Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) AirWin1987


AirWin1987
csendes tag

bár most megnéztem a honlapon és nem elite golyóról van szó, hanem a classic-ról (kifutó termékek)! az is 360gears márka de régebbi kivitel! ezzel a fajtával nincs tapasztalatom, de itt is úgy tűnik, hogy közelebb esik a golyó a fülhöz...

(#752) harry válasza AirWin1987 (#751) üzenetére


harry
veterán

Én is azt hittem, de rákérdeztünk a boltban, és elvileg a honlapon elírás, és Elite lesz az... köszi az infókat, ha minden jól megy ma be is szerezzük :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#753) AirWin1987 válasza harry (#752) üzenetére


AirWin1987
csendes tag

akkor ok! még annyi hogy a festék lepattogzása nálunk csak a fogantyú oldalán tapasztalható a dupla belles gyakorlatok miatt (összekoccolnak). jah és sztem kétkezes fogásra sokkal kényelmesebbek mint a dd bellek, mert szélesebb a fülük. konkrétan nekem a 24 kg-os dd bellbe alig fér be a két kezem, így kicsit kényelmetlen...
örülök, hogy segíthettem... :)

(#754) hege1989


hege1989
tag

Sziasztok!

24 kilos elite szériás kettlebellt keresek, ha valaki esetleg eladna egyet szóljon!

Köszönöm!

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#755) Memphis823


Memphis823
újonc

Sziasztok!
Egy 24 kg-os kettlebellre lenne szükségem.
Leginkább a "régebbi" Classic (fekete, vagy piros) széria érdekelne, mert még van szerencsém ilyenekkel edzeni (edzésen) és ezért az önálló edzésekhez is ilyet keresnék. Az újfajta DD-os verziónál számomra túl kicsi a fül és a golyó közti távolság, kényelmetlen.
Ha valaki tudna ezügyben segíteni, előre is köszönöm!

(#756) varga911


varga911
senior tag

Sziasztok,

16kg-os jobb állapotban lévő kettlebellt vennék!

Üdv. :R

(#757) hege1989 válasza varga911 (#756) üzenetére


hege1989
tag

Szia!

Eladó egy elite silver 16kg golyó 10000Ft-ért, egész jó állapotban a füle szélén van egy kicsit lepattanva a festék.

Érdeklődni lehet a 06306330419 lelefonszámon.

Képet nem tudok küldeni, a golyó nem az enyém.

Remélem tudtam segíteni.

Gábor

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#758) vbrown válasza AirWin1987 (#739) üzenetére


vbrown
csendes tag

Én is pont így jártam el! :C Én még vettem mellé egy 48-ast is, hátha jó lesz még valamire!Mondjuk 10-12-ket bele tudok swingelgetni...

(#759) Borsa Kopasz válasza vbrown (#758) üzenetére


Borsa Kopasz
csendes tag

Szia!

Ha strongman vagy kérlek ne olvasd tovább.

:Y 48 kilós bellel 10-12- t lendíteni, az szép teljesítmény! :)

"Én még vettem mellé egy 48-ast is, hátha jó lesz még valamire!"

Édes Istenem ugyan mire lesz jó? Az ajtót kitámasztani, hogy ne fújja be a szél. Ha súlyt kell választanod akkor már lefelé tévedj, ezt Pavel is megmondta.

Ha simán megy a 40 kilós kinyomása és most szeretnél áttérni a Szörnyetegre, kérlek bocsáss meg amiért akadékoskodtam. :)

(#760) papsszi


papsszi
csendes tag

Valaki ismeri ezeket a Belleket? Spartan?

Bolt

Mert egy 16Kg-os ára 8800ft... és ez bizony elég jó ár..

Bolt

nem az a fontos, hogy szeressenek, hanem ,hogy szeretetet nyújtsak másoknak...

(#761) Integra válasza papsszi (#760) üzenetére


Integra
titán

első ránézésre még jó is lehet, egy 16 kg-os golyót kellene kipróbálnod.
forma, markolat, kialakítás, kalapácslakk, rendesen megmunkáltnak tűnik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#762) KBELL válasza papsszi (#760) üzenetére


KBELL
csendes tag

papsszi,

Az első linken lévő 16 kilós 20.000 Ft. És akkor még svédországból kellene bejönnie. (640 SEK) A linken amúgy egy 3 darabos csomag van, ami közel 90.000 Ft. ( 2880 SEK)

A másdik linken lévő bellt ha kezembe adod, egyszerűen eltöröm. Nem vicc...:)

(#763) papsszi válasza KBELL (#762) üzenetére


papsszi
csendes tag

Nyilván a második linkemben nem a műanyag bell re gondoltam...
Hanem Erre.

De a képen nem néz ki lakkozottnak mint a Spartan oldalán.. De lehet a kép csak illusztráció.. Januárban elmegyek a boltba megnézem élőben, és majd beszámolok róla...

nem az a fontos, hogy szeressenek, hanem ,hogy szeretetet nyújtsak másoknak...

(#764) papsszi


papsszi
csendes tag

Amúgy Boldog Újévet mindenkinek... OFF

nem az a fontos, hogy szeressenek, hanem ,hogy szeretetet nyújtsak másoknak...

(#765) vbrown válasza Borsa Kopasz (#759) üzenetére


vbrown
csendes tag

Féláron volt, ezért nem tudtam kihagyni!
Sumo deadlift-re is jó. Meg még keresem a gyakorlatokat amikre használni tudom! :)

(#766) End válasza vbrown (#765) üzenetére


End
csendes tag

A legjobb, legfontosabb, amit tehetsz vele, a swing. Ha másra nem használod már megérte...csak használd gyakran. :)

(#767) Banderas100


Banderas100
csendes tag

Sziasztok!
Vadiúj 20kg-os Vinyl szériás kettlebellt elcserélnék 16 v 20kg-os Silver Elite szériásra.
Az állapota mindegy, lényeg, hogy a nagy fülű verzió legyen (szintén csukló problémám van vele, és nem valószínű, hogy meg fogom szokni.)
Üdv

(#768) Banderas100


Banderas100
csendes tag

Nahszóval, ilyenről van szó:
http://tacticalshop.hu/pictures/image/n_kettlebell8482-vinyl-20kg_1791_1.jpg
Látható, hogy nagyon hasonlít a Military Grade-hez, de van rajta egy réteg ami védi a bellt is meg a környezetet is tőle :P

[ Szerkesztve ]

(#769) KB.Pifu válasza papsszi (#763) üzenetére


KB.Pifu
tag

hello, ha megnézted akkor leírnád ide a tapasztaltakat?

nekem 16-os rkc militarym van, annyira nem jön be, kicsit kényelmetlen a kétkezes swingnél, most, hogy feljebb akarok lépni, nem akarom elkövetni még egy hasonló hibát, sajnos itt pécsen meg nem túl sok helyen lehet nézelődni :(

(#770) harry


harry
veterán

Milyen véleménnyel vagytok az ilyen Vinyl golyókról? Jóval olcsóbbak azonos súlyú társainál: [link] vs. [link]. Ha 'fordítva' fogom kétkézzel, akkor a a piros bevonat (széle) nem bántja az ember kezét? No lehet majd holnap meg tudok nézni egyet, mert ha semmi különösebb érv nincs ellene, nekem ez is jó... Gondolom esetleg le is lehet azt vágni róla valahogy, bár minek.

Vagy nem tudom, mi ez: A Vinyl sorozatot otthoni használatra ajánljuk, professzionális használatra inkább az RKC Military Grade eszközöket javasoljuk, amelyek minősége messze meghaladja a Vinyl Kettlebellekét, ezért is az árkülönbség... .
Csak marketing? Nehezen tudom elképzelni, hogy egy acélgolyót el lehet rontani bárhogy is... legfeljebb a füle lehet kényelmetlen. Gondolom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#771) Smells


Smells
tag

Helló!

A Kettlebell Swinggel kapcsolatban lenne egy kérdésem a rutinos sportemberekhez.

Jól tudom, hogy a szabályos swing esetén a golyó kb. váll szintig emelkedése a helyes csípőmozgás eredménye és nem pedig a kézzel felhúzásé?

Tehát ha szabályosan swingelek, akkor a kezemmel lényegében nem is fejtek ki erőt a bellre amikor az előrelendül, hanem a testem mozgása viszi fel vállig?

Azért kérdezem, mert viszonylag sok videót láttam és bár valószínűleg nem könnyű megállapítani, de nagy részükön nem tűnt úgy számomra, hogy pusztán a csípőmozgás fel tudja lendíteni azt a súlyt olyan magasra. Ezen kívül az oktató jellegű anyagokban alig láttam még utalást erre, pedig ha a kéz nem fejthet ki erőt, akkor az fontos részlet, mert hatalmas különbséget érzek a között, hogy kézzel felhúzom a golyót, vagy ugyanezt "csak" testmozgással próbálom elérni.

köszi

(#772) harry válasza Smells (#771) üzenetére


harry
veterán

Én úgy tanultam, hogy lényegében a csípődből adsz lendületet a golyónak, tehát ahogy mondod - a kar nem igazán végez emelő munkát.
Érdemes amúgy elmenni 1-2 hónapra edzésre, megéri azt a pénzt és időt, mert gyorsan és helyesen fogod megtanulni a gyakorlatokat, ennyit meg bőven megér az pár ezer forint.

Itt gyorsan hozzá is tenném, hogy én pár hete járok csak, tehát nem azért írtam, mert rutinos sportoló vagyok :D De ez a gyaksin nem változtat. Pavel könyveire keress rá, jól leírja.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#773) Banderas100 válasza harry (#770) üzenetére


Banderas100
csendes tag

Marketing szvsz... A boltban volt lehetőségem megnézni, megfogni mind a két fajtát, kb ugyanaz, csak a dizájnjuk más + otthonra tényleg jobb a vinyl, mert nem karcolja fel a parkettát, stb... Viszont ha olyat szeretnél használni, amilyet Pavel is, akkor fizesd meg! :P:P:P (Gondolom ez a filozófiája az egésznek)

(#774) harry válasza Banderas100 (#773) üzenetére


harry
veterán

Jó lesz nekem a non-pavel ;] Ma edzésen láttam pár ilyen gumisat (bár csak 10-es volt a max), kicsit talán vékonyabb a fül, de amúgy nem tudom, van-e más negatívum.

Más: legelső edzésen 12-est kaptam, azóta 16-ost használok (két hete kettlebellezek, de mellette pár éve súlyzós edzést is végzek). Nem tudom, érdemes-e venni egy 16-ost itthonra, vagy pár hónap múlva úgyis elérem a 20-as súlyt, annyi időre meg nem érdemes kiadni pénzt a könnyebbre? Vagy jól jöhet valami spécibb gyakorlatoknál a 16os is?

Normális esetben várnék 1-2 hónapot, hogy ez kiderüljön, de mivel diétán vagyok (és leszek pár hónapig), ezért praktikus lenne pont erre a pár hónap venni egyet, hogy itthon is tudjak edzeni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#775) KB.Pifu válasza harry (#774) üzenetére


KB.Pifu
tag

vegyél egy normális márkásabb vasat, ha nem kell szinte 0 amortizációval el tudod adni, nézegetem a hirdetéseket, 16-os és 20-as használtan baromi ritka, vagy mert nem adják el vagy mert olyan hamar lecsapnak rá.

(#776) KB.Pifu válasza Smells (#771) üzenetére


KB.Pifu
tag

én Rkc-nál tanultam

nem visszük el vállig,elég a mellmagasság, itt jön a de
ha mellmagasságig viszed, akkor a vállakat le kell feszíteni, szóval feszül a fenék a comb és a váll, nem könnyű elsőre és elég randán is lehet csinálni, menj edzőhöz a biztos siker érdekében

(#777) baroczp válasza harry (#774) üzenetére


baroczp
tag

Én is küzdöttem ezzel a dilemmával, aztán vettem a 16-os mellé egy 24-est. :D
Nem bántam meg!

(#778) harry válasza KB.Pifu (#775) üzenetére


harry
veterán

Mitől lesz egy márka nem-normális?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#779) koxx


koxx
MODERÁTOR

Nekem van egy 16-os classic bellem, de a fogantyú rész kicsi a kezemhez, vki nem cserélne egy elite-re értékegyeztetéssel?

(#780) KB.Pifu válasza harry (#778) üzenetére


KB.Pifu
tag

érdekes kérdés, van sokféle márka sokféle gyártó, sok esetben 60 % körüli árkülönbséggel, pedig mindkettő füles vas súlyzót gyárt.

Normális alatt meg azt értem, amit kérdés nélkül el tudsz adni használtan, feljebb emlegetve van a a Spartan bell, arról nem tudunk semmit, csak azt hogy olcsó, ha spartant hirdetnék, vajon mennyien kapnának rá a hirdetésre?

[ Szerkesztve ]

(#781) KB.Pifu


KB.Pifu
tag

erről a tapasztaltak kérem írjanak pár szót, sajnos még nem láttam élőbe.

ami érdekelne, a füle elég széles a kétkezes swinghez?
Snatchnél hol üt meg körülbelül a kezet?

http://www.tacticalshop.hu/?p=termek&termek=1791&kettlebell8482-vinyl-20kg

(#782) Eugene Roe válasza KB.Pifu (#780) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Azért abból következtetni valaminek a minőségére, hogy vajon mennyien kapnának érte egy hirdetésnél, elég botor dolognak tűnik :P Bár értem, hogy mire akarsz kilyukadni, no offense.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#783) harry válasza KB.Pifu (#780) üzenetére


harry
veterán

Én rákapnék, mert olcsó :D De egyelőre az eladási lehetőségek nem igazán számítanak szempontnak, mivel eleve eddig a súlyig is fel kell edződnöm, ezért egy ideig biztos nem fogom eladni, ráadásul mivel olcsó, így sem kéne sokat engedni az árából.

Ja igen, ez a vinyl a másik, amivel szemezek, sajnos élőben még nem találkoztam vele...

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#784) Banderas100 válasza KB.Pifu (#781) üzenetére


Banderas100
csendes tag

Nekem ilyen van, a kétkezes swing határeset, de megy, a snatchnél meg főleg pressnél közvetlenül a csuklóízület alá nehezedik a golyó. Eléggé **ar vele ezeket a gyakorlatokat csinálni, de tudtommal az összes újfajta bellel ez a helyzet (Military Grade pl).
Üdv

(#785) germanh válasza Banderas100 (#784) üzenetére


germanh
senior tag

Military Grade tudtom szerint kialakításban nem más mint a normál DD súlyok, csak felülete van jobban megcsinálva. Mondjuk én szeretem ezt a kialakítást, normál DD-im vannak itthon, edzésen meg a 360 classic-ot szeretem használni. Az elején én is meg-megütöttem vele párszor a csukló alatti részt, de mára sikerül elkerülnöm azt, hogy megüssön, így azt mondom szerintem megszokás és gyakorlás kérdése. Edzőm is azt mondta, hogyha jól csinálom a snatch-et, akkor nem fogom megütni vele a kezem.

Enjoy the pain!

(#786) germanh válasza harry (#783) üzenetére


germanh
senior tag

Kezdetben 1-2 alkalommal használtam 12kg-os Vinyl-t. Nekem kissé zavaró volt a gumis rész fülön végződése, mikor úgy kellett megfogni a súlyt, hogy ugyebár kicsit a fém, kicsit a gumi részét. Nagyobb verziójával még nem találkoztam. (Akkor is jobban szerettem a 360 classic verziót.)

Enjoy the pain!

(#787) harry válasza germanh (#786) üzenetére


harry
veterán

Legrosszabb esetben levágnám onnan. Inkább a kis (?) fül zavar, így a többiek elmondása alapján.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#788) KB.Pifu válasza Banderas100 (#784) üzenetére


KB.Pifu
tag

nem beszélgettem még sokat más kettlebellesekkel, de én azt szeretem, ha csukló alatt üt, amit viszont elmondtál az tetszik, még megvárok egy visszajelzést a spartan-ról annak a függvényében megrendelem, sajnos nem vagyok pesti és nem is megyek még egy darabig, szóval már rég megnéztem volna élőbe :K

(#789) harry válasza KB.Pifu (#788) üzenetére


harry
veterán

Ma edzésen rákérdezek, esetleg ismerik-e a Spartan-t, és lehet a héten elmegyek megnézem élőben is. Ha jól olvastam, arra figyeljek, hogy vastag legyen a fül (ne érjen az ujjam a tenyeremhez átfogásnál?), és talán jobb is, ha messzebb van a golyótól.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#790) KB.Pifu válasza harry (#789) üzenetére


KB.Pifu
tag

jól hangzik, mindenképpen írd meg a tapasztalatod

(#791) harry válasza KB.Pifu (#790) üzenetére


harry
veterán

Akartam hívni őket, de még nem vették fel. Ellen találtam a súlyzó alatt egy kommentet:
Vélemény: Mivel csak képen lehet a terméket látni, ezért kissé félve, de bizakodva rendeltem meg. Amikor megkaptam a csomagot nagyon örültem a döntésemnek, mivel teljesen megfelelő terméket sikerült kiválasztani. Füle megfelelően vastag, nem sorjás, szélessége is megfelelő. Egy valamint kétkezes gyakorlatokra is tökéletesen megfelel.
Dátum: 2010-11-29 16:19:00 Részletek elrejtése...

Eddig jó jel.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#792) KB.Pifu válasza harry (#791) üzenetére


KB.Pifu
tag

ezt én is megtaláltam, de kissé erőltetett

(#793) germanh válasza harry (#787) üzenetére


germanh
senior tag

A 12es füle kicsi volt nekem is, nem tudom mennyivel nagyobb a nagyobb súlyokon :( Emiatt sztem érdemes megnézni/kipróbálni, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

Enjoy the pain!

(#794) harry


harry
veterán

Megvettem a Spartan 20-ast, majd holnap edzek vele kicsit, meg csinálok róla pár képet, illetve hétfőn megnézem a teremben lévő többi 20-as súlyt.
Kicsit talán kényelmesebb lenne egy magasabb fül, de ahogy itt hallom, a dragondoor-is hasonló lehet.
Illetve a füle talán kicsit durva, lehet megkínálom egy smirglivel.
De majd holnap lesz tapasztalatom is (ami egyelőre lehet nem túl pontos, mert edzéseken nem ekkora súlyt használok, eddig 1-1 kör swinget és felhúzást csináltam vele).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#795) KBELL


KBELL
csendes tag

Uraim,

A kérdés mindig ugyanaz:

1. Milyen garancia jár az eszközzel? Az RKC belleknél 2 év.
2. Ki a gyártó? Az RKC 10 éve gyárt belleket, a többiek 1-2 éve.
3. Milyen a minősége, festése, gyártási technológiája. Ha kijössz a boltból, fel mernéd-e dobni az eszközt a parkolóban, hogy megnézd, mi történik vele...
4. Mennyi időre tervezek?
5. Mit adnak hozzá? Mi ingyenes szemináriumot.
6. Ki adja el? Nekünk a KB nem egy termék, hanem a szenvedélyünk.

Mindent, mindig meg lehet olcsóbban is a kérdés az, hogy a jobb megéri-e az extrát.

További jó edzést, az erő legyen Veletek.

Lakatos Péter
Senior RKC

(#796) KBELL válasza germanh (#785) üzenetére


KBELL
csendes tag

Germanh,

A csukló ütése jellemzően technikai probléma, ha puhán érkezik a szakítás, nem lehet vele gond.

(#797) KBELL


KBELL
csendes tag

Most off, akinek szakmai kérdése van, írjon bátran - lakatospeter@kettlebell.hu

(#798) harry válasza KBELL (#795) üzenetére


harry
veterán

Marketing...?
Mik a garanciális feltételek? Vagy mire van gari? Vagy hogy sérülhet egy öntöttvas golyó? Tényleg érdekel, gondolom van erről is valamilyen tapasztalatod. Ha nem csapkodom betonhoz, akkor mi gond lehet vele?

A fül minőségét persze fontosnak tartom, de ezt meg egy próbával csak el lehet dönteni... Persze általában az olcsóbb gagyibb, de itt az egyik fele annyiba kerül, mint a másik, ami azért nem mindegy...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#799) KBELL válasza harry (#798) üzenetére


KBELL
csendes tag

harry,

Email...:)

Peace.

(#800) KBELL


KBELL
csendes tag

Megjegyzés - link

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.