Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-05-02 10:59:34

LOGOUT.hu

Kérek mindenkit, olvassa el figyelmesen ezt a hozzászólást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) V.ki


V.ki
aktív tag

most ilyen

(#4002) Dr. Romano válasza V.ki (#4001) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Látom te nem szoktál CS-vel játszani :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4003) Yooha


Yooha
aktív tag

Kísérletképpen csináltam egy fekete-fehéret, hogy lássam milyen, meg végre használjam a jó kis crystal-ikonokat: [link]

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#4004) Mawyx válasza Dr. Romano (#4000) üzenetére


Mawyx
senior tag

Az a baj, hogy minden angolul van, amit nem értek, így könnyen leokézok vmit, amit nem is akarok, mert addig nem lehet továbbmenni, érteni meg nem értem és akkor találomra kattintok egyet... (Én akartam angolt tanulni, de a többiek a suliban meg nem, mindig lebeszélték a tanárt és beszélgettünk helyette. Nagyon viccesnek találták, hogy novemberben is: "Nah, gyerekek, nyári élmények?" Haha, nagyon vicces :((( :W Most meg lehet 100ezreket fizetni egy tanfolyamért, de én hiába beszéltem :(( )
Jó lenne a jelenlegi, a jelenlegi háttér, az elhelyezés, de most csak kék vagy zöld lehet a tálca, a kék ronda, így zöld lett, lehetne fekete vagy rózsaszín :DDD és az asztalra szeretném rakni,hogy milyen nap van, időjárás ikon, digi óra nagyobban, mert ettől kifolyik a szemem, túl apró... :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4005) Dr. Romano válasza Mawyx (#4004) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát egy minimális angoltudás mindenféleképp kell ehhez. Én úgy tudom magyarosítva még nincs ez a progi, de ha valaki tud róla, az javítson nyugodtan.

Ha a beépített objektumok nem teteszenek, akkor innen tudsz tölteni hozzá újjakat.
Egyébként próbálj ki több témát is. A tálcás dolog érdekes, (általában a témákat úgy variálják, hogy tálca nincs is :) ).

(Egész évben angol órán csak beszélgettetek? Jó fej tanár lehet az ilyen :DDD )

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4006) Mawyx válasza Dr. Romano (#4005) üzenetére


Mawyx
senior tag

Szgép mellett vagyok, így szótárat már vettem :(((

"általában a témákat úgy variálják, hogy tálca nincs is" vettem észre, lestem is, hogy most akkor mi lesz, eltűnt :U

kilépni mindenhonnan így tudok "unload desktopx", ez mindig visszarakja nekem a rendes mostani kinézetet? (csak mert akkor lehet kísérletezni, ha ezzel vissza lehet állítani :) )

gimiben szimplán csak alig haladtunk, németes voltam, persze se nyelvvizsga se semmi, a tudás már rég elszállt a sok év alatt. gimi utáni suliban meg tényleg nem csináltunk semmit, 3an jártunk be órára, pedig az nem egyetem,hogy te döntöd el,hogy bejársz-e vagy sem. nemtom hogy lehetett ezt megcsinálni

/ utálom a múltat, kár is rajta keseregni, most jó helyen vagyok, hajrá, előre, és van önbizalmam (majdcsak addig mondogatom,hogy egyszer el is hiszem :DDD ) /

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4007) varga911


varga911
senior tag

Itt az enyém. Egy E60 M5-ről készült fotóból mentettem ki, de ki kellett egyenesíteni stb. Fél órás pepecselés, de tetszik. :))

(#4008) Dr. Romano válasza Mawyx (#4006) üzenetére


Dr. Romano
veterán

kilépni mindenhonnan így tudok "unload desktopx"

Igen, ezt jelenti :) A témán a módosításokat nem fogja elmenteni csak akkor ha a DestopX Builderrel mented el (ott lehet a témát szerkesztgetni különdéle elemekkel).
Ha az unload mégsem jön össze, akkor a ctrl+alt+del-el kilövöd és kész...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4009) Killberk


Killberk
aktív tag

[link] és [link]

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#4010) Lenry válasza (Kolombusz) (#3984) üzenetére


Lenry
félisten

igen az...
ígértem képet az asztalomról... íme

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4011) Laslow


Laslow
senior tag

Vista alatt milyen proggival, vagy hogy lehet theme-t változtatni? Nagyon nem jön be az alap sötétszürke/fekete skin, és úgy láttam, alapból nincs is benne másmilyen.

(XP-n a letisztult, egyszerű Watercolor blue témát használtam StyleXP-vel.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#4012) Kobe


Kobe
veterán

perpill ilyen
kicsit átvariáltam az előzőt, lereszeltem róla ami nem kellett :-)
[link]

(#4013) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Alapjáraton (a Dock autohide, de most előhoztam a kedvetekért...)

Pár ablak + start menü

Ja és a téma Leopard...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#4014) Core2duo6600 válasza Lenry (#4010) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mi annak a proginak a neve, amivel ilyet csináltál ?
(#4013) Ndruu
Hozzád is ez a kérdés :)

És még egy másik kérdésem Linux alatt a KDE felület, nél hogyan lehet olyasmit csinálni, mint amit a max használ ha fölé viszem az egeret akkor kinagyítja ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4015) Ndruu válasza Core2duo6600 (#4014) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Alul az ObjectDock (StarDock... kinek hogy...) nevezetű kiegészítő van. Oda pakoltam minden fontos dolgot az asztalról. Így legalább szép tiszta és rendezett minden.

A Lomtár ikonját semmivel nem lehet normálisan eltüntetni. A Sajátgép meg az egyéb cuccot simán csak Start menü tulajdonságaival el lehet paterolni, de a Lomtár ott marad. Erre használtam én a TuneUp nevezetű progit, ami sok minden másra is jó.

Témákhoz StyleXP vagy TuneUp. Nekem a StyleXp-vel van beállítva egy Mac OSX Leopard nevezetű téma.
Pár ikon is le van cserélve (netről bogarásztam...), meg a kurzor is Mac-es.

Egy szép háttérkép és kész is a Leopard kinézet.
www.interfacelift.com --- háttérképek és egyéb ikononok, témák

Harrrr!!!!

(#4016) Core2duo6600 válasza Ndruu (#4015) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Majd ha megy a windowsom lehet megnézem, addig valamit a linuxra kellene tenni

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4017) Ndruu válasza Core2duo6600 (#4016) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

ahhoz nem értek...:(
abban talán a linuxosok jobban tudnának segíteni... pl. a linuxos topikban;)

Harrrr!!!!

(#4018) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

itt az én kis asztalom

Dreamscene, pár gadget és már szép is az egész =)

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#4019) Lenry válasza Core2duo6600 (#4016) üzenetére


Lenry
félisten

egy FlyakiteOSX nevű szoftverpakkal... bootscreentől kezdve mindent Tiger kinézetűre csinál (újabb verziója ha van az gondolom Leósra)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4020) Ndruu válasza Lenry (#4019) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Meg is kavarja rendesen a rendszert.
Ez a Flyakite nagyon jól néz ki és jól is használható, HA át tud rá térni (meg tudja szokni) a felhasználó.

Javallott szűz XP-re telepíteni... (tapasztalat)
Ha esetleg nem tetszik ez a Flyakite csoda, akkor Uninstall után ismét javallott egy XP reinstall, mert megkeveri az egész rendszert, és sajnos nem tudja rendesen visszaállítani az Uninstall az eredeti állapotot.

Amúgy szép, meg jó...

Harrrr!!!!

(#4021) Core2duo6600 válasza Ndruu (#4020) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha megy majd a win es gépem akkor megnézem öket :)
Ezt a dokkolót linuxra feltettem, és korrekt , persze a linuxos változatot
kooldock néven

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4022) Darkness


Darkness
aktív tag

Udv!

Vegre sikerult osszehoznom egy kis desktopot. 3 nap keserves keresgeles, szerkesztes es megannyi win ujra huzas utan az eredmeny desktop. s a megnyitott ablakkal a desktop

kezdetleges tudom... :-)

[ Szerkesztve ]

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#4023) Mawyx


Mawyx
senior tag

Tudna vki segíteni? Miért nem tudom letölteni ezt?
[link] Úgy láttam ingyenes, free bootskin, de mégse?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4024) bluepulse


bluepulse
csendes tag

Hay!

Mail-ben eltudom küldeni.

(#4025) Dr. Romano válasza Darkness (#4022) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ütős!!! :C

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4026) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem most ilyen light-os.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4027) #PeTeY#


#PeTeY#
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy fájltípusok ikonját mivel és hogyan lehet lecserélni? Mondjuk az .avi fájlok ikonját szeretném a klasszikus media playeres kinézetről valami szebbre cserélni. Addig lejutottam, hogy vannak programok, amivel akár az összes ikont egyszerre lehet variálni (iconpackager, beeicons), de ezekkel az a problémám, hogy nem ingyenesek ill. nem tudom mennyire "nyúlnak bele" a rendszerbe.
Szóval valami ingyenes program alternatívát vagy módszert keresek fájltípusok ikonjainak cseréjéhez. Köszi.
Üdv:
petey

(#4028) Killberk válasza #PeTeY# (#4027) üzenetére


Killberk
aktív tag

Icon phile

[ Szerkesztve ]

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#4029) #PeTeY# válasza Killberk (#4028) üzenetére


#PeTeY#
tag

Köszi szépen. :R
Ja, még valami. Lehet hozzáadni kiterjesztéseket? Arra gondolok, hogy a képeken látom, hogy ott van fájltípusnak az avi, mpg, de jó lenne ha mkv, és ogm fájlok kinézetén is változtathatnék.
Kösz még1x.

Szerk.: Megvan. Edit Groups.

[ Szerkesztve ]

(#4030) Killberk válasza #PeTeY# (#4029) üzenetére


Killberk
aktív tag

Szívesen!

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#4031) Darkness válasza Dr. Romano (#4025) üzenetére


Darkness
aktív tag

koszonom. :-) :R

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#4032) Gülümaci


Gülümaci
tag

Az enyém most így néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#4033) Gülümaci


Gülümaci
tag

[ Szerkesztve ]

(#4034) Gülümaci


Gülümaci
tag

Ez egy képbeillesztéses próba hsz...

[ Szerkesztve ]

(#4035) Alvin_ti4200 válasza Gülümaci (#4033) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

szép:) Ezt a hátteret el tudnád esetleg küldeni az adatlapomon található e-mail címre?:B

(#4036) Gülümaci válasza Alvin_ti4200 (#4035) üzenetére


Gülümaci
tag

pü-ben a link

(#4037) akaido


akaido
addikt

Egyenlőre nem letisztult (túl sok ikon) :), de egyszerű:

[link]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4038) Smiley


Smiley
őstag

Akkor én is megmutatom az enyémet, bár én sokak szerint az ellentáborból való vagyok :)

és itt van teljesben: [link]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#4039) Smiley válasza Ndruu (#4015) üzenetére


Smiley
őstag

El lehet tüntetni a lomtár ikont is csak ahhoz kell egy pogi.
A Tweak UI :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#4040) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok
segítség kellene
épp uj desket csinosítgattam amikor észrevettem h object dockból is eltüntettem a Lomtár ikonját, asztalról emg már előtte, így most szószerint sehol nincs, még win intézőben se pl :D a registr irogatós dolog nem mükszik vmiért, ott van a emgfelelő bejegyzés a helyén de mégsem jelenik meg, valakinek más tippje az előcsalogatására van ?

(#4041) Smiley válasza Kobe (#4040) üzenetére


Smiley
őstag

Vissza tudod tenni az object dock menüjében, régen használtam kb 3 éve de volt benne olyan hogy milyen elemek jelenjenek meg. Valahol ebben a menüben tudod kitenni az órát meg a többi gyári vackát.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#4042) akaido válasza Smiley (#4038) üzenetére


akaido
addikt

Object Dock rulez! :)
Ellentábor? Már miért lennél ott? :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4043) Smiley


Smiley
őstag

Azért több windowsos és linuxos van a forumon mint maces szerintem.
Az ellentábor onnan jött hogy általában a windowsos júzerek első benyomása ha
látnak egy macet hogy add el a picsába az én gépem ezerszer erősebb :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#4044) 7 válasza Smiley (#4043) üzenetére


7
addikt

Akik ilyet mondanak, azok sosem forditottak elegendo idot arra, hogy megismerjek a Macet...

Mindket szamitogeptipus ugyanolyan jol hasznalhato, csak mashogy kell vele banni egy kicist.

(#4045) Smiley válasza 7 (#4044) üzenetére


Smiley
őstag

Tudom igazad van :) Sőt a macesek nagy része meg elvetemültebb fan, de ez komoly,
én szeretem a macet de szép kis listát tudnék írni arról hogy mi az ami marhára idegesít benne....

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#4046) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Hogyan tidnám megcsinálni hogy a tálca fekete vagy más legyen a bugyuta kék meg zöld helyett (XP)?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4047) akaido válasza Smiley (#4043) üzenetére


akaido
addikt

Ez a hozzá állás elég furcsa és teljesen fölösleges is! Mi lenne ha nem lenne számítógép egyáltalján? Személy szerint pl. működés közben egy mac-et sem láttam még, pedig a 46-at taposom, a számítástechnikával meg a Commodore plus 4 óta foglalkozom.
A lényeg nyitottnak kellene lenni!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4048) Smiley válasza akaido (#4047) üzenetére


Smiley
őstag

Hát akkor igazán kipróbizhatnál egy macet valamelyik apple cornerben... Én 2002-ben láttam egy amerika rokonom révén a Jaguart működés közben, hihetetlen élmény volt, és megfogadtam ha laptopot veszek akkor az tuti alma lesz :) Most így lassan 3 év mac használat után nagyon nehéz lenne visszaszoknom az xp-hez. Igazából 3 dolog ami nagyon megfogott benne:
1. A nagyszerű összhang a programok és az oprendszer között
2. A design, mert szerintem nagyon szépre sikeredett.
3. Az hogy betonstabil 3 hetente szoktam újraindítani a gépet, és 2,5 évig húzta a Tiger mielött lepucoltam volna...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#4049) MZsoltee válasza MZsoltee (#4046) üzenetére


MZsoltee
veterán

#4046: :U

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4050) Ndruu válasza MZsoltee (#4049) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha nagyon egyszerűen akarod megváltoztatni, akkor Asztalon jobb klikk, Tulajdonságok, Megjelenés, Speciális
Ott át lehet állítani az Aktív címsor és Inaktív címsor színeit, valamint az egyéb színeket, betűtípusokat is.

Ha meg nem akarsz ilyennel babrálni, akkor StyleXP (30napos trial), TuneUp (ez is 30nap trial, de a funkciók utána megmaradnak), vagy Google és keresel olyan témákat, amiknek a használatához nem kell külön program.
StyleXP elég jól használható, 30nap után meg fel kell magad találni (nem az illegális utat mondom, hanem vagy a registry babrálást, vagy a Win újratelepítést...)

Ha kicsit visszaolvasol, akkor a többiek megoldásával is találkozhatsz (van sok-sok program erre a célra).

Harrrr!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.