Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bodnarzoltan válasza citkar (#98) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Nekem csak a kijelzőre adtak fóliát. Headset sem volt a csomagban.

(#102) dlaj


dlaj
őstag

A tulajdonosoktól kérdezném, hogy milyen a kijelző láthatósága napfényben?

(#103) bodnarzoltan válasza dlaj (#102) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Frankó!

(#104) dlaj válasza bodnarzoltan (#103) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi. Valaki ígért itt tesztet. Jó lenne már olvasni.

(#105) Tetran


Tetran
csendes tag

Elég ha hozzászólásban írok egy rövid összefoglalást vagy mobilarénához mérvadóan hivatalosat kell szerkesztenem? :)

(#106) dlaj válasza Tetran (#105) üzenetére


dlaj
őstag

Speciel nekem elég lenne egy bővebb bejegyzés itt a topikban.

(#107) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Rendeltem usb kábelt a telefonhoz (Iocean x8) Kínából. 3 félét, több darabot (rövid, hosszú, színes). Ezek közül csak 1 féle tölti a telefont, a többinél csak jelzi, h tölt, de a telefon merül és a töltő sem melegszik. A régi thl w8at pedig mindegyik tölti. Hogy lehet ez? Most akkor nem minden micro usb kábel egyforma? :F

[ Szerkesztve ]

(#108) Seb84


Seb84
újonc

Sziasztok!

Én is egy ilyen telefon beszerzésén gondolkodom mostanában, de aggaszt egy kicsit az aksija.
Van egy NO.1 N3-om 2800mAh-s aksival. Gyengébb vas (csak 1.5GHz Quad core, 1G RAM), kisebb felbontás (1280x720), de ugyanakkora kijelző mint az x8-é és simán le tudom meríteni nap közben, ha kicsit többet nyomkodom.
Kérdésem az lenne, hogy akinek már van Iocean X8-a mi a tapasztalata? Mire elég ez a 2650mAh-s aksi? Esetleg korábbi telefonhoz hasonlítva mit bír? Nem lenne túl szerencsés, ha többször is tölteni kellene napközben.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#109) bodnarzoltan válasza Seb84 (#108) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Egy nap alatt nem lehet lemerítni. Mármint reggeltől estig! Nekem átlag használat mellett 2 napot bír. Reggel 6tól este 10ig, 2 x. Szóval én éjszakára kikapcsolom, de így 2 napot is kibír. Ha sokat nyomkodom, akkor 50 %ra lemegy estére, de akkor már nem merek újabb napba belevágni vele.

(#110) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Ma jelzett a telefon, h van frissítés a romhoz. Letöltötte az update.zip-et, és újraindult recovery módban, elkezdte a frissítést, de nem tudja feltelepíteni, mert hibásnak találja a telepítendő állományt. Valaki próbálta már ezt a frissítést felrakni?

(#111) Tetran válasza bodnarzoltan (#110) üzenetére


Tetran
csendes tag

Én éjjel frissítettem a Wirelles Updateben, nekem feltelepítette rendesen. Javította a facebookot, kamerát illetve a gombvilágítást. Az automatikus fényerő is kicsit agresszívabb lett a kelleténél, más változást nem érzékeltem.

Próbáld meg teljesen feltöltött állapotban frissíteni. Wirelles Updatet a beállításokban találod meg.

Kis érdekesség; a Gorilla Glass 3 kitűnően véd :)

Öltözőben kb. 180cm magasból leejtettem a csempére! és a sarkára érkezett a telefon. Kisebb szívroham, de mikor felemeltem csak a "fém" része repedt meg jobb felső sarkánál. Szerintem ez valami fröccsentett műanyag inkább. Azóta használom a hozzá kapott tokot..

Az akkumulátor nagyon erős, reggeltől estig nagy feladat lemeríteni. Mobilnet mindig megy, kevés játék, sok böngészéssel és messengerrell bírja bőven az egy napot.

GPS-t alkalmanként használtam. Adatkapcsolat segítségével pár másodperc alatt talál műholdat, majd kikapcsolás után is tökéletesen megy. Pesten a szűk utcákban is szépen navigált.

[ Szerkesztve ]

(#112) Tetran válasza Seb84 (#108) üzenetére


Tetran
csendes tag

NO.1 nem egy erős márka kínában, ezeknél gyakran túloznak a paraméterek megadásánál, legalábbis ahol tudnak, pl.akkumulátor.

(#113) bodnarzoltan válasza Tetran (#111) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Ma reggel feltöltöttem a telefont 100%ra. (Ha kikapcsolt állapotban töltöm a telót, bekapcsolás után csak 95%ot mutat, ha bekapcsolt állapotban töltöm akkor felmegy 100%ig.)

Újra megpróbáltam a frissítést és ugyan az. Amikor recoveryben elkezdené telepíteni akkor hibaüzenetet dob és megáll.

Megnéztem a zip tartalmát és van benne még egy update.zip és egy md5 kódot tartalmazó szöveges állomány. Nem lehet, h ki kellene csomagolni, hogy a zipbe már ne legyen még egy zip?

Te nem csináltál semmit, csak wireless update, itt letölti az update.zip et, majd újraindul recoveryben és telepít is? Mert nekem ez nem akar összejönni. :((

Vagy az nem lehet, hogy nekem más rom van rajta és ahhoz meg nem jó?

Android verziója: 4.2.2
Alapsáv verziója: MOLY.WR8.W1315.MDWG.MP.V21.P22, 2014/03/27 17:12
Kernel verziója: 3.4.39 user@linux-user#1 Tue Apr 22 16:28 CST 2014
Build-szám_ x8 20140422-162938

(#114) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

A hétvégén azt vettem észre, hogy a kijelzőn balról jobbra egy vonalban kb 5cm-re a képernyő tetejétől nem érzékeli az érintést. Szóval ha pont ebbe a sávba esik egy link, vagy egy gomb akkor nem tudom megnyomni, valamint ha lassan húzom lefelé az értesítési sávot akkor ha ide érek akkor elengedi és visszaugrik, böngészőben is megtorpan a görgetés, ha ide érek, van úgy hogy clickelésnek veszi és megnyitja az éppen ott lévő linket. Nem tudom, hogy volt e ez a jelenség régebben is (szerintem nem volt), vagy csak most jött elő és eddig nem vettem észre. Csináltam egy resetet, de semmi változás, csak kezdhetem újra a beállítgatást. Próbáltam, hogy felteszek egy másik romot, pl a needromról a 20140616-osat, hátha attól helyre jön, de nem sikerült felraknom flashtool-al. Nem tudjátok, hogy hogy lehet romot cserélni, vagy inkább ne is küzdjek vele, mert inkább hardveres gond lesz és küldhetem vissza Kínába? Írtam az 1949deal.com-nak is, nem tudom, hogy válaszolnak e majd. Holnap megpróbálok beszélni velük chat-en is. Másnak nincs ez a jelenség?

(#115) bodnarzoltan válasza bodnarzoltan (#114) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Szerintem tuti, hogy hardver gond lesz! Küldhetem vissza Kínába. Segítenétek, hogy annak mi a menete? Mivel érdemes küldeni? Magyar postával, vagy DHL-el?

(#116) citkar válasza bodnarzoltan (#115) üzenetére


citkar
addikt

Először vedd fel a kapcsolatot a webshoppal. Én garanciáztattam a Minidealnél, ők kértek egy videót a hibáról, majd látták valós a probléma. Adtak egy címet amire vissza kellett küldenem. Abba a dobozba tettem, amiben kaptam, kb. 3-4 ezer forint volt a postaköltség. Visszafele tovább tartott, mint ide (sima postával ment). Ott két héten belül megcsinálták s küldték vissza. Vámolni akarták, de előre eltettem a feladóvevényt (nem pótolható, tedd el! ha kiemelik anélkül újra fizetned, akkor is ha már fizettél ÁFÁt), e mellé kértem a webshoptól egy lepecsételt dokumentumot mely leírta az adott cikkszámú terméket garanciáztatták s azt küldték vissza. Így végül rendben visszakaptam, az egész másfél hónap volt megközelítőleg (vagy lehet közel kettő).

(#117) bodnarzoltan válasza citkar (#116) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Az a helyzet, hogy én elsőre nem fizettem áfát. A vámolásnál amikor bekérik a papírokat akkor elég csak ezt a kipostázást igazoló papírokat elküldeni, vagy a postától egyből kérjek valami igazolást, hogy az ilyen számú csomagban ilyen sorozatszámú készüléket küldök ki javításra. A webshop betette a dobozba a papírt, vagy elküldte nekem email-ben? Ezt a két iratot küldted el a vámolásnál (feladóvevény + webshop igazolás). A korábbi vámolás iratai akkor nem kellettek?

Amúgy ezzel a jelenséggel találkoztál már? Ez tuti hardveres gond szerintem.
Itt egy youtube-os videó amin van egy iocean x7 és ugyan ezt produkálja. Ez valami széria hiba lehet az iocean-nál?
https://www.youtube.com/watch?v=duID3Dy0Dwg

Ugyan ilyen sáv van nekem is, és ami oda esik azt nem tudom megnyomni. Csak nekem pont középen van és ott nyomkodom legkevésbé. Alig zavaró a hétköznapi használatban. Max ha egy link pont oda esik akkor feljebb tolom, vagy elfordítom a telefont. :D

Beszélek a webshoppal 1949deal.com, nem tudom, hogy ők hogy állnak a garanciáztatáshoz. Ha 5 e Ft-t ból megúszom akkor lehet hogy belevágok. De ha jön még 20e Ft áfa, jahh meg kell valami pót telefon addig, mert most nincs más telefonom. Ha zsebbenyúlós lenne a dolog akkor meg marad így. Használom amíg tudom (bírom), gyűjtögetek egy kis pénzt és majd veszek valami mást. :U

(#118) citkar válasza bodnarzoltan (#117) üzenetére


citkar
addikt

Megy privát.

(#119) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Próbáltam flashelni a telót, de valami driver csomag kellene: "mt65xx preloader" ezt kezdte volna telepíteni, de nem sikerült. Ezt hol találom? Mi kell hozzá? Azt mondta a Kínai, hogy flasheljem és ha akkor sem jó a teló akkor küldjem vissza!

(#120) citkar válasza bodnarzoltan (#119) üzenetére


citkar
addikt

A dual simes topikban linkeltek többször is, google is dob ki, de az adott rendszeredhez kérhetsz is tőlük is, biztos, ami biztos alapon.

(#121) Seb84


Seb84
újonc

Sziasztok!

Akinek ilyen telefonja van, megtudná mondani, hogy a két SIM kártya (mikro. nano) közül melyik a 3G képes (WCDMA-s)?
Kínai telefonoknál tapasztalatom szerint csak az egyik SIM kártya foglalat jó 3G-s adatkapcsolatra, netezésre, a másik csak 2G-tud.
Ennél a telefonnál hogy van ez?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#122) csiak


csiak
tag

Sziasztok! I-ocean X7 telefont hol tudnék szervizeltetni? Van kettő is, mindkettő kijelző törött? Köszi!

"Sok loot disznót győz!"

(#123) citkar válasza csiak (#122) üzenetére


citkar
addikt

Van Iocean X7 topik, de ha kijelző cserére szorulsz sajnos azt kell mondjam, hogy többségében drága (a kijelző kb. 100 USD). Majd keresned kell itt valakit, aki kicseréli.
Lehet, jobban jársz, ha keresel másik hibás, ugyanakkor tökéletes képernyővel rendelkező telefont, de ezt sem könnyű találni, szóval nehéz dolog ez. Akik hasonló akadályba ütköztek, szerintem hagyták.

[ Szerkesztve ]

(#124) bodnarzoltan válasza Seb84 (#121) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Nekem a nano slotban van a kártya és azon megy a 3G. Szerintem mind a kettőben megy a 3G.

(#125) Seb84


Seb84
újonc

Sziasztok!

Olvastam a korábbi hozzászólást (111) a GPS-el kapcsolatban.
Én is kipróbáltam Budapesten és nekem nem túl jó sajnos.
A pozíciót tényleg nagyon hamar megtalálja, ami pozitív, de sajnos menet közben használhatatlan, eldobálja a jelet, így navigálásra (legalábbis nekem) teljesen alkalmatlan.
A "GPS Test" nevű appal vizsgálgattam menet közben a jeleket és valóban látszott is, hogy álló helyzetben (pirosnál) a jel erősséget mutató oszlopok ~25-30 körül ugráltak és stabilan megvolt a jel, viszont elindulást követően azonnal ~8-15-re estek vissza, ami a GPS jel elvesztését eredményezte (használatban levő GPS-ek száma leesett 0-ra). Összehasonlítás képen egy Samsung S2-őt is ugyanezzel a progival teszteltem párhuzamosan az X8-al és a jel oszlopok stabilan 30-40 között maradtak menet közben is, mondanom sem kell, hogy a navigációja is tökéletesen ment.
Kérdésem, hogy van-e valami ötletetek a probléma megoldására, illetve tapasztalt-e valaki ilyen viselkedést rajtam kívül is?
Fast GPS segíthet ezen?
Wireless Update-et még nem futtattam, de gondolom nem ez lehet a problémája.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#126) Seb84 válasza bodnarzoltan (#124) üzenetére


Seb84
újonc

Köszi a válaszod, én végül is Micro SIM-et kértem, és azzal is tökéletesen megy a 3G .

(#127) citkar válasza Seb84 (#125) üzenetére


citkar
addikt

Hát nem egyszerű. Abban, hogy stabilan tartsa a jelet nem tudom szoftveresen mennyit tudsz hozzátenni.
Ha sokat használnád a GPS-t, azaz fontos a navigáció én lehet, hogy felvenném a kapcsolatot az eladóval, esetleg egy cserébe belemenne-e.

(#128) Tetran


Tetran
csendes tag

Telepítettem az eredeti KITKAT4.4.2-t, nagyon gördülékeny smooth lett. LG g2 képernyő feloldója lett, illetve nagyon sok extra dolog. Egy szóval piszok gyors lett. Akku idő is jelentősen megnőtt.

(#129) citkar válasza Tetran (#128) üzenetére


citkar
addikt

WIFI-ről frissítetted?

(#130) Tetran válasza citkar (#129) üzenetére


Tetran
csendes tag

Facebookon az Icoean oldalán van egy tutorial, amellyel pofon egyszerű a telepítés. Le kell tölteni a 4.4-et majd egy segédprogrammal telepíteni.
Megéri, mert annyira nem volt optimalizálva a 4.2, hogy el akartam már adni, de ezzel a frissítéssel megtartom, nagyszerű!

(#131) citkar válasza Tetran (#130) üzenetére


citkar
addikt

Örülök neki. Az Iocean elég közvetlen, a tapasztalataim szerint.
Nagyon tetszik az X8, csak az X7 is már néha nagy (bár ezt megszoktam), így úgy döntöttem megvárom az X8 mini pro megjelenését, ami ugyan butítottabb az X8-hoz képest (pl NFC, gesture control hiánya, a kameráról meg nincs pontos infó), de mérete közelebb áll hozzám
Aztán lehet mégis kipróbálom az X8-t, a fene tudja...

(#132) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Szia Tetran! A romfrissítéssel kapcsolatosan kérdezném, hogy..
Felraktam a drivereket, az felment. Utána indítom a flash tools-t, kiválasztom a scattert, majd upgrade mód, bepipálom a beállításoknál amit be kell, majd download. A kikapcsolt telót rádugom, de csak elkezd tölteni, a gép meg kiírja hogy hiba történt az eszköz telepítése során. Így el sem indul a rom frissítés, a teló csak tölt. Régebben volt olyan, hogy akksi ki, majd be, de ez most nem megoldható. Te hogy oldottad meg? Vagy mit csinálhatok rosszul! Köszönöm!

(#133) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

vagy esetleg a preloadert ne frissítsem, vegyem ki előle a pipát és próbáljam úgy?

(#134) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Végül sikerült felrakni az új 4.4 romot. CSak ezen meg nem tudom a mobil internetet beállítani. Azzal küzdök, remélem hamar meg lesz a megoldás. (Nem úgy van mint a 4.2 ben, ahol létrehozom az új hozzáférési pontot ott nem lehet kiválasztani.)

(#135) citkar válasza bodnarzoltan (#134) üzenetére


citkar
addikt

Az X8 minihez láttam valami FIX-et, kérdezz rá náluk, hátha ehhez is van megoldás.

(#136) bodnarzoltan válasza Tetran (#130) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Én baromira nem tudom beállítani az mobilinternetet. Ahogy a 4.2-ben volt úgy nem jó. Neked hogy sikerült megcsinálni? Hogy tudtad beállítani a 3G-s netet? Én csak létrehozni tudok hozzáférési pontot. Köszi.

(#137) Tetran válasza bodnarzoltan (#136) üzenetére


Tetran
csendes tag

Szia!

T-mobilos vagyok, és csak bekapcsoltam a mobilnetet. Nem kellett egyebeket állítgatnom.

(#138) cil101


cil101
tag

Frissítés után kínai lett a böngészőm. Valami ötlet?

(#139) bodnarzoltan válasza cil101 (#138) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Rakj fel egy másikat! Dolphin, maxthon, crome, stb

(#140) cil101 válasza bodnarzoltan (#139) üzenetére


cil101
tag

Köszi! Használok másikat is, de zavar egy kicsit hogy nem magyar. Neked is ilyen?

(#141) bodnarzoltan válasza cil101 (#140) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Hali! Nekem magyar a gyári böngésző is. Csak a kezdőoldalon lévő pár ikon nem magyar, de azok törölhetőek, lényegében csak egy egy link. De a böngésző és a menüje az magyar.

(#142) cil101 válasza bodnarzoltan (#141) üzenetére


cil101
tag

Köszi! Akkor nálam van valami gáz

(#143) bodnarzoltan válasza Tetran (#137) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Én várok a frissített 4.4-es ROM-ra, amiben már kijavítják ezt a BUG-ot. Tudnak róla az IOCEAN-nél, elvileg dolgoznak a kijavításán. Így most visszaraktam a 4.2-t. (Próbálgattam fájl szinten átírni az APN beállításokat. Meg is találtam a fájlokat, át is irkáltam az adatokat, de nem lett jó. :( )

(#144) bodnarzoltan válasza bodnarzoltan (#143) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Most látom, hogy az iocean oldalára felkerült egy új X8 4.4 ROM. 2014.08.26 dátummal. Ezt próbálta már valaki? Ebben már jó az APN (mobil internet) beállítás? Mert ha ebben sem jó, akkor feleslegesen nem raknám fel, hogy utána ismét rakjam vissza a 4.2-t és telepítgessek újra.

Mivel tudnám a mostani állapotot mindenestől lementeni, hogyha indokolt akkor később vissza tudjam rakni és ne kelljen újból telepítgetni a szoftvereket. Köszi!

(#145) bodnarzoltan válasza bodnarzoltan (#144) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Sikerült beszélnem az ioceannal, és mondták, hogy már javítva lett az APN probléma, így fel is raktam ezt a romot. Valóban most már lehet állítgatni az APN-t. Kezdődhet a belakás... :)

(#146) citkar válasza bodnarzoltan (#145) üzenetére


citkar
addikt

:C

(#147) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

1 napig használtam a 4.4.2 Romot, de nem nyerte el a tetszésem. Küllemileg szebb mint a 4.2, de valahogy nem olyan tökéletes még. Sok helyen benne maradt a kínai szöveg, bár ez még nem is lenne olyan gáz, de nekem valahogy nem olyan gördülékeny. A böngésző egy nagyobb weboldalnál már akadozva görget, ami a 4.2 vel tökéletes volt. Lehet hogy a megszokás is és a kisebb hibák miatt is (nem találtam jobbnak a 4.4et) visszaraktam a 4.2-t.
Nem akarok senkit lebeszélni a 4.4-ről, de valahogy még nem volt tökéletes számomra. Majd ha lesz megint javított verzió akkor majd ismét rápróbálok.

(#148) cil101


cil101
tag

Most nincs fent a 4.4, lehet ők is rájöttek hogy valami nem frankó :F
Nekem a wifi display sem igazán működik jól

[ Szerkesztve ]

(#149) bodnarzoltan válasza cil101 (#148) üzenetére


bodnarzoltan
tag

Valóban nincs fent a 4.4. Lehet hogy tényleg volt vele valami gáz és kijavítják és majd az újta teszik fel csak.. Nahh akkor majd megint romcsere, mert ugye kíváncsi vagyok, hogy milyen lett a javított 4.4. Ha meg nem jó akkor ismét vissza a 4.2. Az a gáz, hogy mindig beállítgatni a telefont, meg felrakni az alap programokat elég sok idő.

(#150) cil101 válasza bodnarzoltan (#149) üzenetére


cil101
tag

A Facebook oldalon van némi infó pl hogy felkerült az új rom csak szerintem ott is le vannak maradva az infókkal és nem vették észre hogy már nincs is fent

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.