Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) looser válasza Dorian (#599) üzenetére


looser
addikt

Már a 16kg is brutálisan hangzik ezekhez a mozdulatokhoz, a 24 pedig méginkább. De gondolom tapasztalatból beszélsz. Itthon két egykezes súlyzóm van (tárcsákkal bővíthető), jelenleg 8-8kg-ra állítva, de nekem néha az is sok. Ezért már tényleg nagyon kíváncsi vagyok, már alig két nap :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#602) Dorian válasza looser (#601) üzenetére


Dorian
félisten

Nyugi, eleinte a 16 kilós is épp elég nehéz lesz :D
Viszont az első időszakban meglepően gyorsan erősödik az ember.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#603) looser


looser
addikt

Kész vagyok...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#604) Integra válasza looser (#603) üzenetére


Integra
titán

:DDD
remélem edzés után rendesen lenyújtottál

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#605) looser válasza Integra (#604) üzenetére


looser
addikt

Csak annyit kért a Kisdrága, hogy rázzuk le magunkat és feküdjünk hasra. Mit kellett volna nyújtani, a nyelvemen kívül, ami 10 perc után kilógott a számból? :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#606) koxx


koxx
MODERÁTOR

Barátnőm ma megy el az első kettlebell edzésére Mári Tamáshoz, kíváncsian várom a véleményét :) Én is járnék, de a városban sajna nincsen.

(#607) Integra válasza koxx (#606) üzenetére


Integra
titán

Tomi jó, és ügyes, képzi magát folyamatosan, rkc2-es!! jó barátom, lehet nála bátran izzadni. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#608) germanh válasza koxx (#606) üzenetére


germanh
senior tag

Tominál jók az edzések, mindegyiken dől rólam a víz. Figyel mindenkire. Edzés végén jó az smr hengerezés is :) . Egyébként meg jó fej. Segített diétás étrendben, otthoni edzésprogramban, súly/henger beszerzésében. Persze otthoni edzés mellett járok az edzéseire folyamatosan, és még jó ideig tervezem is. Csak ajánlani tudom :R

Enjoy the pain!

(#609) hege1989


hege1989
tag

Sziasztok!

Már jó ideje keresek egy 24es elite-t de sehol sem találok, viszont a classic előtti változatból találtam pár ígéreteset. Ha valakinek volt dolga azzal a szériával megosztaná velem a tapasztalatait? Köszi.

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#610) oregpaca


oregpaca
csendes tag

Szevasztok! Ma lett egy éves az első golyóm (16)! Mivel egy kisvárosban lakom csak Pavel könyve, és a videók voltak az első próbálkozásaim útmutatói. Egy fél év elteltével mentem el egy instruktorhoz, aki szerint meglepően jól csinálom. Persze egy két dolgot azért javított rajtam.
Nem vagyok már mai kölyök (42), és a KB. előtt alig mozogtam (napi 30-40 perc úszás).
De valamiért megfogott az egész könyv hangulata, és azóta folyamatosan csinálom a heti öt edzést. Az elején csak a jó érzés volt, hogy egy ilyen kb-ott súlyt lengethetek. A "fogyás" kb fél év múlva kezdődött. Előtte: 108kg 32%, most 101 kg 26% . Ma már a létrákat a 32-vel nyomom, és folytatom tovább. Cél könyvben leírt szintek teljesítése.
Kérdésem, hogy mért bonyolítják el ezt a jó módszert mostanság?

pajtás

(#611) Integra válasza oregpaca (#610) üzenetére


Integra
titán

először is hatalmas gratula!!! úgy fogysz és erősödsz, ahogy a genetikádnak szüksége van rá, hogy ideálisan érezd magad a bőrödben:K
mit értesz az alatt, hogy bonyolítják?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#612) oregpaca válasza Integra (#611) üzenetére


oregpaca
csendes tag

Először a TGU. A könyvben még azt írja Pavel, hogy a fél-felállás után úgy folytasd, ahogy jól esik. Nekem véletlenül (magamtól) úgy esett jól, hogy a súly felőli lábam alatt áthúzom a másikat még ülő helyzetben, és úgy folytatom. Egyébként: http://www.youtube.com/watch?v=uGRBvom4Zrw . Ma már ezt nem így oktatják.
A másik a VO2MAX. Nekem az intenzív öt-tíz perces húzások jobban bejönnek: Hetente egyszer meghalok, egyszer csak 3/4-ig, egyszer meg csak félig.

pajtás

(#613) Integra válasza oregpaca (#612) üzenetére


Integra
titán

a könyvet soha nem olvastam, ellenben a Pavel-től volt szerencsém tanulni többek közt. linket csak este tudom megnézni.
vo2max-hoz nemtok hozzá szólni. saját magam edzem már jó ideje én is, nem érdekel a kettlebell-re épült hype, noha biztos, hogy vannak komoly fejlesztések, csak én nem vagyok kondiban hozzá. :DDD a 32 kilós golyóval csak swingelek, mert nincsen erőm többhöz, igaz én csak 75kg vagyok. :(
és sajnos a kettlebell sem kerülhette el sorsát: én már rosszul vagyok a hype-tól meg a sok okoskodótól ezen a téren, mindenki blogol ezerrel, meg másol mindent mindenhonnan és lesz a semmiből "szakértő". alap felállás az lett nálam, hogy nem mondok semmit és mindennel szemben óriási a szkepticizmusom.
ami fontosat tanultam a Paveltől: egyél egészségesen és sokat, ahogy jól esik és edzz sokat ahogy jól esik, és nem utolsó sorban érezd jól magad.
valamikor én is megettem a nagy marketing dumákat naív fejjel, azóta eltelt már jó pár év, bölcsebb lettem.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#614) oregpaca válasza Integra (#613) üzenetére


oregpaca
csendes tag

A 75kg ok, nekem 85 volt a súlyom 25 évesen, de volt, hogy 78-ra lementem. Akkor még fel tudtam menni függeszkedésben a kötélre. Ma ez sajnos nem igen menne, úgyhogy ha választhatnék inkább létráznék a 24-el 80 kg testsúllyal...
A témához visszatérve nekem csak a könyv jutott. Amúgy a fiamat (14) nem mertem már tanítani, ő elvégzett egy 3 hónapos kurzust, és úgy edz. Remélem férfi válik belőle...
A kajával kapcsolatban biztosan igazad van, de az én korábbi hedonista életmódom mellett akármennyi edzés sem segítene. A fogyókúra persze számomra sem elfogadható.
Mindenki más típus, van aki egyedül szeret edzeni, van akit a csoport motivál. Én az előbbihez tartozom. A személyes képzés azonban gyorsabb eredményt hoz.

pajtás

(#615) SzalaiG válasza Integra (#613) üzenetére


SzalaiG
addikt

Fent van torrenten ha gondolod küldök meghívót és megnézheted!

(#616) Integra válasza oregpaca (#612) üzenetére


Integra
titán

megnéztem.
vegyes a véleményem a cotter féle felállással. ugyanis túl sok benne szerintem a bizonytalanság, ahol nem vagy stabil, itt aztán ha ügyetlen az ember, akkor nagyon nagy lehet a sérülés esélye.
csak tapasztaltaknak mondanám, hogy próbálkozzanak vele. még ő is ingott helyenként. az egyensúlyozásban szerintem elveszett az erőkifejtés, a kilökés, a csípő mozdulat ereje.
(egyébként pár éve cotter még pavel egyik fő embere volt. aztán elváltak útjaik.)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#617) oregpaca válasza Integra (#616) üzenetére


oregpaca
csendes tag

Ahhoz azért hurka vagyok, hogy ebben itéletet mondjak. Lehet igazad a TGU-val kapcsolatban, bár én nem érzem annyira ezt a bizonytalanságot. Talán a lábcsere után míg előremozgás történik van egy kis ingás? Nekem mindenesetre ez adódott, hogy hasonlóan csináljam (lehet rosszul).
És mi a véleményed a snatch-éről? Amikor hasonlót próbáltam mintha könnyebben ment volna, viszont a derekamban egyből éreztem egy kis rosszaságot.

pajtás

(#618) Integra válasza oregpaca (#617) üzenetére


Integra
titán

szeretem a snatch-et nagyon, de csak fokozatosan terhelem vele magam és nem csinálom minden nap. alapvetően a snatch-hez a törzset kell megerősíteni nagyon. a másik a technika, ez a kulcsa, a golyó felrántása és "alászúrása", a visszaeresztés már nem annyira vészes. snatch az egyik legveszélyesebb gyakorlat szerintem, nagyon könnyen túlterhelheti magát vele az ember.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#619) davidsonic


davidsonic
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kellene: mi a különbség az egyenes és hajlított fogós bellek között? Melyiket célszerűbb?

(#620) Integra válasza davidsonic (#619) üzenetére


Integra
titán

?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#621) davidsonic válasza Integra (#620) üzenetére


davidsonic
csendes tag

Ez:

vagy ez:

(#622) davidsonic


davidsonic
csendes tag

(#623) davidsonic


davidsonic
csendes tag

Ja és árban is elég nagy a különbség közöttük.

(#624) Integra válasza davidsonic (#622) üzenetére


Integra
titán

fúúú, ezt honnan szerváltad, hol kapni ilyet? mi ennek a neve?
és mik az árak?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#625) davidsonic válasza Integra (#624) üzenetére


davidsonic
csendes tag

http://www.sportszershop.hu/kereses

itt néztem...

(#626) Integra válasza davidsonic (#625) üzenetére


Integra
titán

én a klasszikussal dolgozom mai napig.
ez a két színű csodabigyó... ez nálam nem játszik jelenleg.
sok köze nincsen az eredeti formához.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#627) davidsonic válasza Integra (#626) üzenetére


davidsonic
csendes tag

Műanyag bevonatos, meg cementtel töltve, legalábbis ezt írja. Szóval akkor vissza a kérdéshez: a célnak ilyen is megfelel? Vagy van olyan, amin kisebb a vasgömb... Inkább azt kérdezem, hogy előfordulhat-e az, hogy a sportszer nem megfelelő kialakítása miatt problémám legyen (gondolok itt izületi fájdalmak kialakulása, stb.)?

(#628) Integra válasza davidsonic (#627) üzenetére


Integra
titán

az elsőt amit linkeltél.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#629) oregpaca válasza davidsonic (#627) üzenetére


oregpaca
csendes tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz. A legjobbat vedd meg, és még az unokád is használhatja majd.

pajtás

(#630) looser válasza davidsonic (#627) üzenetére


looser
addikt

Szia, én kezdő vagyok, de ránézésre az első. A műanyagnál szerintem könnyebben kicsusszanhat a kezedből, s lesz olyan gyakorlat (pld. nyolcas, test körül) amikor át kell adnod egyik kezedből a másikba, ergo nem középen fogod, a műanyagnak pedig keskenyek az ívei, a vasnak sokkal kerekebb, lágyabb. A profik majd kijavítanak :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#631) Integra válasza looser (#630) üzenetére


Integra
titán

maradjon csak az eredetinél ;)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#632) looser válasza Integra (#631) üzenetére


looser
addikt

Vagyis mondjuk ezek közül válasszon?

Ha haver kiönti, az is jó, ha hasonlít az eredetire :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#633) KBELL


KBELL
csendes tag

TGU
Pavel első könyvében valóban annyi volt a cél, hogy állj fele a súllyal fekvésből, biztonságosan.

Közben kiderült, hogy a szabott módon végzett TGU-nak hatalmas rehabilitációs hozadéka van. Miközben a könyvet nem lehet egyszerűen frissíteni, közben az instruktorok kézikönyve már a 22. kiadásnál tart.

Tehát a TGU új kivitele nem felesleges bonyolítása a technikának, pusztán mélyebb ismerete.

Remélem segítettem...:)

(#634) KBELL


KBELL
csendes tag

Vo2 max

A Kenneth Jay féle Vo2 max edzés élettani hatásait több egyetem vizsgálta, többek között a Dán Testnevelési Egyetem.

A program célja a Vo2 max növelése, amelyre Kenneth kisebb könyvet megtöltő programot állított fel. Snatchelni szinte mindig jó - rossz vállal, könyökkel, csípővel és háttal persze nem - de ha valaki a Vo2 maxát akarja növelni, a Kenneth féle program garancia.

(#635) ar


ar
tag

Hello, Nincs valakinek veletlen egy elado hasznalt Kettlebell from the Ground Up csomag? :)

(#636) koxx


koxx
MODERÁTOR

Nincs vkinek egy eladó 8-as v 10-es kettlebellje? Lehetőleg Bp-en, köszi.

(#637) Manitou válasza koxx (#636) üzenetére


Manitou
addikt

Jut eszembe hány kg a legnehezebb ? 30kg körül?

(#638) germanh válasza Manitou (#637) üzenetére


germanh
senior tag

Van 60kg-os kiadás is, de a 48kg-os "beast" a legnehezebb hivatalosan tudtom szerint.

[ Szerkesztve ]

Enjoy the pain!

(#639) looser


looser
addikt

Cleantől kész van a kezem, gyakorlatilag nem gyógyul a következő edzésig. Mit tegyek? Erre az alapgyakorlatra épül több következő, tehát muszáj probléma(fájdalom)mentesen csinálni... Teljesen zavarbaejtő :B

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#640) Integra válasza looser (#639) üzenetére


Integra
titán

biztos mindent jól csinálsz? mert cleanbe felrántásnál nem szabadna, hogy ilyen történjen. :N

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#641) looser válasza Integra (#640) üzenetére


looser
addikt

Pedig nagyon figyelek az instruktorra, csak azokat a gyakorlatokat csinálom itthon is, amiket már begyakoroltunk. Cleant kb. 3 hete kezdtük el és igyekszem, de mégis valahogy 'odaverődik'. Most már press jön utána (közben mélyguggolás), ami tovább lendít a fájdalmon :) Ugye láb között a súly, lehajol, lendít, közben már feszítek, könyök a testhez szorítva, kéz egyenesen, kb. a felkar-alkar közötti résen kellene pihennie a bellnek. Amikor már fent van, nem gond, de ezután jön a press, aminél szintén egyenesen kell lennie a kéznek; nem hajlíthatom hátra a csuklómat, hogy rés legyen, vagyis ne nyomódjon neki a karomnak annyira, mivel az nem szabályos, de mégis csinálom, mivel be van dagadva már egy ideje. Nem tudom, mit csinálok rosszul, gondolom gyakorlás kérdése, vagy majd kihalnak az idegek arrafelé... :)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#642) germanh válasza looser (#641) üzenetére


germanh
senior tag

Nekem akkor sikerült eddig 'odaverni' a bell-t clean-nél, mikor súlyt váltottam, főleg mikor kb egy hónapja elkezdtem a 20assal próbálkozni. Egy hétig kb megmaradtak a nyomok, de nálam ez a gyakorlással javult és már nem okoz problémát. Mostanság meg, vagyis inkább mióta a snatch-et próbálgatom, csinálom néha kis mennyiségben (főleg itthon még 16ossal), mert eddig Tomi nem snatch-eltetett túl sokszor minket, a csuklómat elég gyakran sikerül megütnöm, de remélem lassan már ráérzek és sikerül túllépnem ezen is. Teszem hozzá 3 edzésre járok Tomihoz és itthon még 2-3 alkalommal csinálok valami egyszerűbb edzésprogramot, talán ez segít abban, hogy hamarabb ráérezzek a dolgokra. Ha pedig valamiben bizonytalan vagyok, Tomi nagyon segítőkész.

Enjoy the pain!

(#643) looser válasza germanh (#642) üzenetére


looser
addikt

A jó edző az alap, örülök, hogy te is megtaláltad a számításod. Én Zsukk Anitához járok, kis hölgy, nagy hangerővel de nagyon figyel a részletekre, folyamatosan visszajelez és ezt tőlünk is elvárja. Én otthonra végül is egy ilyen kütyüt vettem, a fentiekkel ellentétben, ahol ellene szavaztam. Nagyon kényelmes és jó a fogása. Nem 16-os (az elfogyott), de ez is elég és ez szépen felfekszik az alkar-felkar közé clean esetlben, de főleg swingelek, guggolok, felhúzok, ami alap, végül is még csak másfél hónapja járok edzésre, de már hiányzik, ha nem megyek :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#644) Integra válasza looser (#643) üzenetére


Integra
titán

jézus milyen súlyban mennek ezek? műanyag?
nem hinném hogy a kishölgynél ilyen golyók lennének :N :DDD
de ezt látva kezdek nem csodálkozni, hogy fáj a csuklód meg a bőröd is jön le, pedig alap gyakorlatot csinálsz. :U

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#645) germanh válasza looser (#643) üzenetére


germanh
senior tag

Hát ne is mondd, amint vége az edzésnek már azt várom, mikor vehetem újra a kezembe a súlyt :DDD
Ennek a típusnak egy igen nagy előnye van, fele annyiba kerül, mint pl. a Dragon Door, és manapság ez egy igen fontos részlet. Amúgy én Dragon Door-t vettem, és valószínűleg a következő is az lesz, csak jöjjön el a hónap vége és a fizetés...helló 20-as új játszótárs :)

Enjoy the pain!

(#646) looser


looser
addikt

Integra: pedig tényleg nagyon jó, ezzel pld. nincs fájdalom, talán a nagysága miatt (elég nagydarab vagyok, 140kg, 187cm), ez szépen felfekszik. Anita 12kg-os súlyt javasolt nekem az elején, mivel a 16-ossal hamar kifáradtam, de amikor a cleant kezdtük, azt is mondta, hogy a fiúknak a 12-es cleanhez nem ideális, kényelmetlenebb. Úgyhogy kezdek áttérni a 16-osra, ezért is éreztem elegendőnek a 14-est otthonra. Egyébként próbáld ki, tényleg nem rossz :) És valóban, fele annyiba kerül mint egy RKC vagy Dragon súly. Viszont bazi nagy, kb. másfélszerese ez a 14-es az RKC 16-osnak, szóval kétkezes gyakorlatokhoz igen szélesre kell majd tárni a lábaimat, vagy - Anita azt ígérte - lesz leértékelés augusztusban, akkor talán be kellene szerezni két 16-ost otthonra, eredetit, 20-30% kedvezmény lesz, most azt nem tudom, hogy azoknak, akik tanfolyamra járnak vagy mindenkinek, mindenesetre izgat a dolog...

germanh: igen, az ár meghatározó volt, s addig eszembe sem jutott (nem tudtam róla, hogy pld. vin bell néven kell keresni), csak vágyakoztam rá, de a 16-os 17e-ért, szóval sokalltam egy kissé. Te egyébként miért nem azonnal 24-esbe fektetsz? Az nagy lépés lenne?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#647) Integra válasza looser (#646) üzenetére


Integra
titán

köszönöm, de maradok az eredeti legrégebbieknél:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#648) looser válasza Integra (#647) üzenetére


looser
addikt

A távcsövek is fejlődtek az elmúlt 500 évben, pedig a lényeg változatlan ;)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#649) Integra válasza looser (#648) üzenetére


Integra
titán

elhiszem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#650) End válasza looser (#646) üzenetére


End
csendes tag

üdv!
bár ez egyéni, de edzésre az ELIT tÍpusú bell talán a legalkalmasabb.
A clean miatt ne aggódj, idővel rááll a kezed és nem lesz vele gond. A lényeg, hogy a bell nem átlendül a kézfejen nekiütődve a csuklónak, hanem szinte végigördül a csuklón ill. a csukló körül ütődés nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.