Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#501) EQMontoya válasza Sipi16 (#497) üzenetére


EQMontoya
veterán

azé attól még nem fogok szemből nekimenni, h zenét hallgatok :) Legalábbis szvsz... mondjuk zene nélkül szórakoztam is ezzel, mikor cigány anyuka bringaúton legeltette a kölykeit (amitől 3m-re ott a járda :((( :((( :((( ), h elmentem anyuka mellett 5cm-el (szarv van a bringán), és közben hátsófék, jó nagy csikorgás... anyuka leugrott a bringaútról, be a fübe az 1 mázsájával... az elköv 200m-en még hallottam, h jóanyám hevenyen csuklik, de egy életre megtanulta a buzi parasztja, h mire való a bicikliút

Same rules apply!

(#502) Manitou válasza EQMontoya (#501) üzenetére


Manitou
addikt

:DDD

(#503) Sipi16 válasza EQMontoya (#501) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ezt én is használtam már. Nagyon jó megoldás. Csak én amikor így zenéthallgatok akkor néha egy-két jó csaj láttán elbambulok és volt már, hogy a vmi csillingel. Felnézek anyáád! Villamos B*mmmeg!!! Vagyis azóta csak módjával de inkább csöndbe... Úgy talán biztonságosabb...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#504) EQMontoya válasza Sipi16 (#503) üzenetére


EQMontoya
veterán

hát itt miskóc cityben a bringaút nem keresztez villamossint... villamost 1x én is majdnem benéztem, de az megy zene nélkül is.

Same rules apply!

(#505) Sipi16 válasza EQMontoya (#504) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ugyee??? Ezek a fránya villamosok... :D

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#506) sanyixXx válasza Pinya007 (#476) üzenetére


sanyixXx
senior tag

32 küllő csak könnyebb, ugyanolyan merev. minőségben meg 1000x jobb a szimpla falúnál. a 8-9es sor kizárja a 7est. biztosan. bár meg lehet próbálni hézagolni. csak arra már egész új hajtást kell venni, mert ugye 8as lánc, sor, váltó, váltókar. talán még hajtómű is :(
szóval kérdezz meg vki boltost/szervizest, hogy rá lehet -e hézagolni valahogy. sztem megoldható, de kicsit sufniszagú, mint a single speed. bár ez sztem nem baj.
amit meg nézni kell: kotyogás, akadás nélkül forog-e az agy, nem ad-e furcsa hangokat, nincs -e megrepedve. repedést a felnin is nézd, illetve, hogy ne legyen felütve. 8as még kihúzható a felütés teljesen tönkreteszi a felnit. küllők meg legyenek szép feszesek, egyik se legyen szakadt.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#507) Pinya007 válasza sanyixXx (#506) üzenetére


Pinya007
tag

Írtam srácnak, 8-as sor jár a kerékhez, ezt hátsó Shimano Altus váltóm kezelné is:
[link]

Csak ugye fékváltókatom van 7-ig skálázva, de ha csak ennyi, az nem vészes, 5,6e Ft-ért láttam Alivio-t ami kezeli 8-as fogassort.

Holnap leinformálom magam egy kerékpárboltos ismerősön keresztül!

Köszi a tippeket, ha sor kerül bizniszre ezekre mindenképp figyelek, felütést hogyan veszem észre? Fizikai nyomai vannak gondolom flenin, valami konkrté deformáció mutatkozik?

Kerámia bevonatú felnik-hez csak speciálisan hozzá gyártott fékpofákat lehet használni, vagy hagyományossal is működik jól?

[Szerkesztve]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#508) Manitou válasza Pinya007 (#507) üzenetére


Manitou
addikt

Köszi a tippeket, ha sor kerül bizniszre ezekre mindenképp figyelek, felütést hogyan veszem észre? Fizikai nyomai vannak gondolom flenin, valami konkrté deformáció mutatkozik?

Ja, elég konkrét :D konkrétan be van nyomódva a felni fűggőlegesen, ezáltal, ha forgatod a kereket úgy tünik, mintha tojás lenne benne, de valójában csak egy ponton ahol függőlegesen az ütést kapta a kerék, csak ott van deformálódva az anyag a felniben.

Kerámia bevonatú felnik-hez csak speciálisan hozzá gyártott fékpofákat lehet használni, vagy hagyományossal is működik jól?
Használni lehet hagyományossal is, csak nem fog sokáig tartani. A durvább változat , ha valaki kerámiafelnihez való pofát használ nem kerámia felnihez. :D

(#509) Pinya007 válasza Manitou (#508) üzenetére


Pinya007
tag

Jaja, utóbbi változatnál a felni fogy el hamarabb... :DDD

Felütés magyarul érezhető: megpörgetem kereket és tengely két végénél fogva azt figyelem üt-e. Jól látom?

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#510) sanyixXx válasza Pinya007 (#509) üzenetére


sanyixXx
senior tag

akár
de igazából a felütés olyan, hogy az látható nyomot hagy a felnin. képzeld el, hogy rávágsz egy kalapáccsla felnire. az ugye feltűnik utána. na kb. ilyen nyoma marad a felütésnek is :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#511) golyani


golyani
addikt

oks köszi a tippeket skacok majd kiprószálok vmit ;)
de úton nem hallgatnék zenét!
csak a szabadban ahol én vagyok.

(#512) Dumb válasza Pinya007 (#509) üzenetére


Dumb
senior tag

Általában az oldalfal elgörbül.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#513) golyani válasza Pinya007 (#509) üzenetére


golyani
addikt

nme ezzel azt nézed tojás van-e.
felütés akkor keletkezik amikor pl gyorsna mész neki a padkánal és a padka éle ''bennemarad'' a felniben. még a gumit is el szokta vágni néha.

(#514) sanyixXx válasza golyani (#513) üzenetére


sanyixXx
senior tag

szvsz nem csak néha ;)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#515) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

ma jártam dobogókőn budaörsről. retúrba 98km volt :) úgy kezdődött a nap, hogy 200m-re a lakhelyemtől defektet kapott az outi, így vonszolhattam fel magam montival. így viszont tuti, hogy új külsőt teszek rá, mert már csak azt nem cseréltem ki és jönnek a defektek sorra :F

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#516) Integra válasza Pinya007 (#476) üzenetére


Integra
titán

na megnéztem:)
nekem is mavic van, 217 sup, és 32 küllős

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#517) Pinya007 válasza golyani (#513) üzenetére


Pinya007
tag

Na akkor majd jól megnézem felületét is.
Amúgy hol lehet átfogó képet kapni komplett kerékárakról?
ebike, ridebike oldalakon nézegettem, de vagy csak egyszerű duplafalúakat, vagy nagyon csúcskategóriás drága kerekeket találtam.

Integra: Köszi! Elégedett vagy vele?

[Szerkesztve]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#518) Sipi16 válasza Pinya007 (#517) üzenetére


Sipi16
senior tag

Én a ridebike-ban vettem mind a 2 dulplafalú felnimet kompletten. Az első és a hátsó is asszem 5e Ft volt. A hátsónál még plussz 800Ft-ért rakták át a fogaskeréktárcsát és a külsőt belsőt.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#519) Pinya007 válasza Sipi16 (#518) üzenetére


Pinya007
tag

Bp-en könnyebb találni az tuti, én max pár órát vagyok még csak fent hetente egyszer. Így Veszprémben tudok szereltetni. Ha ez a két kerámia bevonatú Mavic jó állapotban lesz, akkor azt mondom megéri 20k-t is. Szerintetek?
86 kg körül mozgok, ezért hosszú távra ilyesmi erősebb felnire gondoltam.

[Szerkesztve]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#520) koxx válasza Pinya007 (#519) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért mert kerámia felni még nem lesz erősebb, felesleges ezért kiadni ennyi pénzt. 3-5 ezer ft/db áron már nagyon jó felnit vehetsz.

(#521) Pinya007 válasza koxx (#520) üzenetére


Pinya007
tag

Ez komplett kerék, LX agyakkal, + fékpofákat is ad hozzá a srác. Nem a kerámia fogott meg, az csak oldalfal kopását hivatott csökkenteni, ezért kell hozzá más fékpofa, hanem hogy ez a Mavic széria elég erős:
[link]
Itt írják, hogy DH-ra is használható! Ezért gondoltam, ha meggyőződöm jó állapotáról, akkor jó vétel hosszú távra.

Egyik előző hozzászólásomban linkeltem pár alkatrész árat, össze tudnék szereltetni egy kereket 9-13k (+ munkadíj) között, de max Alivio aggyal és gyengébb felnikkel.

Használt cuccokkal óvatos vagyok, ha vmi gyanús inkább veszek újakat!



[Szerkesztve]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#522) Tüzi

Én két B+ felnit vettem, tárcsás aggyal, készre szerelten, 26ezerért, gyorskioldóval, készre szerelve. Nem hinném, hogy két készre szerelt kerámiás felni 10-12ezerért sok lenne :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#523) Pinya007 válasza Tüzi (#522) üzenetére


Pinya007
tag

Köszi a véleményeket, mert tényleg nehezen tudom megítélni korrekt árát.

Annyi járulékos költség még lenne vele, hogy vagy LX agyra kellene vennem egy kazettás 7-es racsnit, vagy új fékváltókart a keréken lévő 8-as racsnihoz.

Kerámia bevonatú felnihez, van hozzávaló menetes fékpofa is?
Mert eddig csak fékgumikat láttam (ilyet adna is srác). Ha így van, akkor cserélhető fékgumis pofa is kellene, azt meg nem láttam sehol külön, max fékkel együtt.
Így már ''kicsit'' sok lenne a költség...

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#524) Sipi16 válasza Pinya007 (#523) üzenetére


Sipi16
senior tag

Miért nem szeded le a kerékről a racsnit és rakod át a másikra?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#525) sekli


sekli
addikt

Visszaterve a Slime-ra, nem tudja valaki, hogy melyik bringaboltban aruljak...?

(#526) Pinya007 válasza Sipi16 (#524) üzenetére


Pinya007
tag

Inkompatibilitás miatt: mostani racsnim menetes, LX-ek meg kazettásak.
Két lehetőség:

1. Venni egy kazettás 7-es racsnit, mert fékváltókarom csak 7 pozicionálási lehetőség van. (3-4k)

2. 8-as racsnihoz fékváltókart venni 8 pozicionálási lehetőséggel. (Darabja 4-6k)

Kerámia bevonat miatt meg csserélhetó fékgumis pofákat is kellene vennem! 1 pár kb 3k.

Így mindjárt kerekeken kívül plusz 10k + szereltetés. Hmm..
Holnapra lenyugszom és átgondolom! :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#527) koxx válasza sekli (#525) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

hirtelen ennyit találtam [link]

(#528) Integra válasza Pinya007 (#517) üzenetére


Integra
titán

azt kell mondjam, hogy igen.
nem kicsit gyilkoltam ezeket a felniket. még dh-ra is használtam, szóval adtam neki párszor elég keményen, pedig ez cc felni.
ma már nem kapni, csak gondolom a mai megfelelőjét, de nyugodt lélekkel állítom, nem keveset bírtak, hármas fűzéssel vannak fűzve.
épp most generáloztam a bringám múlt héten, alig volt benne nyolcas, ki is jött pikk-pakk, kutya baja.
azt nemtom hogy az enyém kerámia oldalfalú vagy sem, de nem is érdekel, csak a festék kopott le az oldaláról, xt szervo v-fékkel használom, de a kopáson kívül semmi baja:)
de a mavic felnik nem olcsók, ez tudd
ja és amit közben kiderítettem, ha v-fék és a tárcsafékes felni között alapvető különbség van a kiképzésben.


[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#529) Tüzi válasza Integra (#528) üzenetére

V-fékes felnivel is lehet tárcsás agyat használni, és vicaversa. :) Persze, amelyik csak tárcsás azon úgyis látni, mert országúti keskenységű a felni rajta :R

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#530) niti válasza EQMontoya (#501) üzenetére


niti
aktív tag

Az a baj, hogy ettől nem esik le neki, hogy nem kéne a bringaúton menni. Mert olyan birkák, hogy fel sem tűnik nekik, hogy az nem járda. Hiába útfestés, tábla, stb, az se számít, csak mennek bambán. És még te vagy a ''szarszemét'', mert majdnem elütötted. Sokan TÉNYLEG nem veszik észre, hogy hol mennek, csak annyi jön le nekik, hogy ''ezek az ámokfutó biciklisek''... Pl itt Kecskeméten is van egy hely, ahol a másfél méter széles rámpa mellett ott van vagy 10 méter széles lépcső, de valahogy sokkal jobban esik gyalog is a rámpán fel/lejönni. Aztán ha neadj' Isten hátulról rácsöngetek, természetesen neki áll feljebb, hogy miért vagyok türelmetlen. Ha meg szemből már messziről látja, hogy jövök, akkor sem menne ám arrébb, nem. Oké, hogy a trialos gond nélkül közlekedik a lépcsőn, de azért a többségnek ez egyelőre problémát jelent. Ja volt olyan is, hogy a trialost szóltak le, hogy mit majomkodik a lépcsőn. :D Szóval akkor hol közlekedjél?? Na mindegy, akkor is az volt a csúcs, amikor egy egész óvodás csoportot vezettek fel a rámpán, én meg 2 babakocsis anyuka társaságában meg csak néztem bután. Egyszerűen tényleg nem veszik észre magukat, bármit csinálsz.

(#531) ponti_ak válasza niti (#530) üzenetére


ponti_ak
addikt

Naa, azért nem kell túlozni sem, nem hiszem hogy emiatt az egy rámpa miatt késel el nap mint nap, még ha egy egész oviscsoportot kell is bevárnod...

Türelem. Majd megtanulják. Lassan, de biztosan.. ;)

(#532) niti válasza ponti_ak (#531) üzenetére


niti
aktív tag

Ja, nem azért, hogy elkésnék, csak azért mégis. Épp azért, amit írtam, hogy egyszerűen nem veszik észre, hogy akadályoznak másokat. Bosszantó tud lenni, mert mondom, ott van mellette a lépcső. Az oviscsoport dolog meg azért kiakasztó, mert a pedagógus tudatosíthatná a gyerekekben, hogy hol közlekedjenek úgy, hogy senkinek ne kelljen rájuk várni. Se kerékpárosnak, se babakocsis anyukának, se tolószékesnek- adott esetben.

(#533) Tüzi válasza niti (#532) üzenetére

magyarországon mit vársz? :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#534) sekli válasza koxx (#527) üzenetére


sekli
addikt

ezt en is lattam, de melyik ebbol a budapesti biciklibolt...? nem akarok egy autos boltban magyarazkodni, hogy miert nem kell aharom literes kiszereles...:B

(#535) sanyixXx válasza sekli (#534) üzenetére


sanyixXx
senior tag

KEX BIKE
1148. VEZÉR ÚT 147. TEL.:81433O5
www.kexbike.hu[link]

SOMKOLY GYÓRGY KERÉKPÁRSZERVICE
BP 1039 Kalászi u 12 tel:70-365-9497

mod: a gyórgy gondolom inkább györgy:)

[Szerkesztve]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#536) sekli válasza sanyixXx (#535) üzenetére


sekli
addikt

kossz, ugy latom hulye vagyok, azt hittem, hogy ha egyszer vegetertek budapestiek, akkor nincs is tobb a listan...

(#537) golyani válasza Tüzi (#529) üzenetére


golyani
addikt

tárcsásat V-fékkel?
nem hinném h a legegészségesebb dolog.

(#538) Integra válasza Tüzi (#529) üzenetére


Integra
titán

neeeem, nem az agyra gontoltam te:)
hanem hogy tárcsafékkel használt felni más kiképzésű mint a v-fékkel használt felni kiképzése:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#539) raczger válasza Tüzi (#529) üzenetére


raczger
őstag

tárcsás felnit is lehet végülis v-fékkel használni, de nem fog igazán fogni, lejön ról a matrica és szétb*szod a felnit is:)
mert a tárcsánál főleg az agy számít, hisz v-fékes agyat se tudsz tárcsafékkel használni:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#540) Jorus válasza Integra (#538) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, például van rajta fékező felület, ami a tárcsás felnit nem jellemzi. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#541) Logitech


Logitech
aktív tag

Ez jó gép? [link]

Össztelós bringát szeretnék, legtöbbet betonon megyek, de terepen is szoktam használni. Érdekelne hogy az első/hátsó rugó keménysége állítható ezen?
Tudtok mondani Pesten egy boltot ahol van ilyen és meg lehetne nézni?

[Szerkesztve]

(#542) sanyixXx válasza Logitech (#541) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ránézésre jó kis bicó :C
a hátsó tag lockoutos, a villa sztem nem

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#543) golyani válasza Logitech (#541) üzenetére


golyani
addikt

nekem az eggyel nagyobbra fáj a fogam de sztem még fog fájni egy darabig...
[link]

[Szerkesztve]

(#544) Logitech válasza golyani (#543) üzenetére


Logitech
aktív tag

Az a baj hogy most még én is csak nézegetem, a 800d-t is elfogadnám, de az már nagyon sok pénz. A 3000d-ről már nem is beszélve. Ezt az 500d-t talán be tudnám vállalni. Élőben is meg kéne nézni, mert képen nagyon tetszik.

(#545) Pinya007 válasza Logitech (#544) üzenetére


Pinya007
tag

Városba ilyen bringát? Ez durva terepre való nem? Vagy csak szereted kényelmet? :)
Igaz magyar utak siralmas állapota lassan ilyen bringákat követel aszfaltra is. ;]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#546) Integra válasza Pinya007 (#545) üzenetére


Integra
titán

össztelós bringából is van dh és van cc

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#547) Logitech válasza Pinya007 (#545) üzenetére


Logitech
aktív tag

Szeretem a kényelmet :)
Egyik oldalon írják: A masszív kinézet ellenére a MERIDA AM nem egy enduro kerékpár.

(#548) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Szasztok! B+ Acrobat Pro felniről mi a véleményetek? nem extrém igénybevételre lenne, csak városi/országúti/enyhe terep gyilkolásra, dh és hasonlók kizárva.
új bicajon 25km-es tesztkör vége előtt 2km-rel láncszakadás, mák hogy nem félúton...
üdv
DP

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#549) golyani válasza Integra (#546) üzenetére


golyani
addikt

íg van ezek meg jó kis all mountain gépek 120-120 centi úttal, tisztességes vázzal rendes felszereltséggel.

igazából nekem is megfelelne az 500-as csak a Suntour-t hajintanámki belőle és pattana a heylére egy Tora, mondjuk egy 302 Poplockos(foy az álom) :D .meg idővel egy jobb rúgóstag(fox az álom it is)
csak kicsit hülyén néz ki az a linkplate... :F

(#550) Pinya007 válasza DeltaPower (#548) üzenetére


Pinya007
tag

Te is kb olyan használatra keresel felnit mint én. Szerintem arra elég lesz.
Holnap én is megnézek egy új B+ kerékszettet! Eddig Merida Kalahari 550sx gyári szimplafalú felnikkel mentem 1000 km-t, hátsót kellett kb 300 km-enként centíroznom, egy duplafalú már jóval masszívabb, az talán egy szezont is kibír centír nélkül ilyen használat mellett.

Golyani: A ~86 kilóm sok neki sztem :) Múltkor kicsit gyorsabban mentem 30-40 egy köves, murvás erdei úton, mikor eltört egy küllő és olyan 8-as lett a hátsó kerékben, hogy kiakasztott fékkel lehetne csak menni vele.

[Szerkesztve]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.