, de nem Török induló, hanem Egy kis éji zene.
Valami szokatlan tényleg van benne, lehet, hogy csak az alacsony sávszélesség miatt.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#618) 04ahgy válasza CYBERIA (#617) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tényleg az Egy kis éji zene. Az a gond, hogy a klasszicizmusban úgy ontották a műveket egymásból a komponisták futószalagon, óhatatlanul is belekerültek különböző művekbe hasonló ritmusok. :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#619) CYBERIA válasza 04ahgy (#618) üzenetére


CYBERIA
őstag

Hát előfordul.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#620) PapaMaci


PapaMaci
őstag

ismét OFF leszek

[link]

...mint az közismert...

(#621) 04ahgy válasza PapaMaci (#620) üzenetére


04ahgy
nagyúr

John Williams a maga neoromantikus stílusával, lenyűgöző. A videó meg mókás. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#622) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Holnap (nov. 4.) Verdi Requiem koncert Budapesten a Bazilikában!

Virágh András vezényletével.

Igen csak jó koncertnek igérkezik!

...mint az közismert...

(#623) PapaMaci


PapaMaci
őstag

...öhm...

Fergeteges volt a tegnapi koncert!

...mint az közismert...

(#624) 04ahgy válasza PapaMaci (#623) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hiába, romantika... Verdi egyébként is nem méltatlanul ilyen kedvelt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#625) CYBERIA válasza PapaMaci (#623) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ennyi előnye azért van Budapestnek, ott lehet találni hallgatni valót.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#626) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Helloka topiklakók!

Mozart: Kürtverseny. Ezt hallgattam a minap, csodálattal. Az első versenymű életemben, melyben rézfúvós szól egy zenekar ellenében. Viszont stílusom inkább a romantika. Tudnátok ajánlani valami frankó, 3 percnél azonban hosszabb trombita-harsona-kürt-tubaversenyt? :D

Valaki nem tudja, kiadták-e lemezen Zsoldos Béla: Üstdobverseny c. művét? Akár szimfonikus, akár jazz hangszerelésben. Szívesen beszerezném, de még sehol nem láttam.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#627) PapaMaci válasza 04ahgy (#626) üzenetére


PapaMaci
őstag

Csak romantikus rezes versenyművek érdekelnek?
Csak mert barokk trombitaversenyt tudnék néhányat a figyelmedbe ajánlani!

...mint az közismert...

(#628) 04ahgy válasza PapaMaci (#627) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hááát, romantikus, vagy hozzánk korban közeledve, tehát újabb. Az a zene tudja az idegszálaimat megfelelően pengetni.

A barokk nekem túl gyermeteg. Vagy én nem vagyok elég felnőtt még hozzá? :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#629) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Temetésre tudtok valamit ajánlani a klasszikusok közül? Szomorút, érzelemmel telit... Én az összes trauermarsch, funeral march, stb témájú műrészleteimet meghallgattam, de egyik sem az igazi.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#630) PapaMaci válasza 04ahgy (#629) üzenetére


PapaMaci
őstag

Esetleg probálkozz a requiem-ekkel!
Mozart műve megállja a helyét. Sajnos nekem is meg kellett hallgatnom a héten... :(

...mint az közismert...

(#631) 04ahgy válasza PapaMaci (#630) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Néztem azt is, de a Mozart művek nem igazán jöttek be sajnos az érintettnek. Sőt, egy sem, amit tudtam mutatni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#632) PapaMaci válasza 04ahgy (#631) üzenetére


PapaMaci
őstag

Bocs!
Nem szeretném rádtukmálni, de általában a Mozart művek, vagy konkrétan a Requiem? Csak mert az utóbbi külön kategória.
Épp most dobtam fel Cimarosa Requiem-jét ez is szép.
Illetve tudnám még ajánlani Pergilesi Stabat Mater -ét, (hisz Mária a fiát vesztette el).
Mondanám még Verdi Requiem -jét, de az nagyon szélsőséges (viszont zseniális).

...mint az közismert...

(#633) 04ahgy válasza PapaMaci (#632) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Esetleg próbálkozz a requiem-ekkel! Mozart műve megállja a helyét."

Néztem azt is, de a Mozart művek nem igazán jöttek be sajnos az érintettnek.

"Nem szeretném rádtukmálni, de általában a Mozart művek, vagy konkrétan a Requiem? Csak mert az utóbbi külön kategória."

Tehát a Mozart Requiemek nem jöttek be neki. Tudom, hogy külön műfaj, gyászmise. A mise egy alesete. Egyébként Beethoven C-dúr miséje lazán mehetne gyászmisének is. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#634) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Nem értem, hogy klasszikus zenét miért kell gyorsan játszani!
Van sok olyan felvétel/előadás, ahol annyira gyorsan játszanak, hogy a finom részletek elvesznek, a hangszerek nem tudják kifutni magukat, a hangoknak nincs ideje zengeni.
Olyan, mint ha sietnének haza a zenészek, ezért egy kicsit gyorsabban játszanak, és hamarabb mehetnek. :(

Természetesen van olyan is, aminek nem tenne jót, ha lassan játszanának, de ha valamit elkapkodnak, az nagyon rossz a fül(em)nek.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#635) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Bécsi Filharmonikusok újévi koncertjét látta-e valaki?

Szerintem nagyon jó volt.
Jó volt a zeneválasztás is, meg jó volt az előadás is.

Elég sok magyar vonatkozás volt, Eszterházy nevét meg sem tudom számolni, hányszor hallottam, a vége felé az "Éljen a Magyar!" pedig végképp betetőzte az addigiakat.

Haydn Búcsú-szimfóniája is jó volt, a közönség nagyon élvezte.

Egyszer élőben kéne meghallgatni, de akárki nem juthat be oda, nagyon elit hely. :K

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#636) CYBERIA válasza CYBERIA (#635) üzenetére


CYBERIA
őstag

Esterházy

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#637) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Katt HD

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#638) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Tetszett :)
Nálam most ez a kedvenc (remélem sikerül becsatolni) :B
Ha esetleg mégsem: Beethoven Pastorale

[link]

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#639) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Mostanában a Shostakovich művek jönnek be nagyon.

Second Waltz - Jazz Suite
Symphony No. 5. - 4th movement, de valahogy ugyanez Mravinsky vezényletével egész máshogy hangzik. Hiába, minden karmester a saját nemzetének zenei előadásában a legprofibb. Amúgy a második klip hangminősége, a video stream valódi megléte miatt sajnos gyengébb.
Piano Concerto No. 2. - 1th movement, 3th movement
Piano Concerto No. 1. - Finale
Na meg a 10. szimfónia is jó.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#640) 04ahgy válasza 04ahgy (#639) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jah, a második klip le is maradt szépen: ez lenne az.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#641) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Sommernachtskonzertet ki nézte? :F

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#642) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Zsoldos Béla: Üstdobverseny. [link] Nagyon jól eltalálta a ritmust, minden ilyesfélét. Mostanában akadtam rá a Tube-on csak.

Emberek, el sem hiszem, de én ennek a zeneműnek voltam az ősbemutatóján, a világpremierjén, személyesen, a Zeneakadémián. Ott kicsit másképp hangzott, mert teljesen szimfonikus hangszerelése volt. Azt nagyon jó lenne megvásárolni, mert tudtommal MR felvétel készült róla.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#643) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Na...

Én magam alá piszkítottam....

[link]
[link]
[link]

Nem linkelem be az összeset, de érdemes megnézni mindet, ami fellelhető!

szerk: Az elsőben kár, hogy a fugát nem játszotta el, pedig sztem tudta volna

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#644) zoltanz válasza CYBERIA (#634) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk ez is hagulat kérdése, persze könyű elrontani így valamit. :U
Nekem kifelyezetten tetszik, :) valamint az is hagy tempósabb művet átírnak lassabbra, érdekes ez a kontraszt hatás.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#645) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Természetesen az idén is volt Neujahrskonzert, nem is maradt ki :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#646) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Természetesen az idén is volt Neujahrskonzert, nem is maradt ki :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#647) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Amióta a Zeneakadémiát renoválják, azóta alig van értelmes koncert idehaza... :(

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#648) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok!

Most nézem tehettem volna egyből ide is, de itt a link:
Kaposvári Nemzetközi Kamarazenei Fesztivál nyitókoncertjére 2 db jegy nagyon jutányos áron

One Ring to rule them all

(#649) 04ahgy válasza LOTR (#648) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Fő hogy időben észrevettük. ;) Nem pörög sajna ez a topik, kár érte.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#650) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Shostakovich összes szimfóniáját kinek a vezényletében szerezzem be? Bernstein, Svetlanov vagy Mravinsky? Igazándiból mindnek van előnye. Bernstrein egyénileg értelmezi a dolgokat, teljesen máshogy hangzik, mint a többieké, gyorsabb, és pörgősebb, más.
Svetlanov féle interpretáció: jóval olcsóbb a többinél. Mravinsky meg ugyebár "A" karmester, személyesen ismerte Shostakovichot, érzéssel telik a felvételek. DE, baromi drága a komplett kollekció épp emiatt, és a hatvanas évek végén lett rögzítve, minőségileg azért nem dull digitális a hangzás.

Ki hogy döntene a helyemben?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.