Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-05-02 10:59:34

LOGOUT.hu

Kérek mindenkit, olvassa el figyelmesen ezt a hozzászólást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) FefeeX válasza Vapor (#1800) üzenetére


FefeeX
veterán

Az időjárásjelentőd desktopXes volt?

(#1802) tuskooo válasza rii (#1793) üzenetére


tuskooo
addikt

Ez vmi többmonitoros megoldás? :F

(#1803) tuskooo válasza FefeeX (#1796) üzenetére


tuskooo
addikt

Én is kipróbáltam, de vmi gubanc volt vele még mindig, szóval töröltem...

(#1804) Vapor válasza FefeeX (#1801) üzenetére


Vapor
aktív tag

Nem, konfabulator volt.

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#1805) FefeeX válasza tuskooo (#1803) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem hótra kinyirta a rendszeremet ma mikor bekapcsoltam, eddig tökéletesen ment, ma nem jelenitett meg semmit, fekete gombok, fekete minden, proci 100%on folyamatosan, negyed óra után unloadoltam és műxik mminden, vissza 4.6, bár nem átlátszó de legalább gyors...

(#1806) FefeeX válasza ~DD~ (#1799) üzenetére


FefeeX
veterán

Annyi ezekkel a probléma hogy a video ablakot ha előhozom akkor megint a régi lesz...

(#1807) Roth válasza FefeeX (#1805) üzenetére


Roth
tag

Nekem is ugyanez volt aproblémám... uninstall segített.
Még a mai napig nem tökéletes ez a WB... :(((

4SiDE-COPY Nyomtatás gyorsan Budapesten! Kérjen árajánlatot tőlünk! | info@4sidecopy.hu

(#1808) Balli


Balli
őstag

Felraktam én is WB5-öt, de miután kicsit átszabadtam vele a desktopomatnekem is teljessen fuccsravágta a rendszert- unistall megoldotta szerencsére a problémát

Athens 2004

(#1809) zmisu


zmisu
csendes tag

Sziasztok!

Átzavartak ide a hülye kérdésemmel egy másik fórumról....... láttam nem olyan rég egy ''ikonkezelőfelületet'' Xp alatt, az asztal felső részén volt, és ha ráközelítettél nagyok lettek az ikonok......nem tudjátok, mi a neve, és honnan lehet leszedni....? Tök jól nézet ki... előre is köszi válaszaitokat! :F

A legnehezebb dolog a világon tudni, hogyan kell valamit jól csinálni, és szó nélkül végignézni, ahogy valaki rosszul csinálja.

(#1810) tuskooo válasza zmisu (#1809) üzenetére


tuskooo
addikt

Objectdock a neve, innen le tudod szedni: [link]

(#1811) rii válasza zmisu (#1809) üzenetére


rii
nagyúr

nézd megf az #1791-est ... nem arra gondoltál?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1812) Remington


Remington
őstag

Mivel lehet olyan kikapcsolás-gombot rakni a sarokba? :F

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1813) FefeeX válasza Remington (#1812) üzenetére


FefeeX
veterán

desktopX

(#1814) Remington válasza FefeeX (#1813) üzenetére


Remington
őstag

köszi szépen :R

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1815) zmisu


zmisu
csendes tag

Köszönöm. Megvan. :D

A legnehezebb dolog a világon tudni, hogyan kell valamit jól csinálni, és szó nélkül végignézni, ahogy valaki rosszul csinálja.

(#1816) Vapor válasza Remington (#1812) üzenetére


Vapor
aktív tag

lehet konfabulatorral is :U

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#1817) Remington válasza Vapor (#1816) üzenetére


Remington
őstag

hát igen ez jobban tetszik
de tudnál adni egy linket ahonnan le tudom szedni azt a widgetet vagy mit ami nekem kell?
mert az oldalán nem találtam
THX

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1818) Balli


Balli
őstag

Ma este nekifogok s belemerülök a desktop-átszabás művészetébe:)
Tegnap hirtelen felraktam a WB5-öt, de vagy a progi gyermekbetegségének vagy az én hozzánemértésemnek köszönhetően lerobbantottam a rendszert
Kérlek a nekiindulásnak segítsetek: (olvasgattam a topicot, de nekem ez tiszta kinai)
Milyen progit ajánlotok hozzá kezdésnek? WB4.6-ot vagy a samurize-t, vagy a kettő nem zárja ki egymást? Ezek segítségével megszerkezthetem, hogy a desktopomon látszon az időjárás, aktuális tv műsorok, ram+proci terheltsége stb... vagy ezekhez majd külön progi kell, esetleg vannak olyan témák amik mindezt tartalmazzák?
Olvasmányt tudtok ajánlani
Én ezt találtam eddig: [link]

Athens 2004

(#1819) nofreenick válasza Balli (#1818) üzenetére


nofreenick
aktív tag

hát úgy néz ki, h a wb5 nem a te hozzáértésed hiánya miatt gányolta össze a rendszered, a tipcjában láthatod, h többen is panaszkodnak rá... gondolom neked is ez lehetett a probléma...

a samurize és a windowblinds 2 teljesen különböző funkciókkal rendelkező program, semmi közük egymáshoz, tökéletesen működnek egymás mellett...
a wb-vel a win-t tudod 'szkinelni', míg a samu asszem erőforrásfigyelő (v vmi ilyesmi), rendszer... ha nagyon kezdő vagy, akkor konfabulator-t ajánlom a samu helyett...
samu topic: [link]
ajánlom figyelmedbe még: [link]

(#1820) Rickenstein válasza nofreenick (#1819) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Hátigen a crackelt WB5-ökre szoktak is panaszkodni. Érdekes az én legális WB5-öm még nem omlasztotta össze a rendszert egyszerse...

[Szerkesztve]

PS C:\>_

(#1821) FefeeX válasza Rickenstein (#1820) üzenetére


FefeeX
veterán

az enyém ment 3 hétig kb. és most egyik pillanatról a másikra nyirta ki magát, hidd el nem azért mert crackelt... Nem is az. Csak egy ótvar szutyok, és addig örülj amig neked megy a rendszered..

(#1822) Vapor válasza Remington (#1817) üzenetére


Vapor
aktív tag

[link]

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#1823) Bekeny003


Bekeny003
tag

Desktopom...
[link]

(#1824) EmThor


EmThor
addikt

[link]
my asztal

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#1825) Balli válasza FefeeX (#1813) üzenetére


Balli
őstag

hali, ment egy privi

Athens 2004

(#1826) sh4d0w válasza EmThor (#1824) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt a hátteret elpaaszolnád nekem emilben, pls?

https://www.coreinfinity.tech

(#1827) Balli válasza Bekeny003 (#1823) üzenetére


Balli
őstag

Szia,
Király a desktopod!
Az időjárás+TV progit honnan töltötted le, samurize-vel aplikáltad?
S a felső Linux-os menüsávot a Vista Pack Inspirat-at progival raktad fel?

Athens 2004

(#1828) BoGyo[ME] válasza rii (#1793) üzenetére


BoGyo[ME]
tag

Hali!

A háttérképedet nem linkelnéd be külön is, ha szépen megkérnélek rá?

(#1829) Bekeny003 válasza Balli (#1827) üzenetére


Bekeny003
tag

Köszönöm először is. Az egész, ami látható a samurize-zal van készítve. A samurize.com-ról szedtem le a cuccokat. A felső menüsor meg objectdock.

(#1830) Balli válasza Bekeny003 (#1829) üzenetére


Balli
őstag

szia,
végignéztem a samu oldalán az összes időjárási file-t: [link] de nem találtam a tiedhez hasonlót, nemhogy még magyar nyelvűt
Nagy kérés lenne, hogy elküdenéd-e a mailomra az időjárás+tv-program file-t (gondolom megvannak a gépeden) ha tudod
Nagyon megköszönném
Esetleg az objectdock-nak is örülnék

Athens 2004

(#1831) Bekeny003 válasza Balli (#1830) üzenetére


Bekeny003
tag

A tv program nem működik, mert változtattak vmit a port.hu-n, ahonnan az infókat szedi. A készítő ígérete szerint januárban megcsinálja. Az objectdock egy free program, keress rá guglival. Az időjárás neve DesktopWeatherXML. A magyarosítást meg én csináltam hozzá, egy kicsit átírtam a sricptet. ;)
Meg kell őket keresni, ha megtalálom, akkor elküldöm...

(#1832) Remington


Remington
őstag

itt az enyém(tudom nem nagy szám):
[link]



[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1833) rii


rii
nagyúr

moonman (#1798), FefeeX (#1795) : köszi!
BoGyo[ME]: privátba ment a link

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1834) Rickenstein válasza Remington (#1832) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Nekem tetszik. Kicsit sok (és rendezetlen) az ikon. Gondolom trehányságból... :)

PS C:\>_

(#1835) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Nekem ilyen:

[link]

Szeretem a letisztult,rendezett dolgokat :)

///

(#1836) Remington válasza Rickenstein (#1834) üzenetére


Remington
őstag

hát jah... Tartok is mindjárt egy nagytakarítást, úgyse használom az ikonok felét. :))

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1837) ~DD~


~DD~
tag

Nekem 0 ikon van az asztalon, még a lomtárat is eltűntettem meg kikapcsoltam. Aztán amikor egy hét után észrevettem, hogy az 5 órás munkával létrehozott ghost fileomat is töröltem, akkor kicsit szar volt. :DDD

All of this has happened before, and will happen again.

(#1838) Bekeny003 válasza Frenky87 (#1835) üzenetére


Bekeny003
tag

Ezt a fajta kurzort, ami a képen látszik honnan szedted, ha nem vagyok indiszkrét?

(#1839) ReJim válasza EmThor (#1824) üzenetére


ReJim
őstag

ez blackbox? vagy egy csunyán átbabrált csúnya vindóz? :F
egyébként szép. :)

</end.?>

(#1840) Frenky87 válasza Bekeny003 (#1838) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Háát...tudja fene...de ha kéred elküldöm mail-ben :) úgyse nagy. Cursor XP-vel jó csak, és a Win-em is WindowBlindsXP. Amúgy nagyon sok skint találni (egészen mesterieket) a hxxp://deviantart.com -on (lehet már sokan ismerik,de biztos van olyan,aki nem).

///

(#1841) EmThor válasza ReJim (#1839) üzenetére


EmThor
addikt

ez biza' blackbox, windóz alatt ugye, és a 4 asztal azóta mióta megvan nélkülözhetetlen :) olyan volt áttértni wb-ről meg ilyenekről, mint amikro firefoxról operára tértem át -> suzuki-->merdzsó :D persze kinek mi!

és persze thx ;)

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#1842) ReJim válasza EmThor (#1841) üzenetére


ReJim
őstag

hehe :) mutattál nekem újat :DDD blackbox windowsra?!?! :Y
én is ezt a fajta irányvonalat követem, csak én linuxon:
[link] (csak ez a blackbox utódja/klónja: fluxbox)

</end.?>

(#1843) EmThor válasza ReJim (#1842) üzenetére


EmThor
addikt

jóember ;) azt hiszem linuxra volt előbb. bár én még csak nemrég használom, nem tudom elégszer ismételni mennyire jó .) és csak 14 mega ramot eszik ;)

bblean magyar nyelvű leírás [link]
bblean főoldal jobbra linkek között plugins: [link]

ctrl jobbklikk options mindnehez, aki esetleg most barátkozna a dologgal, thx nfol :)

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#1844) Bekeny003 válasza Frenky87 (#1840) üzenetére


Bekeny003
tag

A deviant-os oldalat én is ismerem, néztem is, de nem találtam rajta igazán yó kurzorokat. Vagy csak én vagyok finnyás? :D

(#1845) Frenky87


Frenky87
aktív tag

:) lehet...az enyém is onnan való

///

(#1846) Cathfaern válasza EmThor (#1843) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kipróbáltam, nagyon bejönne, csak van vele egy-két gondom:
1. ha teljes méretre teszek egy ablakot, felül lesz pár pixel üres hely (kilátszik a desktop), míg alul kb. ugyanennyit belelóg a tálcába. Desktopmargint hiába állítottam nem segített.
2. MSN asztali partnerek néha eltűnnek néha előjönnek
3. Hiába állítok be háttérképet, legközelebbi restartkor eltűnik

Nincs ezekre vkinek ötlete?

(#1847) EmThor válasza Cathfaern (#1846) üzenetére


EmThor
addikt

Azért tök jó, hogy ennyit már magadtól megtaláltál! Nekem több segítség kellett! :B

1. nálam tálca felül bblean menü -> blackbox -> config. -> misc -> desktop margins -> top=0 az a ''teljes'' max [idézőjeles, mer így se teljes, meg restart se árt], nálam most 8-ra van állítva, entert lehet ütni, hogy bevegye a beállítást, illetve asztalt teljes/előző méretre változtatva próbálni/gatni elérni a kívánt méretet

2. msn-eseket külön asztalra szoktam meginyitni, így nem zavarnak, hozd fel az ablakokat válts tálcát, gyere vissza, elvieleg műxik, lehet style-függő?! nem hiszem.

3. ... -> config -> graphic -> vedd ki a gombócot, pipát, tehát ami épp' van, tehát NE legyen kijelölve: enable smart wallpaper, enable background, így tutkó lesz...

szólj, ha tok segíteni még! ctrl jobb klikk tálcán, ezzel a tálcát lehet pimpolni :D

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#1848) Cathfaern válasza EmThor (#1847) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha az ember huzamosabb ideig használ(t) linuxot megszokja, hogy egyrészt végigolvas minden dokumentációt, másrészt végignéz minden konfig fájlt :D

1. a plugins / bbLeanSkin / bbLeanSkin.rc-ben a ''bbleanskin.option.adjustCaptionHeight'' sor true-ra állításával sikerült 1 pixelesre csökkentenem, de még így se teljesen teljes...bár általában ablakosan használok mindent csak ez úgy böki a csőrömet :)

2. Most már nincs ez a gond nem tom mi volt (amúgy lehet kövezni de én csak egy asztalt használok, ki is kapcsoltam a többit :))

3. Kösz ez bejött :)

Újabb kérdés:
Skineknél melyik sor határozza meg azt hogy amikor villog az ablak az milyen szinű legyen (szóval pl. ha msn-ben írnak és nem azon az ablakon van a fókusz)

(#1849) EmThor válasza Cathfaern (#1848) üzenetére


EmThor
addikt

nálam se tökéletes az illeszkedés, csekkolom, amit írtál, de nem hiszem, hogy a tálca szélesebbre állítása kitöltené a helyet :/

hm, timid nevű skin-t használok, szerintem nem villog ebben, legalább is ahogy emléxem, hanem csak lenyomódik, ha üzent vki, és más színt kap a button, szerintem ez az, de ez nem nagy segítség:

! Buttons in pressed state
toolbar.button.pressed: Sunken Gradient elliptic bevel2
toolbar.button.pressed.color: #ffffff
toolbar.button.pressed.colorTo: #D9D9D9

vagy

Remember, when you create your own style, you can easily set several keys with a single ''wildcard'' command...

!*color:
!*colorTo:
!*unfocus.color:
!*unfocus.colorTo:
!*textColor:
!*unfocus.textColor:
!*font:

...which will give you a nice set of defaults for several components. DISCLAIMER: Wildcards are not fully implemented yet, so if you want to be on the safe side please consider using the ''normal'' tags for each element.


3dc az meg fogalmam nincs micsoda.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#1850) MikySoft


MikySoft
tag

jelenleg így:
[link]


Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.