Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Keeperv85 válasza citkar (#350) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Nem, ez a hivatalos oldalon lévő link, nem nyúltam hozzá. Kicsit túl van hízva system ügyileg, így a Google frissítések az enyémben sem lesznek benne, mivel nem férnek bele... Hog a feletted lévő kérdésre is válaszoljak: nem használunk recovery-t MTK platformon... már ki is feltettem párszor miért felesleges. Flashtool kell mellé!

"Van egy kérdésem hozzád, mert te szedtél szét több X8-t vagy minit."

Nem szedtem. Kéne hozzá egy jó erős tapadókorong, akkor/azzal lehet lehúznia hátlapot. Bár valaki írta, hogy sikerült mellé pengetővel benyúlni, véleményem szerint az embert próbáló vállalkozás lehet... Amit én sikeresen javítottam meg, az a 32GB-os Mini PRO, aminek olyan baja volt, hogy egy pontban nyomta az érintőképernyőt folyamatosan. Megmelegítettem finoman kívülről, jó távolról hőléggel, ezzel talán sikerült a felületi feszültségeket kiszedni. Szét kell szedjem majd az egyik x8-ast viszont, mert a sim csati elpusztult...

Van viszont egy feltételezésem ezekkel kapcsolatban a "NAND Flash" mivoltát illetőleg. Szerintem SD kártya van beépítve. Ami nagyon klassz dolog. Hogy miért? Mert ha arról van lemezkép, márpedig miért ne lenne, akkor szabadon lehet garázdálkodni bárminek a cseréjével benne. Simán rá merném uszítani pl. az x8 FW-t, ahogy van... Arról már nem is beszélve, hogy a 16GB-os szériát milyen könnyű volna "upgradelni" 32-esre...

Pécsett lakom, igen... ;)

[ Szerkesztve ]

(#352) Riverboy válasza Keeperv85 (#351) üzenetére


Riverboy
tag

Koszonom.

Ez melyik verzio most telorol vagyok es nem engedi letolteni igy nem latom a verzio szamot.

Alapbol azert raknam fel mert ha pl jatszok vagy facebook appba egy videot megnyitnek csak serceg a hangszoro... Emiatt gondolnam a szoftveres ujitast.
Megoldja a problemam vagy valami mas a baj?

[ Szerkesztve ]

(#353) citkar válasza Keeperv85 (#351) üzenetére


citkar
addikt

Akkor nem láttad a gomb belső részét.
Ha az X7-hez hasonló, akkor ki tudnám cserélni, lehet írok az iOceannek, mert ilyen apró hibáért nem gariztatnám.
Csak olyan tapadóm nincs, lehet rendelni kéne egyet.

A végét nem értem tisztán, úgy érted a beépített SD kártyát ki lehet akár cserélni és a lementett képfile-t ráhúzni az új, immár nagyobb SD-re s kész? Már ha cserélhető a beépített SD.

(#354) Keeperv85 válasza citkar (#353) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Úgy értem az egész flash helyett egy Sd kártya van. Mindenestől. Egyfelől ezt márkahűség miatt én -ha így van- azonnal cserélném, másfelől ez azt jelenti, hogy bőven jó a 16GB-os is, mert simán 32-esre alakítható.

(#355) Keeperv85 válasza Riverboy (#352) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A 11.18.-ai. Nem hiszek a csodákban: annak nem szoftveres baja van...

(#356) citkar válasza Keeperv85 (#354) üzenetére


citkar
addikt

Arra vonatkozott a kérdésem, hogy ez átlag felhasználónak kivitelezhető-e, vagy olyan módon helyezték bele, hogy valamiféle műszer is szükséges lehet?
De, ha jól értem, akkor cserélhető viszonylag könnyedén.
Bár ebben az esetben nem értem, miért álltak át 16-osra. Árban alig van különbség a 16 és a 32 GB-os SD-k között, míg az átlag felhasználónak sokkal vonzóbb a nagyobb háttér, úgy, hogy nem kell "ügyeskedni".

#352) Riverboy:
De a többi alkalmazás, telefonálás stb közben tökéletes a hang?

[ Szerkesztve ]

(#357) Keeperv85 válasza citkar (#356) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Elméletileg egy egyszerű SD kártya. Csak egy sima lefogatófül van felette. Na most a hátlap leszedése viszont megér egy misét...

Hogy miért cserélgetnek? Miért cserélgetnek?! Az NAND sem olcsóbb sokkal, annyival nem, amennyivel vonzóbb volt a nagyobb tárhely. Minek hagyták ki az alsó gombsor világítását? Az oké, hogy ezt meg lehet szokni, de pl. az x8-as qva' jól néz ki, hogy világít...

[ Szerkesztve ]

(#358) citkar válasza Keeperv85 (#357) üzenetére


citkar
addikt

Látom te szereted a világító gombokat :)
Tény, hogy ha opcionálisan ki-be kapcsolható vonzóbb lehetne, bár nekem tetszik így is.

Írtam az iOcean service-nek, hátha tudnak gombot küldeni.

(#359) Mr.Grincs válasza citkar (#350) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Szét kell szedni és valami keményebb anyagot a műanyag bekapcsoló gomb és a gomb fólia közé rakni aztán kész. Akár papírdarabot vagy kemény fólia darabot. Megcsinálnám neked ha Budapesten lennél. Gondolom sokszor nyomkodod a telefont mert akkor szokott a gomb fólia meghalni meg már nem úgy reagál ahogy kellene, meg nő a hézagtávolság a sok nyomkodástól.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#360) Riverboy válasza citkar (#356) üzenetére


Riverboy
tag

Csengohang teljesen jo facebook messenger ertesito hang jo vagy ha fulest berakom akkor is megszunnik a sisterges ezert gondoltam szoftveres hibara?

Szerk. Amint kilepek a jatekbol vagy vege a facebookos videonak ra 1masodpercre vege a sisterges.
Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#361) citkar válasza Mr.Grincs (#359) üzenetére


citkar
addikt

Már az elején ilyen lett, sőt az sem kizárt, hogy így kaptam, tényleg nem feltűnő, a működése rendben van, a problémás gomb felén is. Összesen annyi, hogy a gomb fele kicsit benyomható könnyedén, eddig nem kapcsol, aztán kicsit erősebben tovább nyomva besüpped addig, míg a másik fele is be tud süppedni és itt működik is már.
Olyasmi, mint a fényképezőn a gomb, félig benyomva fókuszál (vagy valami) majd amikor a képet akarom készíteni tovább nyomom.

(#360) Riverboy :

Hát nem tudom, másik ROM-ot biztos kipróbálnék.

[ Szerkesztve ]

(#362) Riverboy


Riverboy
tag

UPDATE

Egyre többet baszogatva a telómat arra jutottam, hogy a teló add ki hangot csak sistergéssel együtt, szóval van egy alap zaj(sistergés) ami egyfolytában megy de maga a videó vag yzene/játk hangja is hallatszik ha hangosabbra veszem.

Így van tippetek mi lehet a baja?
Talán csak szoftveresen van baja?

(#363) Keeperv85 válasza Riverboy (#362) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hogy az előttem szólót idézzem:

"Hát nem tudom, másik ROM-ot biztos kipróbálnék."

Ha utána sem jó, akkor most lehetsz az intő példa arra, hogy esetleg mennyivel jobb a magyar gari...

(#364) Riverboy válasza Keeperv85 (#363) üzenetére


Riverboy
tag

Igen amit linkeltél azzal egy a baj, ugyan az van rajta a telómon.
Próbáljam meg azt vagy van más "mókolt" rom?

szerk.
vagy próbáljak meg egy régebbit?

[ Szerkesztve ]

(#365) Keeperv85 válasza Riverboy (#364) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az baj. Próbáld meg azt újratenni, aztán... aztán nem valószínű, hogy jó lesz... :U Gari...

(#366) Riverboy válasza Keeperv85 (#365) üzenetére


Riverboy
tag

hmm
okés remélem észhez tér..

(#367) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Ha magyar garis ping digitalos telelefont (iocean, doogee) szeretnétek küldeni szervízbe akkor javalom előtte tegyétek vissza a gyári sw-t. Ha rootolva, mókolva van akkor a nem gyári sw miatt megvonják a garanciát értelemszerűen, ahogy minden más telefon márkánál, lásd samsung, lg, alcatel, apple (jb), huawei, stb.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#368) Keeperv85 válasza Mr.Grincs (#367) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem vonják meg valószínű, legalábbis az iOCEAN esetében, ugyanis gyárilag rootolt! Még véletlenül se unrootoljárok, mert azzal a "beállítások" össze is omlik, ugyanis össze van gyógyítva a Superuser app-al...

(#369) zorzy4


zorzy4
őstag

Üdv mindenkinek! Én ma vettem a pingnél egy x8 min prót. Remélem beváltja a hozzá fűzőt reményket. Most vittem vissza egy THL 6prot, ezért is fontos nekem a magyar garancia. Ez simtartó probléma kicsit megijesztet, mert gyakran teszem át másik telefonba a kártyát. De gondolom ha lassan ésszel nyitogatom, nem lesz baja. Ha igen ennek is visszakérem az árát :P

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#370) citkar válasza zorzy4 (#369) üzenetére


citkar
addikt

Óvatosan cseréld a SIM-eket. Párszor cseréltem én is mikor váltottam előfizetést, akkor még nem is olvastam a problémáról, de óvatosan cserélve gond nélkül ment.
Ha itt vetted és mégis gondod lenne akkor közel tudod gariztatni.

Magyarországon kicsit drága, de jó kis telefon és igazán elegáns.
Csak lenne kicsit jobb a fényképezője (bár így se rossz).

(#371) zorzy4 válasza citkar (#370) üzenetére


zorzy4
őstag

Halk a beszédhagszóró. Tudom hogy lehet rajta húzni, de mindegyik ijen? 15 perce van bekapcsolva és 85 % az akku?!

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#372) citkar válasza zorzy4 (#371) üzenetére


citkar
addikt

Nem tudom, az én kezemben egy van/volt, annak átlagosnak mondanám a hangszóróját.

Néhány töltési ciklus után fog normálisan működni és kijelezni a reális %-ot. Ha tartósan megmarad a probléma, akkor érdemes jelezni a szerviznél, de valószínűleg az normalizálódik majd, átlagos a kb. 2000-es akkujával, a többségnek nem okoz gondot.

[ Szerkesztve ]

(#373) zorzy4 válasza citkar (#372) üzenetére


zorzy4
őstag

Írtam még az akkuról.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#374) zorzy4 válasza citkar (#372) üzenetére


zorzy4
őstag

Kösz. Még egy, hol találom a frissítést? A telefonról menüben nincs.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#375) citkar válasza zorzy4 (#374) üzenetére


citkar
addikt

Én sose frissítettem, passz.
De a hivatalos oldalon vannak újabb ROM-ok, videó a frissítés módjáról, annyi, hogy neked lehet magyar fejlesztésű ROM-od van, azt nem tudom, hogy frissítik.

[ Szerkesztve ]

(#376) zorzy4 válasza citkar (#375) üzenetére


zorzy4
őstag

Majd megkérdezem az üzletben. Már jobb lett a hangerő, kiszedtem a fóliát ami takarta a hangszórót :D . Úgy látszik az üzletben sem nagyon tudják, hogy van előtte, mert felhívták a figyelmemet, hogy halk lesz. Mondjuk még így is lehetne jobb, de már elmegy. Csak a thl-é úgy bömbölt, hogy még utcán is sok volt max hangerő, és van egy lumia 535öm is, és azért hangosabb.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#377) Celer0n


Celer0n
csendes tag

Sziasztok!
Minideal-ről vettem egy x8 mini pro-t, és ha a külső hangszóró üzemel (rendszerhangok, zenelejátszás, kihangositás) akkor miután pl feloldom a képernyőzárat és a hang lejátszódik utána pár másodpercig sistergés hallható. A kérdésem az lenne hogy ez hangszóró hiba vagy pedig szoftveres?

(#378) zorzy4 válasza citkar (#375) üzenetére


zorzy4
őstag

Magyar rom van, modták is a boltba, hogy nem adnak ki rá frissítést, ha nem muszáj. Amúgy eddig meg vagyok elégedve vele. Jó hangos a csengés, fülhallgatós is egész jó minőségű amit adnak hozzá. Remélem az akku is összeszedi magát.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#379) Keeperv85 válasza zorzy4 (#378) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mini PRO, ugye?

Nem sokára a magyar verziója is elérhető lesz a legfrissebb romjának a PingDigital oldalán publikusan is. (Remélem...) A szoftverfrissítések amúgy sem mennének menüből neki, illetve a magyar fejlesztéssel össze is vesznének.

Lehet hogy te vagy az első, aki pont a tegnap befejezett szoftververzióval vette, de ha nem, akkor az alkalmazás jogosultság kezelőt indítsd el légy olyan kedves és nézz rá, mert a korábbi verziókban voltak vele bajok! Ha nálad is problémás, adok privátban linket/segítséget hozzá, miként tudod lefrissíteni egy stabil verzióra!

(#380) zorzy4 válasza Keeperv85 (#379) üzenetére


zorzy4
őstag

Mini pro. Hogy kell elindítani?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#381) zorzy4


zorzy4
őstag

Miért nem mennének menüből, más telefon is tudja az ota frissítést? Ja meg més azt nem látom a gyártó oldalán, hogy Gorilla gals, a ping oldalán meg azt írják?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#382) Keeperv85 válasza zorzy4 (#381) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

MTK modellen kevés ami OTA-val frissítenek. Ez sem fog közéjük tartozni úgy értem. GG vagy nem GG, ezt nem tudom, de korábban a gyártó is úgy adta...

(#383) N.P.


N.P.
újonc

Sziasztok! Ki milyen véleménnyel van az Iocean X8 mini és a Doogee DG2014 turbo telefonokról?

(#384) citkar válasza N.P. (#383) üzenetére


citkar
addikt

Jó.

[ Szerkesztve ]

(#385) Keeperv85 válasza N.P. (#383) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Én a Mini-t ajánlom és nekem hihetsz, mivel kettő DG2014-em van, plusz kettő Mini PRO és kettő Mini is... ;)

(#386) N.P. válasza Keeperv85 (#385) üzenetére


N.P.
újonc

Köszönöm szépen a választ! Csak azért érdeklődtem,mert a tesztnél olvastam, hogy az aksival és a szoftverrel nem túl elégedettek! Igazából az X8 mini tetszik jobban nekem is, de amire én használnám nem tudom,hogy megérné-e ezt megvenni ennyiért! :) Azt megkérdezhetem, hogy Te hol vetted a telefonokat? Én a PingDigitalnal néztem!

(#387) Keeperv85 válasza N.P. (#386) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ennyire nem vagyok kitömve. Maradjunk annyiban, hogy teszt készülékek, pont ott! ;)

(#388) citkar válasza N.P. (#386) üzenetére


citkar
addikt

Itt épp akciós, ha bevállalsz kínai webshopokat is.
A mini 142, a mini pro 175, de az X8 is csak 226 USD (és az X7 sorozat is akciós, az is jól néz ki, nem gagyi anyagból készül).

[ Szerkesztve ]

(#389) N.P. válasza citkar (#388) üzenetére


N.P.
újonc

Köszönöm az infókat! :)

(#390) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok,

Ha esetleg valaki szeretne MTK chipsetes telefonnak a beszéd hangszóró, csengő hangerején vagy egyéb paraméteren állítani az megheti az engieer mod-ban. GPS teszt is van. Itt lehet imeit is módosítani akár csupa meg stb okosságot, nézni pölö érintő teszt. Csak hozzáértőknek ajánlom. Aki nem ért valamit az inkább kérdezzen. *#*#3646633#*#*

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#391) Keeperv85 válasza Mr.Grincs (#390) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Igen. Ez az egyik. Ezekben a telókban viszont van külön teszt menü is. A *#66# hozza elő. A PingDigtal álltal kiadott szoftververzióban ezt angolra állítottam, alapon kínai...

(#392) Mr.Grincs válasza Keeperv85 (#391) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Az utóbbi is igen egy szervíz tesztmenü előhívó kombináció, ami nem csak androidos telefonoknál működik, de jellemzően a klasszikus nyomógombos MTK-s telefonok teszt menüje, pölö CAT B25, CAT B100.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#393) zorzy4


zorzy4
őstag

Reggel levettem a töltőröl, bekapcsoltam és rögtön 85%ot mutatott. Kíváncsian várom mikor szedi össze magát.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#394) Keeperv85 válasza zorzy4 (#393) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ne reménykedj. Nem fogja! Semmiféle hatása nincs a többszöri feltöltésnek ezekre az akkukra. Pontosan úgy fog tölteni utoljára, mint mikor kivetted először a csomagból.

(#395) zorzy4 válasza Keeperv85 (#394) üzenetére


zorzy4
őstag

Állítólag 10. töltésre érik el a telljes kapacitásukat. Ha nem megy vissza az üzletbe.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#396) Keeperv85 válasza zorzy4 (#395) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Aki ezt írta, annak fogalma sem volt a lítiumos akkukról. Elsőre is pontosan úgy töltenek, mint mikor kimúlnak. Hidd el, már volt párszor téma és le is mértem direkt: sajnos vagy sem, így van!

(#397) zorzy4 válasza Keeperv85 (#396) üzenetére


zorzy4
őstag

[link]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#398) Keeperv85 válasza zorzy4 (#397) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A fórumtárs tévedésen alapuló emlékekkel bír... :U

(#399) citkar válasza zorzy4 (#397) üzenetére


citkar
addikt

Én nem vagyok szakértő, más említette, hogy mikor kézbe vette az új mobilját úgy tapasztalta az első néhány töltésnél irreális %-ot mutatott, ami megszűnt napokon belül, de lehetséges, hogy más állt a dolgok hátterében.
Ha valaki azt mondja tuti nem ez áll mögötte én meggyőzhető vagyok, személy szerint nem tapasztaltam ilyesmit.

(#400) fulcrumakos válasza citkar (#399) üzenetére


fulcrumakos
csendes tag

Sziasztok!

X8 Mini Pro esetében nekem is kellett 1 hét kb. mire normalizálódott az akksi. Most akár 2 napot is bír, ha nem játszom el a maradék 50%-ot este :). Én meg vagyok vele elégedve amúgy, nem akad, nem fagy, jól szól nekem (igaz 1-et visszavittem Ping-be hangszóró hiba miatt). Viszont nekem már megpattant a bal felső sarkán a műanyag, pedig tuti nem ejtettem le, vigyáztam rá mint a hímes tojásra. Szerintem hőtágulás miatt pattant le. Most ráraktam a gyári tokot, csak hát elég sz@rul néz ki ez a barna tok a fehér telón, átlátszó tokot meg még ebayen se találtam.

Üdv, Ákos

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.