Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

a képet nézve,nem nézném ki belőle, hogy fartasztikus zenész! :))

(#52) Gordon Sultz válasza Bernardo20 (#51) üzenetére


Gordon Sultz
csendes tag

Hát az az iagzság hogy, hogy én sem nézném ki belőle. Ja a tegnapi kérdésedre a válasz :fuvola. Bocs de tegnap a végén vettem észre ezt a totyikot, úgyhogy mennem is kellett, miután begépeltem a gondolataimat.

[Szerkesztve]

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#53) Bernardo20 válasza Gordon Sultz (#52) üzenetére


Bernardo20
senior tag

a fuvola az jó!! :)) szeretem a hangját.

(#54) Gordon Sultz válasza Bernardo20 (#53) üzenetére


Gordon Sultz
csendes tag

Köszi csak jó ansatz kell hozzá.
Amúg a fúvószenekarban jobban szeretek piccolón játszani ot meg azért nagyon de nagyon oda kell figyelni az intonációra. Nagyon jó játszani Webber müveit mert olyan jó hangulatot ad vissza ,persze ha jó a zenekar.
Én már több mint 10 éve hátszom különbféle zenekarokban csak jó karmester és zenészek szükségeltetnek ahoz, hogy az ember ne érezze kötöttségnek az egészet. Legalább is ezt ondom most 26 évesen. :)

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#55) Bernardo20 válasza Gordon Sultz (#54) üzenetére


Bernardo20
senior tag

az anzac valóban nagyon fontos,de az csak a tartós és folyamatos gyakrolással lehet szintentartani,ha már 2-3napig nem gyakolorok már nagyon meghallatszik és sok idő mire visszaáll.

Webber szermélyes kedvencem!! :C Imádom, zongorázni, zenekarban játszani, nézni, énekelni, hallgatni.
Már sok zenekarban megfordultam és valóban nagyon fontos a karmester és a zenekari kollégák szinvonala,de nagyon jó bulikat lehet csapni,ha összejön egy jó csapat.

én is már nyomom 11 éve a zenekart,bár a szimfónikust mégjobban preferálom!

(#56) Dirtyz válasza aesir (#49) üzenetére


Dirtyz
őstag

Sejtettem, hogy Te is felbukkansz errefelé. :)

Örülök ennek a topicnak.
Most éppen Oscar Peterson zongorázik és Stephane Grapelli hegedül nekem, csak nekem.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#57) Bernardo20 válasza Dirtyz (#56) üzenetére


Bernardo20
senior tag

örülök,hogy tetszik a totyik! :))

(#58) Cardinellla válasza Bernardo20 (#21) üzenetére


Cardinellla
csendes tag

Örülök, hogy megnyitottad ezt a topicot.:)
Ha hirtelen végignézek a CD-imen, ilyenek vannak: Chopin, Liszt, Saint-Saens, Beethoven, Mozart, Bach, Verdi, stb-stb./ Cziffra, Ránki, Bill Evans, Glenn Gould, Schiff, Piazzolla, Stan Getz, Sara K, stb-stb...
Az egyik legnagyobb élményem Leslie Howard koncertje volt a Zeneakadémián, pár éve akkor kapott kitüntetést a legjobb Liszt-prezentációkért. Na, akkor besz@rtam, elsírtam magam, boldog voltam, és teljesen elragadott a ZENE, félelmetes érzés volt, katarzis...talán Paganini csinált ilyesmit anno...
Ajándékként íme egy kép a legutóbbi párizsi túrámról, Chopin sírjához mindenképpen el akartam jutni a Père Lachaise temetőbe...Respect a Mesternek.:)
[link]

(#59) Bernardo20 válasza Cardinellla (#58) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Megható amit irtál,ez az érzés tényleg mélyről jön.Én is már átéltem 1-2szer és fantasztikus,már csak ezért is érdemes élni, és elviselni ezt a mocskot ami körülvesz minket. Nagyon meghatódtam Chopin sirján még soha sem láttam(még képen sem).
Bár már voltam Salzburgba, Mozart szülőházában.Bécsben Beethovenében.
És Lipcsében Bach házánál. :U

Játszol valamilyen hangszeren?

(#60) Cardinellla válasza Bernardo20 (#59) üzenetére


Cardinellla
csendes tag

Jártam zeneiskolába, ''száz'' évvel ezelőtt; szolfézs, fúvós hangszerek. Még hangszer bemutató koncertet is nyomtam 7 évesen, na, most nem mernék kiállni; azóta is csodálkozok magamon...:))
Utána gimnáziumban gitár, elektro és klasszikus.
A zene pedig megmaradt, mindig hallgatok valamit, mert jó...:)

[Szerkesztve]

(#61) Cardinellla válasza Bernardo20 (#59) üzenetére


Cardinellla
csendes tag

Chopin-ről még annyit; ahogy a fényképen is látszik, állandóan ég a mécses és friss virág van a sírján.
Sokan tiszteljük és szeretjük Őt, ezért vigyázunk rá.:)
(Nem is gondoltam, hogy a kép tényleg örömet szerez; nyugodtan használd fel, a ''szerzői jogaimat'' adom hozzá.)

(#62) Cardinellla válasza Dirtyz (#34) üzenetére


Cardinellla
csendes tag

Most kezdek visszaolvasgatni...
Michel Petrucciani nekem is nagy kedvencem. A fickó a ''testi hibája ellenére nem szégyellt zenélni'', és milyen nagyot alkotott.:R
Épp itt van a kezemben a 'Michel Petrucciani, Steve Gadd, Anthony Jackson-Trio in Tokyo' CD, korábban a kritikus kritikusok azt írták, hogy a betegsége miatt többet elnéznek neki; na, ez a zene ''beteszi a kaput''...

(#63) Bernardo20 válasza Cardinellla (#61) üzenetére


Bernardo20
senior tag

köszönöm, fel is fogom használni! :R
Ezen nem csodálkozom,mert Mozart és a többiek helye is nagyon renben van tartva. Igaz, hogy ez üzlet is,mert elég borsos a belépő pl Beethoven szülőházába.(igaz egy egész múzeum van berendezve neki).

Imádok Chopin mazurkákat,etüdöket,balladákat játszani.Olyan felemelő érzés!
A MESTER:
[kép]

(#64) Don Vittorio válasza Bernardo20 (#63) üzenetére


Don Vittorio
őstag

''Imádok Chopin mazurkákat, etüdöket, balladákat játszani.''

Én is.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#65) Bernardo20 válasza Don Vittorio (#64) üzenetére


Bernardo20
senior tag

:C mióta nyomod a zongibongit??

(#66) Don Vittorio válasza Bernardo20 (#65) üzenetére


Don Vittorio
őstag

6-tól 18-ig nyomtam aktívan. Operaénekesnek készültem, csak aztán máshogy alakult az életem. Most már 15 éve nem játszom aktívan, de persze a zene az életem.

Hamarosan visszahozatom a zongorámat, áthúroztatom, aztán megint nekiülök, mert a kisfiam nagyon muzikális, és szeretném, ha lenne kihez és mihez fordulnia a témában.

Egyébként zenész család vagyunk: anyám énektanár volt, apámmal 25 évet énekeltek madrigál-kórusban, bátyám trombitaművész, én meg életművész - akarom mondani szociál-informatikus - vagyok. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#67) Gordon Sultz válasza Don Vittorio (#66) üzenetére


Gordon Sultz
csendes tag

Biztosan tudsz élni! :R
Majd ha én is eljutokidáig ahova te akkor azt mondom, hogy OK addig viszont van egy kis dolgom............

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#68) Dirtyz válasza Cardinellla (#62) üzenetére


Dirtyz
őstag

Vagy egy éve a Mezzo-n láttam először játszani, le a kalappal előtte :R
Na mindjárt hallgatok valami kellemeset..

Védd a fákat, egyél hódot!

(#69) sasa311


sasa311
veterán

A mai(és régebbi) musical-ek beleférnek a komolyzenébe?
Pl. István a Király, Rómeo&Júlia, Mozart!, Az Operaház Fantomja, stb..

Amúgy meg szeretem Webbert ;)
De néha elhallgatgatok Mozartot is (mármint az eredetit, nem csak a musicalt).

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70) Bernardo20 válasza Don Vittorio (#66) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Most megleptél!! Nagyon örülök! Hogy sülyedtél ilyen mélyre az operaénekesi pályától ?? :DDD :D

Nállunk csak én vagyok zernész meg az asszony(zongora),de remélem majd az utódokkal bővülni fog a lista!

(#71) Bernardo20 válasza sasa311 (#69) üzenetére


Bernardo20
senior tag

szerintem nyugodtan beszéljünk rólunk,mert én IMDÁDOM az összeset amit felsortál!!!

Ugy örülök,hogy megnyitottam ezt a topicot,ezáltal sok mindent megtudunk egymásról és nagyon király!!:C:C

Ez nagyon jó téma lehetne,csak most mennem kell.!!

(#72) Bernardo20 válasza Cardinellla (#58) üzenetére


Bernardo20
senior tag

köszönöm a képeket!! :R :R :R

(#73) sasa311 válasza Bernardo20 (#71) üzenetére


sasa311
veterán

Ha már itt tartunk nem tudod véletlenül, hogy Mozart!-ra és/vagy OF-re hol és mikorra lehetne jegyet szerválni? :U Mert sajnos nem nagyon tudok a kiadás napján reggel 8tól sorbaállni másnapra meg elfogy :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#74) Bernardo20 válasza sasa311 (#73) üzenetére


Bernardo20
senior tag

nagyon türelmesnek kell lenni. vannak kapcsolataim az operettbe,de sajnos nem nagyon járok mostanság arra.
Az Fantomra meg lehetetlen jegyet venni. min.3-4hónappal előre kell megvenni a jegyet. Én a premierre majdnem 1 évvel azelőtt vettem meg a jegyet.

Egyébként telefonon és neten is lehet rendelni jegyet. ;) Az operettbe meg kb 1 hónappal előbb kell jegyet venni,hogy biztosan legyen.

(#75) CardineIIa válasza Dirtyz (#68) üzenetére


CardineIIa
csendes tag

:) Én is a Mezzo-n láttam először, néztem is, hogy ki ez a kisfazon; úgy ültették fel a zongorához. Nem volt egy Adonis, de a lelke nagyon rendben volt, ez tény; és ahogy játszik a koncertlemezeken...
--------------------------------------
Aki szereti a zenei felfedezéseket, nézzen körül a Narada kiadónál, én is teljesen véletlenül futottam bele két lemezükbe. Don Ross és Artie Traum gitározik rajtuk (előtte sosem hallottam róluk), leesett az állam...A keverés és stúdiómunka enyhén szólva is kiváló. Hihetetlenül szól, és a zene is kitűnő.:)
--------------------------------------
Bernardo20, nagyon szívesen. Hívasd elő, mutasd meg tanítványaidnak, tégy vele kedved szerint.:)

(#76) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Nagyon szeretem a komolyzenét, bár nem értek hozzá igazából. Szeretem hallgatni, de ritkán tudom, hogy kinek a művét is hallom. :(

Érdekes különben, hogy ilyen sokat kellet várni, hogy valakinek eszébe jusson egy ilyen topic, köszönet az indítónak :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#77) Bernardo20 válasza CYBERIA (#76) üzenetére


Bernardo20
senior tag

bizony elég sok idő és nagyon sok koncertre járás és cd hallgatatás után lehet csak kellő ismeretre szert tenni,hiszen nagyon nagy a zeneirodalom és rengeteg fantasztikus mű van.

Örülök,hogy tetszik a topic! :R

(#78) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Én is nagyon szeretem... :)
Van vagy 4 folyométer lemezem, annak a 90%-a ''komoly''.

Amugy a ''brummogás'' az brüzölés... :)

...mint az közismert...

(#79) Bernardo20 válasza PapaMaci (#78) üzenetére


Bernardo20
senior tag

azaz,ez a szó nem jutott eszembe! :R

(#80) PapaMaci válasza Bernardo20 (#79) üzenetére


PapaMaci
őstag

És elég fontos részét képezi az anzac karbantartásának... Rezeseknél...
Hogyhogy pont klarinétos lettél? Erölteték, és megszeretted, vagy (amit nem tudok elképzelni) ez tetszett meg, és elkezdted?

...mint az közismert...

(#81) Bernardo20 válasza PapaMaci (#80) üzenetére


Bernardo20
senior tag

aztat tudom,csak a szó nem jutott eszembe egész héten! :F

Hát az úgy történt, hogy anyám 8évesen beiratott a zeneiskolába klarinétozni majd zongorázni.aztán megszerettem és ma már egyenesen imádom a klarintétot. Fantasztikus hangszer, az egyik legkülönlegesebb hangja van.

A zongora meg megmaradt egy múzsának, ami örökké fog kisérni! ;)

(#82) PapaMaci válasza Bernardo20 (#81) üzenetére


PapaMaci
őstag

A nád kérdést hogy birod? Én biztos kikészülnék töle, meg csödbe mennék... :(

...mint az közismert...

(#83) Bernardo20 válasza PapaMaci (#82) üzenetére


Bernardo20
senior tag

elég nehezen havonta ''eszek''meg 1 dobozzal ami 6000ft. :( ez még hagyján,de az a rengeteg para vizsgák meg koncertek előtt amikor nincs egy normális nádam az elég durva... és teljesen le tudja rontani az ember teljesitményét.
És az a kegyetlen,hogy általában 1 dobozból csak a fele jó..

(#84) PapaMaci válasza Bernardo20 (#83) üzenetére


PapaMaci
őstag

Vandoren rulz?
Ugy gondolom, hogy épp elég az embernek azon parázni, hogy milyen állapotban van az arcberendezése, nem hogy még egy mád is...
Hova jársz? Hanyadikba?

...mint az közismert...

(#85) Bernardo20 válasza PapaMaci (#84) üzenetére


Bernardo20
senior tag

az..nagyon elvannak szállva maguktól! egyre szarabbak a nádjaik..de át fogok térni a német nádakra.

A pécsi egyetem művészeti karán vagyok elsős! :U
egyébként a Budapesti Bartók Béla Zeneművészeti gimiben végeztem.

[Szerkesztve]

(#86) Foobar


Foobar
tag

Rengeteg komolyzene van, amit szeretek, kedvenc zeneszerzőt talán nem is tudok mondani, viszont fölsorolnék néhány művet, amikre talán modhatom, hogy igazi nagy kedvenceim a többi között is:
Mozart: Requiem, g-moll szimfónia
Beethoven: 9. szimfónia (de az 5. meg a 3. is :D meg a többi), Appassionata-szonáta
Schubert: 8. Befejezetlen szimfónia
Mendelssohn: e-moll hegedűverseny
Schumann: a-moll zongoraverseny
Liszt: Les Preludes
Csajkovszkij: b-moll zongvers., 4. szimfónia, Rómeó és Júlia stb..
Operák közül talán Verdi: Aida és Puccini: Turandot a fő kedvenceim.
Most ezek jutottak eszembe:)) Elég sokminden megvan kazin, CD-n, van pár LP-m is... na meg a Bartók rádió :D

(#87) PapaMaci válasza Bernardo20 (#85) üzenetére


PapaMaci
őstag

10 éve is ezt mondta minden klarinétos... :)

Hogy ON is legyek a 4 méterböl legaláb 1.5m barokk, 1m romantika. A klasszicizmus egy kicsit kiesik nálam (bár Mozart Requiem -böl 3 felvételem is van és Beethoven simfoniái is megvannak egyben)

Foobar: Melyik g-moll? Bár mind a kettö zseniális!
Csajkovszkij 5. szimfoniáját ismered? vagy a 6-at? Szerintem a legjobbak!

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#88) Bernardo20 válasza Foobar (#86) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Rendkivül jó izlésed van!!!! az összes kedvencemet leirtad. mondjuk még ki tudnám bőviteni, Weberrel,Spohral,Puccinival, és Rachmanioval...
:C :C

(#89) PapaMaci válasza Bernardo20 (#88) üzenetére


PapaMaci
őstag

Jol néznék ki, ha klarinétos létedre nem Weber lenne a kedvenced :)

...mint az közismert...

(#90) Bernardo20 válasza PapaMaci (#89) üzenetére


Bernardo20
senior tag

már nem azért,de te honnan tudsz ennyi mindent a szakmai dolgokról? :B

(#91) PapaMaci válasza Bernardo20 (#90) üzenetére


PapaMaci
őstag

Tán nem szabad? :))
Tanultam anno ilyeneket, sött klarinétos volt az osztályfönököm, és egyben zeneirodalomtanárom... Meg volt egy klarinétos barátnöm (meg egy hegedüs, meg két fuvolista, meg gitáros, meg zongorista :) )
A szomszédok már biztosan élveznek, mert felraktam a Csajkovszkij VI. szimfoniát...

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#92) Bernardo20 válasza PapaMaci (#91) üzenetére


Bernardo20
senior tag

dehogyem :DDD csak egy picit meglepődtem, hogy ilyen művelt vagy..
helyes, én elalváshoz fogok, Pachelbel:D-dúr kánont hallgatni,amit ajánlok mindenki szives figyelmébe.
:)

(#93) PapaMaci válasza Bernardo20 (#92) üzenetére


PapaMaci
őstag

Amit meg én ajánlanék mindenki figyelmébe, egy uj felfedezésem az orgonairodalombol: Pachelbel: d -moll Preludium, Fuga és Chiacona.
Elmondanám, hogy akadtam rá, de nem akarok felvágni... :)

...mint az közismert...

(#94) PapaMaci válasza PapaMaci (#93) üzenetére


PapaMaci
őstag

Bocs elirtam!
Ciacona, vagy ciaconna.
Nem vagyok hozzászokva, hogy minden nyelvben máshogy irják :)

...mint az közismert...

(#96) Foobar válasza PapaMaci (#87) üzenetére


Foobar
tag

A Nagy g-moll.:) A Kis g-moll nincs meg (egyelőre) nekem.
Csajkovszkijtól megvan az 5., 6. is, fantasztikusan jók, de egy hangyányival talán a 4. vezet nálam a tetszési sorrendben.
Más. (Talán nem kell OFF-ba tennem.) Tudja valaki, hogy lehet-e manapság még venni komolyzenés vinilt (na szóval, bakelit lemez inkább a közismert neve), és hol?

(#97) Integra


Integra
titán

radio cafén szoktátok a capuccot hallgatni?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#98) Bernardo20 válasza Foobar (#96) üzenetére


Bernardo20
senior tag

én a nyugati aluljáróban szoktam látni rengeteget az antikváriumban.Bár nem tudom,hogy mennyi köztük a szinvonalas zene. De nekem is sok van itthon,ha kell valami ird meg mi az! ;)

[Szerkesztve]

(#99) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

hm.. ez a beszólás reggel olvasva kicsit durva volt. ;] :D :B

(#100) Bernardo20 válasza Integra (#97) üzenetére


Bernardo20
senior tag

nem nagyon.érdemes belehallgatni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.