Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) csubuka válasza Breki (#9670) üzenetére


csubuka
addikt

Gyakorlatilag ez a Sinobi meg a Reginald (az már nagyon közel áll a Rolex koppincs kimerítéséhez számomra, bár ott lehet, hogy NATo szíjra cserélhető a szíj legalább) a piac legolcsóbb acéltokos órái nem? :) Utánuk ugrásban 20k Forint körül kezdédnek az ilyen-olyan Parnisok.

Ez a Sinobi tetszik amúgy, 20 dodót simán megérhet, még ha cserélhetetlen a szíja akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#9702) Land


Land
veterán

A Parnisom (Miyota 8215) az első napi kínzás után (ráztam picit, szenvedtem a szíj leszedésével) napi 6 sec-et késik. Most összesen 35 sec-et késik a valós időhöz képest, ebből vagy 20 sec volt az első napja, amikor teljesen "lemerült" állapotánál kezdtem hordani és pumpálni bele a járástartalékot. Egész jó szerintem.

KVARNSJÖ LEATHER BURGUNDY szíjat (cheapestnatostrapsről) nem ajánlom, kopik a festése 1 hét után. :( Úgy néz ki tényleg egy normális 10k HUF-os bőrszíjat kellett volna vennem.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#9703) Real_Necro válasza Breki (#9691) üzenetére


Real_Necro
veterán

En megertem a vevod, ez tenyleg szebb szerintem is. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9704) Czimby válasza Breki (#9697) üzenetére


Czimby
addikt

Nem szabad!
A 6-os bőven elég!
Legalább limitálja az órák számát! :DDD

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#9705) knoxhu válasza Czimby (#9704) üzenetére


knoxhu
senior tag

Akkor ezt én is elrontottam :D

(#9706) Breki


Breki
veterán

Azért ez jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#9707) Mykeee0923 válasza @mriya@ (#9700) üzenetére


Mykeee0923
csendes tag

Köszönöm..sejtettem. Kíváncsi lennék, gyárilag miként csinálják..

(#9708) [KgP].Robot válasza Real_Necro (#9683) üzenetére


[KgP].Robot
aktív tag

Lesz mibe pakolni a rántotthúsos zsemlyét! 😎

(#9709) 5-ös kezelő válasza Breki (#9706) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Sok szép modelljük van. Nekem tankos 420-as van és 100819-es. Szerkezet a gyenge pont, ha nem tudod magad megcsinálni a szervizt. És kicsi a számlap, erős csuklón nem mutat. Mutatók is rosszul láthatóak gyenge fényviszonyoknál. De én sem bírtam kihagyni a vételt. :)

(#9710) Breki válasza 5-ös kezelő (#9709) üzenetére


Breki
veterán

Köszi ezek hasznos infók !

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#9711) Breki


Breki
veterán

Én nem szeretem a pilótaórákat, de tudom, hogy sokaknak tetszik ezért szólok.

Ezt most 20.000-ért árulják a Facebook-on az szerintem egész jó ár úgy hogy itt meg lehet nézni és egy nap alatt ideér.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#9712) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Na mit találtam?(meg is rendeltem):

[link]

(#9713) schawo


schawo
titán

Hamarosan megjelennek az olcsó biztonságiöv jellegű nátó szíjak mindenféle színben: [link] :C

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9714) Demens


Demens
tag

Üdvözletem! Először írok ide, de lenne néhány kérdésem. Sikerült szereznem egy Seiko 5-öt, kifejezetten olcsón jutottam hozzá, mivel törött volt az üvege és a fém csat is ki volt "nyúlva". Az eladó alkatrésznek árulta, de kis rázásra elindult szépen a szerkezet és a dátum/nap állítás is működött. Gondoltam mit veszthetek, elhoztam. Apósomnak van egy órás ismerőse, ő is kedvező áron tett rá gyári kristály üveget és kicsit kitisztította. Most nagyon szép és imádom. Felmerült bennem azért a gyanú, hogy hátha hamisítvány, ezért kutakottam a neten. Ebben a fórumban is találtam infókat, meg külföldiekben is és ezek alapján eredetinek tűnik, azonban van pár gyanús dolog. A korona ezeknél a modelleknél szépen belesimul a tokba, itt azonban kilóg kissé. A számlapon pedig a 12 és 6 óránál lévő indexeket mintha újra ragasztották volna, mert a ragasztó kissé kifolyt és nagyon közelről lehet is látni. Ha van itt hozzáértő, kérem tudna e segíteni, illetve tanácsot adni, mi alapján lehetek biztos a dologban. Előre is köszönöm a segítséget!

(#9715) oba válasza Demens (#9714) üzenetére


oba
addikt

ITT azt írják, hogy ha túl közel van az "automatic" és a "21 jewels" szöveg a számlapon a középponthoz képest illetve a betűtípus is picit más akkor lehet hamis Seiko 5 -ösről beszélni. Kicsit lejjebb még ír egy-két apróságot illetve vannak fotók hamisítványokról. Nem biztos, hogy a tiéd is az, de persze sosem tudni. Esetleg rakj fel róla közeli és jó minőségű fotókat is.

[ Szerkesztve ]

(#9716) Demens válasza oba (#9715) üzenetére


Demens
tag

Csak automatic felirat van, a hátlap alapján ez egy '95-előtt gyártott model, mivel még a régi 7009-es szerkezet van benne.

(#9717) schawo válasza Demens (#9716) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg indiai felújított, újrafestett darabról van szó, 12-20 dollár körül szoktak menni ebayen a jobban sikerült darabok, a gyengébben sikerültek 5-8 dollárért. Naponta 50-100 darab megy fel aukcióra ugyanattól az eladótól.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9718) Demens válasza schawo (#9717) üzenetére


Demens
tag

Miből lehet ezt tudni pontosan? A ragasztás miatt? Töltök majd fel képet, amint tudok. Ennél nekem sem került többe, 5000Ft volt üveg cserével együtt.

(#9719) schawo válasza Demens (#9718) üzenetére


schawo
titán

Van a számlapon 6 óránál típusazonosító apró belűvel?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9720) Demens válasza schawo (#9719) üzenetére


Demens
tag

Igen, van: 7009 450P R

(#9721) Breki


Breki
veterán

Nagyon fontos.

Szerintem berakom az összefoglalóba is.

A többség biztos tudja, de ha egy embernek újat mondok már megérte kirakni.

Paypal: ha nem akarsz sokat fizetni a pénzváltásért

A Paypal egyik legnagyobb haszna abból származik, hogy elképesztően rossz árfolyamon váltja át neked előzékenyen a vásárlásaidat forintra, hogy ne a bankodnak kelljen ezzel foglalkoznia.
[link]

És hogy ez most miért került elő?
Én ezt egyszer beállítottam, gondoltam nem lesz szükség többször rá.

De mivel elvileg 3-4 órát eladtam a hétvégén, kellett rendelnem egy újat, megyek rá, hogy fizetés paypal de visszautasított, nézem a virtuális kártyán, biztos elfogyott róla, de nem 21 ezer van rajta.

Nézem a fizetésit Ebay-en a fizetési beállításoknál 22.500 van. Mondom mi a f....

Bemegyek a paypal-ba hát a szemétje nem visszaállította mindet az ő átváltására?
Beállítom és simán tudtam fizetni.

Tanulság amiért beírtam, minden vásárlás előtt ellenőrizzétek le a paypal beállításokban az átváltást mert sajnos visszaállítgatja.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#9722) schawo válasza Breki (#9721) üzenetére


schawo
titán

Igen, ma én is vettem pár apróságot, és láttam, hogy visszaállt paypal váltásra, ráadásul nem tudtam azonnal visszaállítani sem ebayen. Mivel apróságok voltak, nem érdekelt, de nagyobb vétel előtt biztos, hogy visszaállítom a paypal fiókban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9723) Real_Necro válasza Breki (#9721) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ja hat ez alap, kulonben a Debert is majdnem egy ezressel dragabb lett volna. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9724) Aske válasza Breki (#9721) üzenetére


Aske
aktív tag

Ez ok, csak meg azt volna jó tudni, mekkora a spread napszaktol függően. Mert akkor nem mindegy mikor fizetsz. Pl. a jaratos devizák esetén banki nyitvatartasban mondjuk 2% a spread a devizakeresztre. Azonkívül meg akar 6% is lehet. (Hétvégén, éjszaka)

Nézte már ezt valaki?

(#9725) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Banki sms-ben nekem is kevesebb volt, mint az utólagos elszámolásban, amikor a 44mm-es Parnis jött.

(#9726) gipsztigris válasza Breki (#9721) üzenetére


gipsztigris
addikt

Tanúsítom! nekem is a minap visszaállította a PayPal a váltást. Szerencse, hogy észrevettem, buktam volna a tranzakción majdnem ötezer forintot. :W Érdemes figyelni!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9727) petipetya válasza Breki (#9721) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R Most néztem és nekem is átállt.

"nincs rá lezsóidő"

(#9728) Z10N válasza petipetya (#9254) üzenetére


Z10N
veterán

Ezt majd kiprobalom.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#9729) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Nekem nem állította át,igaz egy bő hete frissítettem a kártyaadatokat,mivel lejárathoz közeledtem,és akkor úja beállítottam!
Ha beállítjátok a váltást oké-zátok,a (submit) utána ahogy visszaléptet az előző oldalra,ahol a kártya opciók szerepelnek,ott ki ne hagyjátok a SAVE gombot,mert akkor legközelebb megint a paypall vált ;]

2.:

a 20 darabos óratartóról vélemény,tapasztalat?
Breki,te mintha írtál volna valamit az ekkoráról?

[ Szerkesztve ]

(#9730) Z10N válasza Breki (#9255) üzenetére


Z10N
veterán

Azt ertem, hogy 1 perc utan nem mer tizedet. A problema az, hogy nem all vissza nullazasra neha. Magyaran tobbszor kell ilyenkor resetelni, de egy ido utan nem reagal. Ezert el kell inditani megint es resetelni.

Korulmenyes.

Ahogy latom akkor neked is es masnak is meghajlitott springbarral erkezett. Ez viszont baj, mert akkor a szij felrakasakor hanyagok es hozza nem ertok voltak.

Ui: Koszonom a leirast, mivel azt nem adtak hozza, bar nem olyan bonyolult :)

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#9731) axod válasza Breki (#9721) üzenetére


axod
tag

Köszi az infót, nekem is be volt régen állítva, most nincs! Átállítottam, és figyelem ezentúl...

(#9732) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!
Nem tud valaki hasonló órát ajánlani? Csak ami arany rész, az legyen ezüstben.
Úgy 15 ezer forinting. Replika most nem érdekel.

(#9733) petipetya válasza knoxhu (#9732) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nőit?

"nincs rá lezsóidő"

(#9734) knoxhu válasza petipetya (#9733) üzenetére


knoxhu
senior tag

Igen :)

(#9735) Breki válasza knoxhu (#9732) üzenetére


Breki
veterán

Kicsit vagányabb.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#9736) csubuka válasza Breki (#9670) üzenetére


csubuka
addikt

Szia Breki!

Amúgy ennek a Sinobi-nak valódi menetes a hátlapja vagy annyira, mint a Skmei, aminél pattintós, csak szimulálja a menetest?

Illetve a szerkezet Miyota ebben?

(#9737) AndrewBlase válasza gagyilovag (#9729) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Tökmindegy mit csinálsz, időnként visszaállítja. :(((
Pár hete a Paypal oldalán beállítottam (sokadjára), hogy a bankom váltsa, mentettem is. Egy darabig jó volt, ma meg ismét azzal fogadott, hogy a Paypal vált. Jellemzően a Visa kártyámat állítja át, a Maestrot nem.

Sajnos nem újkeletű a dolog. :(

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#9738) Breki válasza csubuka (#9736) üzenetére


Breki
veterán

Ilyen.

A súlya elég impozáns. Szerintem nem Miyota van benne.

Egyébként már van ilyen is, csak tudnám miért szeretik a hasonló szìnű kevésbé látható mutatókat.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#9739) Breki válasza Breki (#9735) üzenetére


Breki
veterán

Találtam valamit, ami szerintem sokkal szebb. Automata. :-)
MOVEMENT: JAPAN IMPORTED HIGH QUALITY MECHANIAL

Nekem meg nem szabad Sinobi órákat nézegetnem.



[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#9740) gagyilovag válasza Breki (#9739) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Hát ránézésre standard kínai alap mechanikának tűnik.

Linket adnál hozzá?

(#9741) csubuka válasza Breki (#9738) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ!

De valami japán mégiscsak a bele, ha már ráírták :)

(#9742) Breki válasza gagyilovag (#9740) üzenetére


Breki
veterán

Tessék

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#9743) gagyilovag válasza Breki (#9742) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Köszi.
99%-hogy az.de a röpsúly majdnem 3grammos benne,amitől,egész tűrhető lesz az automata felhúzása.(van csak (1.8g is)Kb 6 hónapja írtam róla)
Pofás darab.(Winner)

(#9744) tlala válasza knoxhu (#9732) üzenetére


tlala
addikt

Nem tudom, hogy kinek mennyire hasonló, de én ezt rendeltem az asszonynak ezüstben/fehér szíjjal, és nagyon tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

(#9745) Vertigo18 válasza tlala (#9744) üzenetére


Vertigo18
addikt

Basszus, gyorsan klikkeltem a linkedre, azt hittem valami jó kis fehérnemű, aztán jöttem csak rá, hogy az órás topikban vagyok... :B

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#9746) Avicularia válasza Breki (#9721) üzenetére


Avicularia
veterán

Szoktam ezt figyelgetni, mert elég régóta ezt csinálják, de a legutóbbi filléres vásárlást is a bank váltotta, illetve a múltkori 3 órás angliai vásárlásom ami 201.6 font volt rendesen lett ráterhelve a számlámra, nem a paypal váltott, hanem a bank.
Most viszont belépve és ellenőrizve nekem is vissza volt állítva hogy a paypal váltson :((
Nem tudom mennyire lehet megbízni egy ilyen cégben, aki ilyen sunyi technikákhoz folyamodik a több profit reményében és ráadásul úgy eldugja az állítási lehetőséget, hogy földi halandó csak leírás után találja meg.
Ha egyszer én beállítom a konverziót, mi az hogy ők kérdés nélkül visszaállítják?

(#9747) AndrewBlase válasza Avicularia (#9746) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Még az a szerencse, hogy fizetés elött két kattintással vissza tudod állítani. Nem kell külön bemászni a paypal oldalára, és ott hosszas keresgélés után átállítani.

Miért mindig én???

(#9748) tlala válasza Vertigo18 (#9745) üzenetére


tlala
addikt

Én kérek elnézést... :))

(#9749) Breki válasza AndrewBlase (#9747) üzenetére


Breki
veterán

Ezt hogyan pontosan?

Ebay-ról beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#9750) Avicularia válasza AndrewBlase (#9747) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem sokszor nem jelenik meg az az opció fizetéskor és nem lehet állítani. Nem tudom mitől függ.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.