Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#4901) envagyok


envagyok
veterán

Beüzemeltem a 1650v2 procit, szerintetek 7/24-be mekkora sebesség lenne nem túl húzós? Nem akarom széthajtani.
Egyelőre 4.2GHz-en próbálkozok az alábbi feszekkel:

Esetleg egy veterán átnézné nekem az összes feszültséget, hogy rendben van-e?
Kicsit még noob vagyok 2011 terén.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4902) rup1u5 válasza envagyok (#4901) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

4,5GHz-ig meg se állj! :) 1,3v körül meg kell lennie!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4903) apollo12 válasza rup1u5 (#4902) üzenetére


apollo12
veterán

nekem se sikerült 1650v2 vel :((( 4.4ghz volt csak meg 1.33 volton

(#4904) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Nekem volt 2690 v1 dual, asus lapban szépen ment a 3.8GHz. Minden ki volt hajtva, a táp 750W corsair szinte recsegett de vitte :) Nem igazán volt sebesség problémám.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4905) apollo12 válasza BITBOYS (#4904) üzenetére


apollo12
veterán

összes szálon ment 3.8 ghz ?

(#4906) BITBOYS válasza apollo12 (#4905) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen, 16/32 mind 3.8GHz
Olyan ES példány volt a 2db proci ami a végleges gyártási ciklus előtt jelent meg és válogatott volt.
Szerettem azt a konfigot de egyszerűen nem tudtam kihasználni így eladtam.

Ha jól emlékszem semmi extra voltemelés nem kellett nekik. Be quiet dark rock hűtéssel a 60 fokot se érték el teljes terhelésnél.

mod: Bocs, a hűtést tekintve kicsit tévedtem: ezvoltaz

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4907) apollo12 válasza BITBOYS (#4906) üzenetére


apollo12
veterán

az komoly, azt csodálom hogy tudta 3.8ghz az összes mag :)

(#4908) envagyok válasza rup1u5 (#4902) üzenetére


envagyok
veterán

Nem sok az 7/24-re?

Az aida által kijelzett feszültségek jók akkor?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4909) BITBOYS válasza envagyok (#4908) üzenetére


BITBOYS
addikt

1.3 nem sok, hőfok rendben legyen és ez a lényeg. Mondjuk én többet biztos nem adnék rá 7/24-re.

(#4907) apollo12 És még csak nem is droppolt :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4910) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Mondjuk ami most van az se egyszerű konfig. 1650 V3 és simán megy 5GHz-en vízzel de nem akarom rommá hajtani, meg lusta vagyok nekiállni finomhangolni a beállításokat. Így 4.7GHz-en állapodtam meg és nyugi van. Jelenleg mindenre elég a 1080 ti mellett.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4911) F.B.I. válasza BITBOYS (#4910) üzenetére


F.B.I.
veterán

És vízzel, mennyi így a hőfok terhelve?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4912) BITBOYS válasza F.B.I. (#4911) üzenetére


BITBOYS
addikt

55 fok körül, ez is nagyon jó példány.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4913) F.B.I. válasza BITBOYS (#4912) üzenetére


F.B.I.
veterán

:O Istenem de jó lenne, ha már 65 C fok körül lennék....csendben, ugye Dell!

:R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4914) rup1u5 válasza BITBOYS (#4904) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Az nagyon szép! Egy Cinebench score-t megnézntem volna. :) Ezek szerint a Max Turbo frequency ezeknél a Xeonoknál az összes magra értendő? Én azt hittem az csak egy magon lehetséges. :U

(#4908) envagyok:
Nem. 1.35v-ig bátran elmehetsz 24/7-re amíg a CPU-t és a VRM-et is tudod rendesen hűteni. Nálam 1.328v-ot kap 4,5-hez és így megy már hónapok óta hiba nélkűl.

(#4903) apollo12:
Nem lehet, hogy az a proci szét lett feszelve mielőtt hozzád került? Az enyémről tudom, hogy az egyenesen egy Mac-ből jött, tehát sohasem volt tuningolva. Ezért is csaptam le rá rögtön.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4915) BITBOYS válasza rup1u5 (#4914) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ott volt a link hozzászólásában: [link]

mod: Nem, külön kapcsolni kellett biosban. Kicsit játszani kellett a beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4916) BITBOYS válasza F.B.I. (#4913) üzenetére


BITBOYS
addikt

Példányonként változó, mázlim volt :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4917) rup1u5 válasza BITBOYS (#4915) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Az a lap de meleg! :K
Brutálnak brutál de megmondom őszintén, 16/32-től azért kicsit többre számítottam mint vacak 2262 pont. Inkább valahol alulról 3000 felé saccoltam volna.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4918) apollo12 válasza rup1u5 (#4914) üzenetére


apollo12
veterán

nem mac ból jött attól vetem akitől te is :)

mostani 1.33volton 4.7ghz :D

(#4919) BITBOYS válasza rup1u5 (#4917) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jogos, ezt már más is említette :K
Valami nem stimmelt a beállításoknál, de ember legyen a talpán aki átlátja ennek a lapnak beállításait tuningnál :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4920) envagyok válasza rup1u5 (#4914) üzenetére


envagyok
veterán

A többi fesz is jó?
(Vtt és társai)
A vrm nálam nincs aktívan hűtve, ráadásul víz van. Így egyelőre erős langyos

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4921) perfegor17


perfegor17
senior tag

Ennyi a vége a kicsikének 4,8-on már feszt kéne emelni de nem éri meg :)

(#4922) akoska07 válasza perfegor17 (#4921) üzenetére


akoska07
nagyúr

Az attól függ menny feszt kell emelni és mennyire bírja a hűtés.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4923) perfegor17


perfegor17
senior tag

4,5 GHz terhelve 45c a max :)

(#4924) akoska07 válasza perfegor17 (#4923) üzenetére


akoska07
nagyúr

Akkor mehet feljebb a fesz,a hűtés bírja.

Feltéve,hogy hoz 200-300MHz.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4925) perfegor17 válasza akoska07 (#4924) üzenetére


perfegor17
senior tag

4,8ghz 1,325v-ot kér alatta meg se moccan :)

(#4926) rup1u5 válasza envagyok (#4920) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Szerintem jók. PLL-t levenném 1,75v-ra

(#4921) perfegor17:
:DDD

Amúgy azt tudod, hogy rossz topikba tetted? ;)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4927) perfegor17 válasza rup1u5 (#4926) üzenetére


perfegor17
senior tag

Tudom :D akkor is az x79 volt a kedvencem :D

(#4928) rup1u5 válasza perfegor17 (#4927) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

OK :DDD Csak gondoltam megkérdezem.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4929) akoska07 válasza perfegor17 (#4925) üzenetére


akoska07
nagyúr

És ott stabil is ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4930) OgreImre


OgreImre
senior tag

Ez nagyon fura...már indításkor egyből 90+ fokosak ezek az értékek. 4db szenzor, egyik program sem írja a nevét ki. Terhelés alatt is csak alig változik. Van, hogy indításkor a legmelegebb és onnan csökken.
Kép

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4931) rup1u5 válasza OgreImre (#4930) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Tegyél föl egy HWiNFO64-et és nézd meg az mit ír.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4932) perfegor17 válasza akoska07 (#4929) üzenetére


perfegor17
senior tag

Tesztek lefutnak de feljebb már nem megyek :D

(#4933) OgreImre válasza rup1u5 (#4931) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ez a HWinfo64-ből kivágott kép volt. Nem nevezi el a szenzort sem a Hwinfo, sem az Aida, sem a Speedfan, semmi.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4934) rup1u5 válasza OgreImre (#4933) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Oh de láma vagyok bazz! :DDD
Most látom! Azt hittem AIDA volt.
Akkor nem marad más megoldás, tedd amit én és alkalmazd a kézrátétes eljárást! :D
Tapizz végig mindent a lapon míg meg nem találod a forró alkatrészt! Az alaplap hátoldalát se hagyd ki! Én ott találtam meg a VRM1-et a lapomon. Évekig szívtam vele mire meglett.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4935) jokeph válasza rup1u5 (#4934) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1.

A kézrátételnél csaka hőkamera jobb. :)) ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#4936) tom_tol válasza rup1u5 (#4934) üzenetére


tom_tol
addikt

Kézrátéttel gyógyítani is lehet :D

(#4937) OgreImre válasza rup1u5 (#4934) üzenetére


OgreImre
senior tag

:DD
megpróbálom
de tök fura, hogy már indításkor egyből 90+ fok, 15 másodperc alatt.
Nem lehet ez is valami T mínusz x fok?

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4938) envagyok válasza OgreImre (#4937) üzenetére


envagyok
veterán

Nézd meg a biosban.
Ott szerepel?
Ha igen akkor megvan mi, ha nem akkor ne foglalkozz vele. Van hogy valamelyik érzékelő gyárilag nem működik.
Nekem egy asrock 1366-os lap mutatott 100 fokot hwinfo-val, a gyári monitorozó program és a bios nem is jelezte.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4939) F.B.I. válasza envagyok (#4938) üzenetére


F.B.I.
veterán

Tegnap ugye megérkezett a várva várt 1650-ed, én meg 2 napot melózok. :O :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4940) jokeph válasza F.B.I. (#4939) üzenetére


jokeph
nagyúr

Teljesen szabáltyalannn..... :)) :)) :(

Tegnap kis küzdés, W7x64 sikeresen telepítve az E5 3.2S1 lapra, egyelőre HDD-re. :U

Benchmarkok szerint se lassabb, mint W10x64 alatt. :DDD

Egy eszközt (passz hogy mi lehet az) egyszerűen nem bírtam feltenni...

Jó eséllyel köze lehet az M2-es slothoz, w7 alatt nem tudja kiolvasni az NVMe SSD-t a HD Sentinel (W10 alatt mindent lát), háttértárként amúgy megvan, lehet róla olvasni, lehet rá írni. :F

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#4941) envagyok


envagyok
veterán

Erről ti hallottatok?:
[link]
Nekem új, de állat kis dolog :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4942) F.B.I. válasza envagyok (#4941) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem, de tényleg komoly kis cucc. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4943) BITBOYS válasza envagyok (#4941) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen, nagyon régi :) Valamiért lekerültem, de most már a megfelelő helyen vagyok :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4944) rup1u5 válasza envagyok (#4941) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

:K Rajta vagyok már a kezdetektől, csak tudnám minek!? :DDD

Más:
Eladnám a komplett gépem ha találnék rá vevőt egyben, (-HDD,SSD) vízhűtésestűl, házastúl. Tudom lehetettlennel határos de gondoltam beteszem ide, hátha érdekelne valakit itt! Nyomott áron!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4945) F.B.I. válasza rup1u5 (#4944) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nya, mi a baj? Megbántott, kidobod? Mire váltasz? :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4946) rup1u5 válasza F.B.I. (#4945) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Nincs semmi baj vele! Igazából most lett kész és tökéletesen teszi a dolgát. Imádom is.
Nem váltok semmire. Van egy kislányom, szabadidőm meg semmi. Túl rövid az élet ahhoz hogy a gép előtt vesztegessem. Ha lesz is valami gép a jövőben az is csupán olcsó, használt légen.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4947) F.B.I. válasza rup1u5 (#4946) üzenetére


F.B.I.
veterán

Igen, erre figyelni kell, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy egy partiban kiabáltok a gyerekkel a SIEGE-ben. Nálunk már ez van. :DDD

Egy kislány más, ahhoz meg faragni kell a baseball ütőt. :))

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4948) rup1u5 válasza F.B.I. (#4947) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

:DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4949) envagyok válasza rup1u5 (#4948) üzenetére


envagyok
veterán

Mi nyomjuk :))
Az egész utca ide jár lanpartyzni.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4950) F.B.I. válasza envagyok (#4949) üzenetére


F.B.I.
veterán

Tudtam, hogy a szomszédoknak építesz csak gépet.😂

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.