Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24027) zebra_hun válasza s.bala31 (#24022) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ez nagyon szép és jó, alakul :C , de:

Nem kell nagyon feszegetni a határokat, mert ott egy 4070Ti csücsül. Az épp csak erősebb a 3080Ti kártyánál. Nem egy erőmű, sajnos ez van.
Normál napi használatban gondolom gpu limitre vágod. Én is, mindenki.
Bizonyos játékokban a jelenlegi csúcs is édes kevés. (Inkább sz@rul optimalizált játék, nem is nagyon lényeges)

Megmutatom, hogy miért nem használok CL15 és 16-ot. Nagyon jó, szó sincs róla hogy ne lenne az. Ez a 340-350 TR fps mit is ad, mire képes máshol.
Sokan kárognak hülyeséget, hogy a cpu-t kifektetett grafikával kell mérni.
Ezt nem neked írom ---> Persze, a csökött agyukat azt...
Van belőlük sok, mindegy.

Két profilt mértem össze néhány játékban, amelyek alkalmasak mérésre. Bench nélkülieket nem lehet sajnos, azok pontatlan, "kb." tesztek csak.

3 mérést csináltam 4 benchmark-kal.
FH4, FH5, TR, és CP77.
2560*1440 ultra, extreme, highest, és RT Ultra, érintetlen preset-eken.

A lenti képen lévő napi 53p 43e 47r @4133CL17 (ez eszméletlen UV mindenben) ,
és egy 57p 46e 50r @4266CL16 amit pár napja raktam be. Ez azért elég erős OC.
Harmadik mérés pedig vissza a napi (sztem legjobban optimalizált) profilhoz, de kapott egy gyenge gpu OC-t.
Mivel ahogy említettem is, ez gpu limit, így semmit nem jelent a cpu/ram oc, de a gpu oc igen. Természetesen UV végig, mert ha nincs UV, nincs OC sem.
Jelent, szerencsére a mai bench-ek mérnek külön cpu pontokat, de tisztán látszik, hogy a kimaxolt 1440-ben elfogy a videokártya.
Jelent ez gondot? Nem. Legalább is nem minden esetben. Normális játékokban 200 fps felett fogy el, azaz 144/165 fps-re még kimaxolva is elég.
Én 162 fps-nél kukázom, tehát tökéletes.
Egy 4090-nel sem lennék előrébb, mivel amúgy is menne a levesbe a többlet.
Azért el tudnám viselni, menne a 8x élsimítás ;)
Vannak játékok látom, a 4090 is 10-15 fps-re képes natívban, hajrá...
Birkáknak ajánlom, hogy mérjenek cpu-t ott és úgy. :DDD

Lássuk is az egyiket, hogyan is alakul, miért is nem ajánlom egy 4070Ti társaságában ez extrémebb proci és memória tuningot.
(Ez csak akkor igaz, ha szép grafikát részesítünk előnybe, azaz belegebed a vga)

Forza 4 53p 43e 47r @4133CL17 17 17

248 fps 1440-ben Ultra grafikán. Nem egy mai játék, de nagyon is szép kimaxolva.
GPU limit van, de 248 fps-ig elviszi, tehát bőségesen sok is.
720 low-on 400+ fps, ott van cpu limit.

OK, lássuk az OC hozományát:

57p 46e 50r @4266CL16 16 16

248 fps szintén. Cpu szimuláció sorban látjuk a profitot, amiből nem lesz semmi.

Na jó, vissza a napi 53x-re, de adok a vga-nak egy kicsit:

53p 43e 47r @4133C17 + GPU OC

261 fps, ez valós, van profit. Persze semmi értelme nincs nálam, ha 162-re limitálok, de az emberek nagyon nagy része játszik 144/165Hz monitoron, a 240+ Hz ma még ritka.
Nekik lehet, sőt, kell is mindent cincálni.

Nem szeretném nagyon telerakni képekkel a topikot, ezért egy galériába tettem az összes mérést, adatok, infók ott vannak értelem szerűen.

Galéria

Eredmények:




A CP77 még a 2.0 változat, nem játszom ilyenekkel, benchmark miatt töltöttem le.

Ezért maradj csak az alacsony fesz mellett elérhető CL17-nél. :K

Edit*****

A grafikonon véletlen 49R szerepel a napin. Elírtam, sorry. Az 47R
Utána meg kopiztam csak... Excel májsztró..., az :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.