Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na így már érthető hogy miért volt néha lassú a PH szerver... ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

AMD-nek az elég jó, ha az így fogy. Ezen keres a legtöbbet. Anno asszem a TechTechPotato hozta le, hogy a 7950X BoM-ja 70$.

Gamer for Life

(#3) ricsip


ricsip
addikt

Megint jön vissza a kripto-bányászat, csak ezúttal avx512-es cpu-kkal, ezért most azok lesznek drágák ill. hiánycikkek.

-

(#4) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

akkor a zen5 még kapósabb lesz,
de addigra már úgyis lecseng a láz ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#5) BiP válasza S_x96x_S (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

de addigra már úgyis lecseng a láz ..
Hááát, inkább arra tippelek, hogy az árfolyamtól függően időnként hullámokban mindig vissza fog térni valamilyen formában.

(#6) MasterDeeJay

Milyen érdekes hogy ezer éve van már AVX-512 de alig használta valami.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7) flexxx2 válasza MasterDeeJay (#6) üzenetére


flexxx2
őstag

csak nem arra gondolsz, hogy az AMD találta ki a Qubic-ot :DDD

(#8) Ribi válasza MasterDeeJay (#6) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahogy a többi kojinnak sincs sok értelme, ez is csak hype. Mint a winyós kojin. Annak sincs értelme, csak szétqurja a HW-t aztán annyi. Ez is ilyen n+1 szutyok.

(#9) MasterDeeJay válasza flexxx2 (#7) üzenetére

Intelnél skylake óta rohadt a AVX512 a procikban. Nem egy gépem volt olyan ami tudja. Az az érdekes hogy mégis csak találtak valamit amire jó átlag asztali gépen is. Bár haszna nem sok van.

Ribi
Chiát bányásztam, de nem SSD-vel hanem kukázott vincsikkel. Magából a coinból semmi nem jött ki de a cuccok adásvételén keresztem pénzt. Több gépet építettem. Én nem veszítettem vele a rászánt időn kívül. Nagyon nagy részben csak lomokat használtam.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#10) flexxx2 válasza MasterDeeJay (#9) üzenetére


flexxx2
őstag

ok, de a cikk nem ír intelről, gondolom nem elég jó a bányászáshoz, meg ki is dobták (ha jól emlékszem) pár gen óta

(#11) MasterDeeJay válasza flexxx2 (#10) üzenetére

Nekem az olcsó ebayes LGA3647-esekben volt. Gold procikban 2 egység magonként. Teljesítményét nem tudom megítélni mert nem volt mivel tesztelni. Intel kivezette asztali prociknál valamikor. (nekem az i9 7980xe-ben még van de minek)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#12) Geller72 válasza MasterDeeJay (#6) üzenetére


Geller72
veterán

Tök mindegy, ha nem volt mellette teljesítmény..

(#13) MasterDeeJay válasza Geller72 (#12) üzenetére

Ezt nem tudom megítélni, nem is tudtam tesztelni, de nem is összehasonlítható a kettő. 24eft volt egy 20 magos xeon gold ES 6138 amit azóta sem sikerült eladnom ennyiért sem (ebayen olcsóbb [link]), ez az AMD meg szerintem van 10x annyi. A xeonhoz olcsó a ram is (sima ddr4 ecc reg filléres), egyedül a lap drága hozzá viszonylag bár nem néztem mennyi most, akkoriban 75eft volt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#14) hokuszpk válasza ricsip (#3) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ez jó az Intelnek, mert ujabban nem supportálja az AVX 512 -t ; szóval az AMD a bányában dolgozik, az Intel meg az irodában héderezik :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15) S_x96x_S válasza MasterDeeJay (#6) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> AVX-512 de alig használta valami.

- PS3 emulator RPCS3
https://whatcookie.github.io/posts/why-is-avx-512-useful-for-rpcs3/

és sok más .. ( json parsing, dav1d , Embree, oneDNN, Ai/ML ... )
"AMD Zen 4 AVX-512 Performance Analysis On The Ryzen 9 7950X"
https://www.phoronix.com/review/amd-zen4-avx512
+ Cpuminer-Opt

CPU Coin - tesztek ...

"Some of the biggest AVX-512 performance gains for the Ryzen 9 7950X were seen with the Cpuminer-opt CPU mining benchmark across different algorithms."

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#16) bteebi


bteebi
veterán

Napi 3 dollár... jó hozam. :U Tehát óránként kb. 45 Ft-ot lehet vele keresni, az egy hónap alatt bő 32 ezer Ft bruttó bevétel. Mennyibe is kerül(t) maga a processzor? A legolcsóbb helyen 210 ezer Ft, és gondolom kellene hozzá valami alaplap, némi RAM, meg egy jó táp is. 350k-ból talán meg is áll az egész, ha jófej vagyok.

Tehát ha jól számoltam, akkor az első évben nagyjából 10 ezer Ft-ot lehet vele keresni. A hülyéknek is megéri! :DDD Vagyis leginkább nekik. :))

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) hokuszpk válasza bteebi (#16) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha ígyszámolod, akkor igen ; de azert tobbtenyezos ez a matek.
a banyaszok a hw eladási árát is be szokták kalkulálni, tehát pl. most, hogy nincs a polcon 5950X ; a meglévő prociját perpill drágábbért tudja eladni ; nomeg a buli továbbra is arramegyki, hogy 1-2 hónap/év mulva a most kitermelt coinok többet fognak érni azaz emelkedik az árfolyama, ilyesmi.
Még mindig aranyásás, szerencsejáték, stb. de hát kockázat nélkül nincs pofáraesés.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18) hokuszla válasza bteebi (#16) üzenetére


hokuszla
aktív tag

ez már az amd éve lesz, de tényleg
és a linuxé

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#19) Molyzsa


Molyzsa
aktív tag

Biztos nem a magyar boltokra gondoltak, mert kismillió ajánlat van az árukeresőn...

..o.O..

(#20) Raymond válasza MasterDeeJay (#9) üzenetére


Raymond
félisten

Nem olyan egyszeru a dolog mert AVX-512 megnevezes alatt sokminden bujkal ossze-vissza kombinacioban [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) bteebi válasza Molyzsa (#19) üzenetére


bteebi
veterán

...vagyis még 1-2 napig van. :DDD

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) Timer


Timer
veterán

Kellett a már így is torz PC piacra, mint egy falat kenyér.

[ Szerkesztve ]

(#23) ricsip válasza Raymond (#20) üzenetére


ricsip
addikt

az x64 SIMD könnyű téma... igaz?

Nem! :U

[ Szerkesztve ]

-

(#24) poli27


poli27
veterán

Melyik boltba nincs, mert mindenhol készleten jelzik...

(#25) ricsip válasza ricsip (#23) üzenetére


ricsip
addikt

Pont a lényeg lemaradt:

-

(#26) rxmiss válasza MasterDeeJay (#13) üzenetére


rxmiss
junior tag

illetve azert is nehezebb osszehasonlitani, mert amig az intel orajele 'beszakad' AVX-512-vel, addig az AMD-e nem. es raadasul ha jol emlexem az AMD AVX-512 megoldasa kulonbozik (ket avx-256 muvelet talan?), de tomshardware-en betettek egy phoronix tesztet, ott jelentos a kulonbseg:

(#27) Yutani


Yutani
nagyúr

Nem kell aggódni, zuhan össze a kripto piac úgyis. :D

#tarcsad

(#28) sh4d0w válasza hokuszla (#18) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Congratulations, comrade :C

https://www.coreinfinity.tech

(#29) M@cika válasza Yutani (#27) üzenetére


M@cika
őstag

Ja, zuhan-zuhan, de csak visszament a bitcoin a 70 ezres csúcsra... Szóval épp megint van olyan, ami megéri sokaknak.

Nasit a kis fehér medvének!

(#30) Yutani válasza M@cika (#29) üzenetére


Yutani
nagyúr

70k napokkal ezelőtt volt, most 63k körül mozog.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#31) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Kezdődik!😆
Fentebb fognak menni a Ryzen 7-esek is mert akiknek nem jutott Ryzen 9 bevásárolnak abból. Jó ötlet volt bevásárolni előtte.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#32) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Kiszámoltam. Ezek pont olyan amatőren csinálják a bányászatot, mint amikor vga-val kellett. Ez a 7950X nem a legjobb választás, egy 13900K is lekörözi. De egy 3900X meg még inkább!
HA igaz a táblázat:
https://profit-mine.com/en/coins/Qubic?algo=Qubic&tag=qbic

(#33) hokuszpk válasza Krugszvele (#32) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a 13900K -bol kviettek az avx512 supportot ; a 3900X -ben meg sose volt.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#34) M@cika válasza Yutani (#30) üzenetére


M@cika
őstag

Ezt arra értettem, hogy mondjuk tavaly októberben 27 ezer volt az árfolyam, most februárban is csak 40000. Tehát simán megérte a nélkülözhető pénzt btc-be fektetni és most 70 ezren kivenni.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#35) Krugszvele válasza M@cika (#34) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Utólag visszanézve még tudok a rendes tőzsdén tíz ilyen sztorit mondani, a kriptón meg százat. Utólag visszanézve.

(#36) chris-v válasza GoodSpeed (#31) üzenetére


chris-v
senior tag

Már feljebb is ment :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#37) bteebi válasza M@cika (#34) üzenetére


bteebi
veterán

Utólag könnyű okosnak lenni, olyankor már egy jobb általános isis is remek technikai elemző lenne. Csak ha mondjuk a hirtelen megugrás miatt te pl. 65k-nál szálltál be, mondván lesz abból 100-200k is napokon belül, aztán meg 2 hónap múlva beesik mondjuk 10k-ra, akkor jó eséllyel nagyon sokáig nem leszel a pénzednél se, nem hogy érdemleges hasznot realizálj. (Egyébként meg a nem realizált haszon az eleve nem haszon.)

Amit te eladsz a csúcson, azt valaki meg is veszi. Annak a pénzét nyered el. Ezért se szeretem a tőzsdét. Ha nagyot kaszálsz, akkor nem kis eséllyel mások hatalmasat szívnak.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#38) Krugszvele válasza bteebi (#37) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

négyféle tranzakció van, amikor a csúcson adsz el:
1) a likviditásért felelős robot - kit érdekel, ha veszít, a pénzemberek vannak mögötte, úgyis nyer hosszútávon
2) befektető. - nem a rövidtávú árfolyammozgás érdekli, hanem hosszútávon lát valamit az adott eszközben. ő nem veszteségnek fogja fel, ha visszamegy az árfolyam (spekulatív piacokon nincsen jelen befektető.)
3) spekuláns - ő ad-vesz, kockáztat. Ha veszít, akkor veszít, de ő tudatosan vállalta ennek a kockázatát. Ez az ő játszótere.
4) a full tudatlan, akit rábeszéltek a tőzsdére. Akinek a nevében a "bróker" (=átverő) ad-vesz, generálja a jutalékot saját magának. Na, a négy közül őt lehet sajnálni. A teljes tőzsdei forgalom szerintem max 3-5 százalékáért felelős. Lehet kevesebb.

(#39) flexxx2 válasza Krugszvele (#35) üzenetére


flexxx2
őstag

még jobbat is, pl nvidia

(#40) Raymond válasza flexxx2 (#39) üzenetére


Raymond
félisten

2022 aug/sep a banyabeomlas utani es az AI boom elotti koztes idoszakban az NVDA $120 korul volt. Per pillanat $900+ tehat masfel ev alatt 7-8x return. Ezuton is szeretnek gratulalni minden Cathy Woods rajongonak :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41) L4mie


L4mie
veterán

Ryzen 5 5600g eladó 150k %!!! :D Tudom nincs benne 512 ös készlet, de jól hessöl :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#42) GoodSpeed válasza chris-v (#36) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

https://prohardver.hu/teszt/teszten_az_amd_ryzen_7_7700x/alkalmazastesztek_i.html

Van benne AVX-512-es utasításkészlet, 200K-val debütált, 125K-ert vásároltam, kíváncsi vagyok meddig fog emelkedni.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#43) Raymond válasza GoodSpeed (#42) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem semeddig. Ez eddig ugy nez ki hogy China special lesz ahogy a Chia is zomeben az volt, nem lesz nagy hatasa mashol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44) Ribi válasza Raymond (#43) üzenetére


Ribi
nagyúr

Chia is azért rúgott egyet winyó árakon, szerencsére nem sokáig.

(#45) Krugszvele válasza Ribi (#44) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Jól megugrott, a cikkben napi 3$-t ír, most 12$-t ír a kalkulátor. Úgy már meg is érné! Mire berendelnék belőle visszamenne 1$-a :D

(#46) L4mie válasza Krugszvele (#45) üzenetére


L4mie
veterán

1$ minuszra :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#47) bteebi válasza Krugszvele (#45) üzenetére


bteebi
veterán

Nem mindegy, hogy számtani vagy mértani sor szerint hazudnak-e, mert egyik esetben holnap már 48, azután pedig 192 dollár lesz a haszon, számtani esetben viszont csak 21 és 30. Mondjuk 30 dollárral (pláne ha van ingyen áram) már megérné.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#48) chris-v válasza Krugszvele (#45) üzenetére


chris-v
senior tag

Hol látsz 12 dollárt?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#49) GoodSpeed válasza Raymond (#43) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Na igen, rákerestem és sok helyen van raktáron:
AMD Ryzen 9 7950X 4.50GHz 16-Cores AM5 Box vásárlás, olcsó Processzor árak, AMD Ryzen 9 7950X 4.50GHz 16-Cores AM5 Box boltok (arukereso.hu)
Ahol nincs, ott vélhetően Drop shipping modell miatt nincs :), és előtte sem volt :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#50) drkbli válasza bteebi (#37) üzenetére


drkbli
tag

" (Egyébként meg a nem realizált haszon az eleve nem haszon.)"

Ezt azoknak kell elmesélni, akik rohantak kilépni a magánnyugdíjpénztárukból, mert kevesebb lett az egyenleg, mint előző évben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.