Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20551) Fail3D! válasza WaterWawe (#20546) üzenetére


Fail3D!
addikt

jol nez ki en az matx testveret hasznalom es tenyleg jo:) ha veszek hozza asus matrix kartyat a lappal jobban tuningolhato? valahol olvastam hogy van valami amit csak rog lappal tud a matrix...:)

(#20552) WaterWawe válasza Fail3D! (#20551) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ez az úgynevezett VGA Horwire gondolom. Túlfeszeléshez van.
Nekem is az Asus GTX780 DirectCU van tervbe mellé.

Hallottam olyanokat hogy nem manual voltage-t kell adni a procinak tuning
esetén hanem offset beállítással kell megoldani.... most akkor hogy is van ez? :U

cyberkind: Na pont ettől tartok én is.

[ Szerkesztve ]

(#20553) cyberkind válasza WaterWawe (#20552) üzenetére


cyberkind
félisten

Bálam offset-el csak 2d-ben megy 3d-ben már visszaugrik a névleges értékre és vége .

Paranormal Cocktivity

(#20554) uRSul


uRSul
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Hozzájutottam egy 3770K-hoz és csak utána szembesültem azzal a túlzott melegedéssel, amit már a szorzó emeléssel el lehet érni (feszültség emelés nélkül is).
A kérdésem az lenne, hogy játék alatti 67-71 fok körüli érték (nem fixen itt van, de felugrik ennyire) jelent valamilyen problémát? Vagy mennyi az az érték, amíg még probléma nélkül felmelegedhet. Nem egy stress-test futtatásakor gondolom, mert olyankor fel tudom vinni 78-80-ig is.

Szeretnék egy 4,5 GHz-et elérni ezért is választottam ezt a procit (persze mielőtt még tudtam erről a melegedésről), de úgy látom, hogy ezt már inkább csak a kupak eltávolításával érném el.
Ezen még gondolkodom, mert bár a 15-20 fok csökkenés elég jól jönne, nem tudom, hogy bele merjek-e vágni, mert kárt nem akarok tenni a processzorban. Talán olyanra szívesebben bíznám, aki csinált már ilyet, de ezt a felelősséget nyilván más meg nem vállalja (igaz nem is kérném), de ez érthető.
Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#20555) Repsol600 válasza uRSul (#20554) üzenetére


Repsol600
addikt

70fok még elmegy, sajnos kupak modding nélkül nem lehet megoldani, mert nem adja át a mag a kupaknak a hőt... :(

(#20556) Gabás válasza uRSul (#20554) üzenetére


Gabás
addikt

ha a feszültség nincs beállítva, és úgy emeled az órajelet, akkor nagyon esélyes, hogy az alaplap automatikusan megteszi, így jobban fog melegedni

(#20557) kovsol válasza Repsol600 (#20555) üzenetére


kovsol
titán

70 fok az nem sok még szerintem. Amúgy se megy a proci 24/7 ilyen hőfokon. Az a pár órányi játék amit általában tol az ember rajta egyhuzamban meg nem fogja legyilkolni úgyse.

May the Force be with you!

(#20558) Repsol600 válasza kovsol (#20557) üzenetére


Repsol600
addikt

Talán a feszből lehetne faragni, akkor csökkenne a hőfok is. Egyébként nem olyan sok. De én azért sajnálnám tartósan így használni. :D Persze baja nem valószínű hogy lenne de akkor is. :DDD

(#20559) uRSul válasza Repsol600 (#20558) üzenetére


uRSul
tag

Mennyire kellene csökkentem a feszültséget, hogy kb 4,2 GHz-nél ne menjen 70 fok fölé?
Ezt a 68-71 fokot 4 GHz-nél, 40-es szorzóra állítva, semmi mást nem módosítva produkálja.
Én is sajnálom egyébként ezt a 70 fokot látni, de szerencsére tényleg nem tartósan áll ezen az értéken!
Azért egyre inkább izgatja a fantáziámat a kupaktalanítás! :)

[ Szerkesztve ]

(#20560) Gabás válasza uRSul (#20559) üzenetére


Gabás
addikt

amennyire tudod

(#20561) Repsol600 válasza uRSul (#20559) üzenetére


Repsol600
addikt

Ezt neked kell kitapasztalnod, mindegyik procinál más.

(#20562) MrM94 válasza uRSul (#20559) üzenetére


MrM94
őstag

Probalj 1.25 lefele haladni az a biztos.Eleinte nagy lepcsokbe utana kis lepcsokbe

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#20563) stargazerhu


stargazerhu
aktív tag

Én erre jutottam stabilan, amúgy AsRockos alaplappal alacsonyabb feszen lett stabil, mint ebben az ASUSban... Nem is komálom ezt a lapot.

(#20564) haly válasza MrM94 (#20562) üzenetére


haly
őstag

1.25V 4GHz-en kicsit sok lesz. Bőven elég 1.1V és 1.15V körül próbálkozni, aztán egyre lejjebb menni. Gyanítom, hogy 1.1V körül, vagy az alatt fog simán menni a proci. Ha 1.1V felett van egy i7, akkor az brutálisan antituning példány. Egyébként meg, ha csak szorzót állított, akkor biztos, hogy feszültséget a lap emelte azzal együtt. Ki tudja, hogy mekkora feszt kap a proci most.
Én javaslom, hogy picit olvass utána a témának jobban, több dolgot kell azért állítani, mint csak egy nyamvadt szorzót. :K

(#20565) uRSul válasza haly (#20564) üzenetére


uRSul
tag

Úgy tűnik érdemes kérdezni és olvasgatni, mert pár dolgot módosítva, most 4,2 GHz-en megy alacsonyabb hőfokokkal mint korábban a 4 GHz-en! :)
Nem mondom, hogy most már mindent teljesen értek, főleg mert Gigabyte lapom van és az Asrock-os offset itt nincs, de azért remélem, hogy arra állítottam be a 0.050V-ot, így 1.140V max értékkel fut elég szépen, hiba nélkül.
Köszönöm az értékes hozzászólásokat, nem ígérem, hogy nem fogok még kérdezni! :)

(ha WHEA logger hiba van, akkor a 0.050-et még csökkentsem inkább?)

(#20566) BullKoxa válasza uRSul (#20565) üzenetére


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Tulaja lettem egy 3570K-nak , 3550-t váltott. Segítséget kérnék a tuninghoz most 4100MHz-n meg Linx ment rajta igaz 5 kör de azon stabil és játékok közt is.

[ Szerkesztve ]

(#20567) haly válasza uRSul (#20565) üzenetére


haly
őstag

Csak nyugodtan, hisz ezért vagyunk itt. Nem tudom, hogy hogy hívják a dolgot gigabyte-ék. A lényeg, hogy terhelés alatt menjen csak fel a feszültség, IDLE állapotban meg szép alacsony feszültségen ketyegjen. :K

(#20568) peu407 válasza BullKoxa (#20566) üzenetére


peu407
senior tag

(#20569) ->Raizen<- válasza haly (#20567) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A pontos bios beállításaidat közkincsé tennéd? 24/7 whea logger stabil az a 4,3 ghz-es beállítás?

(#20570) BullKoxa válasza peu407 (#20568) üzenetére


BullKoxa
őstag

Ha nem fix a cpu feszed akkor nem stabil a tuningod? ( Gondolom ha fixen van akkor nincsen semmi energia takarékos mód bekapcsolva nálad )

(#20571) n.gab


n.gab
aktív tag

Sziasztok.

Elég amatör kérdéseim lesznek. :B

Segítséget szeretnék kérni i7-3770k proci beállításához.

4,2-ön szeretném max járatni a legkisebb feszültséggel. A szorzót már beállítottam 42-re.
Olvastam itt a fórumban,hogy biosban offset beállításon kell lennie. Az offset mellett van egy feszültség.Az én esetemben ez 1.17valamennyi V. Ez így jó lehet? Ezen lehet egyáltalán állítani? Vagy ezt magától állítja?
Az offset mode singnek - vagy + kell lennie?
A CPU offset voltage az auto beállítás a jó?
Van ez a DIGI+ power control oldal. Ezek a beállítások jók? Ehhez még nem nyúltam.!

Segítségeket előre is köszönöm! :R

(#20572) WaterWawe válasza n.gab (#20571) üzenetére


WaterWawe
őstag

Szerintem ne hagyd autómatán a feszültséget mert jóval többet ad neki mint amit kéne. Manuálisan lőjj be egy feszet és teszteld, ha stabil mehet lejjebb, ha nem akkor adj még neki. A C0, C1 és az összes C-t, EIST-et és speedstepet ajánlott offolni.

(#20573) n.gab


n.gab
aktív tag

Illetve az offset beállításának a menetét leírná valaki.

(#20574) haly válasza ->Raizen<- (#20569) üzenetére


haly
őstag

Természetesen, de ez egyáltalán nem mérvadó, mivel minden proci mást tud. Még nem is láttam olyan 2 procit, ami 2 ugyan olyan feszültséggel ment, ugyan olyan órajelen. Szóval, ha te beállítod, nem biztos, hogy menni fog stabilan, sőt, nagyon valószínű, hogy egyből kékhalált kapsz. Más a VID érték minden procinál, és más a tuningpotenciál is. Gyakorlatilag írhatok akármit, valakinek úgyis jó lesz, de a legtöbb embernek nem. :N Minden esetre lehet egy jó támpont másoknak. Hozzáteszem ezt a beállítást itteni kollégák tapasztalataiból, és internetes utánajárás segítségével készítettem.

lap: ASRock Z77 Extreme 4 BIOS: v.2.90
Amiket állítottam:
Additional turbo voltage: +0.004V
LLC: level 3
Offset mode: -0.080V (ez nálam windows alatt olyan 1.2V körül alakul, mivel a VID értékem 1.3V körül van. :K )
VTT: 1.020V
PLL: 1.701V

C3 state: disabled
C6 state: disabled

Ezeken kívül, mindent auton hagytam, kivéve persze a ram beállításait, de az úgyis más lesz mindenkinél. (nálam 1600MHz@1.505V)
Nem tudom, hogy ez mennyit segít, de kiindulási alapnak biztos jó. Egyedül a feszültséget, tehát az offset -xxxxV-ot kell állítani, kinek, ahogyan bírja procija.

(#20575) ->Raizen<- válasza haly (#20574) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Win 8.1-ben BSOD-t kapok ha megpróbálom akár csak 4 ghz-re tolni a cpu.t Mindent AUTO-n hagyva is. Van valakinek valami ötlete miért? Kitesztelt stabil beállítások amik win 7-en mentek itt összecsuklik a gép és be se jön a win csak tölt aztán resizi magát.

(#20576) haly válasza ->Raizen<- (#20575) üzenetére


haly
őstag

Ott valami szoftveres gebasz lesz. Ha jól emlékszem volt már ilyenre példa, hogy akármit állított a srác a biosban, már nem működött rendesen. :U

(#20577) LamaCube


LamaCube
addikt

Ha minden igaz most elmondhatom, hogy stabil a gép. Kopp-Kopp. Örök hála Haly fórumtársnak és a többieknek, akik segítettek. :R Kb. össz-vissz 5 óra bf3, filmnézés netezés stb. és semmi fagyás és az eseménynaplóban sincs semmi bejegyzés.

BF3 alatti eredmények 4.2 ghz-en, full hd médium beállításokon kb. 1,5 óra játék után:

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#20578) ->Raizen<- válasza haly (#20576) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az asrock extreme tuner utility sem működik aida pl befagy oc után...

(#20579) haly válasza LamaCube (#20577) üzenetére


haly
őstag

Gratula hozzá :C
Következő lépés: lecsapni a kupakot róla, és mehet 4.5GHz-re is ugyan ilyen hőfokokkal. ;) :D

(#20580) LamaCube válasza haly (#20579) üzenetére


LamaCube
addikt

A kupakot max. a sörösüvegről kapom le :D ;) Bár lehet 1-2 év múlva muszáj lesz :K

:R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#20581) haly válasza LamaCube (#20580) üzenetére


haly
őstag

Nem bírod ki addig. :D Majd még nyáron megfontolod úgyis. :P

stargezerhu: Szerintem egyáltalán nem. Volt, aki már elrontotta így a prociját, de hozzáteszem, nem volt körültekintő, és figyelmetlenül csinálta. Ha valaki gondolja, ebben is tudok 1-2 tanáccsal szolgálni. Legújabb dolog ez ügyben a hajszárítózás. ,,Régi'' módszer az volt, hogy satuba fogtuk, aztán kalapáccsal le a tetejét. Lehet róla videót találni rengeteget. Azért ennyire nem egyszerű a dolog, de ha szépen utánajár az ember. Szerintem a hajszárítós módszer veszélyesebb, mert ott ferdén kell berakni a satuba, de azt el tudom képzelni, hogy ezt a kalapácsos módszert megkombózza valaki azzal, hogy rámelegít hajszárítóval. :K

[ Szerkesztve ]

(#20582) stargazerhu válasza haly (#20579) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Nem túl veszélyes "kupakolni"? :D

(#20583) WaterWawe válasza haly (#20581) üzenetére


WaterWawe
őstag

Én csak a szikével, körülvágjuk a kupakot és alákenjük a jó pasztát módszert ismertem.

(#20584) stargazerhu válasza haly (#20581) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Te a sajátodon megcsináltad? Kicsit félnék egy ilyen drasztikusabbnak tűnő beavatkozástól, nem biztos hogy egy eléggé drága procival kéne elkezdenem :)....bár még az is eljöhet. ;)
Anno egy Core2Duo 6850-esről mikor meghalt, leszedtem a kupakot...hát lett baja attól is :)

[ Szerkesztve ]

(#20585) LamaCube válasza haly (#20581) üzenetére


LamaCube
addikt

Én egy pengés videót láttam róla. Egy szikével szépen, óvatosan körülvágta a kupakot ahol fel volt ragasztva és újrapasztázta.
Nekem a nyár sem gond, max. 26C° van a szobában, mert megy a klíma. Most 25C°van, tehát az a +1-2C°nem ijeszt meg :N

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#20586) haly válasza stargazerhu (#20584) üzenetére


haly
őstag

Úgy tudom, hogy azok forrasztva voltak, nem? Ha arról leszedted, akkor elég valószínű, hogy tönkre tetted. Egyébként én is remegő kézzel mentem először ki a garázsba, kipárnáztam az egészet, törölközők mindenütt, nehogy leessen valahogy. Aztán végül is túl estem rajta. Családtag segített fogni, kalapálni. Nem egy vészes dolog. Nálunk régi satu van, sajnos kicsit megrágta az oldalát, de csiszoltunk rajta, és szép sima a széle is, nagyon nehezen lehet észrevenni. Ha satuba vágnátok, ne csak 1-2 papírt tegyetek oda, hanem legalább 3-4-5-öt, vagy használjatok olyan satut, aminek nem fém a foga. Az eredménynek örültem, mint mondtam, most gyakorlatilag semmi sem szab határt a feszültségen kívül a tuningnak. 4.7GHz@1.472V, és 65 fok BF3 alatt. Persze ilyen órajelen nem lehet járatni minden nap, mert 1.472V az nagyon-nagyon sok neki. :(
Arról nem is beszélve, hogy 4.3 és 4.7 között alig van különbség játékokban. Ahol a 4.3 kevés, ott az 5 is az lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#20587) *Tata* válasza WaterWawe (#20583) üzenetére


*Tata*
senior tag

Így is lehet kupaktalanítani: [link]

(#20588) WaterWawe válasza *Tata* (#20587) üzenetére


WaterWawe
őstag

Aztaaa :Y

Képtelen lennék erre, nagyon remélem majd hogy valami normális cuccot fogok ki.

(#20589) LamaCube


LamaCube
addikt

Én erre gondoltam. Az a satus nagyon durva :Y

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#20590) Fail3D! válasza WaterWawe (#20588) üzenetére


Fail3D!
addikt

akkor az enyemet kene megvenni:) 4.5 1.3fesz alatt megy es nincs retento nagy homerseklete:)

(#20591) WaterWawe válasza Fail3D! (#20590) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát ha eladod, lehet róla szó. :))

(#20592) Fail3D! válasza WaterWawe (#20591) üzenetére


Fail3D!
addikt

ja hogy ahoz el is kene adnom ahoz:D mindennek megvan az ara:D MIert akarsz levaltani a 3820 rol?:)

[ Szerkesztve ]

(#20593) stargazerhu válasza haly (#20586) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

öhöm....És akkor kupak le paszta ki belőle és raktár rá vissza mást vmi jobbat és kupak vissza? Vagy szőrén megülve van most?
Mondjuk az enyém megy 4,7GHz-en 1,3V-on.... Lehet belevágnék, ha mondjuk az 5.0GHz-t el akarnám érni....
De nem csak játékokra használja az ember....van ahol jól jön minden kis sebesség növekedés. ;)

(#20594) WaterWawe válasza Fail3D! (#20592) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nem lesz egy darabig több GPU-s rendszer. Ezek után feleslegessé vált az X79-es platform.
Azt ne gondold hogy a bolti ár felett adod el... esélytelen :))

(#20595) Mi5i válasza Fail3D! (#20590) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Nekem offset +0.005-ön 4.3-at, +0.03 körül 4.4-et megy szépen, LLC level 5-el. Cpu-z 1.072 körül tetőzik, de feljebb nem próbáltam nagyon, 4.5 viszont valami nagy lépcső, ott auto-n is kék képernyő egyből win-be lépésnél. Auto-n meg kevesebb feszt is ad neki a lap, ami azért fura :)
Tehát potenciál biztosan van benne bőven, de kupakolni nem fogok emiatt :)

(#20596) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy meddig húzzak egy 3570k t hogy kihajtson egy HD 7990 est?
Az alaplapom: asus p8z77mpro
A választ előre is köszönöm!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#20597) kovsol válasza hszilard666 (#20596) üzenetére


kovsol
titán

Milyen felbontás? 1920x1080 akkor kb bármilyen procit teszel alá akkor is bizonyos esetekben marad a VGA kártyában.

(#20598) iszilard na igen, ott már akkor szenvedhet a VGA is :) 4500Mhz -t azért érdemes lenne szerintem megcéloznod ennek ellenére.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#20598) hszilard666 válasza kovsol (#20597) üzenetére


hszilard666
veterán

5760x1080 :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#20599) Fail3D! válasza WaterWawe (#20594) üzenetére


Fail3D!
addikt

bolti ar felett:) meg a bolti arra se gondoltam:) bar eladni is max akkor ha holnap lesz masik:)

[ Szerkesztve ]

(#20600) hszilard666 válasza kovsol (#20597) üzenetére


hszilard666
veterán

és magonként? A fesz maradjon alapon? Sry de még zöldfülü vagyok OC témában:D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.