Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) KEViN007


KEViN007
tag

Másik észrevétel, hogy a munkahelyen lévő Zyxel szolgáltatói modem-routerrel olyan gond van, hogy felcsatlakozik Wi-fi hálózatra, de folyamatosan ledobál 5-10 percenként, ez Doogee készüléknél is ugyanúgy jelen volt. Más telefonokkal működik megfelelően. Az otthoni Cisco szintén modem-routerrel semmi gond nincs. Elképzelhető, hogy az MT6592 chipset, vagy esetleg a Wifi modul valamiért nem tetszik a Zyxelnek. Hasonló tapasztalat volt-e valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#552) m3gtr


m3gtr
senior tag

El telt fél év mióta megvettem az x8-at, összeszednek egy két dolgot pár mondatban. Gyors telefon, szép a képe és kb ennyi a jó tulajdonsága. Nekem a gps nagyon fontos lett volna hogy rendesen működjön, de sajnos csak tiszta szép időben lehet normálisan használni. Az előlap szemből a jobb alsó saroknál elengedett a ragasztás. Írtam a kínai cégnek, küldtek dupla oldalú ragasztót és egy szerelési útmutatót hogy csináljam meg magam. A hang minősége fejhallgatóval egyszerűen halk és xar, de most már a fejhallgatóval sem használható mert valamiért elromlott a telefonon a csatlakozó és nem érzékeli ha bedugom a fejhallgatót. A sim tálcával nekem nincs gondom, mert szerintem ez már egy másik változat aminek vágott a vége. Gondolom Magyarországra még a rosszakat küldték, ide jó lesz az is. A fényképező, minősége elfogadható jó fényviszonyok között, viszont sötétebb időben nagyon gyenge. Hát fél év után ennyi és ezek a dolgok nem egyszerre jöttek ha nem szépen egy más után ahogy telt az idő. Nem tudom mi lesz, de szerintem egy év után már talán nem is lehet használni. De ahogy hallom a többi kínai csoda sem tökéletes.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#553) KEViN007


KEViN007
tag

Nekem is vágott a vége, viszont én micro SIM-et használok nem nano-t, ha jól emlékszem nano részen van vágva a tálca.

(#554) m3gtr válasza KEViN007 (#553) üzenetére


m3gtr
senior tag

Igen ott, én mondjuk mind két részt szoktam használni, elég sűrűn ki veszem, de eddig nem volt gond. Másfél két perc alatt fel áll a rendszer egy egy újra indítás után és egyből érzékelni szokta mind két kártyát.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#555) KEViN007 válasza m3gtr (#554) üzenetére


KEViN007
tag

Én nem fogom cserélgetni, ez maradna benne, szóval ha beállna normálisan az nem volna hátrány. :)

(#556) KEViN007


KEViN007
tag

Utolsó hozzászólásom után megfelelően működött a SIM foglalat, mai napig nincs vele gond. Más probléma nem merült fel a telefonnal. Gyors, kijelző gyönyörű, anyaghasználat rendben van, fényképező megfelelő fényben szintén jó. Kiváló készülék! :)

[ Szerkesztve ]

(#557) citkar válasza KEViN007 (#556) üzenetére


citkar
addikt

Örülök, hogy tetszik. Sajnos nem tökéletes, de mindenképp szép, elegáns készülék és összességében valóban nagyszerű. Reméljük a jövőben a minőség ellenőrzés-javul náluk továbbra is.
Bár a tetszetős X7 dizájnja után az X8-é szerintem még jobb lett, az újaké, az X9-é nem igazán jön be, de talán az X8-as esetében (talán még az X7-esében is) folytatja újabb hardware-ekkel...sajnos erre utaló jelet még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#558) Terra86


Terra86
csendes tag

Sziasztok!
Ezekről :
http://goo.gl/nDZYXe
http://goo.gl/vf4cIQ
tud bárki bármit ?

(#559) Terra86 válasza Terra86 (#558) üzenetére


Terra86
csendes tag

Elnézést, az előbbi linkek kamu helyekre vezetnek. :W

(#560) KEViN007 válasza Terra86 (#559) üzenetére


KEViN007
tag

Épp az imént akartam érdeklődni, hogy várható-e Lollipop X8-ra a közeljövőben, de gondolom ettől függetlenül, hogy a jelenlegi linkek nem jók azért érkezni fog a készülékre.

[ Szerkesztve ]

(#561) laci laci


laci laci
addikt

Na ma sikerült a hátlapot összetörnöm.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#562) citkar válasza laci laci (#561) üzenetére


citkar
addikt

Valaki rendelt itt és számára aktualitását vesztette (X8 mini), ha X8-ad van akkor sajnos rendelni kell egyet.
Az enyém is repedt, de még stabil, így hagyom.

[ Szerkesztve ]

(#563) laci laci válasza citkar (#562) üzenetére


laci laci
addikt

Mini pro...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#564) citkar válasza laci laci (#563) üzenetére


citkar
addikt

Hátha még aktuális, kérdezd meg tőle.

(#565) laci laci válasza citkar (#564) üzenetére


laci laci
addikt

Nagyon köszönöm,egyszerre találtuk meg... :R Ha már leszedem,akkor csináljak róla pár fényképet?Ide ki rakom...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#566) citkar válasza laci laci (#565) üzenetére


citkar
addikt

Sajnos láttam törött hátlapot, illetve repedtet, mert az enyém is az, de belülről végül is csinálhatsz. Ahogy néztem olyan tapadóssal csak felhúzod és az újat visszapattintod, kb ennyi, de ha képekkel demonstrálod az csak hasznosabb.

(#567) Terra86


Terra86
csendes tag

Sziasztok!
Ha valakit érdekel elérhető Mini-re a hivatalos Lollipop béta verziója : http://goo.gl/o7J8qZ

(#568) citkar válasza Terra86 (#567) üzenetére


citkar
addikt

Alakul, lassan csak lesz végleges is (remélem mini pro-ra is).

(#569) laci laci


laci laci
addikt

Most ezt a telot használom és már lassan minden egyszerű böngészés,progi és a bandája teljesen lelassítja a gépet.Mivel tudnék chase-t tisztítani?Köszönöm a választ.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#570) Keeperv85 válasza laci laci (#569) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Flashtool kellene hozzá... ;)

(#571) laci laci válasza Keeperv85 (#570) üzenetére


laci laci
addikt

Köszönöm.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#572) merqree


merqree
őstag

Tiszta hülye vagyok.
Megörültem, hogy a Ping Digitalnál lement az X8 mini pro ára 55k-ra, erre találok Lenovo A6000 ugyanannyiért.
Holnap felhívom a PingDigitalt, mert elvileg csak fehér van ennyi pénzért. Nekem meg fekete kellene...

(#573) merqree válasza merqree (#572) üzenetére


merqree
őstag

Megrendeltem végül a fehér X8 mini pro-t a Ping digitaltól...

(#574) citkar válasza merqree (#572) üzenetére


citkar
addikt

Nem értem pontosan, hogy jön ez a fórumba, de a Lenovo A6000 vs iOcean X8 mini pro közül számomra csak az iOcean kellene.

(#575) merqree válasza citkar (#574) üzenetére


merqree
őstag

Ezért jelöltem off topicnak a hozzászólásomat.
Egyébként meg itt van mellettem az Iocean :)

(#576) citkar válasza merqree (#575) üzenetére


citkar
addikt

Akkor írj róla egy keveset, ha használtad, néha azért érdeklődik valaki és beleolvas a topikba.
Több tapasztalat mindig jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#577) merqree


merqree
őstag

Tegnap délután vettem át a készüléket.
Vettem hozzá fekete tokot, de ami meglepett, hogy gyárilag is volt benne egy fekete gumiszerű tok.
A boltban megmutatták hogyan kell a SIM-eket behelyezni, a szintén gyári tartozék védőfóliát pedig kérésemre feltették a kijelzőre. Még egy szerencse sütit is kaptam :)
A készüléken 4.4.2 PingDigital rendszer fut, teljes magyarsággal.
A felmásolt mp3-aknál van egy-két file, ahol kínai betűk jelennek meg a "á" helyett, de ez szerintem karaktertábla hiba. Túlélem, simán.

Még régi SIM kártyám volt (2006ban kaptam), így felkerestem a V-on ügyfélszolgálatát, ahol díjmentesen kicserélték nano SIMre.
Otthon minimálisat bütyköltem vele, egy-két számomra fontos programot telepítettem, fiókokat állítottam be.
Gördülékenyen ment minden. Majdnem. Erről picit lentebb, mert én ronthattam el valamit.

Tehát ma reggel már csak ez a készülék van nálam. Waze-t használom éjjel-nappal a BP-i közlekedésben, így elmondhatom, hogy semmilyen problémám nem volt, gyönyörűen végig, stabilan az úton vezetett. Tehát nekem teljesen pozitív a tapasztalatom ezidáig.

Amivel nem bologultam:
- a V-on kártyához nem tudtam beállítani a telefonszámomat, valamiért mindig sikertelen
- a SIM eszköztár-t elindítva kiválasztom a V-on kártyát, és kiírja, hogy az alkalmazás eltávolításra került
- Viber: ez készülék független, sajnos nem tudom csak az egyik számhoz hozzárendelni, és ez zavaró számomra, így a viber egyelőre várat magára, fórumokban keresek. Nem sok sikerrel. Inkább sikertelenül, már ami azt jelenti, hogy nem lehet dual SIM-es telefonon mindkét kártyához függetlenül felrakni.
- nem tudom megváltoztatni az ébresztő hangját, de ez szerintem csak a saját file-jaim máshova másolásával meg fogom oldani
- a kezdőképernyőn lévő zenelejátszó és galéria lapokat nem tudtam még kikapcsolni, számomra ezek nem fontossak, hogy szinte azonnal elérjem őket.

Összességében nagyon pofás telefon, de még nagy gyerek cipőben járok.

(#578) citkar válasza merqree (#577) üzenetére


citkar
addikt

Örülök, hogy összességében pozitívak a tapasztalatok.
Ezt én nem értem tisztán:
"- a V-on kártyához nem tudtam beállítani a telefonszámomat, valamiért mindig sikertelen
- a SIM eszköztár-t elindítva kiválasztom a V-on kártyát, és kiírja, hogy az alkalmazás eltávolításra került".
Én csak simán telefonálok, akkor megkérdi melyik SIM-ről kezdeményezze a hívást.
Ennélfogva Viberes témában sem tudok segíteni. Ez utóbbi valószínűleg abból ered, hogy az android ezen verziója alapvetően nem dual simes környezetre lett kifejlesztve (vagy, hogy is mondjam), ami a későbbiekben talán majd változik, de ezért sok hívás- és sms-kezelő nem is képes két sim kezelésére. Gondolom a Vibernél is ez lehet a probléma forrása.

Próbáld ki a fényképezőjét is, biztos érdeklődnek majd ez irányú tapasztalataid iránt is.

UI: a tok hasznos tud lenni, én is kaptam hozzá, de olyan jól néz ki a telefon, hogy sose hordtam. A következménye, hogy többször esett, betonra is a készülék és a hátlap megrepedt, bár még mindig a repedtet használom :)

(#579) merqree válasza citkar (#578) üzenetére


merqree
őstag

Beállítások -> SIM Kezelés -> Telenor -> Telefonszám megadása -> ide be tudtam gépelni a SIMhez tartozó telefonszámot
Beállítások -> SIM Kezelés -> Vodafone -> Telefonszám megadása -> ide NEM tudtam begépelni a SIMhez tartozó telefonszámot, mert azt írta ki, hogy sikertelen.

Ha hívást indítok nekem is megkérdezi melyik SIMről indítom, ez teljesen helyes és jó.

Otthon kamerát tesztelni fogom.

Amire még nem jöttem rá:
- ébresztéshez saját dallamot beállítani
- lezárt képernyő hátterét megváltoztatni
- a "felesleges" lemezlejátszó fület és a galéria fület eltüntetni
hogyan lehet.

Nekem muszáj a tok, mert fehér a készülék :DD

(#580) citkar válasza merqree (#579) üzenetére


citkar
addikt

Azt se tudom mire jó begépelni a telefonszámomat...sose csináltam ilyet, mire jó ez ?:)
Ha felismeri a SIM-et tudja mi a SIM száma.

(#581) merqree válasza citkar (#580) üzenetére


merqree
őstag

Pl ha két Telenoros lenne, akkor a telefonszám alapján tudja megkülönböztetni a felhasználó ;)

[ Szerkesztve ]

(#582) citkar válasza merqree (#581) üzenetére


citkar
addikt

A számaim mindig összekeverem, a színek alapján különböztetem meg :)

(#583) merqree válasza citkar (#582) üzenetére


merqree
őstag

Egyéb dolgokat root joggal lehet csak megváltoztatni?
Arra gondolok, amit korábban írtam.

(#584) citkar válasza merqree (#583) üzenetére


citkar
addikt

Azt a két oldalt, amin a zenelejátszó és a fényképező widgete van én sem tudtam eltávolítani. Igaz nem is néztem utána, egyszerűen nem használom, de ha eltüntethető végül is eltüntetném én is.

(#585) merqree


merqree
őstag

Akkumlátor tapasztalat:
8 óra 32 p - 47 %
wifi 28%
cella 28%
telefon tétlen 24%
képernyő 8%
rendszer 5%
Weather widget 5%
tárcsázó 2%

(#586) Keeperv85 válasza citkar (#584) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az újabb romban, konkrétan, amiben 4 ikonos launcher van, abban ki lehet kapcsolni azt a két widgetet, az 5 ikonos korábbiban nem... Másik Launcher és szerencsére elhúznak... :K

(#587) citkar válasza Keeperv85 (#586) üzenetére


citkar
addikt

Nekem az 5 ikonos van, de annyira nem zavar. Max ha beválik a Lollipop, arra váltanék, amúgy a jól működőt nem birizgálom :)

Esetleg az iOcean Z1-ről van bármiféle információd?:)

[ Szerkesztve ]

(#588) merqree válasza citkar (#584) üzenetére


merqree
őstag

Nekem sikerült :-)
A kezdőképernyőn a bal szélső gombot megnyomod, akkor tudsz widgetet hozzáadni. Nekem itt zöld pipa volt a zenelejátszón és a fénykép galérián. Levettem a pipákat, és volt nincs a két "felesleges" lap :))

(#589) citkar válasza merqree (#588) üzenetére


citkar
addikt

Gondolom neked 4 ikon van az alsó sorban :)
Nálam régebbi rendszer fut, még szeptemberi talán, azon nem tudtam, de ez legyen a legnagyobb bajom :D

(#590) merqree válasza citkar (#589) üzenetére


merqree
őstag

Sikerült átállítanom az ébresztő hangját is :)
Be kellett másolnom a kívánt mp3-at a telefonmemória->notifications mappába

(#591) merqree


merqree
őstag

Találtam szoftveres hibát 4.4.2-ben, mindig "kilép":
Beállítások->Biztonság->Képernyő zárolása->Minta
Üzenet: A beállítások alkalmazás sajnos leállt.

A lezárt képernyő hátterének a megváltoztatását még nem találtam meg, de keresem :)

(#592) Keeperv85 válasza merqree (#591) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez ugye PingDigital rom? :U

(#593) merqree válasza Keeperv85 (#592) üzenetére


merqree
őstag

Igen. Telefonon beszéltem is velük, a kiállított telefonon is reprodukálták a hibát.

(#594) Keeperv85 válasza merqree (#593) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Oh, hát ez "csodás"... van mit javítani... :W Köszi a visszajelzést...

(#595) merqree válasza Keeperv85 (#594) üzenetére


merqree
őstag

Bocsánat, nem akartam kicseszni Veled

(#596) citkar válasza merqree (#595) üzenetére


citkar
addikt

Semmi gond. Illetve van gond, de nem veled :)

(#597) Keeperv85 válasza merqree (#595) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem-nem! Nem szúrtál ki velem, sőt, köszönöm, hogy jelezted! :R Remélem ki tudom javítani...

(#598) Keeperv85 válasza merqree (#595) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Kijavítottam a szoftverhibát. Ha úgy érzed fel tudod egyedül tenni, akkor nem kell a srácokhoz beugranod, ha viszont gondot okoz, akkor természetesen lefrissítik neked erre a verzióra!

(#599) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

VIGYÁZAT!

Kijött a Lollipop a Mini-re, rögtön két verzióban is: van egy 16GB-os modellekre szánt és egy 32GB-os is!

Az oldalon azonban van egy hiba!

Az ott, pontosan a 16GB-os verzió, a link is oda mutat! Nem vettem én sem észre. Le is frissítettem a 32-es Mini-t: egyből tégla lett... :(

(#600) merqree válasza Keeperv85 (#598) üzenetére


merqree
őstag

Köszönöm a gyors reakciót, a boltból is jött az értesítés :DD
A PingDigitalnál melyiket kell letöltenem?
Ezt? X8 mini ROM 4.4.2 ( Ping Digital saját fejlesztésű)

Ez a support!
Hogyan tudok "Kiemelten ajánlott" plecsnit adni? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.