Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz joysefke #2867 üzenetére

    ezek szerintem egyáltalán nem jó hírek.se a gyártás és TSMC se a marzs része.A TSMC egyre drágább, egyre nagyobb a verseny egyre kevésbé éri meg majd a marzs szempontjából a legújabb gyártásban belemenni árlicitbe az Aple/ Nvidia kombóval szemben vagy ha megteszik azt te fizeted meg ,mint vevő.
    Az Intel gyártására szükség lenne a piacon mind a saját igényeik mint a bérgyártás konkurencia harca szempontjából már az idén már most.

  • Petykemano

    veterán

    válasz joysefke #2867 üzenetére

    Hát nem tudom, hogy ez tényleg jó hír-e a fogyasztóknak.

    A magasabb marzsot elérhetik úgy is, hogy árat emelnek. Ami drágulást hoz.
    Ha csak kilépnek azokról a piacokról, amik kevésbé jövedelmezők, akkor arról a piacról fog eltűnni/gyérülni az árverseny, a megmaradó szereplők könnnyebben emelhetnek árat. Ugye ez a piac nem olyan, hogy ha jövőre úgy alakulnak az árak, hogy már meglehetne az 50% marzs, akkor visszalépek, mert több éves fejkesztésnek kell megelőznie.

    Elsőre jónak tűnő gondolat az is, hogy kilépünk az alacsony marzsú konzumer piacokról és a zsíros piacokra fókuszálunk. Csakhogy gyakran történik az, hogy a gyík konzumer piacon terítődik a fix fejlesztési költség és a zsíros piacon való versenyképesség és/vagy a marzs csökken.

    Hasonló haldoklás zajlott le az IBM esetén is.

    Persze lehet, hogy a cég és a részvényesek szempontjából így jobb, mert a zsugorodás, pontosabban a versenyképtelenség nem a marzsban fog megnyilvánulni, amire a tőzsde érzékeny. A magas marzs a piaci erő, egészség, és hatékonyság benyomását kelti, az alacsony meg az ellenkezőjét a profittömeg nagyságától függetlenül, míg az alacsony a kínlódásét. Ebből fakadóan előbbi potenciálisan befektetésre javasolt, utóbbi nem, mindebből pedig részvényárfolyam változást várható, ami lényegesen nagyobb nyereséggel kecsegtet, mint az osztalék.

Új hozzászólás Aktív témák