Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) gabri83 válasza ozoli78 (#1149) üzenetére


gabri83
csendes tag

Köszönöm szépen :R sikerült :C

(#1152) Amantius válasza olly (#1150) üzenetére


Amantius
senior tag

Sajnos most nem is megy, vagy lelőtték. Én az indításkori frissítéssel mindig mindent letöltök, így a test-re lépve már ki tudtam választani a Formula Renault-ot és mentem is vele. Mikor kiléptem, már nem tudtam visszamenni. Remélem fog még működni.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#1153) Tomdriver válasza Amantius (#1152) üzenetére


Tomdriver
őstag

Működni fog persze és a hsz-ed követően is működött, csak sokan töltik ilyenkor a frissítést és belassulnak a szerverek..

(#1154) Amantius válasza Tomdriver (#1153) üzenetére


Amantius
senior tag

Szerintem csak azt figyelik mikor vagyok gépközelben. Most megint nem érem el. :D
Nem baj, jövő hétig csak sikerül kitalálnom mit újítsak.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#1155) ozoli78


ozoli78
tag

Ma 14 órakor indul a sebring 12 órás futam.

Az megpróbálom az egészet streamelni itt tudtok minket követni.

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#1156) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Ha szeretnétek a Hungaroringet látni iRacingben, szavazzatok rá please. :)

[link]

(#1157) VincentVG válasza Tomdriver (#1156) üzenetére


VincentVG
senior tag

Igenis fonok!! :)

(#1158) painkillerx válasza Tomdriver (#1156) üzenetére


painkillerx
tag

Ezek közül majdnem mind insta buy lenne :D

(#1159) ozoli78


ozoli78
tag

Magyar iRacing GT3-as bajnokság

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#1160) ozoli78


ozoli78
tag

Ingyenes kód nálam igényelhető az iracers.hu n privát üzenetben.

[ Szerkesztve ]

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#1161) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Új topic nyílt az iRacers fórumon belül, sok hasznos kocsi beállítási infóval, akinek setupolásra támadna kedve az itt meg fog találni mindent, szakértőink folyamatosan fejlesztik!

Setup leírás / segédlet

(#1162) fLeSs válasza Tomdriver (#1161) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Rossz a link.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1163) Tomdriver válasza fLeSs (#1162) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi h. szóltál javítottam:

Setup leírás / segédlet

(#1164) -Mike-


-Mike-
addikt

Van valakinek obutto cockpitje? Még fontosabb, van valakinek obutto cockpithez coupon code-ja? :)

(#1165) ozoli78


ozoli78
tag

SUMMERBEAR GT3 CUP

Június 27.-én indul az újabb GT3-as bajnokságunk komoly díjakkal.

Infók

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#1166) W00dyka


W00dyka
tag

Kiváncsi vagyok hanyan leszünk ?!......... Szép díj !

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1167) W00dyka


W00dyka
tag

[link]

NV TV közvetítésében itt nézhetitek meg a teljes versenyt !

[ Szerkesztve ]

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1168) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Megvan itt vkinek a Formula Renault 2.0 és a Corvette DP? Szeretném őket kipróbálni vétel előtt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1169) W00dyka válasza fLeSs (#1168) üzenetére


W00dyka
tag

Sajnos nekem egyik sincs meg .......

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1170) fLeSs válasza W00dyka (#1169) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Úgy tűnik nem vagy egyedül... :(

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1171) ozoli78 válasza fLeSs (#1170) üzenetére


ozoli78
tag

En mondtam már neked anno , hogy gyere fel TS re és megbeszeljük.
Most is áll az ajánlatom .

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#1172) fLeSs válasza ozoli78 (#1171) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Köszi, de közben megoldódott a dolog. :R

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1173) W00dyka


W00dyka
tag

[ Szerkesztve ]

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1174) W00dyka


W00dyka
tag

Alább látható a liga futamunk az NXTV tolmácsolásával

[NXTV]

Illetve Zima Peti ligatárs Oculus Cv1-es felvétele

[CV1 Zima Petivel]

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1175) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Na a tegnapi nap elegem lett.
A napokban (vagyis ez már 1 vagy 2 hete volt) gyakorolgattam a FR 2.0-val COTA-n és láttam, hogy egyesek sokkal gyorsabbak nálam, ez persze nem meglepő, hiszen COTA-n még soha nem versenyeztem, ráadásul az FR2.0-t is csak most vettem meg (meg amúgy sem vagyok top versenyző).
Mindig mondják, hogy road versenyeken a setup csak annyit számít, hogy kényelmes legyen annak, aki használja, a sebesség a versenyzőn múlik.
Letöltöttem egy gyorsabb emberke setupját, és lám, kapásból 1,5 mp-et vertem saját magamra. :D tényleg nem számít a setup...
Tegnap végigolvastam egy cikket arról, hogy a beállításoknál mi mit csinál, de a lényegesebb, hogy elmagyarázták, hogy hogyan működik egy autó. :D Mármint a "gravitációs középpont", a súlypont áthelyeződés és a többi dolgot, meg hogy a lényeg mindig az, hogy a gumi minél jobban tapadjon, mi miért van és mi mire való. Minden tök logikus volt.
Eddig a setupkészítésem abból állt, hogy klikkelgettem ezt-azt-amazt, aztán reméltem hogy jó lesz. :D Csináltam ma magamnak egy setupot és most büszke vagyok, mert kivételesen tudtam, hogy mit miért kattintgatok és egész jó lett. :D
Most aztán retteghet a többi versenyző!!! ;] :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1176) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Btw azt vki meg tudja mondani, hogy a gumihőmérsékleteknél a külső rész az miért sokkal alacsonyabb mindig, mint a közepe és a belső része? Vmi olyasmit olvastam régebben, hogy ebben bugos az iracing tire model, mondjuk ha már V7-nél vagy hol tartanak akkor azt gondolnám, hogy mostanra ezt már ki kellett volna javítaniuk.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1177) W00dyka válasza fLeSs (#1176) üzenetére


W00dyka
tag

Szia

Nem tudom ki mondta, hogy a setup nem fontos :(

Nagyon fontos!!

Szerintem ntm6 nál vannak.

Belül a kerékdölés miatt melegebb szerintem !!

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1178) W00dyka


W00dyka
tag

A mi forumunkon vannak setup segédletek , meg istennek hála jó pár segitőkész setupguru !!

[lracers setup forum]

[ Szerkesztve ]

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1179) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Tesztelgettem kicsit a BMW gumiját.
A camber pluszolása (tehát kevesebb mínusz) emelte a gumi külső harmadán a hőmérsékletet. Ez tiszta sor. :D

A guminyomás _emelése_ emelte a gumi középső harmadán a hőmérsékletet.
A probléma csak az, hogy
A guminyomás _csökkentése_ is emelte a gumi középső harmadán a hőmérsékletet.

WTF? Guminyomás csökkentésnél középen csökkennie kellene, nem? Így nem is lehet beállítani rendesen, hogy nagyjából egyenletes legyen a hőmérséklet -> tapadás.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1180) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Egyébként ahogy olvasgattam azt ajánlják youtube-on a setupállítgatós fazonok, hogy pl. a GT3-as autókkal a hot pressure 180 kPa környékén legyen verseny közben (a GT1-es autókra is ezt mondták most a hétvégén az iRacing fórumon).

Nemtom ezt honnan szedték, mert én a BMW-vel mentem ma 2 versenyt ilyen beállítással (meg előtte egy rakás kört gyakoroltam), és teljesen olyan érzés az autó, mintha csak siklana a pályán, nincs meg a tapadás.
Az egyik versenyen ki is nyiffantam. :D Nem igazán értettem, hogy ennek ilyen szarnak kell lennie (ebben a hitben voltam a második verseny végéig) vagy pedig én rontok el valamit. Csak azért mondom ezt így, mert nemrég kezdtem újra a versenyezgetést (egyelőre elég kevés sikerrel :D).

Kipróbáltam egy practice sessionben, hogy 3 clickkel lejjebb vettem az alap nyomást, és sokkal jobb volt, éreztem hogy az autó "kapaszkodik" az útba, nyomhattam neki mint az állat, nem csak siklott meg csúszkált összevissza, igaz csak 4 körön keresztül tartott a próba. Ezt volt 4x (negyvenvalahány, asszem 43) fokos úthőmérsékletnél.

Aztán egy másik practice sessionben meg (még mielőtt utánaolvastam volna, hogy ezt is figyelni kell) az alapbeállítással (aminél a hot pressure 180+ kPa) körözgettem és brutális tapadás volt, megintcsak nem értettem mi a pöcs történik. Megnéztem, és az úthőmérséklet ebben a sessionben 26 fok volt.

Szóval ha magasabb az úthőmérséklet visszább kell venni a légnyomást, ha alacsony akkor meg feljebb. Utánaolvastam (NEM az iRacing fórumon), és a valóságban így van. Mondjuk a valóságban a levegőhőmérsékletet nézik de mindegy. Azt ovastam, hogy 10 Fahrenheit fokos különbségnél (~5 Celsius) 1psi-vel (7 kPa, iRacingen mondjuk 2 klikk) kell állítani a dolgot.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1181) ozoli78 válasza fLeSs (#1180) üzenetére


ozoli78
tag

Azt biztos vágod hogy gt3 ban dinamyc időjárás van , gyakorlatilag nincs 2 egyforma szerver ha állítgatod az autod előtte nézd meg milyen meleg az aszfalt.
En 162-165-169 között szoktam allitani a hideg nyomast .
Melegen 180 kpa körül legyen nekem igy bevállt.
En mercivel szoktam menni.
Mindjuk setupolas nekem annyibol tart kiprobalok egy párat es ha jo belovom a guminyomast es csá, ami időt eltőltessz allitgatassal inkab gyakorlással töltsd jobban megéri, persze egy bizonyos tempot el kell érni de tulzásba nem viszem soha a setupolast gyakorlás többet hoz.

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#1182) fLeSs válasza ozoli78 (#1181) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hát pont erről írtam amire válaszoltál, hogy dinamikus az időjárás. :) és hogy emiatt csökkenteni vagy növelni kell a hideg guminyomást. És hogy erre tegnap jöttem rá. :D

A setupolással egyébként csak az utóbbi napokban kezdtem el szórakozni, ez egybe van kötve a gyakorlással, hiszen 1-1 dolog átállítását utána körözgetéssel lehet csak letesztelni. Sztem sosem gyakoroltam még ennyit, mint mostanában. Régen annyi volt, hogy letöltöttem egy setupot, kipróbáltam, mentem vele 5-10 kört aztán jöhet a verseny. :D

Cambertéma: tegnap este ugye írtam, hogy próbálgattam dolgokat, a cambert is.

BMW-nél alapból -2,4 elől és -1,7 fok hátul.
Így 16-21 fokos különbséget mértem a gumi belső/középső és külső harmada között.

Visszavettem a cambert a minimumra, ami a BMW-nél -1,6 elől és -0,4 hátul. Kimentem az útra, és már az első kanyarban érezni lehetett, hogy jobban tapad a gumi.
Így 12-15 fokos különbségeket mértem a gumi belső/középső és külső harmada között, elég nagy különbség.

Ezután ezzel a beállítással kipróbáltam, hogy lejjebb veszem a guminyomást 3 click-kel (155 elől és 162 hátul).
Így már 7-14 fokra csökkent a hőmérsékletkülönbség (gumi belső/középső és külső harmada között).

Ezután azt próbáltam ki, hogy az alapsetupomban feljebb veszem a guminyomást, így 9-15 volt a különbség.

Ez mind default időjárás mellett, minden esetben négy kört mentem az outlap-on felül és ugyanott álltam meg a végén.

Amúgy BMW-nél a baseline setupban 172 kPa a hideg nyomás, az általam készített setupban 165 elől és 172 hátul, iracing default időjárásnál (46 fokos aszfalt) ezekkel az értékekkel jött ki ~185 kPa, és ezzel van az hogy az egész verseny csak egy nagy csúszkálás/sikamlás volt.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1183) W00dyka


W00dyka
tag

Igen lehet itt mivel szöszölni és ez csak a kezdet ........ már másnak ....néha nekem ez a vége is ........bár az ARB bladekkel már kezdek megbarátkozni

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1184) fLeSs válasza W00dyka (#1183) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Tegnap ám mással is kísérletezgettem. :D

Én a BMW baseline setupját kezdtem el átalakítani, hogy csináljak magamnak egy hozzám illő saját baseline-t szal minden az iRacing alap baseline-ból indult ki.
Span-n a BMW minimum szárny mellett (-3) egyes kanyarokban szeretett túlkormányzottá válni a saját setupommal (+ csak nagyon óvatosan/lassan nyomhatom le a gázt kanyarokból kijövet), szal gondoltam kipróbálom, hogy a rake-nek iRacingen tényleg van-e hatása.
Asszem az alapsetupban ez 16 cm volt, ezt levittem 6 vagy 7 centire és sokkal jobb lett. Szóval az autó gravitációs középpontját jobban a hátsó fél felé toltam el azzal, hogy lejjebb hoztam, így oda nagyobb súly jut és ezért stabilabb. Gondolom én, csak most kezdtem ezzel foglalkozni. :D

Mondjuk ha a guminyomásnak ekkora hatása van, akkor az egészet kezdhetem előlröl. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1185) W00dyka válasza fLeSs (#1184) üzenetére


W00dyka
tag

szerintem főleg enduranceken van nagy hatása illetve hosszabb versenyeken...

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1186) bardi válasza fLeSs (#1184) üzenetére


bardi
aktív tag

Azzal, hogy a seggét alacsonyabbra rakod nem kerül hátrébb a súlypont, hanem az aero tolódik el hátra.

'92 Honda VFR 750

(#1187) W00dyka


W00dyka
tag

Hétvégén Spa 24 órás a linkeket dobáljuk be ide ha valaki esetleg streameli majd .....

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1188) richard0135 válasza W00dyka (#1187) üzenetére


richard0135
csendes tag

twitch.tv/richardiracing

Az én streamen, majd szombaton 6-tól este 8-ig vezetek, meg másnap én fejezem be a futamot.

(#1189) W00dyka


W00dyka
tag

Az installálás nem nehéz , bár x1 kontroller nem akarta az igazságot.....

A tapasztalatok én autó szimulátoros vagyok...szóval egyből egy ilyet indítottam az Iracing-et. Beállítás fórum alapján nem nehéz , visszapillantók és minden belőve, pályára ki......

Eszméletlen élmény, SDE persze van de egy idő után már nem is látod.....amikor megcsúszol azt még jobban érzed ergo sokkal könnyebb ellenkormányozni.......... de amikor már háttal csúszol az valami irdatlanul kellemetlen ! Persze az életben sem kellemes.....

Egy dolgot tapasztaltam ami persze nem negatívum, de szokni kell, hogy én egy monitorról jövök "át" ergo amerre néztem, pontosabban amit láttam eddig arra ment az autó , de itt a Riftben nagy kanyarokban 120 foknál többnél amikor belenézek a kanyarba és már a kijárati ívet nézem néha azt hiszem már arra megy az autó, de néha nem ! Vicces helyzetek voltak ebből Mosport Canadian Tire pályán.

Egyenlőre ennyi....

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1190) painkillerx


painkillerx
tag

Valaki tudja már mi lesz a fő újítás, vagy új autó, pálya a következő szezonra? Én eddig nem nagyon hallottam semmit.

(#1191) W00dyka válasza painkillerx (#1190) üzenetére


W00dyka
tag

Le Mans az fixen !

[ Szerkesztve ]

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1192) W00dyka válasza W00dyka (#1191) üzenetére


W00dyka
tag

Ja és még tudtommal jön a Dirt is de az engem teljesen hidegen hagy !!

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1193) pRoject22


pRoject22
őstag

Sziasztok!

Aki szeretne egy próba versenyen részt venni a Formula Renault 2.0 géppel az Iracers.hu szervezésében az a következő linken tud jelentkezni:

JELENTKEZÉS

Kedvcsináló:

[link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1194) W00dyka válasza pRoject22 (#1193) üzenetére


W00dyka
tag

Jó versenyek szoktak lenni ! Érdemes részt venni !!

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1195) pRoject22 válasza W00dyka (#1194) üzenetére


pRoject22
őstag

Sziasztok!

Következő versenyünk a RUF RT12 Track géppel (GT3) Sebringen.

Fix setup :)

További infók ITT

Üdv

¯\_(ツ)_/¯

(#1196) W00dyka válasza pRoject22 (#1195) üzenetére


W00dyka
tag

Jó kis kombó !! :C

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1197) W00dyka


W00dyka
tag

Le mans

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1198) W00dyka


W00dyka
tag

2016S4

Alakulunk, alakulunk :K

Na de ez mi lesz/lehet ?

"A previously unannounced special addition will be brought to iRacing during the first week of 2016 Season 4! Be sure to visit http://www.iracing.com at 1:00PM EDT (17:00 GMT) for a special presentation on Tuesday, September 13th, 2016! "

Jöhetnek a tippek !

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#1199) drsanya válasza W00dyka (#1198) üzenetére


drsanya
aktív tag

Ez tök jó meg én is olvastam. De! Az én minimális angol tudásom oly kevés ehhez, mint mackósajtban a brummogás. Tudom tudom, tanuljak meg. Meglesz idővel, de addig leírhatná valaki a lényeget. :)) :R

I am iRacer

(#1200) zzeN válasza W00dyka (#1198) üzenetére


zzeN
aktív tag

Porsche LMP1?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.