Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

senki se szól hozzá ehez az érdekes felfedezéshez?? :O senkit sem érdekel? :Y

(#202) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Demonstrálnám az opera mint műfaj fajtáit, tipusait:

Nagyopera: hősi témájú, zenében,díszletben,jelmezben nagyszabású opera, pl. a Norma

Opera buffa (olasz): vígopera, pl. Az úrhatnám szolgáló

Opéra comique (francia): a 18. században vígopera; a 19.-ben minden olyan opera, amelyben az énekbeszédet beszéd helyettesíti, pl. Carmen

Opera seria (olasz): A 18. század komoly operája,témája hősi vagy mitológiai, szövegkönyve olasz. Énekbeszédekkel összekapcsolt áriákból áll, pl. Idomeneo

Operabalett: operát és balettet kombináló, elsősorban francia szinpadi múfaj, 1900-1800 között, pl. Les Indes galantes.

Ballada-opra: párbeszéddel összekötött népszerű dalokra épülő opera, pl. Koldusopera.

Kamaraopera: kevés szereplőre és kis zenekarra írott opera, pl. Dido és Aeneas.

Zenedráma: Wágner műfaj-meghatározása saját műveire.

Operett: könnyed opera párbeszédekkel, pl. A denevér.

Musical: népszerű szinpadi műfaj,zenével,párbeszéddel, tánccal, pl. Hair.



Az opera eredeti értelme: mű. Szűkebb értelemben: dalmű,daljáték,énekes szinjáték.


(#203) Gordon Sultz válasza Bernardo20 (#202) üzenetére


Gordon Sultz
csendes tag

Hello!
Hát igazán kivesézted a témát ezekután vitatkozni nics is értelme, nem mintha én olyan sokat vitáznék veletek. :))

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#204) Bernardo20 válasza Gordon Sultz (#203) üzenetére


Bernardo20
senior tag

;) ezen valóban nincs,de azon már lehet, hogy hová is soroljuk be a Fantomot.
Csak az bánt, hogy hármunkon kivül nem igazán ir ide senki, pedig kiváncsi lennék sok-sok kolléga vélményére is. :F

(#205) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

föl

(#206) Deathcourier válasza Bernardo20 (#205) üzenetére


Deathcourier
aktív tag

up!

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#207) Bernardo20 válasza Deathcourier (#206) üzenetére


Bernardo20
senior tag

thx a totyik nevében,de up helyett inkább osszátok meg pl zenei élményeiteket, véleményeiteket. :))

(#208) Gordon Sultz válasza Bernardo20 (#207) üzenetére


Gordon Sultz
csendes tag

OK!
Szerintem a Fantom opera, vagy legalább is - ''modern opera''.
Volt már szerencsém néhány kivonatot játszani fúvószenekarral belőle.
:U

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#209) Bernardo20 válasza Gordon Sultz (#208) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Én is sok feldolgozásban játszottam a fantomot,de azért nem gondoltam volna, hogy konkrétean opera...de most már hiszek ebben.:D

Most volt zongora meg kamaravizsga és tök jól sikerült.. :C

(#210) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

up!! :Y

(#211) Gordon Sultz válasza Bernardo20 (#210) üzenetére


Gordon Sultz
csendes tag

MI ez az avatar váltás?
Nem tetszett, vagy meguntad?
Ki adott rá engedélyt!!!!!!:))))))) :))

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#212) PapaMaci válasza Gordon Sultz (#211) üzenetére


PapaMaci
őstag

Már én is akartam kérdezni, hogy hogy néz ki a kolléga???

...mint az közismert...

(#213) Bernardo20 válasza Gordon Sultz (#211) üzenetére


Bernardo20
senior tag

inkább visszaváltok az ördögöcskére. Gondoltam,hogy váltok,de vhogy nem tetszett meg egyik sem. Inkább maradok ennél.Majd, ha elérem az Ph!addikt rangot, akkor lesz saját képem,addig marad ez..

(#214) PapaMaci válasza Bernardo20 (#213) üzenetére


PapaMaci
őstag

Jol néz ki ez az ''ördögi klarinétos'' ;]
Ahogy elnézem, a 900 napod valoszinüleg hamarabb össze fog jönni :)


Én végeztem a munkámmal, tehát ha gondolod, szeretettel látlak zenehallgatás ügyileg!

...mint az közismert...

(#215) Bernardo20 válasza PapaMaci (#214) üzenetére


Bernardo20
senior tag

köszi,megoldható lenne a két ünnep között,mert ez a hét elég zsúfolt,most kell minden bemaradásomat pótoljam a családi életben..3hétig nem volt itthon.szóval jó lenne akkor?

:))

(#216) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

jön valaki az Operettszinházba szilveszterezni?
A párommal gondolkodunk rajta, hogy elmenjünk egy jó kis musical-estre. Csak kicsit drága a beugró. :Y

(#217) Gordon Sultz válasza Bernardo20 (#216) üzenetére


Gordon Sultz
csendes tag

Sziasztok!
Hát én nem oda fogok elmenni azon az estén, de már gondoltam rá hogy egyszer talán elmegyek oda, de csak ha lesz párom aki hajlandó oda elmenni, mert manapság kevés olyan nővel találkozom aki ezt megtenné.....
Hát ez az avatar jobban tetszik :)

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#218) Bernardo20 válasza Gordon Sultz (#217) üzenetére


Bernardo20
senior tag

nekem is:DDD az én párom nagyon élvezé ezt a Szilveszteri programot,csak most állok hangszevásárlás előtt,és hát ügye arra kell sokat-sokat spórolni..
Tényleg nem kell valakinek félprofi klarinét?? :))

(#219) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

hopp!! Szoktatok Szenteste zenét applikálni? ha igen milyet?

(#220) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Boldog Karácsonyt!! :))

(#221) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

zsupp! :U

(#222) Dirtyz válasza Bernardo20 (#221) üzenetére


Dirtyz
őstag

Boldog Karácsonyt!

Ezt kaptam az asszonytól:[link]
Nagyon jó :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#223) Bernardo20 válasza Dirtyz (#222) üzenetére


Bernardo20
senior tag

hmm.ez igazi rikaság ám!! grat hozzá!

(#224) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

hopp!

(#225) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Gondolom, mindenkit érdekel, mit kaptam karácsonyra :)
Tehát a kedvesemtöl kaptam Soltival és a London -iakkal, illetve a Chicago -iakkal a Mahler szimfoniákbol a 2, 3, 4, 7, 8, 9- et (az 5, 6 már korábban megvolt, igy már csak az 1. hiányzik :) ), azonkivül a Musica Antiqua Köln elöadásában egy szép nagy gyüjteményt ami szonátákat, partitákat és a Musickalisches Opfer -t tartalmazza mindössze 9 lemezen.
Szoval gyönyörü ajándékokat kaptam Töle :)

...mint az közismert...

(#226) Bernardo20 válasza PapaMaci (#225) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Gratula hozzá.Sok remek cd!!! Igaz én annyira nem preferálom Mahler zenéjét. Vhogy nem fogott meg. Lehet, hogy még csak nem vagyok hozzá érett,mostanság jobban szeretem az orosz szimfoniákat és az olyanokat amiba ''zúzás'' található! A Mahler most unalmas nekem,persze ez változni fog.

gyönyörű ajándék.Jó szórakozást hozzá kedves PapaMaci!! :))

(#227) PapaMaci válasza Bernardo20 (#226) üzenetére


PapaMaci
őstag

Öhm... Nem hallgatok CD-t... Ez mind LP :)

...mint az közismert...

(#228) Bernardo20 válasza PapaMaci (#227) üzenetére


Bernardo20
senior tag

:B :B Értem! :U

(#229) Gordon Sultz


Gordon Sultz
csendes tag

Sziasztok!!!!
Hát megvolt a hangverseny, talán ennek a zenekarnak ez volt a legjobb koncertje.
Majd mesélek....
Sziasztok..... :))

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#230) Bernardo20 válasza Gordon Sultz (#229) üzenetére


Bernardo20
senior tag

várjuk... :R

(#231) oettinger01


oettinger01
őstag

én nem zenélek de az unokaöcsém az nagy orgonaművész. nekem mindíg borsózott a hátam a komolyzene hallatán de általa megkedveltem ezt a műfajt, illetve megtaláltam a szépségét.
Egyébként őt Dudás Ferencnek hívják, Bécsben tanul a konzin, illetve nemsokára tanítani fog, mert egyből fel is veszik :C
itthon Baróti István legjobb tanítványa volt.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#232) Gordon Sultz válasza Bernardo20 (#230) üzenetére


Gordon Sultz
csendes tag

Sziasztok!

Hát az a koncert valami fantasztikus volt. kb. 400 fős szereplőgárda ebből 108 fő csak a zenekar 50 fő majorett és kb. 250 fő kórus. Mégis játszottunk kórusos műveket így ezt a zenekart még játszani nem hallottam. '89 óta játszok a bandában. Ami ritka nem szaggatott a rezes sor igazán kultúr volt:)))
B.Ú.É.K. :DD

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#233) Bernardo20 válasza Gordon Sultz (#232) üzenetére


Bernardo20
senior tag

biztos nagyon maradandó emlék lesz egy ilyen koncert még több év távlatából is!!

Én is tudnék mesélni,csak nem tudom ,hogy melyik koncertet meséljem el a sok közül.

Most is újévi koncertünk volt. Tánckar meg minden rock, jazz, keringő mindenféle cuccot járszottunk!!

(#234) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

áhhh..utálom a vizsgaidőszakot.. :O most 9cdnyi mp3-mat kell végighallgatnom az őskortól a gregoriánig!!! elegem van...megőrülök a tibet pásztorlány hangjától! ;]

(#235) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

zenére fel!!

(#236) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

látom meghalt a topic! :( már több mint 1 hete senki se ir.. :Y :O

(#237) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

ma volt az m1en egy müsör Operaház Fantomja 400-adik előadása alkalmából.
és mindenhol romantikus muicalnek mondták a műfaját.. :Y

(#238) raszputyin


raszputyin
senior tag

Dehogy halt meg!! Cool, hogy létrehoztad a témát! :DD
Ha levizsgázom geometriából, visszaolvasok, és bekapcsolódom a diskurzusba :))

(#239) Bernardo20 válasza raszputyin (#238) üzenetére


Bernardo20
senior tag

:R sok szeretettel várunk!!! :))

(#240) raszputyin válasza Bernardo20 (#239) üzenetére


raszputyin
senior tag

Addig is egy kérdés.
mp3.com-on pár éve fenn volt full-legálisan letölthetőn J. S. BACH Jóltemperált zongorája (Das Wohltemperiertes Klavier, BWV 846-893) Jörg Demus osztrák zongorista előadásában, 128-as mp3 fájlokban. Az album címe asszem az vt, hogy ''Legends: Demus plays Bach'' (csupa nagybetűvel, csak nem akarok kiabálni :) )
Akkor még csak modemem volt, ezért csak párat töltöttem le. Most, hogy komoly DSL-em lett, eltűnt public domain-ről, és egyéb helyekről is, ahova belátásom van :O
Már hét másik előadóval hallgattam meg, de egyikkel se tetszik annyira, mint amit Demustól hallottam, bár Szvjatoszlav Richter nem rossz :)
Nem találkoztatok vele valahol? Akár offline is, ez esetben nem sajnálnám a pénzt megvenni eredetiben...
szerk.: sajtóhiba, Richter neve nem maradhat hibásan :) persze jó kérdés, elvileg ''Rihter''-nek kéne átírni oroszból, de az elég furán mutatna... akár ''Borisz Ejhenbaum'' :)

[Szerkesztve]

(#241) PapaMaci válasza raszputyin (#240) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nekem megvan a Joltemperált zongora Richter -rel, meg Gould -dal. Szerintem mind a kettö zseniális, bár azt hiszem, az eléggé jellemzi a két elöadás közti különbséget, hogy a Richter féle az 6, a Gould féle pedig 4 lemezen fér el...

Akinek a Bach játékátol hasraestem az elmult idöben az Andrei Gavrilov. Nézzetek utána! Érdemes!

...mint az közismert...

(#242) raszputyin válasza PapaMaci (#241) üzenetére


raszputyin
senior tag

Köszi a tippet Gavrilovról! Már indítom is a beszerzési csatornákat ;]
Én nem szeretem a Gould-os Jóltemperált zongorát, szerintem nem kapja el az egyes darabok különböző hangulatát. Legalább a ''vallásos'' fúgákat játszhatná kicsit ünnepélyesebben... ahogy pl. az első cisz-moll fúgát szép ütemesen elpattogtatja, az valahol szentségtörés, nem? (Szvsz annak az expozíciónak pianissimóban és lasssssan kell elhangzania, hogy a közönségnek lehetősége legyen legbelül is elcsendesedni, és áhitattal figyelni arra, ami következik... és persze az egész lassú és ünnepélyes, kevés helyt adva a játékos staccatónak.) (Persze fennáll az veszélye, hogy többször felvettél Goulddal, és lényegesen más felvételünk van róla :) )
Nekem Bach-játékával Demuson kívül (akiről semmit nem tudok) Walter Gieseking (1898-1955) okozott örömteli meglepetést, elvileg ugyanis a romantika volt a szakterülete.
A www.karadar.it oldalról többmindent le lehet tölteni vele, mivel már lejártak a ''szerzői'' ''jogok'' -- csak győzzön az ember eligazodni azon a lapon :)
Bachot talán gyakran jobban játsszák a romantikusok, akik nem félnek bepörögni vagy nyújtogatni, mint a precíz, kimért emberek, akik a kottához (metronómhoz ;]) hívek.

(#243) raszputyin


raszputyin
senior tag

pöröghetne jobban a téma :)

(#244) Bernardo20 válasza raszputyin (#243) üzenetére


Bernardo20
senior tag

no igen..már csak 1 vizsgám van holnap...(müvészet pedagógia) aztán megpróbálom valami érdekes témával feldobni a totyikot...hátha sikerül.. :))

(#245) Gordon Sultz válasza Bernardo20 (#244) üzenetére


Gordon Sultz
csendes tag

Helló!

Az urak nagyon fennkölt témával hozakodtak elő, úgyhogy jó lenne már valami mert bár lehet hogy ez engem minősít aki csak hobbi zenész, de a tudásom kevés ahoz. :(

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#246) PapaMaci válasza Gordon Sultz (#245) üzenetére


PapaMaci
őstag

Mármint mi volt a fennkölt téma?
Valamelyik nap volt egy kis idöm, leültem, és végighallgattam a meglévö Mahler szimfoniákat. Nagyon érdekes napom volt ettöl :) Solti nagyon jol bánik a témával.

...mint az közismert...

(#247) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Ismeritek Nino Rota Zongoraversenyeit? szerintem fantasztikusak,nagyon hasonlit Ravelhez a stilusa,de maibb formában! Zseniális zene,hatalmas zenekkarral.:D

(#248) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

megnyugtató esténként egy kis barokk muzsikát hallgatni! vhogy megnyugtat.
Tudtátok, hogy fogfájásra barokk csemballómuzsikát kell hallgatni?? nekem nagyon bejött:DDD

(#249) Dirtyz válasza Bernardo20 (#248) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nekem egy kis jazz-re fájt a fogam, így este felé, fórumot olvasgatva :) Nekem nagyon bejön :DDD
Nino Rotának, csak a filmzenéiről hallottam eddig, mi mindent tud meg az emberfia a PH!-n.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#250) Bernardo20 válasza Dirtyz (#249) üzenetére


Bernardo20
senior tag

no igen,a jazz is nagyon klassz ilyenkor..én a smooth jazz cafet szoktam hallgatni fórumozgatás közbe.

Hát pedig mindenkinek meg kellene hallgatni a zongibongi versenyeti,mert szerintem egyedülálló hangzásuk van.ahogy irtam is talán ravel g-dúr zongoraversenyéhez tudnám hasonlitani!
[kép]
itt a mester:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.