Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20601) WaterWawe válasza Fail3D! (#20599) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát de senki nem ad el 3770k-t. Amit mondjuk meg is értek de mitől ilyen rohadt drága a boltokban? Még én 2012 decemberében olcsóbban vettem az enyémet boltból. De visszasírom azt, 4.8GHz 1.3V. De hát sajnos a 90k-s Gigabyte lap egy selejt volt, így 4.4 is instabil volt. :(

(#20602) stargazerhu válasza hszilard666 (#20596) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Szerintem tök alapon is kihajtja....Mondjuk hatása a OC-nek is tuti lesz....de nem hinném, hogy különösebben CPU limites lenne...4,5GHz meg biztos elég lesz neki :D

(#20603) stargazerhu válasza WaterWawe (#20601) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Épp most néztem én is, hogy drágább a 3770K, mint a 4770K....ki érti ezt? És drágább annál is, mint anno amennyiért vettem több, mint egy éve....

(#20604) radi8tor válasza stargazerhu (#20603) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, hogy drágább 3770K, mivel Haswell 4770K megjelenése óta nem forgalmazza Intel.

⭐ Stella

(#20605) stargazerhu válasza radi8tor (#20604) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

De hát rosszabb teljesítményű...és épp ezért ne csak a kereslet kínálat függvényből induljunk ki! :) Bár én is abból indulok ki, hogy miért is keresnék olyat ha van jobb....jó tudom vki így upgrade-vel...én általában teljes rendszert szoktam...

(#20606) Fail3D! válasza stargazerhu (#20605) üzenetére


Fail3D!
addikt

vagy it vagy a masik totyikban mondtak hogy az igp t leszamitva jobb a 3770k, tuningban biztos:)

(#20607) stargazerhu válasza Fail3D! (#20606) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Fene tudja....ez szerintem nem igaz....de jó hallani 3770K tulajként :D

(#20608) n.gab válasza WaterWawe (#20572) üzenetére


n.gab
aktív tag

Nem igazán tudom milyen C értékekre gondolsz! Ezeket hol találom?

(#20609) stargazerhu válasza n.gab (#20608) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Azok a "C"-k a különböző alvó meg egyéb energiakezelési dolgok...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20610) WaterWawe válasza n.gab (#20608) üzenetére


WaterWawe
őstag

CPU Features-ben szokott lenni.

(#20611) stargazerhu válasza n.gab (#20608) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

nálam asus-on : advanced/cpu config/cpu power management config/

(#20612) n.gab


n.gab
aktív tag

Köszönöm megnézem. :R

Ez egyébként jónak számít?

[ Szerkesztve ]

(#20613) stargazerhu válasza n.gab (#20612) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Mi a cél? Sok GHz vagy kevés V-t? :)

(#20614) n.gab válasza stargazerhu (#20613) üzenetére


n.gab
aktív tag

Hát max. 4,5 többet nem akarok. A lehető legkisebb V-on.
Ma jön még a Liquid Ultra. Remélem hőfokban fog valamennyit jelenteni.

(#20615) n.gab válasza stargazerhu (#20611) üzenetére


n.gab
aktív tag

Minden ki van kapcsolva.

Ez micsoda? Ez be van kapcsolva!

(#20616) stargazerhu válasza n.gab (#20614) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Hát akkor állítsd be arra a GHz, kezdetben vmi magasabb fesszen, aztán onnan menj lefelé, ahogy itt már többen írták, és nézd az eseménynaplót, hogy hibádzik e a CPU :)
Vki offsettel, vki fix feszt használ. Vki kikapcsolja a speedstepset (leveszi a feszt és az órajelet, ha nincs szükség a teljesítményre), vki nem, próbálgass te is. :)

[ Szerkesztve ]

(#20617) Repsol600 válasza n.gab (#20615) üzenetére


Repsol600
addikt

Intel SpeedStep: az Intel fogyasztás- és hõtermelés csökkentõ megoldása.

[ Szerkesztve ]

(#20618) n.gab válasza Repsol600 (#20617) üzenetére


n.gab
aktív tag

Köszönöm! :R

(#20619) peu407 válasza n.gab (#20612) üzenetére


peu407
senior tag

Átlagos.

(#20620) n.gab válasza peu407 (#20619) üzenetére


n.gab
aktív tag

Akkor legalább nem rossz! :DDD Az is valami! :B

(#20621) uRSul válasza haly (#20567) üzenetére


uRSul
tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy ha offset-es értéket adok meg, akkor az alapfeszültséget mi alapján határozza meg a rendszer?
Mert amikor 1.170V a Core és beállítottam -0.045 offsetet, akkor szépen 4,2Ghz-en még normális hőmérsékletet produkált, nem is hibázott.
Viszont egy másik indításnál (igaz csak egyszer fordult elő) egy idő után csak úgy újraindult a rendszer. Az eseménynaplóból aztán kiderült, hogy miért, mert kevés volt neki a kraft és ahogy a BIOS-ba beléptem ott is láttam, hogy a Core értéke 1.070 volt. Úgy már tényleg kevés neki a feszültség főleg ha még le is von belőle. Ezt hogy lehet viszonylag fixen tartani? Vagy inkább akkor teljesen fix értéket használjak az alap feszültség megadásához?
Csak ehhez frekvenciához még inkább offset-et javasoltok, ahogy látom. Köszi!

(#20622) pilu85


pilu85
őstag

valaki tud ahhoz szólni hogy egy Z68 as alaplapban egy 3770T milyyen tuning opciókkal bírhat? írjatok. köszi.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#20623) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Na megrendeltem végre a 3770k-t. Ha minden jól megy hétvégén már meg is jön, és meg tudom nézni mit megy tuningban. :C

(#20624) Fail3D! válasza WaterWawe (#20623) üzenetére


Fail3D!
addikt

mennyiert rendelted meg vegul?:)

(#20625) peu407 válasza Fail3D! (#20624) üzenetére


peu407
senior tag

Ilyen indriszkrét kérdést...Ejnye-bejnye... ;)

(#20626) n.gab válasza WaterWawe (#20623) üzenetére


n.gab
aktív tag

:C

(#20627) Fail3D! válasza peu407 (#20625) üzenetére


Fail3D!
addikt

baj hogy kivancsi vagyok?:)

(#20628) peu407 válasza stargazerhu (#20609) üzenetére


peu407
senior tag

Ez a táblázat meglehetne magyarul is,a fene vinné el. Valaki hozzáértő lefordíthatná igazán....

(#20629) Gabás válasza peu407 (#20628) üzenetére


Gabás
addikt

Még ha le is fordítanánk, csak a szakik értik úgy igazán.

Egyébként ha valaki huzamosabb ideig szokta használni a gépét, nem ajánlott kikapcsolni egyik C-state beállítást sem, hiszen a processzor általában ezekben tanyázik, amikor nincs terhelve

(#20630) n.gab válasza Gabás (#20629) üzenetére


n.gab
aktív tag

Nálam most lett újra rakva a gép és alapból ki volt kapcsolva minden. :F

(#20631) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Win 8.1-ben BSOD-t kapok ha megpróbálom akár csak 4 ghz-re tolni a cpu.t Mindent AUTO-n hagyva is. Van valakinek valami ötlete miért? Kitesztelt stabil beállítások amik win 7-en mentek itt összecsuklik a gép és be se jön a win csak tölt aztán resizi magát.

(#20632) WaterWawe válasza ->Raizen<- (#20631) üzenetére


WaterWawe
őstag

Feszültséget kell neki adni plusszba, lehet Win8 többe kér a 4GHz-hez :)

[ Szerkesztve ]

(#20633) ->Raizen<- válasza WaterWawe (#20632) üzenetére


->Raizen<-
veterán

De IBT meg whea logger STABIL az a beállítás win 7 alatt. :U

(#20634) haly válasza uRSul (#20621) üzenetére


haly
őstag

Ott valamit elállíthattál, mert ez nem változik. A VID értékből vonod ki, vagy adod hozzá az offsetet, tehát az nem változik. (illetve változik, de csak az órajel függvényében. Pl: 4GHz-en ad magának a proci 1.25V-ot, 4.3GHz-en meg 1.3V-ot, de te ennél sokkal kisebb feszültséggel is stabilan tudod hajtani.)
A VID érték mindenkinél más. Nem is értek pár fórumtársat, akik írják, hogy -0.003V-al, meg +0.003V-al megy a 4.5GHz meg ilyesmik. Lehet, hogy nála a VID érték 1.35V, aztán már mindjárt más a leányzó fekvése. :U

n.gab: 1.240V 4.3GHz-en egy i7-nek picit sok. Próbálj belőle faragni. Valamint a BCKL-t nem ajánlott emelni, ugyanis sok minden függ attól az egész gépben. Az a 20MHz aztán tényleg nem oszt nem szoroz, de okozhat instabilitást a 100MHz-ről való elállítás. Nem ajánlott. :N
Speedstep-et meg szerintem butaság kikapcsolni, és ha már itt tartunk, én nagyon ellene vagyok a fix feszültséges tuningnak, mivel az offsetet nem sokkal nehezebb beállítani, mégis kíméli a processzort, amennyire csak lehet. :K

(#20635) pilu85 válasza pilu85 (#20622) üzenetére


pilu85
őstag

nem válaszolna valaki?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#20636) Mi5i válasza haly (#20634) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Fix gyári VID érték mivel ellenőrizhető akkor? AIDA vagy CoreTemp pl. jó? Ezekben ilyen 1.08-1.14 körül mozog a fesz.
Igazad van természetesen, biztosan nem figyeli ezt mindenki, de azért ellenőrzésnél az 1.35V-ot közelítené az itt feltüntetett érték, ugye? Viszont ha ezek rendben vannak, akkor megnyugodtam, és köszi, mert jó meglátás valóban :R

(#20637) n.gab válasza haly (#20634) üzenetére


n.gab
aktív tag

BCKL alapból így volt. Azon nem állítottam, de akkor le veszem majd. :R
Erről az offset beállításáról pár gondolatot tudsz írni dióhéjba, hogy hogy is kéne belőni. Szájbarágosan ha lehetséges. :B
Köszönöm :R

(#20638) haly válasza Mi5i (#20636) üzenetére


haly
őstag

Gyári VID értéket itt találod meg:

Mindenkinek ajánlom a progit. A neve HWinfo64. (ingyenes)

Offset beállítása meg baromi egyszerű. VID értékből, tehát a gyári feszültségből kell kivonni, illetve páraknál hozzáadni feszültséget. Offset mode -> +0.005V. Ez például a gyári feszültséghez 5mV-ot fog hozzáadni. Annyit vonj ki, vagy adj hozzá, amennyi kell ahhoz, hogy stabil legyen. Pofon egyszerű.
Load line calibration is ide tartozik. Ez bizonyos lapokban high, ultra, very high beállításokat kínál, ASRocknál például level 1-től 5-ig van, ráadásul pont fordítva. Ennek a működését sajnos én sem tudom 100%-ig. Ha level 3-ra tettem, mert level 5-ön és 1-en is nagyon ingadozott a feszültség. Utána kell olvasni, ha valaki kíváncsi rá. :K

(#20639) stargazerhu válasza ->Raizen<- (#20631) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Erről, mintha már lett volna szó.... 8.1 még nem egy végleges verzió, nem?

(#20640) =HG= válasza pilu85 (#20635) üzenetére


=HG=
addikt

Mégis erre milyen választ vársz ? Tuning lutri....

(#20641) haly válasza stargazerhu (#20639) üzenetére


haly
őstag

Végleges verzió, boltokban is kapni már. Nála valami szoftveres gebasz lesz, amire sajnos senki sem tud egyelőre választ. Talán windows reinstall? :F Esetleg BIOS frissítés? Lövésem sincs. :(

[ Szerkesztve ]

(#20642) ->Raizen<- válasza haly (#20641) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Biosba beállítva folytatja a BSOD-t a gép 4 ghz-re tolva mindent auto-n hagyva! De ma csomó frissítést letöltött a win és működik az asrock extreme tuner utility! Tegnap nem ment! 4 ghz-re állítva stabil. X-akták van.

[ Szerkesztve ]

(#20643) n.gab válasza haly (#20638) üzenetére


n.gab
aktív tag

A minimumhoz? Vagy melyikhez képest kell –ba vagy +ba? Ez a VID az én esetemben a 4,3hoz szükséges feszültséget mutatja? Meddig lehet az offset értékel elmenni?
Bocsi a sok kérdésért próbálok képbe kerülni.

(#20644) haly válasza n.gab (#20643) üzenetére


haly
őstag

Minimum és maximumot is letolja annyival, amennyit beállítasz neki. A legtöbb embernél a maximum érték lesz a kevesebb előbb, de vannak olyan procik is, melyek olyan alacsony feszültségen képesek menni, hogy amikor energiatakarékos módba vált, és leviszi a feszültséget, akkor lesz kékhalál. Ezt valahogy sikerült nekem is az elején összehozni, még 4GHz-nél, de az LLC állítása megoldotta a helyzetet. :K
Offset értékkel addig mész, ameddig az alaplapod, illetve a procid bírja. Hidd el, biztos, hogy a proci adja be előbb a kulcsot. :D A második kérdést nem teljesen értem. Ez az alapfeszültség, nem a szükséges feszültség. Nekem is bőven a mutatott 1.36V alatt viszi a 4.3GHz-et. :K

(#20645) Mi5i válasza haly (#20638) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Egy kolléga régebben írt erről sok tapasztalatot, mikor műveltem magam gyorstalpalóban akkor rátaláltam:

c41r0^: tehát ebből következik, hogy "egészségesebb" a CPU számára, ha a BIOS-ban "nagyobb vcore fesz + lightos LLC" kombó van beállítva, mintha "kisebb vcore fesz + agresszívabb LLC" kombót használsz, mivel az első esetén loadokkor nagyobb fesztüskét kap a CPU.

Köszi a programot, az is fent volt, ugyanazt írja. Nincs 1.2 közelében sem, 1.35 meg végképp sehol :)

[ Szerkesztve ]

(#20646) haly válasza Mi5i (#20645) üzenetére


haly
őstag

Fesztüskéket én ezzel a hwinfoval szoktam nézni, 100ms-os frissítési idővel.
Egyébként ne sértődj meg azon amit írtam. Azt csak azért írtam, mert mindenkinél eltérő a VID érték, és offset +, - érték bemondása alapján fingunk nincs arról, hogy mekkora feszültséget kap a proci. Remélem érted, hogy mit akarok mondani. Én is beírom most, hogy nekem -0.080V-al megy, mégis sokkal kevesebb fesz kell a te procidnak, mint az enyémnek. :K

(#20647) n.gab válasza haly (#20644) üzenetére


n.gab
aktív tag

Holnap reggel leszek gép előtt legközelebb rá érősen. Neki fekszek. :D
Még egy hülye kérdésem lenne. Aisuite programmal szoktam állítani a feszültséget az jó ugye? Biosban nem igazán találok semmit még. :B

(#20648) stargazerhu válasza n.gab (#20647) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Akkor keresgélj a Biosban, elég jó alaplapod van! ;)

(#20649) n.gab válasza stargazerhu (#20648) üzenetére


n.gab
aktív tag

Oké. :B :R
Nagyon nem látom még át. De rajta vagyok.

(#20650) haly válasza n.gab (#20647) üzenetére


haly
őstag

Szoftveres cuccnak sose voltam nagy híve. Én egyszer próbáltam ki, azokat állítottam, amiket szerettem volna, rámentem a mentés gombra, és szépen adott a procinak valami irdatlan nagy feszültséget, meg össze vissza ingadozott. Azt se tudtam hirtelen, hogy hol vagyok. BIOS-ban is eltúrja ilyenkor a dolgokat sajnos, úgyhogy kénytelen voltam újból az egészet beállítani. Utána már előrelátóbb voltam, és csináltam profilokat. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.