Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Laraxior válasza Ano (#6150) üzenetére


Laraxior
titán

1151-es topikban van összefoglaló, Kb ugyanaz az egész, abból ki tudsz indulni, alapokat megismered, stb :)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6152) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Üdvözlet, valaki meg tudná mondani, hogy ezt hogy csinálta az illető?
[link]
Ez a TimeSpy benchelő, az első helyen ez az ürge van. 6900MHz? Mégis hogyan lehet ilyet beállítani? Én az 5.0-ra használok 1.20V-ot, 5.1-re 1.26V, 5.2-re 1.32V, 5.3 GHz-re már 1.44V, ahol stabil is. Mégis 6.9 GHz-re mennyi vcore kell? 12V? Attól briketté égne az a vacak. Elég érdekes, a 6.9-et elképzelni sem tudom, azt a 2 cm2-ert még ha jéggel is hűti, akkor se tudná, de olyan vcore-t sem lehet beállítani. Szívesen olvasnám rá a magyarázatot, ez nekem hihetetlen. Ez itt az enyém, 10*5300 MHz-cel, ez sem piskóta, látszik is, hogy lehagy.
[link]
16174 az enyém, a 6.9-es pedig 19241. Még a TVB-t tudom elképzelni, ha cefetül hűti, az kapcsolgat rendesen, az nekem annyira nem bejövős. Akkor csak pillanatokra ugrik a freki fel, aztán pihen a mag. Fix frekivel kb saccolva olyan 10*5600 -700 MHz-cel lehet elérni ezt a pontszámot.

Ez meg ennek az ellenkezője, mivel a fenti téma csak érdekesség, fene akarja rommá égetni a CPU-ját. Tesztelgettem, hogy mikor veszítek a valós teljesítményből. 4.8GHz fixen, és a BFV alatt semmilyen FPS esést nem tapasztalok. 1.12V-on fixáltam, egyenlőre hagyom is így, hiszen nagyon stabil és jó, még az 5 GHz is felesleges. Valaki próbálta már így? Mindig azt látom mindenhol, hogy 5000MHz, én is így használtam, de úgy fest, semmit nem veszítek. Lejjebb még nem próbáltam. Így játék alatt 42-46C a max.

(#6153) Laraxior válasza zebra_hun (#6152) üzenetére


Laraxior
titán

Pl. Liquid Nitrogen
De mehet folyékony heliummal is... lehetőségek tárháza nem merül ki a vízben, hideg vízben.
Ott van még a szárazjég is pl...

A félvezetők nagyon jól reagálnak a hidegre. Nem véletlenül van most az AMDnél, hogy minél jobban meg tudod hűteni, annál magasabb órajelet tart, és boostol is.
Intelnél is ugyanígy van, csak neked ott manual kell beállítani. Nem kell hozzá tól sok fesz, általában 2V alatt maradnak.
De a GPU is ugyanúgy működik. Ha van most nyáron mondjuk stabil 2100MHz-ed, akkor télen simán kihozhatsz belőle 2150 körül pl.
Namármost ezek pár fok eltérések, de a nitrogén -196°C-on dolgozik... :))
Még a teáltalad beállított 1.2V-os 5GHz-es setupból is ki lehetne hozni ~5500MHz-et ugyanúgy 1.2V-on. :))

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6154) zebra_hun válasza Laraxior (#6153) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Az ok, bár azt a pici felületet hűteni... de ott van még a vcore fesz. Láttam már 1.6V-ot is :Y teszt erejére, de az ilyen 5.4, 5.5 GHz volt. No de 6900? Oda kell feszt adni rendesen, különben kibicsaklik a nyaka :)

Szerk ××× Látom folytattad. Nekem ebben nincs tapasztalatom, elég érdekes. Az én tapasztalataim alapján, ami ugye nem sok, ez brutál nagy, sok fesz kell. Elhiszem, megnézem a linked

[ Szerkesztve ]

(#6155) Laraxior válasza zebra_hun (#6154) üzenetére


Laraxior
titán

EK Delta-Tec-kel is megvolt az 5800MHz a 10900K-val. Oda nem is kellett semmi extra. Talán 1.5V körül. ...és ez csak peltier.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6156) zebra_hun válasza Laraxior (#6153) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Igazán kössz ezt a videót. Értem a németet jól, megerősített abban, amit tapasztaltam. Én a való világban járok, ez kicsit más :) El is mondja az elején, hogy 5.2, vagy maximum 5.3 de az már 90C +! Nincs tovább normál körülmények között. 6.7-et ért el 10 maggal, de milyen áron. OK< szuper teszt, de ez más kategória, nem egy nappaliban berendezett ízléses cucc :D Így már értem, ezt kihagyom. Így is félek, ha vége a nyárnak, felhozom a pincéből a radiátort, nehogy túl hideg legyen, aztán a fém dolgokon kicsapódjon a pára. Most 20C a helység, a víz nem tudom mennyi, mivel a hőmérőt a Giga lapon nem tudom sehova csatlakoztatni. Szoba hőmérséklet 26C, figyelem a hőmérsékleteket. Télen viszont 5C a pincém, az veszélyes lehet már...

(#6157) Csavez™ válasza Laraxior (#6155) üzenetére


Csavez™
veterán

Agyaltam sokat ezen, de szerintem nem mindennapi használatra van, meg ha jól emlékszem 1maggal működik rendesen, az ek-nál nem volt raktáron azért nem vettem meg, de most megint agyalok! :) :R

(#6158) MPowerPH válasza zebra_hun (#6152) üzenetére


MPowerPH
félisten

LN2. :DDD Mi ezen az ujdonsag? ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6159) zebra_hun válasza MPowerPH (#6158) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Eddig nem figyeltem az ilyesmit. Azt hittem normál pc-kel benchelnek mások is ;) Ez nem az.

(#6160) MPowerPH válasza zebra_hun (#6159) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hozd el hozzam, kiprobaljuk a Tiedet. ;] Ezeknel mar nincs cold bug? Most hetvegen jatszok majd egy kicsit, de csak szarazjeggel.

Ez normal PC. Ra kell dobni egy bench table -re, le kell szigetelni a proci korul, megy ra a pot, es lehet szorakozni. :)) Nem veletlen van a lapokon az LN2 switch.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6161) zebra_hun válasza MPowerPH (#6160) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Jo ez így :) Ha ilyenben mesterkedsz, oszd ám meg az eredményeket, engem érdekel. Ja, normál pc, nem normális körülmények közt :))

(#6162) MPowerPH válasza zebra_hun (#6161) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gyakran megesik, de en csak sajat magam, es haverom szorakoztatasara csinalom. :)

Don't Tread On Me

(#6163) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Intel Core i9-12900K Qualification Sample benchmark results

The processor allegedly scores around 810 points in the single-thread Cinebnech R20 test and as many as 11600 points in the multi-threaded test.

...According to those results, Intel Core i9-12900K would outperform AMD Ryzen 9 5950X by 26% and 11% in single and multi-thread benchmarks...

Lassan utolerik magukat ;)
De ugy latszik a fogyasztasa is eleg komoly lesz.

...

(#6164) keIdor válasza Devid_81 (#6163) üzenetére


keIdor
titán

A Golden Cove magok akkor valóban hozzák a beharangozott +20% IPC-t. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6165) MPowerPH válasza Devid_81 (#6163) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt igy fenykepek nelkul? :N

"Unfortunately, Cinebench results are not stored in a public database, thus the values reported by Raichu cannot be verified. "

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6166) Laraxior


Laraxior
titán

800 pötty single thread CB20-ban? Azért a mostani ~600-hoz képest akárhogy számolom az közel 30%-os ugrás... :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6167) keIdor válasza Laraxior (#6166) üzenetére


keIdor
titán

Pontos lesz pedig, Willow Cove +20%-ot mondtak.
A Willow Cove meg gyorsabb, mint a Cypress Cove, az van a Rocket Lake-ben.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6168) Devid_81 válasza MPowerPH (#6165) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Passz, meglasssjuk :)
De ha igaz akkor az eleg vagany lesz azert :K

...

(#6169) keIdor válasza Devid_81 (#6168) üzenetére


keIdor
titán

Illetve ez csak fokozódni fog a következő években.
Gondolok itt az IPC-re.

Pat Gelsinger most úgy rendbe teszi 3-4 év alatt az Intelt, ahogy Lisa Su tette az AMD-vel.

Nem lesz többet ilyen, hogy 5 évig beragadnak a Skylake-en, minden évben plusz IPC és plusz magok jönnek. Jövőre csak kicsik, utána mindkettőt emelik.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6170) zebra_hun válasza Devid_81 (#6163) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ez nagyon durva ugrás lenne. Inkább legyen ilyen meglepi :) R20-at nem szoktam nézni, hát a 10850-re rendesen ráver ha ez igaz.

[ Szerkesztve ]

(#6171) Laraxior válasza zebra_hun (#6170) üzenetére


Laraxior
titán

Az enyem csinált 613 pontot igaz nem nagyon lottem ki semmi futo programot. Singlet nem szoktam futtatni, de kivancsi voltam mennyivel tobb. Hat sokkal... :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6172) Devid_81 válasza zebra_hun (#6170) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nagyon kivancsi vagyok ra, bar nem tervezem egy ideig a cseret, mert amennyit gepezek egy Casio szamologep is sok lenne :D
Viszont ha 2-3 generacio alatt a mostanihoz kepest kapnek egy +50-60% IPC-t az azert nagyon nem rossz :B
Es ha ekkorakat ugranak minden generacional akkor nem is kell sokat aludjak mar erre :D

...

(#6173) zebra_hun válasza Laraxior (#6171) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ezért is raktam be a képet. 10-rol 11-re is nagy ugrás van, ha ez igaz, elég nagy lépés lesz. Még a 11-es gen is csak kullog majd. No, várjuk ki a végét :)

(#6174) NoNick


NoNick
tag

Gépfejlesztés előtt állok, a véleményekre lennék kíváncsi az ügyben, hogy kell-e nekem a 1200-as platform, vagy simán jó a 1151.
Szóval adott a mostani konfig: i7-3770 / 1060 3G. Erről melyikre váltsak? Nem szeretnék sokat költeni, nemigen játszom, az i7-et sem használom ki. VGA marad, tehát kell lap, processzor, memória. Nem ódzkodom a használt dolgoktól.
Nem feltétlen kell nekem a fejlesztés, inkább csak addig szeretnék a 1155-ről váltani, amíg értelmes áron el lehet adni a dolgokat.
Köszönöm!

(#6175) palfitom válasza NoNick (#6174) üzenetére


palfitom
félisten

1151 teljesen felejtős, inkább LGA1200. Ha bőven elég a 3770 számodra, akkor i3-10100F / 10105F 30k körül kapható újonnan, és erősebbek az i7-7700-nál, amiket ennél drágábban kaphatsz meg használtan, gari nélkül. Nincs értelme használt 1151-et venni...

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#6176) NoNick válasza palfitom (#6175) üzenetére


NoNick
tag

Köszi! Alaplapból melyiket érdemes választani? Méretre elég az mAtx, tuning nincs, de melyik csipszettel? Ha jól informálódtam innen, H470-től már támogatott a Rocket Lake (a jövőre nézve), vagy ez gyártó függő?
Cinebench pontszámokat néztem, a Pentium Gold kb. 10%-kal van lemaradva az i5-3570-től, ami nekem anno tökéletesen megfelelt. Az nagyon vékony lenne az i7 után? Inkább költenék most normálisabb alaplapra, a procit könnyebb kicserélni.

(#6177) gabber01 válasza NoNick (#6176) üzenetére


gabber01
addikt

B560 a min. szerintem. Azzal legalább már a ramokat is ki lehet használni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#6178) NoNick válasza gabber01 (#6177) üzenetére


NoNick
tag

Köszi! Ezt néztem ki, eddig jók a tapasztalataim a márkával:
ASRock B560M-HDV

(#6179) gabber01 válasza NoNick (#6178) üzenetére


gabber01
addikt

Ha egy pár ezressel több is belefér, akkor lehet inkább Pro4 verziót néznék, ha már Asrock, egyszerűen csak azért, mert a HDV-k a kínálat alja, de ettől még lehet hogy neked elég.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#6180) NoNick válasza gabber01 (#6179) üzenetére


NoNick
tag

Szerintem elég nekem a HDV is, szűk a keret. :((

(#6181) Mans20


Mans20
addikt

Megvan a 11400+ H570-pro lap, még nem állítottam semmit csak futtattam Aida stability tesztet ,reméltem nem lesz ilyen horror Brocken 2 mellett.

(#6182) gabber01 válasza Mans20 (#6181) üzenetére


gabber01
addikt

Ott valami nem kerek. Tuti nincs jól rajta a hűtő.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#6183) RECSKA válasza gabber01 (#6182) üzenetére


RECSKA
veterán

26 fok a magok kozott nagyon sok... foliat vajon levette a huto aljarol? :DDD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6184) zebra_hun válasza RECSKA (#6183) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nekem inkább az a gyanús, hogy stressz tesztnél 700 rpm a cpu? A belső magok mindig forróbbak, de ha alszik a venti a procin, ne akarjuk hűvöset. HWInfo többet mutat egy Cinebench-el. Akkor látnánk fesz értékeket stb.

(#6185) zebra_hun válasza zebra_hun (#6184) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Valami ilyesmire gondoltam, custom 3 min elég, hogy beálljon a hőmérséklet. Ha túl meleg, állítsd meg.
[link]

(#6186) RECSKA válasza zebra_hun (#6184) üzenetére


RECSKA
veterán

Forrobbak persze, de 26fokkal? :DDD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6187) zebra_hun válasza RECSKA (#6186) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Az tényleg extrém eset, nem tudjuk mennyi ideig futott. Érdemes pár percig terhelni, hogy beálljanak.

(#6188) gabber01 válasza zebra_hun (#6184) üzenetére


gabber01
addikt

Néhány fok különbség lehet csak max., nem 26! (de még 10 sem) 4-5 fok különbség, amire azt mondom hogy reális. De az a hűtő biztos, hogy nincs rendesen a helyén, és a venti fordulat is érdekes, ahogy mondod.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#6189) Mans20 válasza zebra_hun (#6187) üzenetére


Mans20
addikt

A 700 RPM-et megszokásból állítottam, a 8400-en mindig úgy ment, 60-65 fok volt úgy alulfeszelve 1.100V-n. Amúgy az is tudott prime alatt 80 fokokat gyári beállításon.. Most cine alatt 70 fok körül volt a 11400, nem volt annyi különbség a magok között. core vid meg 1.250 körül.

(#6190) zebra_hun válasza Mans20 (#6189) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Itt abszolut nem tűnik rossznak. Látom folyamatában lőtted, a max amibe benyalt 72C volt. Aida teszten nem tudom, hogy hogyan csináltad azt a kimagasló értéket, nálam az annyira sem terhel mint a cbr23. Az elért pontszám magáert beszél :D valami nem smakkol ott, hogy lekőrözöd a világ legjobb prociait, dehát a 11-es gen egy bitang. Alulfeszelést említettél, itt is érdemes csiszolgatni, hogy mi az a pont ahol még veszteség nélkül nyersz hőmérsékletet. A prime-ot én nem ajánlom, lehet vele majd a legvégén tesztelni, de ne azzal kezd. Felesleges felforralni, ha a cinebench ok, utána azzal korrigálni. Majd mások is adnak tanácsot, sztem így ahog van az életbe nem lesz vele gondod.

(#6191) gabber01 válasza Mans20 (#6189) üzenetére


gabber01
addikt

Na ez már teljesen ok.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#6192) Mans20 válasza zebra_hun (#6190) üzenetére


Mans20
addikt

Köszi. Most akkor az alapfeszültség melyik? Vcore vagy core vid?

(#6193) Laraxior válasza Mans20 (#6189) üzenetére


Laraxior
titán

Annak nem a 700rpm volt a baja az is biztos. 10-15°C-ig még úgy ahogy okésak a különbségek a magok között, attól függ mennyire gagyi a CPU, forrasztás, lapka, kupak....
De a 26°C az tényleg sok. :D
Vcore lesz a CPU fesz, amennyiben nem Gigabyte alaplapod van

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6194) zebra_hun válasza Laraxior (#6193) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ezt bár nem tudjuk, lehet nyomott egy stressz startot, aztán meglódult és abban a pillanatban nyomott egy stoppot is. Nem ismerem az aidát annyira, azt nem tudom, hogy az épp aktuálist írja ki, vagy a max értékeket tartja meg. Az a kép messze van a normálistól, de pár perces cb az normálisan terhel, az meg jó is. A kapott pontszám ott felül :) na, az még érdekes. Azt nem tudom milyen bug okozta. A corevid azt fogalmam sincs amúgy mi. Nálam a legjobb a gigánál. Egyik sem jó, vrvout nálunk :)

@Mans20: igen, ahogy Laraxior írta, vcore

Egyébként ez a proci kb 8700, vagy annál mennyivel jobb?

[ Szerkesztve ]

(#6195) kicsipapucs válasza MPowerPH (#6113) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Soha olyan gyorsan a biosban navigáló lapom nem volt, mint a Z490 DARK K|NGP|N, mondom ezt időtlen idők óta ASUS buziként, jelenleg is vagy 20 db Asus lap tulajaként.
Egy atom reject 4266C19 2x8GB A2 kit Apexben 4700C14-14 2T-t tudott, A Darkban 4800C14-13 2T, vagy C14-14 1T-t. Dailyre szintén volt köztük legalább ekkora diffi azonos procival, valós feszekkel.
MÉG JÓ, hogy az Apex mindenben jobb, hála istennek!! :U

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#6196) Csavez™ válasza kicsipapucs (#6195) üzenetére


Csavez™
veterán

Nekem szólt, engem bököd, de nem reagálok már rá. :) Amd mindenek felett.

(#6197) MPowerPH válasza Csavez™ (#6196) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem is szeretem az AMD -t. Azt hasznalom, amelyik a jobb. Ez az AMD egy rem unalmas valami, nincs feelingje.

Don't Tread On Me

(#6198) Csavez™ válasza MPowerPH (#6197) üzenetére


Csavez™
veterán

Tudom, mindig az a legjobb ami a gépedben van.

(#6199) MPowerPH válasza Csavez™ (#6198) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bla bla blaaa... :))

Maradtal joforman egyedul a regi Intelesek kozul a topikban, tan ez is jelent valamit. Biztos azert adta el mindenki az i7-i9 -eset, hogy visszalepjen egy gyengebbre, tok logikus. :)
De en nem irtam, hogy a legjobb. Ez nem valogatott darab, sima mezei bolti verzio.

Majd jon az Alder, akkor az lesz a jobb, valszeg azt veszem majd.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6200) Laraxior válasza Csavez™ (#6198) üzenetére


Laraxior
titán

Hülyeség, most az én CPUm a legjobb ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.