Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Chalez


Chalez
őstag

Az FM parfümökről: Annyi pénzért teljesen jó vétel, nagyon hasonlít az eredeti illathoz, én is kereskedem vele, rengeteg visszatérő vevőm van, sok olyan aki a 10-15k++ árról inkább áttért az olcsóbbra, a maradékot meg elmozizza stb... Vannak olyan kuncsaftok is akik bőven megvehetnék havonta is akár a 20k-s parfümöt, de amióta tudják, hogy van nálam a kedvenc illatuk FM változata, amire simám rámondják, hogy: "NA, EZ AZ!" azóta csak nekem szólnak, és én szállítom a kivánt illatot. Az meg hogy nincs csomagolása egy FM parfümnek, az nonszensz. :DDD Pl lásd lent:

Nem hiába a szlogen: Az igényes és ésszerű emberek döntése.

[ Szerkesztve ]

(#652) Le Mépris válasza Chalez (#651) üzenetére


Le Mépris
csendes tag

FM parfüm? Röhej. Ha nincs pénzed parfümre, ne vegyél, és kész. Luxus-cikkból nincs olyan, hogy "gazdaságos", az akkor gazdaságos, ha nem veszed meg. És nem hasonlít az eredetihez.

''When all the laces are undone, when all the petticoats have fallen, the woman is dressed only in her perfume''. Pierre Louys

(#653) Chalez válasza Le Mépris (#652) üzenetére


Chalez
őstag

Ez nem egyértelmű amit mondasz, sokan teljesen másképpen látják. Én mindenesetre nem akarom a milliárdos reklámokat kifizetni senkinek. De no offense! ;)

(#654) Jhonny06 válasza Chalez (#653) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem a milliárdos reklámokat fizeted meg, hanem a minőséget. Legalábbis az elegánsabb parfümöknél ez így van. Korábban megszagoltam az egyik kedvenc illatom FM változatát és köze nem volt az eredetihez, egyszerűen gagyi minőség. Egy 15 ezres parfümöt 3-4 ezerért megveszel, ez nem gazdaságosság, hanem igénytelenség. Ez nem Tesco. Ha nincs pénzed drága parfümre, akkor vegyél olyat, ami eredetileg olcsóbb és az legalább valamilyen szinten megfelelő lesz, de az utánzatokat hanyagoljuk.

[ Szerkesztve ]

(#655) Chalez válasza Jhonny06 (#654) üzenetére


Chalez
őstag

Én nem így gondolom, meg szerencsére azért vannak akik szintén nem így gondolják. Az általad említett "elegánsabb" parfümöknek bizony iszonytató sarc és árrés nyomja a vállát, és ugyan ott készülnek, ahol az FM parfümök is. Hatalmas parfümgyártó gyárakban. Pl ilyen a drom - fragrances international aminek 26 országban van gyártóüzeme a világ minden táján. Bizony bizony, ti David Beckhamnek és Donatella Versace-nek fizettek milliárdokat. De tény, én az illatot viselem, nem a nevet. De ez már nagyon off, szerintem hanyagoljuk a témát. ;) Vagy esetleg priviben, mert tudok még pár kulisszatitkot...

Most nézem, hogy a Hugo Boss - Boss illata a kedvenced. Nnna, nekem is ez az egyik kedvencem, van is belőle a feromonos változatból és még az arcszeszem is ez az illat. Eladtam már belőle 10-15db-ot, és senki nem dobta vissza utánam, sőt van olyan aki már nem először rendelt belőle. Ráadásul akik ismerik ezt az illatot, felismerték rendesen BOSS-nak. Kell ennél több? ;)

[ Szerkesztve ]

(#656) Jhonny06 válasza Chalez (#655) üzenetére


Jhonny06
veterán

"és senki nem dobta vissza utánam"

Nyilván, aki FM terméket rendel, az tisztában van vele, hogy nem ugyanazt kapja, mint a boltban. Vagy nem használta az eredetit (szintén elég nyilvánvaló, hiszen ezért vesz FM-et), ezért nem tudja, hogy milyen (azt hagyjuk, hogy bemegy egyszer a Douglas-be és megszagolja, mert attól még nem fogsz ismerni egy illatot). Nem a BOSS a kedvencem, maximum az egyik azok közül, amiket szeretek.

Amúgy ha kicsit utánanéznél ennek a feromon témának, akkor tudnád, hogy kamu, amit árulsz. Orvosilag, mármint. ;) A tudomány nem hazudik.

[ Szerkesztve ]

(#657) Le Mépris válasza Jhonny06 (#656) üzenetére


Le Mépris
csendes tag

Valóban, a legdrágább niche parfümöket nem is reklámozzák. Mondhatnánk, szájreklámmal népszerűsödik. Akik keresik a minőséget, a legjobb alapanyagokból (nem mesterségesekből, mint az FM) készült illatokat, azok úgyis megtalálják. Még a Douglas dizájner illatai is gyakran gagyik, nemhogy a jóval kevesebb, mesterséges komponensből utángyártott FM-ek.
A hormonokkal is egyetértek. Egyrészt az emberi hormonnak eszméletlen drága a kinyerése, így nem lehet benne az olcsó kölniben, másrészt az emberek hormonjainak más és más a hatása más és más emberekre, tehát nem is lehet csodaszer az összes nő megszerzésére :)
De a buta embereket nap mint nap átverik, én csak röhögök a sok hülyeségen :)

''When all the laces are undone, when all the petticoats have fallen, the woman is dressed only in her perfume''. Pierre Louys

(#658) Chalez


Chalez
őstag

Elég sznobság már amiről beszéltek. Használjátok nyugodtan a méregdrága luxusparfümöket, mert megengedhetitek magatoknak. Gondolom megkeresitek a rávalót. Amúgy meg a feromon kinyerése nem valami nagy tudomány ám... Elég ha brunyálsz a wc-n, máris ott a nyersanyag. Márha férfi vagy. :DDD

(#659) dragonfx


dragonfx
veterán

egy kis álom vált ma valóra. :B :K

Baldessarini del mar seychelles editon.

régóta akartam de irto drága volt.
féláras végre a duglasba.
így csak 8k volt az 50es.
így se olcso.
de 16é meg 23é(90es)..bitang sok volt...

szal egy darabig ez lesz.
meg lehet kapok szülinapra
bruno banani magic man.t.
az is régi lom de az mondjuk nem drága 5k.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#660) MmDorian


MmDorian
őstag

Életkor:17 soon
Nem: ffi
Alaptermészet: vicces
Horoszkóp: skorpió
Végzettség: jelenleg középiskolás
Munka: -
Parfüm: JOOP! Jump, Beckham Instinct

miért ? mert jók :D

[ Szerkesztve ]

(#661) bandus válasza Jhonny06 (#650) üzenetére


bandus
veterán

én is beruházok egy ilyenre nemsokára. über! minden illatt felett áll :) de előbb öltöny :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#662) EG0


EG0
aktív tag

Életkor:29
Nem: Férfi
Alaptermészet: megfontolt, határozott
Horoszkóp:bak, who cares
Végzettség: műszaki egyetem
Munka: rendszermérnök
Parfüm: BOSS Bottled (= Platinum collectors edition) és Dark Blue, PUMA White
Miért ezt?: A BOSS-ok bármilyen, akár különleges alkalmakra is megfelelőek. Tartós, klasszikus, diszkrét illat, minden korosztálynak. 200 ml-es kiszerelésben fajlagosan kifejezetten olcsó.
A PUMA egy hétköznapi, fiatalosabb, de illékonyabb illat. Árban pedig még 30%-al olcsóbb, ami végül is nem akkora különbség. :-)

A kevésbé közismert illatok közül Givenchy Blue Label-t tudom ajánlani a saját ízlésem szerint.
Amik nekem NEM jönnek be: BOSS XY, Soul, Men (zöld), Chanel Egoist és Egoist Platinum, Givenchy Pi Neo, PUMA Flowing Ettől még másoknak tetszhet.
Épp most szagolgatok egy BOSS Bottled Night-ot, de ez sem nem fog meg (nem rossz).

Hamisítványt nem vennék magamnak. Akkor inkább keresnék egy olcsóbb márkából egy jó EDT illatot (Adidas, STR8..)
Továbbá szerintem parfümöt csak tiszta, ápolt testre veszünk fel, nem sport után, tusolás helyett. Hozzáillő minőségi ruházattal, stb.
Még egy fontos dolog: hosszú távon szeretnék majd találni egy különleges, kevésbé közismert illatot magamnak, aminek a jelenlegiek ugye nem felelnek meg.

(#663) tildy


tildy
nagyúr

Általában Puma createt vagy Flowingot használok, de most kipróbáltam ezt , és bejön:
13 font volt 50 ml.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#664) MmDorian válasza MmDorian (#660) üzenetére


MmDorian
őstag

k*va jó a JOOP!

volt piros joopom, meg most ez a jump, egésznap megmarad az illata, és kellemes. a piros kicsit durvább volt.

(#665) MmDorian válasza EG0 (#662) üzenetére


MmDorian
őstag

Neked is írom, a piros JOOP! a buszon(!) mondták, hogy húúú b*zdmeg, ez milyen illat. ha lesz rá lehetőséged próbáld ki.

(#666) EG0 válasza MmDorian (#665) üzenetére


EG0
aktív tag

Erre gondolsz?
[www.fragrantica.com]
Magát az oldalt amúgy ajánlom, a legjobb parfüm vélemény oldal, amit láttam eddig.
Ha lesz lehetőségem, kipróbálom, meg nem is egy drága fajta, megnéztem. :-)

[ Szerkesztve ]

(#667) MaciG


MaciG
addikt

Én jelenleg Giorgio Armani Acqua di Gio-t használok,viszont kellene nekem ehhez hasonló illatú parfüm, csak egy kicsit erősebb illattal az éjszakai bulikhoz? Valakinek ötlet? Vagy ki mit használ ilyen helyeken?

BANZAII

(#668) GabN73


GabN73
addikt

Üdv,
Kor:16
Nem: férfi
Horoszkóp: vízöntő

használ valaki Davidoff Cool Water-t?:)

Most egy Bosco-t használok,nekem nagyon bejön az illata,bárhova jó. :K

Illetve mit ajánlottok,egy komoly(tekintetem is mindig komoly :DDD ) 16 éves srácnak?Szeretem az eleganciát,de nem árt egy kis sportosság.

(#669) Jhonny06 válasza MaciG (#667) üzenetére


Jhonny06
veterán

Boss Bottled Night durván jó, ajánlom.

(#670) MmDorian válasza EG0 (#666) üzenetére


MmDorian
őstag

ezez.

írták, hogy a parfüm viseli az ember, nem pedig fordítva. :):) najü, ennyi elég volt a nem fizetett reklámból. :)

(#671) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Új szerzemény, hideg napokra tökéletes. Bár a description-ben nincs említve, de végig érezhető benne a cseresznye/meggy és egy kis vörösbor beütés, dohánnyal. Férfias és nagyon intenzív.

(#673) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

én mexx parfün párti vagyok már jó 5éve. imádom.
viszont ha vki szereti a paco rabane 1 million-ját az nézze meg apróhirdetésem hátha érdekli
[link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#674) maathe


maathe
senior tag

Lenne egy off kérdésem: egy márkásabb parfümöt (pl. Armani, D&G, Paco Rabanne) egy normális dózisban meddig kellene érezni? Nem fogalmaztam meg valami jól, de remélem érthető. A normális dózis alatt azt értem hogy mondjuk 2 fújás nyakra és 2 fújás csuklóra. Persze ez parfüm függő is, de úgy általánosságba kérdezem.

(#675) MaciG válasza maathe (#674) üzenetére


MaciG
addikt

Én az Armani parfümöt úgy használom, hogy egy a nyakra előröl, egy hátulról, és a hónajba is 1-1. :)

BANZAII

(#676) phaet0n válasza maathe (#674) üzenetére


phaet0n
tag

Nem parfümös szempontból, hanem biológiai szempontból inkább azt mondom, hogy jobb, ha te fél óra után nem érzed a sajátodat, mert ha mégis, az azt jelenti, hogy nagyon túlfújtad magad, ami mások számára már zavaró lehet.
Ezt azért mondom, mert az orrunk nagyon gyorsan megszokja az illatokat, inkább a változásokra érzékeny. De attól, hogy te már hozzászoktál, a reggeli fújás után egy délben történő találkozókor még nagy valószínűséggel érezni fogja a partner.

(#677) maathe válasza phaet0n (#676) üzenetére


maathe
senior tag

Hát igen, én elég hamar megszokom kb 5 perc se kell, szóval ezért kérdeztem hogy mennyi ideig kellene érezni -nem nekem-? :)

Én amúgy is ilyen édesebb parfümöket használok (Armani Black Code, D&G The One, D&G Pour Homme) szóval ezek nem is annyira intenzívek.

[ Szerkesztve ]

(#678) phaet0n válasza maathe (#677) üzenetére


phaet0n
tag

Szvsz lehetetlen ezt így belőni. 8-10 órát én mindenesetre elvárok a parfümömtől. - Persze csak, ha nem játszok közben 3 focimeccset, meg nem megyek be a Hörpi Törpibe.

[ Szerkesztve ]

(#679) EG0 válasza MmDorian (#665) üzenetére


EG0
aktív tag

Ma is megszaglásztam pár illatot, különös tekintettel a JOOP-okat, és a következőre jutottam:
- JOOP! - Homme (piros): nekem túl édes, de finom. És sokkal olcsóbb, mint a most agyon sztárolt
- Paco Rabanne - 1 Million, tiszta csokifiú
- JOOP! - Jump: Ez viszont felkerült a kedvencek közé, egyedi, kicsit édes de nem vészes. Vásárlás esélyes! (Most látom, hogy nálad is ez szerepelt a listádban, nem a piros.)
- JOOP! - Go: Csak hogy teljes legyen a felhozatal, ez nem jött be
- Chevignon - Chevignon: Kifejezetten jó, nem úgy, mint a Best of, vagy a Brand.

Óriási csalódás:
Christian Dior - Fahrenheit Absolute: izzadtságszagú, és nem csak szerintem

Továbbra is ajánlom a http://www.fragrantica.com -ot!

(#680) F34R


F34R
nagyúr

Hát én nem használtam/ok drága parfümöt így most ez van

Simple Elements - Refreshing rain

(#681) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Én tegnap vettem parfümöt. Igaz ilyen drágát,még sohasem,de egyszer élünk. :C
Viszont elragadott az illata,nagyon faintos.

(#682) Jhonny06 válasza maathe (#674) üzenetére


Jhonny06
veterán

Először is, mindegyik parfümnek különböző a drydown-ja, nincs két egyforma, hiába márkás vagy nem. Másrészt két különböző emberen ugyanaz a parfüm lehet, hogy teljesen máshogy hat, az egyiken 2-4 óra, a másikon 6-8, a bőrödtől függ. Amúgy ha Te nem is érzed magadon, attól még a körülötted levők fogják, mert az agyad egy idő után blokkolja a folyamatosan jelenlevő szagokat/illatokat.

[ Szerkesztve ]

(#683) zs.tom válasza EG0 (#679) üzenetére


zs.tom
tag

Pont ma vettem egy kevéske Christian Dior Fahrenheit-et kimértbe :) most nem akarok nagyon illatra költeni, így gondoltam ideiglenesen megteszi. Az absolute szerintem sem jó, de a rendes hagyományos eléggé odab*sz :D

(#684) brown26


brown26
tag

Nekem a nagy kedvencem Giorgio Armani Acqua Di Gio ha valaki tudna olcsón az megköszönném :B :B

(#685) blackfater


blackfater
újonc

Életkor: 26
Nem: ffi
Horoszkóp: vízöntő
Végzettség: technikum
Munka: MH
Parfüm: Azzaro Chrome - napi használatra, ezer éve a kedvenc parfümöm és a csajok általában csípik :) , Lacoste Challenge - kedvelem az fás-aromás illatokat is ezért ez nagyon bejön, de még nem teszteltem... Nektek mi a véleményetek erről a parfümről?

(#686) Jhonny06 válasza blackfater (#685) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Challenge elég semmilyen, barátom használja, én konkrétan 1 óra után nem éreztem magamon, amikor kipróbáltam. Semmi összetettség, nagyon egyszerű, de végül is kellemes illat. Nyárra jó, de szerintem vannak jobb illatok a Lacoste-házon belül. Pl. Essential, Essential Sport vagy Cool Play. Ezeket próbáld ki, mielőtt döntenél, már ha van lehetőséged rá.

[ Szerkesztve ]

(#687) Csemike válasza zs.tom (#683) üzenetére


Csemike
csendes tag

Az olyan öreguras illat. :D

(#688) Cobb


Cobb
tag

Életkor: 26
nem: FFI

Parfűmök:

Armani Mania,Thierry Mugler A*Men,Gucci Pour Homme II,YvesSaintLaurent La Nuti De L'Homme,YvesSaintLAurent L'Homme,Emporio Armani Remix

Röviden ennyi!

:)

[ Szerkesztve ]

performance, cool and quiet

(#689) Motion_Blur válasza Cobb (#688) üzenetére


Motion_Blur
félisten

egyik se egy brúnóbanáni az biztos :D :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#690) Cobb válasza Motion_Blur (#689) üzenetére


Cobb
tag

Igen!Mondjuk KÖLYÖK koromban még megfelelt az is!! :)

performance, cool and quiet

(#691) MmDorian válasza EG0 (#679) üzenetére


MmDorian
őstag

most is jump-ot használok, a piros kicsit jobban tetszett, erősebb volt.

(#692) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mostanában:

(#693) dragonfx


dragonfx
veterán

Karácsony révén befigyelt 2 újabb jelentkező a készletbe:
Bruno Banani Magic Man (régi vágy)
Puma Animagical

és persze még megvan a baldessarini seychelles is.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#694) bandus


bandus
veterán

barátnőmtől kaptam:

naaaggyon ottvan :Kés up!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#695) Cyberslider válasza Jhonny06 (#656) üzenetére


Cyberslider
őstag

Kicsit én is hozzászólok ehhez az utánzat témához.

Én kereskedő vagyok, és utánzatokat árulok. Árulok eredetiket is, csak azokat nem nagyon viszik, legalábbis ott nem, ahol én vagyok. Aztán van egy másik kategória: a v*terán hirdetett eredeti szerű hamis. Ezt fontos kiemelni!
Igazból az eredeti illatokat parfümgyárakban készítik, melynek tulajdonosa a parfümgyár marad, a márka tulajdonosa pedig a márkanév tulajdonosa (brand) hacsak ettől másképpen nem rendelkeznek. Persze ezt is megoldják. Ilyen parfümgyártó cég jön nemsokára magyarországra is. ( Givaudan SA.)
A parfüm önmagában a legerősebb, aztán jön az ismerd EDP, és EDT. EDP: 8-12% parfümtartalom, EDT 5-8%. Ez az eredetikben így is van. Az utánzatokban is (de csak a jobbakban, mert van itt is islány) a legrosszabb helyzet pedig a hamisítványokkal van, mivel abba tesznek a legkevesebb parfümöt, és ezért elillan 1 órán belül, vagy több fújás kell belőle. Ehhez jön az olcsó műanyag, gagyi kidolgozás :)

Az eredeti parfüm azért drága, mert meg kell fizetni a brand-et, és a reklámot. A parfümgyárak a sokféle alapanyagból kviesznek 1-2-t, ami érdemben nem feltétlen befolyásolja nagymértékben az illatot, és tovább értékesít. Ha ezt a készítő csúnyán keveri be, alacsony alkoholtartalomba, vagy kevés %-ban, akkor van a Bmeg :DDD .

Én ugyan nem FM-el üzletelek, és nem is ismerem azokat, de szvsz ezek a "legjobbak", és 1600-2000 Ft-ért viszik, és sokuknak tetszik. Sőt, aki használja, meg van elégedve, inkább szkeptikusok vannak: "áh tudom, ez nem tartós" - valószínűleg hallott már a silány hamisítványokról, amik az általam forg. termékekre ráteszik ezt a bélyeget.

Jó dolog az eredeti parfüm, de ami tény az tény: ebben a gazdasági helyzetben nem sokan tehetik meg, hogy megveszik, és egy jó alternatíva közel azonos élményt ad. Nincs ezzel baj, a választás adott, a felvevőpiaca pedig mindkettőnek megvan! Amit én utálok, az gondolom lejött: az eredetinek hirdetett törvénybe ütköző hamisítványok!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#696) Cyberslider válasza Cyberslider (#695) üzenetére


Cyberslider
őstag

Amúgy :D

Életkor: 34, FF

Bruno Banani magic man (férfias)
Hugo Boss Hugo (mentás, friss)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#697) zs.tom


zs.tom
tag

Hú emberek 2 hete voltam Londonban és ellátogattam egy L'Artisan Parfumeur-be és ami ott fogadott azt nem lehet leírni... Kezdjük ott, hogy mikor beléptem nem bunkó és hozzá nem értő eladók fogadtak, hanem megkérdezték hogy vagyok és kedvesen, segítőkészen pakolgatták elém az általam kiválasztott illatkategória darabjait... Maga a parfüméria mint egy kiállítás és azok az illatok amik ott voltak:P
Semmi féle szintetikus illattal nem találkoztam és az ott töltött idő az egy felüdülés volt! Mondjuk azért azt meg kell említeni, hogy ugye a L'Artisan parfümök luxus illatok és sajnos kint is egy 50-es üvegcse illatól függően 80£-100£ környékén mozgott, de nem volt ritka ami drágább volt...
Na szóval akinek lesz vagy van lehetősége az látogasson el egy ilyen helyre, megéri! :)

(#698) Jhonny06 válasza zs.tom (#697) üzenetére


Jhonny06
veterán

Annyira nem megfizethetetlenek, itthon is van egy-két parfüméria, ahol árulják őket és az átlagár 20k egy 50ml-es üvegért, ezzel szemben egy ugyanilyen kiszerelésű Chanel a Douglas-ban ~17k, tehát.

(#699) Jojo5


Jojo5
őstag

Emberek jó rég írtam már ide... amit most használok az Hugo Boss Bottled Night kellemes illat melyet bátran ajánlok bárkinek :K
Kaptam még karácsonykor egy Chanel Allure Homme-t na ez az illat amit csak fontosabb események előtt használok mert annyira karakteres és erős illat, hogy hajjaj :R

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#700) zs.tom válasza Jhonny06 (#698) üzenetére


zs.tom
tag

Ebben egyet kell értenem veled :) Pontosan 2 parfüméria van ahol ilyeneket árulnak és nagy valószínűséggel el fogok látogatni az egyikbe hamarosan :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.