Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) zebra_hun válasza Qtya123 (#6550) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

A cserét meglátjuk, de amid most van, azzal nem kell a fejed vakarni ;) Lesz 8 jó mag, ennyi. A kicsik meg kuka, mivel az őskori programjaim nem használják. Bf1942-őt amikor játszom, a 20 szálból egy db megy 4%-on, többi pihen :)

(#6552) #11493888


#11493888
törölt tag

Én is elhatároztam hogy nem lépem meg ezt a 11 gent upgradnek. Egyszerűen csak az egy szálas többlet miatt nem éri meg és elmarad a multi pontja is e mögött ami most nekem van de most csak stock- ról beszélek. És nem is értem milyen 10900k stock eredményt sikerült előkaparniuk a gyári alap bios beállítás is 16500 körüli pontokat hozott nem ennyit. Ennek örülök igazán hogy azt az eredményt sikerült úgy is elérni hogy nem 80 fokkal műveli mint defaultba hanem csak 70 el.

(#6553) zebra_hun válasza #11493888 (#6552) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Egyre többet csalódni az ilyen tesztekben. Azt hiszem a 10900 4900 az allcore defaulton ugye? 16500-17000 pont 5GHz-en a 10900 és 10850 is. Attól is függ, hogy mennyire "belakott" már a Windows. Itt a fórumon kapjuk meg az igazi méréseket egymástól ;)
Én váltanék, mivel gémingben jobb, de annyira minimálisan, hogy nekem nem éri meg a felárat, főleg úgy, hogy sosincs bekapcsolva.
Egy frankó nagy mobil kéne, azon "élek", de arra meg sajnálom a pénzt, állandóan széttöröm őket.
Nekem ami van, teljesen megfelel, bár nagyon úgy fest, hogy a 12 gen a maga 8 magjával aratni fog, mégha a kicsiket nem is használja ki egy egy régebbi alkalmazás.

(#6554) #11493888 válasza zebra_hun (#6553) üzenetére


#11493888
törölt tag

A 12 gen 8 nagy magja fog csak dolgozni ha nagy munka van ilyesmiket olvastam a jóslatokban. Megint felmerül majd a kérdés hogy az a 8 mag hogy áll majd meg a mostani 10 magosokkal szemben? Pl. Vagy hogy oldják meg azt hogy ezek az alacsony és magas magok összedolgozzanak? Szóval ha engem kérdeznek kérlek szépen itt még nagyon sok a ha. Szóval a 16 mag jónak hangzik első hallásra, de a kivitelezése és a használata ha ilyen megosztott lesz akkor az már nem vonzó a számomra, hanem elgondolkoztató. Az apró lépéseket figyelve amik minden új gen bevezetésével történnek és csak egy picivel jobb minden új gen az előzőnél, már nem várok akkora ugrást mint most amikor a 3570k után tavaly felléptem előszőr egy 10700k ra majd pár hónappal rá egy 10900k ra amit nem bántam meg, brutális előrelepés volt a valóban elavult 8 éves generációhoz képest holott még azon a 4 magoson is eléggé szépen elpattogott a win10 és minden játék amit a gyerek tolt. A mostani helyzetet alaposan kielemezve ha csak valami csoda nem történik a 12. Generációban egy nem várt fordulat pl, az én számomra a jelenlegi konklúzió az hogy a 10 gen az intelnél az a csúcs amit egyenlőre ő maga sem tud túlszárnyalni. Ergó én ezt tartom még most is a legjobb vételnek amíg lehet egyáltalán kapni.

(#6555) Ubi82 válasza #11493888 (#6539) üzenetére


Ubi82
őstag

Ez a ram kit [link] (ez is samu b-die) :D Gyárilag 1.5v, gyári xmp profilon nem bootolt be a gép, utolsó F20-as biosszal se, szóval nem user error, de zeb manuálisan helyrerakta, igaz nem viberen :)
Többit kitárgyaltátok már, szóval idő kitökölős feladat :DDD

(#6556) #11493888 válasza Ubi82 (#6555) üzenetére


#11493888
törölt tag

Akkor gáz ez a hatalmas felár az xmp mizériáért ha szegény userek meg szopnak vele otthon hogy valahogy kihozzák azt a teljesítményt amit a dobozra ráírtak. :(((
És egyet kell értsek bár azt hittem szerencsém van de mégsem. Az én 3200 as cl16 osom xmp 1 profilban tökéletesen hozza a dobozra írtakat. De nem én lennék ha nem próbáltam volna ki a gyári xmp 2 es profilt amin csak 3000 mhz de az is benne van. Nos ott érdekes micro laggok kezdődtek az oprendszer futása alatt de visszaraktam xmp egyre azt kész betudtam valami mentsvárnak amit beletoltak parasztvakításnak bár az úgy is csak 3000 mhz nem pedig 3200 volt.

(#6557) Ubi82


Ubi82
őstag

Ez csak teszt miatt született, nem tm5 stabil, de ismét zebra_hun kolléga remek munkája :DDD ;]

(#6558) Laraxior válasza Ubi82 (#6557) üzenetére


Laraxior
titán

Ramfesz?
Olyan jo lenne ha ideraktok valami eredmenyt akkor nem kellene minden egyes reszert konyorogni.
Lehet be kellene tenni az osszefoglaloba egy standard kepet hogy hogyan kellene kinezni egy screennek.
Vagy hianyos, vagy valami kivagott reszt dobaltok be, a mobilos fotorol nem is beszelve.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6559) Ubi82 válasza Laraxior (#6558) üzenetére


Ubi82
őstag

Sorry, 1.56v :DDD De mint írtam nincs stabilizálva, tökölni kell vele...

(#6560) Laraxior válasza Ubi82 (#6559) üzenetére


Laraxior
titán

Az mindegy, csak ha esetleg egyszer valaki erre az utra tevedne, akkor tudja hogy merre lője be a dolgot.
En is megneznem az enyemet mondjuk olyan 4400korul, szoval nekem is jo kiindulasi alap :P

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6561) Ubi82 válasza Laraxior (#6560) üzenetére


Ubi82
őstag

Most ezt a csávót tanulmányozom, jó kis mem oc guide :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#6562) zebra_hun válasza Laraxior (#6560) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nem veszem magamra ;) de sosem teszek be hwinfo nélküli képet. Sajnos ahogy a cpu-nál is, itt is igaz, hogy másolni nem mindet lehet. Amikor már a végletekig megyek, kitenként változik. Azt nem tudom viszont miért ilyen furmányos a Gigabyte, VCC IO feszt nem adja ki magából, minek kellett ez a vrvout, és ha már a vcore hülyeség, akkor minek van ott. A vcore nem fed semilyen valóságot, írtam is Ubinak, hogy nyomjon rá a "hide" gombra. Nagyvonalakba gyorsan lehet haladni a ram oc-al, de ha tényleg el akarsz menni minden értékkel a végletekig, sok idő, és kudarc. Én ezekkel a gtzr ramokkal nem ajánlom a 4400MHz feletti hajtást, meglehetősen nagy feszkó kell nekik. IO és SA is közelíti az 1.35V-ot. Hűtés alap sajnos, vga-n ült egy 120-as venti. Már levettem, mert én a 4133 MHz-es profilomat használom, ami nem egy extrém oc. Viszont játékban nem ad érezhető többletet az ennél szigorúbb memória.

Összehasonlításképp:

4133 MHz 1.38V Dram, 1.20V IO, és 1.22V SA. (x50 x47)

63 63 61 41ns Aida GB/s

4266 MHz 1.50V Dram, 1.31V IO, és 1.31V SA. (x50 x47)

65 65 64 41ns Aida GB/s

(Giga lappal, nem egy top MB)

Ezt itt elárulom, pici túlzás van benne, a 4133-as profil nincs a végletekig húzva. Direkt ilyenre akartam, mivel ezt a feszt jelöltem ki célnak. A másikat pedig ilyen um. Benchelősnek. A 4500-as profilt már 1.6V-on tudtam nagyjából beállítani, de mivel értelmetlen, így sosem fejeztem be. Ubi Úr most vette a kitet, benne ég a láz ;) ő most a nagy számokra utazik. Kiakadnátok itt páran, ha kiderülne, hogy nálam a masinám teljesen összeszerelve, ventik 600 rpm-en, nagyrészüket kiszereltem, és 4800 MHz-en a CPU, a ramok ezen az 1.38V-os nem dúrva profillal, VGA UV-al van beállítva ;) Bf5 alatt volt más kísérletezés is, 50-60W CPU, 180-200W a videókártya maximum. 40C átlag a proci sok perc után, videókártya pedig 30C. Pedig szeretem, tetszik a overclock-olás, de a hűvös gép, alacsony feszen mégjobban tetszik. Ha rammal mesterkedsz, és kérdezel, úgyis kapsz itt választ ;) Mindenki segít itt a másiknak.

[ Szerkesztve ]

(#6563) DroiDMester válasza Ubi82 (#6561) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azért amiket ebben a videóban látsz inkább ne nagyon feszegesd!
Már csak azért sem mert a Z490 GAMING X-ed köszönő viszonyba sincs egy APEX-al :)

A másik hogy életveszélyes(ramra és cpu ra is) feszültségeket ad nekik!

PL: IO: 1,50.Volt SA: 1,55.Volt

24/7.es beállításokra MAXIMUM 1,25.Volt mind2 értékre, és extrém OC nál sem ajánlott 1,35.volt fölé menni ezekkel.

[ Szerkesztve ]

(#6564) Ubi82 válasza DroiDMester (#6563) üzenetére


Ubi82
őstag

Igen igen, tudjuk, minden OC bench szigorúan csak saját felelősségre :DDD

(#6565) PuMbA válasza #11493888 (#6525) üzenetére


PuMbA
titán

"16 magos threadripper folyamatosan alázva"

Ebben semmi meglepő nincs. Csúnya lenne, ha egy 10900K nem alázna egy első generációs, 16 magos threadrippert :) Egy mostani, harmadik generációssal szemben viszont már semmi esélye az Intelnek.

#6537 ScomComputer: Aki ennyire nem ért a PC-hez, minek neki vízhűtés? :DDD Jót lehet röhögni ezeken a vérpistákon.

[ Szerkesztve ]

(#6566) palfitom válasza ScomComputer (#6537) üzenetére


palfitom
félisten

:W :DD

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#6567) zebra_hun válasza DroiDMester (#6563) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Az biztos, hogy az Apex nagyon jó lap. Sajnálom, hogy Cshavez Darkját nem vittem el, de amint látod, a közutált Giga lappal is szép eredményeket produkáltam. Itt a vége, nem tud tovább feszelni a lap, 5325MHz ×10 magon, teljesen stabilan, 1.38V cpu fesszel. Ramokat simán állítom ahová kell, csak a nagyon extrém kategóriába nem tudok lépni. VRM már nem tud kiszolgálni 10 × 5400-at, pedig lehűteném, de mindennek van határa. Ezen a ponton megálltam, nincs értelme folytatni, ez is szép eredmény egy "alsó-középkategóriás" laptól, hogy idáig eljutottam. Beszéltem Cshavezzel, már késő, pedig azt a pénzt én is kifizettem volna, aztán mehetetett volna tovább a móka ;) de sok a volna, így hóha. Még rímel is :DD

Szerk: 5400-on a CbR23-at értem hogy hiba nélkül lefut, cpuz 8300 pötty, de az lófütty terhelés. Min Cb23. Ha azt nem tudja, kár erőltetni. Persze ez csak Bench, sosem használnám így, csak a határok ;)

[ Szerkesztve ]

(#6568) #11493888 válasza PuMbA (#6565) üzenetére


#11493888
törölt tag

De sajnos igen van meglepő ebben a dologban, ugyanis def asus táblán első bekapcsoláskor szarrá lett alázva de 80 fokon. még karcolgatta üzemi hömérsékleten a 82-83 at is 360-as AIO-val. Minden egyes finomítás a teljesítmény rovására is ment, amitől rögtön alá esett az öreg 16 magos nyolcszázezerszálas ryzen-nek.
Lehet sokak egy vállrándítással elintézték volna a dolgot, de nem ÉÉÉÉN. Addig nem nyugodtam le amíg alattam nem maradt, azaz az öregségét megillető helyén és ott is maradt véglegesen, és a procim vígan el nem szaladgált 68-70 fokon 25-26 fokos szobámba a cineteszt alatt. (mert egyébként 50-60 a max mindegy mivel játszok vagy mit csinálok)

A mostani 3. generációs ryzent is sajnos ki kell ábrándítsalak mert agyonveri az iIntel a játékok futásában 100 ezerrel kevesebbért, talán érdemes lenne tanulmányoznod ezt az
ismeretlen területet a számodra... :DDD

[link]

három dologban, azonban aláírom a Ryzen iránti rajongásodat, ami érthető hiszen téged is megtévesztettek.
1 rettentően jól marketingel hiszen olyanokat ígérget folyamatosan amit lehetetlen betartania de a jó nép elhiszi.
2 Tényleg többet ad paíron, de a valóságban és játéktesztekben sokkal kevesebb amit valójában ad de mire megjelenik ezt mindenki szépen el is felejti. (Pl az 5800x arra lett gyártva hogy lealázza a 10900k-t ami sajnos még a cine23-ban sem sikerült több szálon csak egyszálon, amiért én pl még a 11 gen Intelt sem fogom megvenni amivel az Intel visszavágott.)
3 Olcsóságáról volt híres és méltó ellenfélnek számított amíg ezt betartotta de az áraikkal is mára rendesen elvannak szállva, egyszerűen nem éri meg kifizetni érte a pénzt.

4. bonus: azoknak a lábaknak már rég elkelett volna maradniuk mert ha az ember ránéz rögtön gyereknek érzi magát és elkapja a gyerekkori dejavoux és az 1985-ös processzor design 2021 ben már amúgy sem állja meg semmilyen szinten a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#6569) MPowerPH válasza #11493888 (#6568) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem veri agyon. A Zen 3 ugyan olyan jo gaming CPU, mint a Comet vagy a Rocket. Annyi, hogy az 5950X munkara is jo, az i9 meg nem.
Egyebkent nezd meg a linkelt videot ujra, szerintem benezted a szamokat. Hibahataron belul majd mindenhol a Zen 3 a gyorsabb.
5800X a 10700K ellen jott, az5900X meg a 10900K ellen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6570) Qtya123 válasza #11493888 (#6568) üzenetére


Qtya123
őstag

Még véletlenül sem akarom, hogy Intel vs AMD flamebe forduljon a dolog, de emellett nem tudok elmenni:

"agyonveri az Intel a játékok futásában [link] "

Belinkelsz egy olyan videót, amiben 8 játékból 2 esetén (CP és RDR) voltak értelmezhető mértékben jobb eredményei az Intelnek? A maradékból néhány kb egál, másik része meg magasabb értékek AMD-vel? Ugyanabban az univerzumban vagyunk? :U

Azt hittem ezen az egyik agyonveri a másikat dolgon már rég túljutott mindenki és elfogadták, hogy kb egy szintet tud jelenleg a két gyártó (játékok terén ugye...)

[ Szerkesztve ]

(#6571) hokuszpk válasza MPowerPH (#6569) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szvsz hagyjátok mr. "Foshab"ot, tegnap én is filoztam rajta, hogy felhivom a figyelmet, hogy az elsogenes TR -t sikerult megverni par ponttal, es feltetelezhetoen sokkal nagyobb fogyasztassal; de inkabb elalltam az akciotol. Ha neki erre all fel, akkor legyen vele boldog, TRbol azota volt ket ujabb iteracio, nomeg azt ugysem jatekra veszi aki beruhaz ra, totál ertelmetlen vita.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#6572) #11493888 válasza MPowerPH (#6569) üzenetére


#11493888
törölt tag

Munkára fogva valóban nem. de arra fogva nem is játék Intel procikat szoktunk használni ugyebár. Nem néztem be semmit. Mind a két proci 4900 Mhz ig volt csak engedve a videóban ami pl szemmel láthatóan sokkal hűvösebb Intel processzor működést is eredményezett és ahogyan fej fej mellett haladtak néhol hol ez hol az volt fps-ben gyorsabb.
De legyen igazad, 100.000 Ft-al olcsóbban ez a teljesítmény mondjuk Tényleg ne legyen az Intel érdeme. ez a Ryzen szégyene 100.000 ft al drágább felárért.
és elnézést kérek hogy a fennti tények az én megfogalmazásomban a "szarrá lett alázva" teszi ki :D
(bár vélhetően ez nem egy érzékeny Ryzenes topik mert nem is az a címe, ha pedig mégis az akkor jogos is lenne a kérdés, azok mit keresnek itt?)
:DD

(#6573) zebra_hun válasza Qtya123 (#6570) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Én sem szeretném hogy az legyen. Steweet bírom, de megkérem mérsékelje magát, mégha nem vagyok én itt senkisem ;)
AMD-t tisztelem. Remélem hatok rá :)

(#6574) Csavez™ válasza Qtya123 (#6570) üzenetére


Csavez™
veterán

100x kitárgyaltuk, az egész teszt elba..ott, mert a amd az 4,9 a max, akkor az intelt meg 5,2-re kellett volna állítania.
16 vs 8, szerintem egál, játékra intel, ha meg munka is akkor amd.

[ Szerkesztve ]

(#6575) MPowerPH válasza #11493888 (#6572) üzenetére


MPowerPH
félisten

Futtass gyorsan egy CB 23 -at. :R

Megmutatom, hogy az 5950X mire valo meg jatekon kivul.(jatekban 5800X ugyan ezt tudja)

En 10900K -rol valtottam, mert hetente ~100Gb videot kellett feldolgoznom, es bizony az AMD -vel pont fele annyi ideig tartott, kisebb fogyasztassal.(245W vs 280W)
Es e mellett jatekok alatt sem lett se kevesebb, sem tobb FPS -em.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6576) PuMbA válasza MPowerPH (#6569) üzenetére


PuMbA
titán

Egy kicsit vissza kéne fogni stewen1967-t a modiknak, mert eléggé nyilvánvaló, hogy elvakult fanboy kategória a hozzászólásai alapján :) Állandó, ráadásul nonszensz konkurencia pocskondizás, aminek itt nincs helye egy Intel topikban, mintha valami elégtétel lenne neki ez. Bezzeg amikor én párszor AMD-ztem, kaptam kitiltást, de ha folyamatosan szénné sz*rozzák az AMD-t az valamiért megbocsátható. Legalább lássam, hogy nem kettős mérce van itt a PH-n.

[ Szerkesztve ]

(#6577) hokuszpk válasza PuMbA (#6576) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szvsz azzal nincs baj, hogy merre huz, ha neki az jon be, akkor az jon be.
csak a stilusa kisse bicskanytogato.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#6578) Qtya123 válasza Csavez™ (#6574) üzenetére


Qtya123
őstag

Ettől a tényen nem változtat, hogy szarrá alázással hivatkozni egy olyan videóra, amelyben az értékek nem azt mutatják balgaság.
Ahogy a 100.000 Ft pluszra is, hiszen ott van az 5900x ugyanannyi (ill. kicsit olcsóbb) és ugyanazt tudja a játékokban, mint a 11900k. Egyik címben egyik jobb, másikban másik, sokban meg egál.

[ Szerkesztve ]

(#6579) Csavez™ válasza Qtya123 (#6578) üzenetére


Csavez™
veterán

Játszik még valaki 1080p- ben :F , már a tv-k is 4k-sak, nem is értem ezeket a teszteket.

(#6580) Qtya123 válasza Csavez™ (#6579) üzenetére


Qtya123
őstag

"nem is értem ezeket a teszteket"

Na ezerét hülyeség ezekre hivatkozással agyonverésezni/sz@rozni/bármi máson vergődni.

(#6581) MPowerPH válasza PuMbA (#6576) üzenetére


MPowerPH
félisten

En mar a peltieres agymenesen is fogtam a fejem... Majdnem elhitte, hogy lehetseges 20W -os peltierrel a hazba kello mennyisegu 20 fokos levegot juttatni 30+ fokos szobaban.
Aztan csak vett egy mobilklimat. A visszakeresel, en mar az elejen leirtam neki, hogy inkabb vegyen egyet. Olcsobb, es az meg mukodik is. :))

En sem vagyok egyik parti sem, ha most lehetne, cserelnek vissza 10900K -ra. De szvsz nem azert, mert gyorsabb. Semmivel nem lenne tobb FPS -em, sehol sem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6582) #11493888


#11493888
törölt tag

Akkor elnézést ezért bicskanyitogató a stílusomért. Valszeg a sok dezinformációból fakad amibe futottam az elmult évbe, illetve most is amikor a szokásos az régi 16 magois nézzem meg az újakat ami nem is ez a kategória. Mindig ez van, más kategoriás több magos procikat hasonlítgatnak és annak a teljesítményét egy alacsonyabb rangú Intelessel az AMD-sek ez a kedvenc fegyverük. (nincs ebben semmi tiszteletre méltó. Az az időszak sajnos elmult mikor az olcsóbb AMD megszorongatta a drága Intelt. A Gond az hogy most már az AMD akarja uralni a piacot is meg a trendet is de ehez sztem még nagyon kevés) Én meg csak örülök annak hogy az öreg 16 magos teljesítménye már mára az én 10 magosomból kijön. Én sem Intelt ajánlgatnék valszeg videó munkára ne adj isten de a renderingnél már nem biztos mert a xeonok rendre hamarabb befejezik ezt a munkát mint az olcsóbb ryzenek ezt már láttam eleget. Arról meg nem tehetek hogy a francos cinebenchbe azon a pontszámon egy amd űl aminek a lepontozása nekem célommá vált, lehet ha egy xeon akkor meg se próbálok fölé kerülni mert így egy kihívásnak tekintettem.
bocsika.

(#6583) PuMbA válasza #11493888 (#6582) üzenetére


PuMbA
titán

Rendben :R

[ Szerkesztve ]

(#6584) #11493888 válasza MPowerPH (#6581) üzenetére


#11493888
törölt tag

az a pertie nem lefutott mérkőzés és működőképesre van kitalálva az egész nyári próbálkozásai eredményének köszönhetően. csak sajnos meg kell építeni.
eleve épített vízhűtőkörbe kell illesztenem. Ahogyan egy 50 wattos is már látható és érezhető eredményt tud elérni az, pedig az hogy a vízgyüjtő üveg edény aljára kell egy luk. ebbe az edénybe egy hűtőborda is kerülne pl aluminium, aminek az alja négyzetes alakú és az üveg alján az lógna ki erre illezkedne a perier elem hideg oldala átadva a hideget az aluminium bordának ami a vizet hűti. az alsó meleg oldal egy 240 es vizes AIO val is akár a házon kivűlre helyezhető.
meg lesz építve de nem sürgős, mert lassan drágább a leves mint a hús.
a másik ezzel sajnos csak a processzor hűtése lesz megoldva és nem a kitüzött célom válik valóra ami a valahonnan beszívott hidegebb levegőre épült és az egész gépet hűtötte mint a mostani mobilklíma a 35 fokokba.

(#6585) zebra_hun válasza MPowerPH (#6575) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Én szívesen megnézném mit ad CbR23-ban alapon, és némi OC-al a procid. Nem hasonlítgatni akarom, nem is lenne helyénvaló, csak pusztán kíváncsiságból. Nem láttam még, nem kell röhögni. Köszi. ;)

(#6586) Laraxior


Laraxior
titán

A jatekok keves szalat hasznalnak, ezert kb senkit nem erdekel ha 8mag felett van a CPU....es a 11-es szeria eleg eros lett a par szálas teljesitmenyben ;]
Szoval lehet ide jonni AMDvel, csak felesleges ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6587) PuMbA válasza Laraxior (#6586) üzenetére


PuMbA
titán

Tudjuk, de ebben az esetben most Cinebench eredmény alapján történő összehasonlítás volt, ott számít ;]

6-8 magnál többnek jelenleg semmi értelme sincs játékra. 1440p vagy 4K-ban meg bármilyen sima 50 ezres proci megteszi, még tuningolni sincs értelme. Emiatt, ahogy MPowerPH is írja, tök mindegy, hogy melyik oldalt választjuk, mert 6-8 magig a helyzet elég egyenlő :)

[ Szerkesztve ]

(#6588) MPowerPH válasza PuMbA (#6587) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyebkent sem. CPU-Z -ben is van maximum 10 pont a procik kozott single core.

CPU piac most teljesen egal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6589) keIdor válasza MPowerPH (#6588) üzenetére


keIdor
titán

Nézted már a Z490 és Rocket Lake-edet, amit vettél?
Nem az órajel érdekel, csak kíváncsi vagyok Z490 gyengesége Rocket Lake alatt nálad lesz-e.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6590) MPowerPH válasza keIdor (#6589) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mar tul is adtam rajta. Pont azert, amit irsz. Nem akartam szenvedni vele, a vege ugyis az lett volna, hogy vagy lapot, vagy CPU -t cserelek. Ulok a seggemen, 5950X -et viszont el kellene adnom, leven mar nem hasznalom ki, teljesen foloslegesen tartom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6591) #11493888 válasza #11493888 (#6584) üzenetére


#11493888
törölt tag

ráadásul így hogy a kezdeti max teljesítmény egy 0.075 ös offsettel szépen 70 fokos max procihőre levihető eleve értelmét is vesztette, mert a régebbi 28-29 fokos szobában se érte el a 80 fokot. (ergó: pertier,,,, ráér...)

(#6592) keIdor válasza MPowerPH (#6590) üzenetére


keIdor
titán

Mondjuk igen, a 3D-V cache és az Alder Lake után lehet kevesebbet kapnál érte.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6593) PuMbA válasza MPowerPH (#6590) üzenetére


PuMbA
titán

Valts vissza 6 vagy 8 magra :)

(#6594) Wilks válasza PuMbA (#6576) üzenetére


Wilks
tag

A srác onxopatja magát,ahogy az intel, ezért frusztrált a tag.Éli a saját kis mesebeli világát egy képzeletbeli univerzumban.Ennyi.Sajnos rajta már semmi nem segít......

(#6595) #11493888 válasza Wilks (#6594) üzenetére


#11493888
törölt tag

idejöttél nyálat verni?
nem züllöttünk ám le a te személyeskedési és minmősítési szintedre kisfiam.
egymást szindni az itt nem divat.

[ Szerkesztve ]

(#6596) Qtya123 válasza Wilks (#6594) üzenetére


Qtya123
őstag

Éppen most nyugodott le ő is és mindenki más is, most miért kell idejönni a tüzet szítani? :F

[ Szerkesztve ]

(#6597) #11493888 válasza Qtya123 (#6596) üzenetére


#11493888
törölt tag

:R

(#6598) Csavez™ válasza Wilks (#6594) üzenetére


Csavez™
veterán

Hát te ki vagy :F

(#6599) Wilks válasza #11493888 (#6595) üzenetére


Wilks
tag

Közvetett módon ocsarlod a fórum tarsaidat.
" Kár érte.Jo ügynök volt........"

(#6600) Laraxior válasza Csavez™ (#6598) üzenetére


Laraxior
titán

Valaki kitiltottnak a sokadik regje. Nem kell vele foglalkozni.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.