Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) hokuszpk válasza Puma K (#6250) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

újbeszél.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#6252) Puma K válasza hokuszpk (#6251) üzenetére


Puma K
veterán

Meglepődtem, hogy ez még nem halt ki így 2021-ban az emberek fejéből, mikor már egy Magyarországon lévő plakát hirdetésen is előfordulhat a "Hi" felirat.

Ez a "Hy" olyan mint az üzenetek végén anno a pussy = puszi :DDD

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6253) Csavez™ válasza Laraxior (#6249) üzenetére


Csavez™
veterán

Nagyon bejön ez a lap, hiába a -2vrm, magamögött hagyja a darkot.
Brutál hogy pár mp és bent vagyok a windowsban.
Meg is rendelem a vizes blokkot hozzá.

(#6254) Laraxior válasza Csavez™ (#6253) üzenetére


Laraxior
titán

Pedig nem nagyon melegszik a vrm része :N Még nagy terhelésnél sem. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6255) MPowerPH válasza Csavez™ (#6253) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fasza. Meglepo, ugye nem reg irtam, hogy inkabb az Apex, mint a Dark.

Don't Tread On Me

(#6256) Csavez™ válasza Laraxior (#6254) üzenetére


Csavez™
veterán

(#6257) Csavez™ válasza MPowerPH (#6255) üzenetére


Csavez™
veterán

Te aszt írtad, hogy csalódás lesz a hero a dark-hoz képest! :)

(#6258) Laraxior válasza Csavez™ (#6256) üzenetére


Laraxior
titán

:D :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6259) MPowerPH válasza Csavez™ (#6257) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elotte irtam. :) De meeoett, higy jo a Hero, Z490 -,nel nagyon elszurtak.

Don't Tread On Me

(#6260) Csavez™ válasza Laraxior (#6258) üzenetére


Csavez™
veterán

Tetszik ez a bios, elején kerestem a dolgokat, meg hogy melyik sense, cpu fesz is máshogy megy, de nagyon stabilnak tűnik minden, még ismerkedem vele.
Az asus oldalán írják hogy jár hozzá 1 éves aida64, azt hol kell keresnem?

[ Szerkesztve ]

(#6261) Puma K válasza MPowerPH (#6259) üzenetére


Puma K
veterán

"meeoett" - Hogyan kérlek? :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6262) Laraxior válasza Csavez™ (#6260) üzenetére


Laraxior
titán

Hát azt éppen nem tudom, de ha gondolod tudok olcsón örökkulcsot hozzá. :D
Nem is kerestem, mert már volt nekem. De nem is találom egyébként. Lehet, hogy a DVD-n van, de hát nincs meghajtóm beszerelve, nem is tudom futtatni. :D
Hogy áll nálad a CPU vdroop? Ha mondjuk 6-oson van a LLC. Vagy feltoltad maxra? :F
VCCIO mem? Meg a ramfesz érdekel még :D
Megy az apróra a Dark amúgy?

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6263) DroiDMester válasza MPowerPH (#6259) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mit szúrtak el rajta? :F

(#6264) Puma K válasza MPowerPH (#6259) üzenetére


Puma K
veterán

Várjál bácsi lehet ugrott egyet a lemez, mert a Z370 vagy a Z390-nél volt az, hogy az Asus Hero-nál valamit "nagyon elszurtak" :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6265) MPowerPH válasza Puma K (#6261) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nehez, mikozben a kislanyom rangatja a kezem. :N

Egyebkent jah, Z390 volt az. Z490 -nel szimplan dragabb volt, mint az Apex, nem volt jo deal

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6266) Puma K válasza MPowerPH (#6265) üzenetére


Puma K
veterán

Lehet ideje átadni a stafétabotot az új gamer generációnak. A vasért és az üzemeltetésért a papa a felelős a jány meg had' vágjon rendet az online világban :)) :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6267) Csavez™ válasza Laraxior (#6262) üzenetére


Csavez™
veterán

Ismerkedem még, de most itt tartok:

(#6268) Laraxior válasza Csavez™ (#6267) üzenetére


Laraxior
titán

Mit mondasz, kevesebb fesz kell a CPUnak, ugyanahhoz az órajelhez?
Mennyin megy a LLC?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6269) MPowerPH válasza Laraxior (#6268) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erre en is kivancsi leszek.

Don't Tread On Me

(#6270) Tarill válasza Sipasanyi (#6243) üzenetére


Tarill
őstag

Köszi a válaszokat mindenkinek! Nagyon nem lettem beljebb :D mondtatok egy jó léghűtőt meg egy jó vizet is :D nézegetek majd egy két tesztet hátha találok ezekre, de szerintem meg várom mit bír el a mostani hűtőmmel és az alapján döntök.
Hi. Mindenkinek :R

(#6271) DroiDMester válasza MPowerPH (#6265) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

No azért!!!! mert nálam tökéletesen muzsikál a Z490 HERO :K

És igen drágább volt mikor vettem az APEX 170 volt a HERO meg 180, de nekem az APEX nem gyere be amúgy sem! nincs VGA kimenet, csak 2 ram slott stb...

(#6272) Csavez™ válasza Laraxior (#6268) üzenetére


Csavez™
veterán

Ott van a képen, @L6 azaz llc 6.
Nem tudom még megmondani bizosan, jelen állás szerint kevesebb fesz kell.

[ Szerkesztve ]

(#6273) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Tudnátok nekem segíteni.
Van egy i9 11900as procim hozzá egy Gigabyte Z590 Gaming X-es lap és 4*8Gb 3200Mhzes Kingston HyperX Furym (XMP profillal beállítva).

Szeretném alulfesszelni a procit és csak 4Ghzig turbozza fel a magokat.
A hyperThreadinget kikapcsoltam.

Kérdésem miket kell állítani a biosba hogy kivitelezhető legyen a dolog.
Előre is köszönöm a segítség :R

(#6274) Csavez™


Csavez™
veterán

(#6275) MPowerPH válasza Csavez™ (#6274) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez mar barati. Mi az orajel?

Don't Tread On Me

(#6276) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#6242) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Erre valaki esetleg valamit? :R

Cshavez:
Nekem az i9 laposba 4.9-n ennyit hozott (4x16GB DDR4-3200Mhz CL20 memóriával)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6277) poci76


poci76
aktív tag

Komoly ellátási problémákra kell számítani az idei harmadik negyedévtől a processzorok piacán – figyelmeztetett az Intel pénzügyi igazgatója, George Davis. Ő azt sem tartja kizártnak, hogy a probléma – a már most is súlyos gondokat jelentő chiphiánnyal együtt – egészen 2023-ig kitart majd.
[link]

(#6278) hokuszpk válasza poci76 (#6277) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

na. mégse dübörög annyira a 10nm ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#6279) keIdor válasza poci76 (#6277) üzenetére


keIdor
titán

Idén akkor nem sok Alder Lake tulaj lesz.
i9-12900K el fogja érni a 300.000Ft bruttót otthon.
Így augusztus elején erre tippelek…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6280) Laraxior válasza keIdor (#6279) üzenetére


Laraxior
titán

CPU elég már a játékokhoz, nem ad hozzá semmit. GPU-t kell cserélni :K :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6281) MPowerPH válasza Laraxior (#6280) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jaja. 3DMark -ot, meg a tobbi semmirevalo sz@rt le kell torolni. ;]

Most, hogy igazabol megszuntem dolgozni a geppel, legalabbis ami az encodingot illeti, foloslegese valt a 5950X -em. Ezert is kacerkodok, hogy vissza nyergelek Intelre. Aztan raneztem az alaplap es CPU arakra, gyorsan elvetettem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6282) Laraxior válasza MPowerPH (#6281) üzenetére


Laraxior
titán

Mié?
Olcsóbbak, mint amennyiért még én vettem.
CPU: 360EUR
MB: 470EUR

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6284) keIdor válasza Laraxior (#6282) üzenetére


keIdor
titán

2 éve a Maximus XI Apex és i9-9900K így nézett ki.
CPU: 450€
MB: 330€
Azért az alaplapra pakoltak rendesen árat 2 év alatt. :)
i9 vs i9 is drágább.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6285) Laraxior válasza keIdor (#6284) üzenetére


Laraxior
titán

Egyedül az alaplap az ami tényleg drágább lett, de a CPU az kifejezetten jó árban van, tekintve, hogy most nincs különbség az i7 és i9 között. Akárcsak a jóárú 10850K is jó vétel... volt, amíg volt szintén 380 körül. Már megugrott 400 fölé.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6286) MPowerPH válasza Laraxior (#6282) üzenetére


MPowerPH
félisten

A 470EUR -al vannak problemaim, annak tudataban, hogy mindjart lehet kidobni. :( A Z490 Apex -et 320 -ert vettem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6287) Laraxior válasza MPowerPH (#6286) üzenetére


Laraxior
titán

Olcsóbb az új sem lesz, főleg a ddr5 része meg pláne nem, hacsak nem valami 4800@CL40-es ramot akarsz bele. ;]
Vetesd meg valakivel nettőba, úgy megvan 400 alatt.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6288) Csavez™ válasza Laraxior (#6262) üzenetére


Csavez™
veterán

Igen megy majd az apróra, de a 2. emberrel beszélek az evga-nál és mindegyiknek elküldtem a fotókat a cpu foglalatról, meg leírtam mindent, de minden egyes válaszomra egy új ember teszi fel ugyan azt a kérdést (kicsit másképp), nem tudom mi van most náluk, lehet beakadt a lemez az AI -ban. :U

(#6289) Csavez™ válasza Laraxior (#6262) üzenetére


Csavez™
veterán

Jár hozzá aida64, az armoury Create -ban tudod letölteni.
#6275 MPowerPH
Ugyanennyi volt a darkal is.

[ Szerkesztve ]

(#6290) keIdor


keIdor
titán

Next gen Intelek :) [link]

Intel next-gen CPUs: Arrow Lake, Lunar Lake, Nova Lake in 2023 to 2025
Intel's next-gen Arrow Lake, Lunar Lake, Nova Lake arrive in 2023, 2024, and 2025 -- succeed Alder Lake, Raptor Lake, Meteor Lake.

You'll need a bucket of salt for this one, but Intel's next-gen series of CPUs has been leaked out on Reddit... and quickly deleted... but the internet being the internet means nothing is ever deleted.

Anyway, we're now hearing about Intel's next-gen Arrow Lake, Lunar Lake, and Nova Lake CPU architectures that will drop in 2023, 2024, and 2025, respectively. Arrow Lake and Lunar Lake will reportedly use Lion Cove high-performance "big" cores and Skymont high-efficiency "small" cores.
Arrow Lake CPUs should have 8 big cores and 32 small cores, for a total of 40 cores... doubling the core count over Raptor Lake, which will have double the core count of Alder Lake (8+8 with Alder Lake, 8+16 with Raptor Lake, and 8+32 with Arrow Lake).
Read more: Intel retires +++ scheme: Intel 7, Intel 4, Intel 3, Intel 20A nodes
But what I'm most interested in... is Nova Lake. Now, I've heard from my own industry sources that Intel has something in the works that will "blow everyone away". This is what Intel's next-gen Nova Lake is going to be, which the rumor teases as the "biggest architectural change in cpu architecture since the Core architecture is introduced in 2006. Intel is working to build an entirely new architecture from the ground up much like Ryzen with up to 50% cpu performance improvement from lunar lake. This is also the reason why Glenn Hinton returned".

Alder Lake (Golden Cove/Gracemont) Q4'21 / Q1'22
predicted to be competitively weak vs AMD/Apple offerings that time.
Raptor Lake (Raptor Cove / Gracemont) Q3'22 / Q4'22
10% CPU perf boost and 8/16 configuration puts intel back on par but expect AMD/Apple to refresh their products as well.
Meteor Lake (Redwood Cove / Crestmont) Q2'23
Intel's first true chiplet or tile based design. Different dies built on TSMC / Intel processes. More of a node shrink with single digit performance improvements. AMD will again extend lead with Zen 4+ / 5.
Arrow Lake (Lion Cove / Skymont) Q4'23
Will feature an updated compute tile with 8/32 config for the high-end enthusiast products. Might achieve parity with AMD offerings at the time but loses out to Apple in power efficiency.
Lunar Lake (Lion Cove / Skymont) Q4'24
This is the product that will use TSMC 3nm as reported by Nikkei. Big performance jump expected and designed to achieve parity or beat AMD and Apple in both performance and power efficiency.
Nova Lake (Panther Cove [tentative]/ Darkmont) 2025
This will mark the biggest architectural change in cpu architecture since the Core architecture is introduced in 2006. Intel is working to build an entirely new architecture from the ground up much like Ryzen with up to 50% cpu performance improvement from lunar lake. This is also the reason why Glenn Hinton returned.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6291) krisz77


krisz77
tag

sziasztok azt akarom megkérdezni hogy ezek közül szerintetek melyik a leghűvösebb processzor :
i9 9900
i7 10700
i9 10900
i7 11700
?

(#6292) MPowerPH válasza krisz77 (#6291) üzenetére


MPowerPH
félisten

10700 -as.

Don't Tread On Me

(#6293) MaxxDamage válasza MPowerPH (#6292) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nálam a 10700K és 10900K között nem sok különbség volt hőfokilag IDLE (igaz Laptopba volt) mind2 jó.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6294) Laraxior válasza MPowerPH (#6292) üzenetére


Laraxior
titán

Ismered a FitGirl cuccokat? Mennyit használ a 16 magból nálad? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6295) MPowerPH válasza Laraxior (#6294) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem. :N Mi a tosz az? 16 magbol semmi nem hasznal 8 -nal tobbet. Ha megis megtenne, az nem lenne idealis ezzel, es valszeg letiltanam, hogy ne tudjon 8 -nal tobbet hasznalni.
Itt a +8db mag csak szerkesztesre, kodolasra jo.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6296) s.bala31 válasza MPowerPH (#6295) üzenetére


s.bala31
őstag

Jól becsomagolt torrentes játékok. Van hozzájuk egy telepítő ami futtatás közben kb annyira terheli a cpu-t mint egy stress test. Anno 9700 non K-val több mint másfél óra volt egy ilyen cucc feltelepítése, közben meg izzadt a cpu 80+ fokon.

(#6297) MPowerPH válasza s.bala31 (#6296) üzenetére


MPowerPH
félisten

Dobjatok egy linket, es holnap ranezek. :)

Don't Tread On Me

(#6298) s.bala31 válasza MPowerPH (#6297) üzenetére


s.bala31
őstag

írtam pm-ben. Pl GTA V-re ezt dobja: Installation takes: ~1.5 hours on 8-threads CPU + HDD; ~2 hour 20 minutes on 4-threads CPU + HDD; Installing on SSD is faster

(#6299) MPowerPH válasza Laraxior (#6294) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lara, Te csinaltal CPU Z benchet is 5.2GHz -n es default -on is?

Nezem Cshavez eredmenyeit, de nem jon le, hogy az most all core OC, vagy a gyari boost 3.0.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6300) Csavez™ válasza MPowerPH (#6299) üzenetére


Csavez™
veterán

A cpu multi thread 7247, akkor szerinted ? :)
Ma megy fel a blokk a herora!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.