Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) MPowerPH válasza keIdor (#6450) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha a Nova Lake TSMC -n lesz , akk szerintem az Intel amint lehet, kiadja bergyartasba a CPU -it. A 10nm -be most belefeccoltek egy vagon penzt.
380EUR volt a 11900K, gondoltam elhozom a lappal egyutt. Kiprobalom, aztan ha nem jon be, meg igy sem bukok vele. Ha meg bejon, akkor happy, mert az AMD -ben csak all a penz igy, hogy nem kell a 16 mag.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6452) DroiDMester válasza MPowerPH (#6451) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

annyiért ~138.e már itthon is kapsz, használt 11900K-t :) Lehet valami anti tuning verzió vagy baromi nagy étvágyú és 5G hez kell neki 1,45-1,50.v

Az APEX-ban meg biztos nem csalódsz én is használtam még májusban 11700at a HERO-ba és simán ment azóta meg már vagy 3-4.biost adtak ki rájuk

(#6453) MPowerPH válasza DroiDMester (#6452) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak kiprobalt, mar jott is PU, hogy vinnek, szoval passz. Megnezem, aztan ha antitunin, akkor adom tovabb.

Szerintem sok 11900K nincs itthon ahhoz, hogy hasznaltan talalj. :N 10900K -k mennek 130k korul.
1db i7-9 Rocket nincs fent apron.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6454) keIdor válasza MPowerPH (#6451) üzenetére


keIdor
titán

Én így augusztus végén már nem vettem volna.
Igaz egy DDR5 platform sokkal több lenne anyagilag.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6455) MPowerPH válasza keIdor (#6454) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ennyiert szvsz mind1, kevesebbe volt, mint egy 5800X egy baszo alaplappal. Kiprobalom, ha nem jo nem irom le ide, csak tovabb adom ;] .
Z490 Apex atszamolva 55k volt.

Don't Tread On Me

(#6456) ScomComputer válasza MPowerPH (#6455) üzenetére


ScomComputer
veterán

Majd figyeljük a hirdetést,és ha felkerül,tudjuk,hogy antituning verzió.... :K :P

(#6457) zebra_hun válasza ScomComputer (#6456) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

:DD
Még mindig a múltkori videódon röhögök amúgy. Feldobja az ember napját :))

(#6458) Ubi82 válasza s.bala31 (#6448) üzenetére


Ubi82
őstag

10700K @5.3 CB23 4000CL17-es rammal 126xx, azt a 13500-at hogy hoztad össze? :U

(#6459) DroiDMester válasza Ubi82 (#6458) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

akkor te valamit nagyon el bénáztál!

tessék nálam a 10700K 4800MHz-en 13129 ráadásul 180W ra van engedve a TDP csak, mert levegővel nem lehet ettől többet kordában tartani, így is majdnem 90fokig felment!

zebra_hun CB23.nak tök mindegy milyen órajelen és időzítéssel mennek a ramok 2666MHz en és CL20 on is pont ennyi lenne a végeredmény!

[ Szerkesztve ]

(#6460) zebra_hun válasza Ubi82 (#6458) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Úgy, hogy még messze nincs kész a mem tuningod ;) 5300 MHz-et pedig stabilizálni kell, figyelni nagyon a hőmérsékletet és vcore értéket. Sokat kísérleteztem ezekkel. Egy rossz uncore is bele rondíthat. 18200 a rekordom 5.3-on, de fotó nuku ;)

(#6461) Ubi82 válasza DroiDMester (#6459) üzenetére


Ubi82
őstag

My bad, sorry, user error :DDD

#6460 zeb
Tudom, még hosszú az út :DDD

(#6462) zebra_hun válasza DroiDMester (#6459) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Tisztában vagyok vele, viszont rontani tud, ha nincs jól belőve. CPU a lelke a gépnek, nekem kerek 17000 az 5GHz. Vacakoltam pár percet proci tuninggal ;)

(#6463) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Vót itt aza barkácsolós ember...üzenem neki én is belekezdtem egy tesztbe a 11900K-val...Tests coming soon !.... [kép] ;] :DDD :D

(#6464) MPowerPH válasza ScomComputer (#6456) üzenetére


MPowerPH
félisten

80% esely, hogy antituning lesz. Az 5GHz plusz ezekkel mar lutri, es igazabol a hotermeles miatt kitesztelhetetlen.

Don't Tread On Me

(#6465) Laraxior válasza MPowerPH (#6464) üzenetére


Laraxior
titán

Még szerencse, hogy én a 20%-ba estem ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6466) ScomComputer válasza MPowerPH (#6464) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nagyon kíváncsi leszek rá,ne titkolj el semmit... :K

(#6467) zebra_hun válasza ScomComputer (#6463) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ezzel a fasza kis megoldással, bármi hűvösen tartható :))

(#6468) MPowerPH válasza Laraxior (#6465) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, belenyultal, pedig a Tied csak 11700K. CB23 -at vegigbirja?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6469) Laraxior válasza MPowerPH (#6468) üzenetére


Laraxior
titán

Persze.
5.2 - 1.4V
5.1 - 1.31V
5.0 - 1.25V

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6470) MPowerPH válasza Laraxior (#6469) üzenetére


MPowerPH
félisten

1.4V -on hogy a viharba tudod meghuteni? :F

Don't Tread On Me

(#6471) Laraxior válasza MPowerPH (#6470) üzenetére


Laraxior
titán

Fene tudja, a 9900KS-el jól ráfaragtam, az tiszta görbe volt, most végre volt egy kis szerencsém

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6472) zebra_hun válasza MPowerPH (#6470) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Szerintem a Watt a lényeg, 250W-ot azért bőven lehet hűvösen tartani. Az a proci simán tudja az 5.3-at is, 300W alatt lesz.

(#6473) Laraxior


Laraxior
titán

[link] 12900K & Asus Z690 Strix

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6474) palfitom válasza ScomComputer (#6463) üzenetére


palfitom
félisten

Nagyon menő! :D

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#6475) s.bala31 válasza Ubi82 (#6458) üzenetére


s.bala31
őstag


Szerintem lődd ki a HwInfo-t, Steam-et, Epicstoret stb akkor több pontot dob.

(#6476) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok! Ram tuningban kérnék tanácsot van 2db Kingston HyperX KHX3200C16D4/8GX ram. Hogyan kezdjek, hozzá, a tuninghoz? ....az xmp 3200 MHZ, az tökéletesen megy.... de ha mondjuk, a maxot kiszeretném hozni belőle.... ha lehetséges lépésrő lépésre kérnék infót.... köszönöm előre is!

(#6477) zebra_hun válasza Csabesz666 (#6476) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

A ram topikba pár napja írtam egy kezdő összefoglalót. Több segítséget kapsz ott a helyén. Olvass vissza pár oldalt ott.

(#6478) Ubi82 válasza zebra_hun (#6472) üzenetére


Ubi82
őstag

200W-nál az EK Velocity is megsül 80-85 fokon, 250-300W-ra kevés a víz :U

Larax, ez a 12900K+Z690 számokban mit jelent, minden mai procit megeszik reggelire? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6479) zebra_hun válasza Ubi82 (#6478) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

200W az nem nagy durranás. Az a blokk akkor rossz. Egyébként csak a CB körre gondoltam, az nem tartós. 10*5300 MHz már 300W.

(#6480) Ubi82 válasza zebra_hun (#6479) üzenetére


Ubi82
őstag

Már dobom is kifele :D Te nem delid vagy? :DDD

(#6481) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

Az mind1, hogy 11400-at veszek vagy 11400F-et (játékra nem lesz tuning)? Mert jelenleg olcsóbb a nem F-es változat.
(az tudom, hogy az F-esben nincs IGP).

Köszi!

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6482) MPowerPH válasza h1mpi (#6481) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szia. Akkor hot mindegy. Az olcsobbat vedd! A legjobb ar-ertek aranyu gaming CPU.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6483) h1mpi válasza MPowerPH (#6482) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi! :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6484) - = Zk = - válasza h1mpi (#6481) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mekkora az árrés a kettő között!?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6485) Laraxior válasza Csavez™ (#6424) üzenetére


Laraxior
titán

Látom, csak felkerült az EVGA :D
Ahhoz képest, hogy a 12 Extreme-t hirdették 170-ért, egész jó áron adod :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6486) Donnie válasza Laraxior (#6485) üzenetére


Donnie
őstag

@Cshavez
Cserélték végül gariban?

(#6487) h1mpi válasza - = Zk = - (#6484) üzenetére


h1mpi
nagyúr

2500 Ft-al dárágább az F, amit nem értek, mert abban nincs IGP...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6488) rasotamas válasza h1mpi (#6487) üzenetére


rasotamas
veterán

IGP-st vedd, egyszer az életben kelleni fog és nagyon örülni fogsz, hogy van.
Nem mellesleg például rendes VGA-val lehet bányászni, miközben az integrált grafikálval AFK-olsz egy online játékban, amiben szintén gyűlik mondjuk a pénzed, napi 24 órában.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#6489) - = Zk = - válasza rasotamas (#6488) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Nem mellesleg például rendes VGA-val lehet bányászni, miközben az integrált grafikálval AFK-olsz egy online játékban, amiben szintén gyűlik mondjuk a pénzed, napi 24 órában.

hát ez aztán egy qrva fontos információ.... pff :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6490) h1mpi válasza - = Zk = - (#6489) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nevetni fogsz, de a 10 éves fiamnál ez simán előjöhet (mondjuk bányászni nem fog :D)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6491) zebra_hun válasza Donnie (#6486) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Én is figyelemmel kísérem. Érdekel, hogy mi okozta neki a fagyást. Az érdekes, hogy nem támogatott benne a 11 gen., de ment benne sokáig.

(#6492) rasotamas válasza - = Zk = - (#6489) üzenetére


rasotamas
veterán

Ha ez neked gond, az a te bajod. Nekem hasznos funkció volt, és örültem, hogy rájöttem. Hazamentem munkából, leültem játszani, és volt mit eladnom GTA Online-ban, mert termeltek a gyárak a játékban. Nem az volt, hogy nincs mit csinálni, mikor belépek a játékba.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#6493) Laraxior


Laraxior
titán

Virtualizációt érdemes bekapcsolni, vagy tök felesleges dolog? Megjegyzem fogalmam sincsen, hogy mit csinál. :B :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6494) MPowerPH válasza Laraxior (#6493) üzenetére


MPowerPH
félisten

Virtualis gep? :) Windows alol emulalsz egy masik oprendszert, hogy speci programokat futtass rajta.

Don't Tread On Me

(#6495) Laraxior válasza MPowerPH (#6494) üzenetére


Laraxior
titán

Az nem aktualis.
Majd lesz meg valami, majd mindjart megnezem a biosban, valamelyik loadline, mert abbol is annyi van mint a nyavalya :DDD
Mondjuk annyira nem akarok a biosban matatni, visszatettem 5.1-re, atomstabil, igy csipazom, jonnek a jatekok ugyis, diablo 2, BF2042 :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6496) Laraxior


Laraxior
titán

Na, ezt melyikre érdemes tenni? Auton van...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6497) MPowerPH válasza Laraxior (#6496) üzenetére


MPowerPH
félisten

Full phase. VRM SP off. CPU CC max.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6498) Laraxior válasza MPowerPH (#6497) üzenetére


Laraxior
titán

Tehát mondom a választási lehetőségeket, ha nem látszódna: :P ;]

- Auto
- Standard
- Optimized
- Extreme

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6499) MPowerPH válasza Laraxior (#6498) üzenetére


MPowerPH
félisten

Extreme, alul a magyarazatban azt fogja irni, hogy full phase mode. :))

Don't Tread On Me

(#6500) gainwardgs válasza Laraxior (#6498) üzenetére


gainwardgs
addikt

Kép legalja

"Extreme"-sets the full phase mode

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.