Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Ahogy néztem még nincs komolyzenével foglalkozó topic,igy gondoltam nyitok egyet, ha nincs ellene kifogásotok. kiváncsi vagyok, hogy Ph!-s berkeken belül mennyire népszerű ez a műfaj. Én 13éve klainétozom és klarinétművész és kamarművésznek készülök. Hozzám nagyon közel áll, gondoltam megkérdezlek Titeket!




[Szerkesztve]

(#2) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

remélem kicsit sikeresebb lesz mint a kvantumszámitógépes topicom! :DDD
vagy megint sikerült jó témát választanom?

(#3) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Arra gonoltam, hogy leirhatnátok milyen koncertélményetek volt.Kedvenc előadók, hangszerek, korszak. Esetleg ha zenéltek arról is lehetne irni! nem igaz,hogy ennyire nem érdekel senkit. :F

(#4) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

En zeneltem/zenelgetek 2001 julius ota basszusgitarozok :) prog zenet szeretem Symphony X,Dream Theater,Vander Plas,Enchant,Flower Kings,Threshold,Transatlantic,Devin Townsend mostanaban egyre jobban Deadsoultribe (www.deadsoultribe.com) es Poverty's No Crime www.insideout.de

Ennyi :) orok kedvenc 10 eve Metallica 84-97 idoszak.

Kedvenc zeneszeim Jason Rullu,Jason Newsted, Kirk Hammet,Michael Romeo,Virgil Donati,
Jaco Pastorius,Victor Wooten,Russell Allen,Mike Portnor,John Myung,Michael Lepond,Mike Terrana es sokan meg :)

[Szerkesztve]

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#5) emvy válasza Bernardo20 (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

Volt jópár. :) Igazából arról lehetne beszélni, hogy mik lesznek mostanság.

while (!sleep) sheep++;

(#6) gregorik válasza Deathcourier (#4) üzenetére


gregorik
senior tag

te most poénnak szántad vagy komolyan gondolod, hogy komolyzenei topikba Metallicával meg basszusgitárral jössz? :DD

(#7) Deathcourier válasza gregorik (#6) üzenetére


Deathcourier
aktív tag

Hat o kerdezte hogy zenelek e :D

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#8) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

Up! :U

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#9) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Komolyzenéhez nem sokat konyitok bár vannak egészek jo művek is!

Csak azt akartam hogy ha esetleg valaki láttta Bödöcs Tibort a showderben az most kicsit kacaghat:)

[Szerkesztve]

(#10) brownus válasza Bernardo20 (#1) üzenetére


brownus
veterán

ált. suliban zongoráztam amit megutáltam Bartók ujjkitörős gyakorlatai miatt:)
aztán a gimis években autodidakta módon megtanultam 'b' szárnykürtön játszani, erre büszke vagyok:) játszottam egyházi zenekarban is 2-3 évet.
klasszikus műfajban (is) a dobos műveket szeretem ahol azért van mély! pl. Csajkovszkij:1812 ahol ágyúdörgés is van:)

(#11) Bernardo20 válasza brownus (#10) üzenetére


Bernardo20
senior tag

ez a baj,a zeneoktatással,hogy a gyerekekkel nagyon hamar megutáltatják a zongorát.


A szárnykürthöz gratulálok, az szép teljesitmény..:DDD

Akkor hallgass sok örmény és orosz darabot,szimfóniát..azokba aztán van mély:D

(#12) Bernardo20 válasza emvy (#5) üzenetére


Bernardo20
senior tag

én általában napi szinten tudom mi hol megy,ha van kérdés tedd föl! :P

(#13) Bernardo20 válasza Deathcourier (#4) üzenetére


Bernardo20
senior tag

már régóra szeretnék megtanulni basszgitározni..!! :U egyébként ezeket a zenéket sajna nem ismerem..na jó a metálicskát azt szeretem.. :B

(#14) brownus válasza Bernardo20 (#11) üzenetére


brownus
veterán

köszi! nem volt vészes, de bevallom őszintén a mai napig nem tudok tökléletesen brummogni (vagy hogyismondják) a fúvókája nélkül:)

ja, a tanár nagyon erőltette Bartók ujj kitöréses gyakorlatait:)

(#15) Bernardo20 válasza brownus (#14) üzenetére


Bernardo20
senior tag

magam is tanitok és meg vagyok győződve, hogy az is kell, bartók olyan mint az étel só nélkül. De nem szabad túlzásba vinni,mert akkor ez lesz a vége.
olyat kell játszatni,amit szeret a gyerek és hasznos is..persze nem mindig fér el együtt ez a két dolog.;)

Brummogni jó dolog ám! magam sem tudok,mivel klarinétozom,de a sok ''hülye rezes'' állandóan ezzel gizdul! :))

(#16) brownus válasza Bernardo20 (#15) üzenetére


brownus
veterán

igen, a hasznos és mindkettőnket kielégítő zenei anyag arányát kellett volna megtalálni.
egy kis Bartók, meg vmi amit én szerettem volna:) már nemtom mit:)

(#17) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Tanul valaki közületek komolyzenét konzis vagy főiskolai szinten?hátha ide is téved egy két zenészkolléga..:))

(#18) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

támadj föl topic! :)

(#19) Gordon Sultz


Gordon Sultz
csendes tag

Én már nem tanulok mert már abba hagytam, egyébként szakközépben végeztem.
Én Bach -tól szeretek játszani, mert totál ellazít és gondolkodásra sekent. Leginkább a barokk zenei stílust szeretem. persze nem azt jelenti, hogy mást nem szeretek játszani mai napig jászom fúvószenekarban. ;)

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#20) Bernardo20 válasza Gordon Sultz (#19) üzenetére


Bernardo20
senior tag

milyen hangszeren játszol?
amúgy a fúvószenekar jódolog én is szeretek járni,bár nekem inkább kötelesség mint szórakozás.

(#21) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Kedvenc zeneszerzőim:

Bach, Vivaldi, Mozart,Beethoven, Spohr, Weber, Muszorgszkij,Hacsaturján, Chopin, Csajkovszkij.(nem időrendben irtam).
A mostani kedvencem: Rachmaninoff: Corelli variációk.Egyszerűen zseniális,hogy a legegyszerűbb témából milyen fergeteges variációkat komponál.. :C

(#22) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Lehet, hogy nem ide kéne írnom, de meg szeretném kérdezni, hogy tudja-e valaki, hogy a Ford Focus reklámban amikor a CD játszóba berak egy lemezt, akkor melyik zene szólal meg? Komolyzene az biztos.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#23) Bernardo20 válasza CYBERIA (#22) üzenetére


Bernardo20
senior tag

meg kellen néznem azt a reklámot, akkor szvsz tudnék segiteni..
nem lehet vhonnan letölteni?

(#24) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

komolyzenét a népnek!!

(#25) Ptech válasza Bernardo20 (#24) üzenetére


Ptech
őstag

Kenyeret és cirkuszt a népnek!! (Vicc vót :D )
Kedvencek: Vivaldi, Ravel, Dvorak, Muszogszkij...

(#26) Bernardo20 válasza Ptech (#25) üzenetére


Bernardo20
senior tag

:C jó az izlésed!!

kedvenc elöadók?

(#27) _Gudella


_Gudella
senior tag

Nem vagyok otthon komolyzenében, de pl a Mussorgsky - Pictures at an Exhibition az nagy kedvencem :)

(#28) _Gudella válasza Deathcourier (#4) üzenetére


_Gudella
senior tag

Ebben a zenei világban viszont sokkal inkábbb otthon érzem magam :)

Amúgy én szólógitározgatok.

(#29) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Sajna, mostanában egyre kevesebben hallgatnak komolyzenét, én is csak idősebb fejjel kezdtem bele, de egyre gyakrabban teszem. Ki tud kapcsolni, el tud lazítani, a mai rohanó világban kell egy kis lassulás.
Most éppen Gershwin megy. :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#30) Ptech válasza Dirtyz (#29) üzenetére


Ptech
őstag

szvsz meg egyre többen. Én mondjuk 20 vok, de nagyon sok ismerősöm hallgat komolyzenét is. Egyre egyszerűbb ugyanis hozzájutni, nem csak a neten kereszetül, de egy komolyzenei CD ára sem éri el a mostani album átlagárat. Én meg egy ideig ''mindenevő'' vagyok(de szép képzavar :U ) pl: rock, metál, jazz, blues, chillout, klasszikusok, ambient, elektronikus zene is néha, ha épp olyanom van :D nomeg ezek különböző arányú keveréke.

ps: itt a ph!-n is volt cikk róla, próbáljátok ki a pandora.com-ot, nekem bejön!

(#31) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Beethoven ''gyors'' művei nagyon bejönnek. Egyik nagy kedvencem az Athén bukása. 20 perc ''pörgős nyugalom''.

Ha Edvin Marton is a komolyzenéhez sorolható, akkor még ő is belefér néhány szám erejéig.

(#32) Dirtyz válasza Ptech (#30) üzenetére


Dirtyz
őstag

Sok jazz-t és bluest hallgatok, nagyon szeretem ezeket. Nálam általában a smoothjazz.com szól.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#33) Bernardo20 válasza Dirtyz (#32) üzenetére


Bernardo20
senior tag

nekem is az a kedvencem:D:DD mindig azt hallgatom.
no meg diana krall,eddie daniels meg sorolhatnám a kedvenceket.!

(#34) Dirtyz válasza Bernardo20 (#33) üzenetére


Dirtyz
őstag

diana krall nálam is befutó, de a titkos kedvencek Stephane Grapelli, Michel Petrucciani, na meg Bebo Valdes-Diego El Cigala

Védd a fákat, egyél hódot!

(#35) Ptech válasza Dirtyz (#32) üzenetére


Ptech
őstag

Nem ismerem, de kipróbálom majd. Ugye az is ingyenes? A pandora elvileg nem az 10 óra után, de lehet vele trükközni :D

azért jazz rulz ;]

[Szerkesztve]

(#36) Bernardo20 válasza Ptech (#35) üzenetére


Bernardo20
senior tag

a smooth jazz.com igen. a winampban szoktam hallgatni a netrádiók között megtalálod egy pár szinvonalas komolyzenei rádióval együtt.

(#37) Dirtyz válasza Ptech (#35) üzenetére


Dirtyz
őstag

Igen, ingyenes a Winamp media library-jából is elérhető, általában az első 10 csatorna között van.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#38) Bernardo20 válasza Dirtyz (#34) üzenetére


Bernardo20
senior tag

van egy dvd-m tőle..hát mint mondjak.imádom.
Sade-t ismered? ő is zseinális.

(#39) Dirtyz válasza Bernardo20 (#38) üzenetére


Dirtyz
őstag

Kitől van dévédéd? A Sade énekesnőre gondolsz? Őt igen.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#40) Bernardo20 válasza Dirtyz (#39) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Sade-től van 1 és Krall-tól pedig egy dupla videocd. :))

(#41) Dirtyz válasza Bernardo20 (#40) üzenetére


Dirtyz
őstag

Az jó, én most egy Stephane Grapelli cd-re vadászom, imádom a hegedűjátékát. Egyszerűen brilliáns ( volt ) a pasi. A másik szivem csücske hangszer a zongora, attól teljesen kész vagyok, leginkább jazz illetve blues számokban tudnak emlékezetest nyújtani számomra, de a non plus ultra Beethoven moonlight sonata-ja, na az kész.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#42) Ptech


Ptech
őstag

szerintetek lenne értelme mondjuk DVD-audiót venni, és azt hallgatni? Mondjuk a high-end hifi kizárva, mert nem vagyok hajlandó átlépni egy bizonyos ár/érték határt semmiben. De lenne érezhető különbség hangzásban? <Lehet hogy ez már nagyon off>

(#43) Dirtyz válasza Ptech (#42) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nem t'om, sajna :F

Védd a fákat, egyél hódot!

(#44) Bernardo20 válasza Dirtyz (#41) üzenetére


Bernardo20
senior tag

a beethoven moonlight-ot fogom játszani a zonogravizsgámon. én is nagyon szeretem ám! :C

(#45) Dirtyz válasza Bernardo20 (#44) üzenetére


Dirtyz
őstag

Te zongorázol is?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#46) Bernardo20 válasza Dirtyz (#45) üzenetére


Bernardo20
senior tag

persze,egy zenészhez hozzátartozik egy elég komoly zongoratudás is!
:B imádok zongorázni!!!!

(#47) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

megyek aludni és egy kis weber:quintettet és jazzt hallgatni! ;)

(#48) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Szivesen segitek zenei kérdésekben,problémákban. Akár zongoraórát is adok meg etc...

Egyékbént igy reggel már 1 órát zongoráztam czerny virtuózok iskoláját..most fáj a kezem és nem tudok gépelni :DDD

(#49) aesir válasza Dirtyz (#34) üzenetére


aesir
veterán

Akiket imádok az Bill Evans (a szaxis, nem a zongorista), Maceo Parker, Dave Weckl (őt nagyon), Scott Henderson (zseni), Sonny Rollins, Manu DiBango (Wakafrika album a hypertop nálam), Silje Neergard és Poncho Sanchez.

Bluesban újabban csak Keb' Mo' tud elvarázsolni, de Ő nagyon:)


Komolyzenében általában Chopint és Grieget hallgatok, játszani már nem szoktam (kb 15 éve nincs zongorám).

Van saját életem...

(#50) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Kedvencem:

[kép]
DIANA KRALL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.