Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) Lacielvtárs válasza MPowerPH (#7049) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

mondjuk amikor megvettem utána mondtak ilyesmit nekem az AMD off topikban :D
hát most már másnak okoztam azzal a procival örömet :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#7052) arabus


arabus
addikt

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#7053) Laraxior válasza arabus (#7052) üzenetére


Laraxior
titán

Jok ezek a kezdeti DDR5 ramok. :DDD
90ns-al zebranak az eletbe nem lesz 200-as 0.0001%-os FPS-e :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7054) Ubi82 válasza Laraxior (#7053) üzenetére


Ubi82
őstag

Pont valami hasonlót akartam írni latency ügyben :DDD CL40, 92.5ns...

(#7055) palfitom válasza ScomComputer (#7045) üzenetére


palfitom
félisten

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7056) Laraxior válasza Ubi82 (#7054) üzenetére


Laraxior
titán

Es mi az a 10core? Nem 8 magos a 12900K?
8core,16thread
Meg a kicsik a 8/8.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7057) arabus válasza Laraxior (#7053) üzenetére


arabus
addikt

Hát nem tudom ez így semmit mondó a játék teljesítményre.
Egyet tudok a 64 latency nekem a 3900x-el sem vált be.
A 10400f is pörgősebb tőle.
De hát pont ezért figyel a 9 a polcon.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#7058) MPowerPH válasza Laraxior (#7056) üzenetére


MPowerPH
félisten

A kis magokat csoportban latja a Win.

Don't Tread On Me

(#7059) Donnie válasza arabus (#7052) üzenetére


Donnie
őstag

785,6 single core cpu-z? Elég beteg...

(#7060) Ubi82 válasza Laraxior (#7056) üzenetére


Ubi82
őstag

16-osnak írja, de hogy mi ez a 8P és 8E core ki tudja :DDD

(#7061) Laraxior válasza Ubi82 (#7060) üzenetére


Laraxior
titán

Hat nem olvastal az architektúrarol? :DDD Akkor tudnad :P

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7062) Ubi82 válasza Laraxior (#7061) üzenetére


Ubi82
őstag

#7045Scom
Ubi82 csak beteszi oszt ami a csövön kifér :D

(#7063) #11493888 válasza palfitom (#7055) üzenetére


#11493888
törölt tag

Minden gyereknek jut 8 szál.

(#7064) palfitom válasza #11493888 (#7063) üzenetére


palfitom
félisten

cool

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7065) #11493888


#11493888
törölt tag

Ami viszont eszembe jutott és nem kis kiadás, az 1700-as foglalat miatt gondolom NEW water.....
Nem?
Nem fog passzolni a kockára tervezett réz csati a procira mert az már téglalapka.
hacsaknemkalapács.

(#7066) keIdor válasza Ubi82 (#7060) üzenetére


keIdor
titán

Performance
Efficient

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7067) syIex


syIex
veterán

Hahó hahó!
MSI Z590-A Pro alaplapban van esetleg valakinek 11700K?
Valamilyen szintű basic tutorialt a húzáshoz esetleg tudnátok mondani? :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#7068) ScomComputer válasza syIex (#7067) üzenetére


ScomComputer
veterán

A vrm-t hűtsed.... ;)
Minek az OC alig hoz valamit pláne 1440P-ben... [link]
Ja de húzogathatod rá a brét...ismered a mondást...E-ma...E-meg holnap... :P :DDD
De nagyon akarod lássuk az 5.3ghz-t....itt guide hozzá: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#7069) syIex válasza ScomComputer (#7068) üzenetére


syIex
veterán

Akkor nem is húzom főleg, ha vrm nem a legjobb ezen a lapon.. :DDD
Vagy lehet veszek egy Strix E-t, azt elvileg jónak mondják. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#7070) ScomComputer válasza syIex (#7069) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jó az az MSI....legalább pontos a vcore kiolvasása(die sense), a strix az se tudja... :K
De ha mégis kell van az aprón,most nagyon jó áron zsír új... [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#7071) Laraxior válasza ScomComputer (#7068) üzenetére


Laraxior
titán

De ranezesre jobb az 5GHz :P

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7072) Laraxior válasza Laraxior (#7071) üzenetére


Laraxior
titán

Sőt...
5.1GHz@1.32V ;]
(A pontszám nem sok, nem lőttem ki semmi futó folyamatot)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7073) zebra_hun válasza Laraxior (#7072) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Végre, gratuláció :)) :C
Nem egyedül vagyok az ilyenekkel. Vrm és hőmérsékletből nézve, mehet a torna ;)
Entlichmal, schön.

(#7074) #11493888 válasza Laraxior (#7072) üzenetére


#11493888
törölt tag

Éjjel egyig erre várni hogy végre 15 fok legyen kint és nyitott ablaknál mehessen a teszt....
:))
18 fokos min cpu, és 20 fokos CPU package,,, sokatmondó.
persze csak viccelek...
de ha high priority-n ment volna, mindegy mennyi minden fut ennél az OC-nél 17000 körül vagy.

(#7075) Csavez™ válasza Laraxior (#7072) üzenetére


Csavez™
veterán

Csinálhatnál egy olyat is amin kilövöd a futó folyamatokat, mert így ránézésre alul van feszelve, azért ilyen kevés a pontszám.

Ja meg futás közben is lőj egy képet, de neked ezt nem kéne mondani! :)

[ Szerkesztve ]

(#7076) Laraxior válasza #11493888 (#7074) üzenetére


Laraxior
titán

Dolgoztam 11-ig, neztem egy reszt a sorozatbol, kozbe gondoltam inditok egyet. A bánya sem volt kiikszelve.

#7075 Cshavez:
Milyen erteket latsz futas kozbeni screenen, amit nem talalsz a hwinfos kepen. Elmondod? Nem tudom ki es honnan szedte ezt a futas kozben kell screent lőni, amikor a hwinfo minimum oszlopa a lenyeges a vdroop szempontjabol.
Nincs alulfeszelve, ez igy fut jo ideje.
A kevesebb pont valoszinuleg az alacsony memoriavezerlo orajelenek is köszönhető. Gear1-ben biztos tobb lenne. :P
Egy egy jó CPU, bekelj meg a gondolattal :D
De, ha minden igaz, még 1.31V-on is stabil ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7077) Ubi82 válasza Laraxior (#7072) üzenetére


Ubi82
őstag

Temp2 max 105fok az mi a lapodnál? :D Jó kis setup :R

(#7078) Laraxior válasza Ubi82 (#7077) üzenetére


Laraxior
titán

Valami ures csatlakozó. Nem valós. Neha a hosszabbitos homerseklet szenzorra is fals adatot ír.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7079) Ubi82 válasza Laraxior (#7078) üzenetére


Ubi82
őstag

Hirtelen megijedtem, mert tegnap este fejeztem be a hero xii beszerelését :D Cpu még várja az extreme kryot, blokk csak úgy ott van, nincs meghúzva, visszamadzagolás, win install és mehet ami a csövön kifér ;]
(Kérdés, a +1*4pin atx 12v kell a cpu oc miatt? :U )

(#7080) Laraxior válasza Ubi82 (#7079) üzenetére


Laraxior
titán

Jó vóna azt is bedugni jamm, elvileg stabilabb a tápellátás, nekem 2x8 van.
De az Intel pedzegetett valami új foglalatot, szóval lehet venni majd az átalakítókat, ha tényleg bejön, és nem csak úgy, mint az nVidia új csatija, ami csak hébe-hóba tűnik fel. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7081) #11493888 válasza Laraxior (#7076) üzenetére


#11493888
törölt tag

Elrettentés...
Az egyik irodai gép vacakolt de megcsináltam, mondom a kolleginának próbálja ki.
Azt mondja Jó. Hú de gyors. Mint régen, az otthoni gépük se megy így...
Mondom neki otthon milyen van?
Azt mondja a gyereknek vettek valami világítósat 8 processzoros vagy mi.
Király, mondom azért még ezen lefuttatnék egy tesztet hogy nyugodtan hagyjam itt utána dolgozni.
Fél óra volt.

Mondom utána neki a gép rendben is van, mehet tovább a munka...
:DDD

szegényke, és neki ez olyan gyors volt mint az otthoni.
:B

Ilyenkor királynak érzem magam....
:P

(#7082) zebra_hun válasza Ubi82 (#7079) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Lófing 5GHz-hez nem, de ha OC-olni akarsz és ismerlek, igen ;) 300W és fölötte szúkség lesz minden odavezethető Amperre.

(#7083) #11493888 válasza Ubi82 (#7079) üzenetére


#11493888
törölt tag

Te meg ha úgy is wint installálsz nem akarod kipróbálni a win11-et?
én csináltam az ISO-t.
[link]

(#7084) zebra_hun válasza #11493888 (#7081) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Jó az. Nekem is van gépem, amit használok is ;)
T400 Thinkpad
T510 Thinkpad
T540 Thinkpad (Asszonyé)
Nincs a világon olyan feladat, ami ezeken ne menne játékon kívül. Ok, T400 Linux van, W7-t már nem akarok használni. A mindennapi életben tökéletesek. Ezért nem is használom az I9-et, az néha egy kis Bf, havi egyszer max fél óra, ill. egy kis Bench ;)

(#7085) Laraxior válasza #11493888 (#7081) üzenetére


Laraxior
titán

Van itthon még nekem is "pár vacak", de csak egy monitorom van, meg egy 55"-es TV-m, amin nem olyan jó gépezni, ezért nem nagyon szoktam összerakni őket. Gyakorlatilag csak porfogó :DDD
Azért van sebességkülönbség a mostani, meg a régi konfigok között, főleg, hogy már a böngészők is zabálják a ramot.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7086) Ubi82 válasza Laraxior (#7080) üzenetére


Ubi82
őstag

Oks, akkor azt is bedugjuk :D

#7082zeb
Én OC, az mi? :DDD Megnézzük majd mi a vége, félek kettéolvad a blokk :P

#7083stewen
Köszi, megnézem, délután lekapom :R

(#7087) #11493888 válasza Laraxior (#7085) üzenetére


#11493888
törölt tag

Király. : rockout:
Nekem otthon a polcon csak az aktuális konfig van kidobozolva.

a régiek dobozat mindig továbbítottam annak akinél landolt a hardvare...

(#7088) zebra_hun válasza Laraxior (#7085) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Betekintést nyertünk a szobádba ;)
A jó öreg Bf2 ott figyel ha jól látom. Azzal kezdted? Nálam az 1942 Desert Combat Modja, mai napig az a király ;) Az első mindig az etalon, sajnos azt várom el az újabb részektől is. Soha nem lesz már a Bf sorozat olyan mint régen sajnos.

(#7089) Lacielvtárs válasza #11493888 (#7087) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ezzel én is így vagyok, nálam most ez a kiállítás szerepel :DD
csak a "nagyok" vannak "kiállítva" ;]
upsz ez még Ryzenes fotó, azóta már Intel-es kép lenne, majd újra kell aktualizálni a képem :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#7090) ScomComputer válasza Laraxior (#7072) üzenetére


ScomComputer
veterán

Dobjál már egy képet a bios vrm szekcióról,hogy van belőve, kíváncsi vagyok rá...nem értem miért dropol ennyit idle 1.4...load meg 1.32...nem lenne jobb ha mindig 1.32-t kapna.... :)
Meg csinálj már nekem egy olyat légyszi, hogy inditsd el a hwinfo-t és idle had fusson vagy 15-20 percet a gép, és akkor kérnék egy képet,amin látszik a magonkénti órajel és a magonkénti hőfokok is(lenyitva,tudod)... :R

(#7091) Laraxior válasza ScomComputer (#7090) üzenetére


Laraxior
titán

Idle 800 es 5100 kozott ugral, szep a grafikon az afterburnerben, mint egy EKG.
lvl6-on van a LLC, nem akarom feljebb venni.
Este hazaerek, majd adok hwinfot, ugyis megy a gep.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7092) ScomComputer válasza Laraxior (#7091) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ok...a hwinfo a lényeg azok részekről,lenyitva amit írtam..idle..és az se baj ha 30 perce fut.. :K

(#7093) Laraxior válasza ScomComputer (#7092) üzenetére


Laraxior
titán

... es abbol mit fogsz megmondani? :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7094) ScomComputer válasza Laraxior (#7093) üzenetére


ScomComputer
veterán

Majd meglátjuk...kártya jóslásból nagyon jó vagyok... :DDD

(#7095) Ubi82 válasza Laraxior (#7093) üzenetére


Ubi82
őstag

Scom az Orákulum a Mátrixból :D

(#7096) Laraxior válasza ScomComputer (#7094) üzenetére


Laraxior
titán

Erdekes, mert a lvl4-hez van irva, hogy recommended for oc, de en ugy tudom, hogy lentrol felfele haladva erosodik az LLC...
Persze nem probalgattam vegig egyiket sem. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7097) zebra_hun válasza ScomComputer (#7094) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Aze' ahhó' kéne ám egy fekete macska, és egy füstölgő gömb is :))

(#7098) DroiDMester válasza Laraxior (#7096) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Maximus lapoknál így van!

LLC1: 1.7 mOhm

LLC2: 1.455 mOhm

LLC3: 1.1 mOhm

LLC4: 1.0 mOhm

LLC5: 0.73 mOhm

LLC6: 0.49 mOhm

LLC7: 0.24 mOhm

LLC8: 0 mOhm

Tehát LLC8.on 1:1.be megy a beállított fesz, nincs semmi dropp.

7.en érdemes használni, ott nagyon minimálisat esik csak a fesz.

Nálam pl: 1,18v van beállítva biosba az 5000MHz.hez, és CB23.alatt 1,16v esik le

[ Szerkesztve ]

(#7099) Laraxior válasza DroiDMester (#7098) üzenetére


Laraxior
titán

Pff, jo nagy kulonbsegek vannak. :W
Hazaertem este ranezek a lvl7-re. :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7100) Laraxior


Laraxior
titán

[link] Z690 Asus alaplapok.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.