Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Tegnap este voltam a MüPában, a Bohém Ragtime Jazz Band 25 éves jubileumi estjén, nem a kedvencem a jazz, de egész jó volt...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#652) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Csütörtök este, 2010. október 28-án megyek a MüPába megint, Beethoven 6., Pastorale szimfóniája lesz az első, majd a szünet után Sztravinszkij - Tavaszi áldozat. Játszik: Orchestre National de France. Vezényel: Daniele Gatti.

Biztos fergeteges előadás lesz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#653) 04ahgy válasza 04ahgy (#652) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Már csak 9,5 óra, és kezdődik...

HGyu :C

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#654) CYBERIA válasza 04ahgy (#652) üzenetére


CYBERIA
őstag

Na az nem lehetett rossz! :K

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#655) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Az idén is színvonalas volt:

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#656) 04ahgy válasza CYBERIA (#654) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Pastorale nagyon jó volt, de a franciák nem igazán tudják előadni Sztravinszkijt. Valahogy nem érzik az ütemet, a mondanivalót. Szalonzenére sikerült a Tavaszi áldozat előadása a nyers brutalitás helyett.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#657) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Jó látni hogy van egy ilyen topik is örülök. Én csak lelkes hallgatója vagyok a komolyzenének nem művelem. Bár a kedvencem a zongora volt kiskoromban, más irányban mozdultam el(konkrétan klasszikus táncok), de a zene szeretete megmaradt.

Egyik kedvencem a barokk korból Marc-Antonie Charpentier Prelude Te Deum szerintem mindenkinek ismerős lesz, segítségnek ez az Eurovíziós dalfesztivál nyitánya általában úgy 1960-tól. Egy kis egyveleg a barokk kórból és általában trombitára írva[link] Egy kicsit gyors a barokk tempó de nekem tetszik. És ezeknek a piccolo trombitáknak milyen jó hangjuk van imádom.
ezek a trombitáknak mi a neve?tudom hogy ez is TE Deum prelude de még ilyet nem láttam Szóval nem kell félni a barokktól, a kedvenc korom XIV Lajos, és a 4 muskétás stb :) .

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#658) PapaMaci válasza Razermazer (#657) üzenetére


PapaMaci
őstag

Szia

Ezek natur trombiták, ami azt jelenti, hogy nincsenek bennük a gépek, amik kromatikussá tudjàk tenni a hangszert, azaz félhangonként lehet skálázni. Igy csak az alaphangok szolalnak meg (Kodály hazàjában) do, szo, do', mi' szo', tá', do" es felfele már szinte minden.
A kromatikus trombita Hayden esz dur tromitaversenyéhez kötödik.
Ha jol tudom, a natur trombitákon, mint ezek is, vannak lyukak, amivel az intonáciot segitik.

...mint az közismert...

(#659) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Sziasztok!

Gondoltam, feldobom kicsit a topikot :)

A színázi orgonákhoz mit szóltok?

...mint az közismert...

(#660) CYBERIA válasza PapaMaci (#659) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nem ellenzem.

Na, közben megvolt az idei Sommernachtskonzert is, gondolom az MTV is fogja közvetíteni július második hetének környékén. Érdemes lesz figyelni. :K

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#661) fazr


fazr
senior tag

sziasztok,

tudtok segíteni, hogy mi a címe ennek?

tudom hibás, stb, de valahogy muszáj volt megmutatni melyik dallamra gondolok :)

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#662) CYBERIA válasza fazr (#661) üzenetére


CYBERIA
őstag

Hát, elég fura, de leginkább a G dúr menüetthez (BWV Anh. 114) hasonlít.

[link]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#663) fazr válasza CYBERIA (#662) üzenetére


fazr
senior tag

Ez az, köszi :D

(#665) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Ha már ez egy hardveres oldal, amiben van komolyzene topik, akkor egyesítsük![link]

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#666) CYBERIA válasza PapaMaci (#665) üzenetére


CYBERIA
őstag

:C Hát ez ki******* király. :))

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#667) PapaMaci válasza CYBERIA (#666) üzenetére


PapaMaci
őstag

Emberek rengeteg szabadidővel :)
És akit az érdekel, hogy oldják ezt meg, annak itt a magyarázat.

...mint az közismert...

(#668) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Ajánlat 2012-re: [link]

Műsor: [link]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#669) 04ahgy válasza CYBERIA (#668) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nagyjából a rendes kerékvágásban lesz. Szokásos szerzők szokásos műveivel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#670) CYBERIA válasza 04ahgy (#669) üzenetére


CYBERIA
őstag

Így van, mondjuk a Wiener Sängerknaben szereplése nem megszokott. Zeneileg most is nagyon jó volt, viszont a multi kulti részt nem erőltettem volna.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#671) flash-


flash-
veterán

szerintetek Mozart:Requiemből melyik a legprofibb,legjobb változat?
nem is a hangminőség érdekel hanem ahol a legjobb énekesek énekelnek és ahol a legjobban adják elő.

1976Karajan os vagy az 1987 os Karajan vagy a Gardiner féle változat?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#672) 04ahgy válasza flash- (#671) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mindenkinek más jön be, engem Karajan hidegen hagy. Nem tetszik a stílusa. Egy Bernstein vagy Mravinszkij (tudom nagyon más a stílusuk, kvázi ellentétes) sokkal inkább lázba hoz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#673) PapaMaci válasza flash- (#671) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nekem van egy Gardiner, egy Harnoncourt, egy Sir Colin Davis és természetesen a "háztartási" Karajan. Ezek közül a Harnoncourt jár leggyakrabban a lemezjátszómon, a Karajan félét talán végig sem bírtam hallgatni...

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#674) donpe


donpe
aktív tag

Sziasztok!

Engem a Nemzeti Jég című előadása terelt Sosztakovics felé és teljesen letaglózott a 7. szimfónia. Aki nem ismeri, annak ajánlom, a történelmi háttérrel együtt.

Allegretto

wiki

[ Szerkesztve ]

(#675) PapaMaci válasza PapaMaci (#673) üzenetére


PapaMaci
őstag

Most hallgattam meg a Gardiner féle változatot. Inkább Harnoncourt ami jobban tetszik.

...mint az közismert...

(#676) PapaMaci válasza donpe (#674) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nekem az orosz romantika kb Rahmanyinovval bezáródott. Nekem ez már kicsit túl modern.

...mint az közismert...

(#677) donpe válasza PapaMaci (#676) üzenetére


donpe
aktív tag

Hát egy kissé vad, bevallom. Bár a háborút minden borzalmával, dicsőségével nagyon visszadja.

(#678) CYBERIA válasza PapaMaci (#676) üzenetére


CYBERIA
őstag

Igen, ez már inkább modernista, mint romantikus.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#679) 04ahgy válasza donpe (#677) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem Sosztakovicstól az ötödik, hatodik, nyolcadik és tizedik szimfónia a bejövős.

V. szimfónia IV. tétel, Allegro non troppo.
VI. szimfónia III. tétel, Presto.
VIII. szimfónia III. tétel, Allegro non troppo.
X. szimfónia II. tétel, Allegro.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#680) laca000


laca000
őstag

Ha valakinek ez megvan:

http://www.amazon.com/The-Red-Priest-Prete-Rosso/dp/B000JM47XU/ref=sr_1_22?ie=UTF8&qid=1335160513&sr=8-22

Kérem írjon rám privátban, köszönöm!

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#681) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Tegnap este voltam a Concerto Budapest hangversenyén.

A szünet előtt a Kamaraszimfónia ősbemutatója (Zombola Péter szerzeménye) igen csak felejthető volt. Mindez ne ma zenekar hibájából, megtettek amit tudtak. De egy dallam nélküli, változatosságtól mentes, lassú, mezzoforte hangerőt is csak ritkán elérő (de leggyakrabban piccolo, piccolissimo), legnagyobbrészt zenekari unisonot felvonultató darabból em sokat lehet kihozni jó zenekarral sem. De kövezzetek meg, hogy nem értek a kortárs zenéhez. :DDD

Prokofjev - D-dúr hegedűversenye (op. 19.) már korrekt volt, szépen játszották, és a szólista is kitett magáért. Személy szerint nem vagyok oda Prokofjev zenei világáért, de más probléma nem volt vele.

A szünet után viszont belecsaptak a lecsóba: SOSZTAKOVICS: X. (e-moll) szimfónia op. 93.

Rettenetesen jól szólt, a fúvósok is kitettek magukért, már-már fulladásközeli állapotban. :D Annyira hálásan köszönte meg a közönség hosszan tartó tapssal a produkciót, hogy a ráadás nagyot ütött, a 2. tételt megismételték. Ez egyébként személyes kedvencem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#682) donpe válasza 04ahgy (#681) üzenetére


donpe
aktív tag

Mi is ott voltunk a párommal. Nekem a Kristóf előadása nagyon tetszett és természetesen Sosztakovics nekem is nagyon "beütött". Nekem mondjuk a 7. szimfóniája a kedvencem, de azért ez sem rossz. :B

(#683) 04ahgy válasza donpe (#682) üzenetére


04ahgy
nagyúr

De a Kamaraszimfónián Ti is majdnem elaludtatok, ugye?

Sosztakovicstól nekem bármelyik szimfónia jöhet, mert mindet szeretem, de én a harciasabb darabok kedvelője vagyok. 1-5-6-8-10. szimfóniái a fő kedvenceim. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#684) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Voltam november 23-án egy fergeteges koncerten.

Beethoven: Prométheus teremtményei, op. 43. - nyitány
Beethoven: D-dúr hegedűverseny, op. 61.

Stravinsky: Tavaszi áldozat

Az MR Szimfonikusok zenéltek, vezényelt: Vajda Gergely.

Isteni volt, főleg a Tavaszi áldozat. Remek társaságom volt ráadásul, akivel élvezet volt végighallgatni, ráadásul ő még Tavaszi áldozat téren teljesen szűz volt. :D Kapott hát egy kis ízelítőt a zenei brutalitás világából.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#685) PapaMaci válasza 04ahgy (#684) üzenetére


PapaMaci
őstag

Irigyellek! Én már szinte csak akkor megyek koncertre, ha dolgozom...
De akkor már én is leírom 2 októberi élményemet.
20-án a volt Domonkos most Rüzsafűzér Királynélya templomban volt egy kórus koncert. A Carmine Celebrat kórus énekelt, Zimányi István vezényletével, Fauré: Requiem-jét adták elő Dr. Bednarik Anasztázia orgonaművésznő kiséretével. A művésznő játszott még egy Lisz átíratot is, a Funérailles-t.
22-én a művésznőből jutott még egy nagy adag, mikor is megünnepelte művészi, tanári pályafutásának 25. évfordulóját a váci DOM-ban. Fergeteges koncert volt.

...mint az közismert...

(#686) 04ahgy válasza PapaMaci (#685) üzenetére


04ahgy
nagyúr

:D

Nov. 28-án ismét megyek, az megint más jellegű lesz.

Emil von Řezníček - Donna Diana nyitány
Alexander Glazunov - Szaxofonverseny
Dmitrij Sosztakovics - XII. szimfónia.

A MÁV Szimfonikusok játszanak majd, vezényel: Kesselyák Gergely.

Nagyon várom már.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#687) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ki ismeri?
[link]

Voltam a szimfonikus zenekarra áthangszerelt ősbemutatóján, még a felújítás előtti Zeneakadémián. Azóta sem adták elő tudtommal, de az MR készített róla felvételt. Az még jobb volt, mint amit linkeltem. :D
Valaki tud róla ennél többet?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#688) 04ahgy válasza 04ahgy (#687) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Persze, hogy nem jó a link.
Első, második, harmadik tétel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#689) nyugis777


nyugis777
csendes tag

Sziasztok!

Örülök, hogy ilyen topic is van. :))
Kottákat szerintetek hol lehet beszerezni?
Pl. az Ave Maria érdekelne...

(#690) PapaMaci válasza nyugis777 (#689) üzenetére


PapaMaci
őstag

Kinek a szerzeménye érdekel? Nagy hirtelen kb 16 szerzeményt ismerek csak a klasszikus zeneirodalomból.

...mint az közismert...

(#691) nyugis777 válasza PapaMaci (#690) üzenetére


nyugis777
csendes tag

Erre gondoltam:

[link]

Egy másik kedvencem:

[link]

(#692) .DLL


.DLL
veterán

Szervusztok!

Ez megtalálható szerintetek valamelyik lemezboltban? (igazság szerint egyet sem ismerek) Jobban tetszik, mint a Reiner féle változat! Azt preferálnám, hogy bemegyek, megveszem, hazaviszem. (Budapest)
LP nem játszik, mert nincs hozzá normális felszerelésem, tehát egy jó digitális kiadás kellene jelenleg.

Előre is köszi!

(P.H.)

(#693) 04ahgy válasza .DLL (#692) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha konkrétan ez nem is kapható éppen, biztosan találsz jónéhány kiváló Bartók - Concerto felvételt. Vagy a másik fele érdekel?

Nekem egyébként a Bernstein-féle felvétel a kedvencem, de a magyar karmesterek vezényletével készítettek is mind jók. Valahogy ők magyar zenét jobban átéreznek. Mint ahogy Sosztakovicsot is csak szovjet karmestertől, Sibeliust is csak finntől célszerű hallgatni, stb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#694) .DLL válasza 04ahgy (#693) üzenetére


.DLL
veterán

Nem tudom, én csak ezt a felvételt szeretném itthon tudni minél jobb minőségben, konkrétan ezt.
(Aztán persze jöhet más is, de ő olyan belevaló játékossággal fogta meg eme művet, amit öröm hallgatni, így ez jó lenne ha meglenne :3 )

(P.H.)

(#695) PapaMaci válasza .DLL (#694) üzenetére


PapaMaci
őstag

No még! Mennyi Bartók rajongó!
Én az Allegro Barbaro-n kívül nem sok művet tudtam befogadni tőle, de elismerem a munkásságát.

...mint az közismert...

(#696) PapaMaci válasza .DLL (#692) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ha érdekel, tudok segíteni jó LP rendszer összeállításában!

...mint az közismert...

(#697) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Volt valaki a Sztravinszkij-maratonon, február hetedikén?

Én a 17:00-kor kezdődő Hegedűverseny, A csalogány éneke (MÁV Szimfonikus Zenekar) és a 21:00-kor kezdődő Tavaszi áldozat (Budapesti Fesztiválzenekar) előadásain voltam, nagyon élveztem mindkettőt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#698) aAron_ válasza 04ahgy (#697) üzenetére


aAron_
őstag

Elég jól hangzik, de sajnos nem voltam rajta. Ha lesz majd még valami hasonló, előtte is ér szólni. :))

What is your ikigai?

(#699) 04ahgy válasza aAron_ (#698) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor most szólok:

MüPa, március 24. MÁV Szimfonikusok; Grieg: a-moll zongoraverseny és Mahler: II. (c-moll, "Feltámadás") szimfónia.

MüPa, március 25. Győri Filharmonikusok; Mozart: Figaro házassága - nyitány, Debussy: Első rapszódia klarinétra és zenekarra, Mozart: A-dúr klarinétverseny, Bartók: Concerto. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#700) 04ahgy válasza 04ahgy (#699) üzenetére


04ahgy
nagyúr

MüPa BBNH.

Március 24-én a MÁV Szimfonikusok játszotta Grieg: a-moll zongoraversenyét és Mahler: II. (c-moll, "Feltámadás") szimfóniáját.

Március 25-én a Győri Filharmonikusok játszotta Mozart: Figaro házassága - nyitány, Debussy: Első rapszódia klarinétra és zenekarra, Mozart: A-dúr klarinétverseny, Bartók: Concerto műveit.

Fantasztikus volt mindkét előadás. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.