Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Pala válasza 04ahgy (#500) üzenetére


Pala
veterán

Számomra többnyire attól függően szép, élvezetes és szórakoztató egy zenei mű, hogy a hangok egymásutániságában mennyi harmónia és kreativitás van (magyarul, hogy mennyire ötletes, eredeti és esztétikus a dallam, mennyire cseng jól, mennyire hangzatos a fülnek), és Bartók műveiben én ilyet nem találtam..de természetesen én is amellett vagyok, hogy ízlés dolga

Vivaldi Négy Évszakán én is átestem, valóban a barokkal ismerkedtem meg először, de én is túlléptem rajta.

A dallamra visszatérve: főként az adja (számomra!) a zenemű zenei értékét, hogy mennyire magával ragadó a dallam.

Ezért is nem vagyok stílusfüggő...

hallgatok komolyzenét, rockot, metált, dancet, trancet, technot, popot, sokmindent

(#502) forceberg válasza Pala (#501) üzenetére


forceberg
veterán

Amit most írtál, én is így vagyok. Ezért élvezhetetlen a legtöbb komolyzene pl. 112, 128kbps mp3-ban. Egyszerűen ekkora töbörítésnél már nincsenek meg a ''szélsőséges'' hangok, amiket szeretek hallani. + komolyzenéhez jó hangrendszer is kell.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#503) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ha már koncertélmények: az én egyik ''leg'' kedvencebb zeneművem: Sibelius - Finlandia. CD-n otthon hallgatva is lenyűgöző. De mikor a Zeneakadémián élőben hallgattam meg a MÁV Szimfonikus Zenekar előadásában, az egyszerűen BRUTÁLISAT szólt! A második sorban ültem... :D (Ismerős révén egy évben két-három tiszteletjegy szerzésére van lehetőségem. :DDD :D :C :DD :)) :P ) Gál Tamás vezényelt természetesen!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#504) Pala válasza Dictator^ (#479) üzenetére


Pala
veterán

megtudtam ennek a számnak az előadóját / címét:

Nobuo Uematsu, Aki Kuroda - To Zanarkand

természetesen a Final Fantasy X Piano Collection c. albumán található.:)

(#505) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Örülök,hogy feléledt a topic. látom vannak itt azért komolyzene-kedvelő kollégák:D

tegnap hallgattam: Bach:h-moll miséjét! hát mit mondjak, félelmetes volt.
egyébként akit érdekel Bach élete,életműve illetva a kor kicsit tudományosabban ajánlom
Christoph Wolf: Johann Sebastian Bach a tudós zeneszerző cimű könyvét.
Most kezdtem el olvasni,de már az elején is fergeteges!! :Y

(#506) 04ahgy válasza Bernardo20 (#505) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én meg örülök, hogy van a topik, az meg csak jó, ha fel is éled. :)

Én meg tegnap hallgattam:
Mahler - 3. szimfónia (112 perc!!)
Mahler - 6. szimfónia (86 perc!)
Mindkettő hangszerelése fergeteges.

Könyv.: én a Ludwig van Beethoven életéről szóló, azonos című könyvet olvastam, az sem volt elhanyagolandó súlyú és élvezetességű olvasmány.

Mai betevő asszem a Carmina Burana lesz, utána egy kis Sibelius. :DDD Na, a CPU húzás sem maradhat persze el.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#507) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Úgy érzem, megköveteli a teljes-off hozzászólást, de nagyon szeretem még a klasszikuson kívül például a Nightwish-t is! A zenéik legalább mozgalmasak, változatos, és értelmes szövegekkel rendelkeznek. Az énekesnő hangja meg egyszerűen csodás.

Habár azt hiszem, pont azért oszlott fel az együttes nemrégiben, hogy a volt énekesnőjük régi álmának, az operaénekesi hivatásnak hódolhasson...

HGyu

[Szerkesztve]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#508) forceberg


forceberg
veterán

Vettem ma két lemezt a Tecsóban, ócsóé volt... 450/db.
Tchaikovsky - Diótörő / Hattyúk tava + 1. zongoraverseny
London Festival Orchestra előadásában.
Dvorák - Symphony No. 9 in E minor. + Slavonic dance 1 C dur, 10 E moll.
St. Petersburg RSO.
:C

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#509) forceberg válasza forceberg (#508) üzenetére


forceberg
veterán

Jól leírtam, Tchaikovsky - Diótörő / Hattyúk tava. :))
Esetleg így:
Csajkovszkij - Diótörő / Hattyák tava, vagy
Tchaikovsky - The nutracker / Swan lake.
:D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#510) Bernardo20 válasza 04ahgy (#507) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Én is nagyon szeretem a Nightwish-t minden lemeze megvan:) a zenekar nem oszlott fel keresik az új énekesnőt! Kicsit bonyolultabb,hogy miért hagyta ott a Tarja a wisht,de valóban ez is benne volt. Érdemes megfigyelni mondjuk az első lemezeik és az utolsó között,hogy micsoda fejlődésen ment keresztül a Tarja hangja(mondjuk az egész zene is megváltozott,darkosabb::) keményebb lett,de én még igy talán jobban is szerettem..

A Wolf írt könyvet Beethovenről is?? :Y nem is tudtam!! azonnal be kell szerezni(feltéve ha ez nem 7500Ft :((( )

(#511) Pala válasza Bernardo20 (#510) üzenetére


Pala
veterán

Ha szereted a Nightwisht, akkor erősen javallom a Rhapsodyt..szerintem még jobb!! szimfonikus metál, roppant kifinomult zenei érzéke van a csapatnak

főleg a köv. számaikat javaslom meghallgatásra:
Holy Thunderforce
Echoes of Tragedy
Dark Tower of Abyss (!!!)
Lord of the Thunder
Dark Reign of Fire

(#512) Bernardo20 válasza Pala (#511) üzenetére


Bernardo20
senior tag

feltétlen utánanézek! :R

(#513) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

:))

(#514) 04ahgy válasza Bernardo20 (#510) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem tudom, ki írta a könyvet, de utánanézek neked! De nem hinném, hogy Wolf lenne az...

Megj.: Tarja meg nem is elsősorban azért lépett ki, hanem állítólag a férfi tagok a Nightwishből felszólították, hogy lépjen ki, mert elvakította a pénz, és a hozzáállása már nem megfelelő a Nightwish szelleméhez... (Wikipédia szerint)

HGyu

[Szerkesztve]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#515) 04ahgy válasza forceberg (#508) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én a MediaMarktos Royal Classic lemezeket szeretem! 990.- / db, és a Royal Philharmonic Orchetra felvételei vannak rajtuk. Nagyon jó minőség! :) Én sem szeretek túl sokat kiadni egy CD-ért... Hehe.
Habár Bruckner 4. szimfónia asszem 4500-zal, Sibelius összes szimfóniája meg azt hiszem 11 ezerrel terhelte a zsebemet. :O

Mahler összes szimfóniát már nem is próbáltam megvenni, az csak van. :DDD :D :DDD :C Shostakovich összeset meg még nem is láttam. De az őrült fanatikusoknak lehet, hogy már adtak ki ''Haydn összes szimfóniái''-t is. :Y

HGyu

[Szerkesztve]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#516) Kazimír


Kazimír
őstag

Vivalditól a 4 Évszakot szerintetek ki adja elő legszebben? Nagyon sokfélét hallottam már, de az etalon számomra továbbra is a Magyar Rádió és Televízió Szf Zenekara, méghozzá bakelitről :) De szívesen meghallgatom mástól is. Szóval?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#517) forceberg válasza 04ahgy (#515) üzenetére


forceberg
veterán

14-én lesz a Zeneakadémia nagytermében Wagner est, a MR Szimfonikus Zenekara előadásában. Holnap még megpróbálok beugrót szerezni. 5k/db.
:Y

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#518) 04ahgy válasza forceberg (#517) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hmmm... Nem rossz. :) Mondjuk akkor nem hiszem, hogy ráérnék. :O Amúgy ezt miért offba tetted? Tiszta komolytene topikba illeszkedő dolog. De te te tudod. ;)

Én jan. 23-án megyek majd koncertre, szintén a Zeneakadémia nagyterme a helyszín, MÁV szimfonikusok játssza Tchaikovsky-tól a következőket:
- Rómeó és Júlia nyitányfantázia
- Variációk egy rokokó témára
- 5. szimfónia

Ez is nagyot fog szólni. Elsősorban bérletes előadás, de napijegy váltható: 2000-2600 Ft/db. :D Én már most megrendelem, hogy el ne fogyjon előlem. Hehe

HGyu

[Szerkesztve]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#519) Bernardo20 válasza 04ahgy (#518) üzenetére


Bernardo20
senior tag

ti kiadtok pénzt az akadémiai koncertekre?? ;]

a kakasulőre ingyen fel lehet ülni,elvileg csak akcsisoknak vagy diákigazolvánnyal(amit valamelyik zeneművészeti intézet adott ki),de általában nem szokták kérni és simán be lehet ülni,és mindent jól látni(szvsz jobban mint a földszintről..
szivesen becsepészek valakit:D

[Szerkesztve]

(#520) 04ahgy válasza Bernardo20 (#519) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát, nagyon kedves lenne tőled, néha lehet, hogy meg is kérnélek rá! :R

DE!!!

Vegyük figyelembe azt is, hogy ha megveszem a jegyet, akkor azzal a zenekart, és magát az Akadémiát is támogatom! Az élmény meg, amit cserébe kapok, néhányszor egy évben megéri azt a néhány ezrest. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#521) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Elolvastam végig az egész topicot, és olybá tűnik, mintha az első látogatásom óta egészen szárnyra kapott volna! :C :C

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#522) Bernardo20 válasza 04ahgy (#520) üzenetére


Bernardo20
senior tag

oké!

ha a közeljövőben van valalami jó akkor mehetünk!:D
a jövő héten mondjuk. :C
igen,az utóbbi időben én is meglepődtem,hogy ''szárnyal'' a topic,aminek nagyon örülök,mert hónapokig nagy volt a pangás és csak upolgattam.

(#523) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ma az X1800XL-em mag és memória feszültség emeléses, húzásos teszjének, valamina az ez alatti tápegység extra műterheléses stabilitásvizsgálata alatt Carl Orff - Carmina Burana-t hallgattam, jó hangosan! Hehe...

Az Olim lacus colueram alatt asszem kimenekült a család többi tagja. Megint hehe. ;]

Most meg előkerestem Mahler 7. szimfóniát! Asszem azt jobban fogják tolerálni, valamivel lágyabb a hangzása... Mindjárt be is teszem.

Tegnap Mahler 1. szimfónia és Berlioz - Symphonie Funébre et Triomphale CD koptatta a Pioneer 110D-t. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#524) 04ahgy válasza 04ahgy (#523) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mahler - 7. szimfónia olyannyira bejön, hogy ma is azt hallgattam... Közben a pirítóst odaégettem jó alaposan. :)
Lesz ma még este a szokásos vasúti szimuláció alatt Mahler 8. is. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#525) Bernardo20 válasza 04ahgy (#524) üzenetére


Bernardo20
senior tag

már rég nem hallgattam Mahlert.Mostanában a filmzenék a bejövősek megint.

régi vágyom,hogy egy nagy szhinfónikus zenekarban játszhassak és vmi szuper filmzenét vehessünk föl(PL: Gyűrűk Ura,Harry Potter,Matrix etc...) :C

(#526) 04ahgy válasza Bernardo20 (#525) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha már szimfonikus zenekar, akkor az legyen NAGY szimfonikus zenekar. Ha már filmzene, akkor legyen NAGY filmzene! Stílus: neoromantikus. Mit tippelnél, mire gondolok most?

Amúgy ma megint Mahler volt, méghozzá a 9. szimfónia! Kissé sokkal komorabb, mint a hetes, de a hangszerelése ... csodálatos. Ilyen téren Mahlerrel nem tudok betelni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#527) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Előző találós kérdésre senki? Tehát: keresünk egy neoromantikus stílusú filmzenét! (Filmcím + zeneszerző.)

Másik találós kérdés: keresünk egy szimfóniát, melyben elhangzik a katolikus liturgia himnusza, ráadásul kórus tolmácsolásában! Kérdés tehát a zeneszerző, és a szimfónia!

Lehet tippelni... Hehe. ;]

HGyu

UI.: Szívesen elmélkedek én is hasonló kérdéseken, persze ne túl nehezeket adjatok. :P

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#528) 04ahgy válasza 04ahgy (#527) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Najó, hát senki nem tudja?! :P
Akkor kénytelen leszek én megmondani...

Neoromantikus filmzene: John Williams - Star Wars Soundtracks
Szimfónia + kórus, megspékelve a Veni Creator Spiritus kezdetű katolikus himnusszal: Mahler - 8. szimfónia.

HGyu

Többiek? Merre vagytok? :F Egyedül maradtam!? :O

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#529) Vamp


Vamp
senior tag

Mindenkinek ajánlom Chopin e-moll zongoraversenyét. Mindhárom tétel valami fantasztikus!

(#530) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Benéztem már megint, hogy ne árválkodjon a topic! Habár most épp egy 1700MHz-es Celeronnal vagyok kénytelen nyomulni, A64-es proci eladása, de X2-es még meg nem érkezése okán. :O Még a Mozilla is szaggat rajta, és a CL3-as, 128MB DDR-266-on...

Szóval, a Mahler szimfóniákon kb. végigértem... (A 10. szimfónia adagioját valahogy nem tudom meghallgatni, nem visz rá a lélek, és a Dal a Földről-höz sem fűlik a fogam.

Most Tchaikovsky szimfóniák jönnek. :C Na meg Bruckner úgy néha közbe! De Bruckner is olyan számomra, hogy egymásutánban kissé sok lenne...

Bernardo! Veled mi lett??? Ha erre jársz, akkor lehet, hogy volna kérésem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#531) Bernardo20 válasza 04ahgy (#530) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Ritkán tudok lenni.nincs netem sajna..
azért kérdezz bátran:)

(#532) 04ahgy válasza Bernardo20 (#531) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ahhoz képest mily hamar válaszoltál... ;] Képzeld, lehet, hogy a közeljövőben találkozunk! :)

Látom a konfigodnál, h nincs. Mi lett vele, eladtad? Én is itt szenvedek, két hete egy 1700-as Celeronnal és 128MB 266-os rammal egy i845GV deszkában. Ennél még anyum PIII-667-ese is sokkal gyorsabb! :O Ezen még a Mozilla is szaggat!

De zenét hallgatni azt tök jól lehet ezen is, épp most modern napot tartok: Bartók, Stravinsky, Shostakovich... Kellett ez már a sok romantika után! Ezek után újra egész más lesz romantikus művet hallgatni!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#533) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Vasárnap voltam koncerten! A helyszín a zeneakadémia volt. Előadók: Modern Art Orchestra - jazz bigband, Fekete-Kovács Kornél vezetésével.

- Első darab: Stravinsky - Ebony Concerto. Hát, nem tetszett kifejezetten, de nem is volt rossz. Kellemes volt hallgatni. Viszont nem volt egészen 10 perces a zenemű. :(
- Második: Eötvös Péter - Paris-Dakar. Jobb lett volna, ha ezt a művet be sem mutatják. Nem igazán volt benne ritmikusság, konszonancia, semmi... Egy nagy káosz volt az egész. Szerencsére csak öt perces volt, de ki merem jelenteni, hogy fájt hallgatni.
- Harmadik: Zsoldos Béla - Üstdobverseny. A kommentár szerint a zenetörténelem egyetlen ismert üstdobversenye. Három tételes volt, és kellően hosszú ráadásul! Modern, kortárs mű létére eléggé dallamos, ritmikussága pedig igen kifejezett volt! Ezúttal jazz-bigband adta elő (az eredetileg a Magyar Rádió felkérésére szimfonikus zenekarra íródott művet - melyet közönség előtt sohasem mutattak még be - Fekete-Kovács Kornél hangszerelte át jazz zenekarra), de így is nagyot szólt. Az 5 (!!!) üstdobon játszott: Zsoldos Béla, maga a szerző! Már csak ezért a zenei élményért, amit ez a versenymű nyújtott, megérte elmenni. Irtózatosan szívesen meghallgatnám viszont szimfonikus zenekari előadásban is, és szerintem ezzel nem volnék egyedül.

HGyu

[Szerkesztve]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#534) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

húú....lassan 3 hónapja meghalt a fórum. :( ha én nem írok úgylátszik senki.

azt hiszem záratom is. :O

(#535) pemete2 válasza Bernardo20 (#534) üzenetére


pemete2
csendes tag

én írhatok,ha gondolod,de mostanság nem megyek sehova. :)

(#536) PapaMaci válasza Bernardo20 (#534) üzenetére


PapaMaci
őstag

Rólam meg ugyis mindenki tud, aki számít :)
De most rákattantam az éj a kopár hegyen című darabra. Klarinétosok figyelem! Sztem a világ legszeb klarinétszólója van bebben a műben!

...mint az közismert...

(#537) Bernardo20 válasza PapaMaci (#536) üzenetére


Bernardo20
senior tag

végre valami:D

azt hiszem előkeresem a cd-t és meg is hallgatom:) köszi a tippet!

amúgy sorry,hogy el vagyok tűnve,de most gyökeres változások vannak(költözés,suliváltás etc..) :)

(#538) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

esetleg nincsen meg valakinek a verdi:rigoletto hanganyaga? vagy akármilyen opera érdeklne(wagner,mozart etc..) :R

(#539) PapaMaci válasza Bernardo20 (#538) üzenetére


PapaMaci
őstag

Vagy akármilyen opera van nekem. Aida, Tosca, Carmen Leontyne Price-szal. La Gioconda Callas-szal. Ezek vannak hirtelen. Természetesen lemezen :)

Szerk: Ha szerencséd van, a Carmen be van digizve, és még a gépemen lakik...

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#540) Bernardo20 válasza PapaMaci (#539) üzenetére


Bernardo20
senior tag

:D:D

csak nagy kár, hogy nincs nagylemez lejátszóm:(
így nem tudom lenyúlni:D :R

(#541) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

up!:)

(#542) PapaMaci válasza Bernardo20 (#541) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ha Te UPpolsz, akkor mutatok valamit:
[link]
[link]
[link]

Épp most sikítoztam a röhögéstől.

...mint az közismert...

(#543) Bernardo20 válasza PapaMaci (#542) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Még csak az elsőt néztem meg,de nagyon állat!! Ilyet csak az őrült ázsiaiak tudnak kitalálni. méghogy fadarabbal ütögesse a zongorát és még jól is szól.. Nekem nem lenne idegrendszerem mértani pontosággal kifarigcsálni a kis bütyköket... :C

Majd a többit is kommentelem, ha lesz reá időm! :)

Mod: Köszi a telefont! Jó,hogy rugdosol egy kicsit. :R :D

(#544) PapaMaci válasza Bernardo20 (#543) üzenetére


PapaMaci
őstag

Inkább ugy jellemezném őket, hogyaki tud, az nagykabátban is tud...

Egy kis rugdosásra bármikor számíthatsz tőlem! ;]

...mint az közismert...

(#545) Bernardo20 válasza PapaMaci (#544) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Ma nagyon jó zongoráspróbám volt. Szóval most nagyon lelkes vagyok ám!
A Verdi: Rigoletto biztos,hogy lesz. :R Még valami szóló és meg is vagyunk! :Y

[Szerkesztve]

(#546) Daneey


Daneey
tag

Sziasztok!

Még ebben a csodálatos műfajban eléggé új vagyok, de lenne egy kérdésem: tudnátok ajánlani minőségi CD boltot, ahol nem TESCO-s 700 Ft-os komolyzenei CD-ket lehet kapni? Szeretnék pár klasszikust beszerezni, pl. Tchaikovsky első zongoraversenye, pár (a páratlan) Beethoven szimfóniák, Vivaldi négy évszaka, pár Mozart mű.


Hol tudnám ezeket megvenni, minőségi felvételeken?


Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#547) Daneey válasza Daneey (#546) üzenetére


Daneey
tag

Bocs, nem vagyok a szerkesztési limiten belül, de kérdezem én,

Mit javasoltok még? Én az igazán dinamikus amolyan mindent egybe kategória a kedvencem, mint például Tchaikovsky első zongoraversenyében a fő mondanivaló (refrén). Ott van minden, egyszerűen beleadnak mindent! Olyankor becsukom a szemem és együtt szállok a zenével! Egyszerűen ez az érzés elmondhatatlan!

De természetesen az élő zenénél jobban nem tudja senki (re)produkálni ezeket a gyönyörű hangkompozíciókat. Voltam Chick Corea koncerten ahol többek között Bartók műveket is játszottak: zongorán ő játszott plusz a ''háttér'': vonósok főleg. Mikor egyszerre megszólaltak... Egyszerűen azok, amiket műveltek: nagyon szép volt.


Zongoráztam elég hosszú ideig, 8 évig, csakis komolyzenei műveket játszottam. Most nyáron el szeretnék kezdeni újra, de jazz műfajban tevékenykedni. Tudtok valahol olyan helyet, ahol megfelelő minőségű oktatást nyújtanak ilyen témában?

(#548) Bernardo20 válasza Daneey (#546) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Nézz szét a Liszt Ferenc Zeneműboltban az Andrássy út 45 alatt az írók boltja mellett. Ugyan megkérik az árát,de ott mindent megtalálsz. Esetleg a Rózsavölgyi .

Már mindkettőnek van online áruháza is és lehet rendelgetni az ínyencségeket. :)

(#549) Daneey válasza Bernardo20 (#548) üzenetére


Daneey
tag

Oké, köszi szépen, feltétlen fel fogom keresni őket.

(#550) finest válasza Bernardo20 (#26) üzenetére


finest
őstag

Wynston Marsalis. Az utóbbi időben fedeztem fel, irtó jól trombitál. Ismeritek? Érdemes rákeresni!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.