Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) #Morcosmedve válasza Tom5 (#13098) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

és az energia megtakarítással kapcsolatos funkciókat.

© asszongya'hogy

(#13102) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Valaki aki Z170-es asrock lapot használ tudna nekem abban segíteni, hogy nem nonK Oc bios esetén, tehát a normál biosban hogyan tudom beállítani azt, h az I7 6700 minden magja a max turbon tehát 4000Mhz-en menjen? Milyen kifejezés, opcio alatt találom ezt meg?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13103) Raymond válasza Gtaati (#13102) üzenetére


Raymond
félisten

OC Tweaker -> CPU Configuration -> Multi Core Enhancement

Hogy megy-e nonK-s procival azt nem tudom.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13104) Gtaati válasza Raymond (#13103) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszi! Munka után megnézem:) egyszerűbb lenne így használnom, mert amire használom a gépet 4000Mhz-en az I7 kb nekem mindenre elég. NonK Oc-val is megy szépen 4000Mhz-en és 4500Mhz is de felesleges piszkálnom, így gondoltam arra, hogy használom a normál bios-al max turbó órajelen.

Köszi!

(#13105) Gtaati válasza Raymond (#13103) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!
Megneztem de ilyet sehol nem talaltam a biosban. Se nonK Oc-ba se.normal biosba... Ami furcsa mert mert anno mezei i5 3570-es procinal z-s lapban egy gombnyomas volt max turbon jaratni ezert nem ertem, h ilyet miert nem talalok az Asrock Z170 Gaming K6-nal....

Azert koszi!

(#13106) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Bug in Skylake CPUs allows attackers to take control over PC using USB [link]

"comment: It's Not a Bug, It's a Feature! (for NSA)" :DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13107) hackeeeee válasza Archttila (#13106) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azdekemény.. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#13108) Raymond válasza Gtaati (#13105) üzenetére


Raymond
félisten

Itt a kezikonyv

A 70. oldalon kezdodik, ott a kep, a 71. oldalon legfelul van az optio emlitve.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13109) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Irigy lettem kinyomtam a 6600k szemét 4800 mhz nem gond aida64 stabilitás tesztnek whea log sincs, 80 fok alatt maradok 1,370v-al. :D

(#13110) hackeeeee válasza ->Raizen<- (#13109) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

IBT veryhigh.. Ha úgy is oké, akkor frankó! ;]

Előre szólok, valszeg nem 80 fok lesz! :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#13111) ->Raizen<- válasza hackeeeee (#13110) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nemmerem.. nincs skalpolva inkább belövöm a 4700 mhz-et stabilra. :D

(#13112) ->Raizen<- válasza hackeeeee (#13110) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Linx-el ez jónak számít? Megnéztem, 1,280v-ot ad a bios az alapbeállításokhoz ha a turbot bekapcsolom, ezen a feszen 4400 mhz-et próbálva ezt adta a program:

Az értékek rendben vannak? Mekkora legyen a problem size hogy kijelenthessük stabil az oc?

(#13113) hackeeeee válasza ->Raizen<- (#13112) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah mondjuk Én 6700k-ra asszociáltam a hőfokokat, már megint.. LYálY.. :D

Ha lefutott, akkor jónak tűnik. Manapság IbT-t szoktunk nézni, általában 10 körig, veryhigh-on. Viszont, simán benne van, hogy minden teszt alatt oké lesz, aztán egy játék alatt elvérzik az egész. :)

Véleményem szubjektív...

(#13114) ->Raizen<- válasza hackeeeee (#13113) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Forza horizon 3 valahogy jobban érzi magát ekkora órajelek mellett, persze vékony hozzá a gtx 970 már.

(#13115) ->Raizen<- válasza hackeeeee (#13113) üzenetére


->Raizen<-
veterán

187 glops peak alapon turbót mind a 4 magra engedélyezve 3,9 ghz-en 203 helyett, sok sebességet nem vesztek de nincs értelme ilyen öreg vga-hoz széthajtani a procit meg a ramokat. Valami pokolian melegíti a procit 86 fok linx alatt időközönként így is.

(#13116) hackeeeee válasza ->Raizen<- (#13114) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Persze simán! :)

Nekem jobban fut 4 szállal, mint 8-cal. :D 6700K-val főként az 1. magot terheli, a többi szál ~10%-on pöszörög, sajnos. De ez a játék hibája. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#13117) Laraxior válasza ->Raizen<- (#13109) üzenetére


Laraxior
titán

Na... mégiscsak kevés a CPU? Ejjj... :(

Ideje kipróbálni egy i7-et is... aztán majd visszamásolom az eddigi hozzáállásod a dologhoz. Hidd el, hamar megnyílnak más dimenziók ;]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13118) ->Raizen<- válasza Laraxior (#13117) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem kevés, high presetbe a mozgás elmosódást kellett lowra tenni a textúrát mediumra af et 16x-re msaa-t 2xre és nincs fps drop. A vga hurkagyerek már. Évek óta nincs dimenzió ugrás platform szinten. :D

[ Szerkesztve ]

(#13119) Gtaati válasza Raymond (#13108) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Koszi a linket es a segitseget, nekem is meg van az alaplap konyve es valoban tesz emlitest rola, de egyik biosban sincs ilyen lehetoseg. Holnap csinalok rola kepeket... Vagy mivel dual biosos a lap megnezem a regi biost is amivel kijott a lap.

Koszonom!

(#13120) Raymond válasza Gtaati (#13119) üzenetére


Raymond
félisten

Nalam benne van, de mas a lapom (Z170M Extreme4) es a proci is K-s, ezert neztem meg a tiedet is kulon. Konnyen lehet hogy nemK-s prociknal nincs ott, mert ez magaban mar az OC egy formaja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13121) Gtaati válasza Raymond (#13120) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszi! Akkor lehet azzal lesz a gondja h nem k-s a proci.... Akkor marad a nonK Oc és úgy a fix 4000mhz vagy nagyobb ha szükség van rá.

Köszönöm a segítségedet!

(#13122) Szinyák


Szinyák
őstag

Hétvégén skalp project :)

Nem biztos hogy lesz collaboral liquid ultra . De az egyik havernak van thermal grizzly conductonaut

mehet alá az is nyugodtan nem bántja a die.-t ? v.ki használta már?

Szinyák

(#13123) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

4,7 ghz játékok alatt is stabil meg super pi 32m is lefut aida64 stressz teszt sem gond meg a realbench multimédiás terhelés sem. Eddig jutottam 1,355v-ot kér ezekhez és éppen nem fogy el a hűtőm ilyen beállításokhoz. Skalpolni nem fogom 4,8 ghz-hez már aránytalanul nagy fesz kellene és elmelegszik.

(#13124) Laraxior válasza Szinyák (#13122) üzenetére


Laraxior
titán

Jó az is. Sokan azt használják. Nem sok különbség van Grizzly és a CLU között.

Jövő héten érkezik még egy 7700K tulaj ;] :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13125) Szinyák válasza Laraxior (#13124) üzenetére


Szinyák
őstag

áhááá :) akkor gyűlünk szépen . CLU javára ? vagy elhanyagoltató a különbség , sok helyen azt írják még jobb is a Grizzly.

Szinyák

(#13126) Laraxior válasza Szinyák (#13125) üzenetére


Laraxior
titán

Thermal Grizzly Kryonaut: Hővezetés: 12,5 W/mK
Thermal Grizzly Conductonaut - 73 W/mk
Coollaboratory Liquid Ultra - 38.4 W/mk
Coollaboratory Liquid Pro - 32.6 W/mk

Mondjuk én abban a hitben voltam, hogy a CLU a legjobb... ha ezt tudom akkor Conductonaut-ot rendelek :W
áháá... mert a Merlinnél ahonnan rendeltem először, ott 82W/mk van írva :W

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13127) Szinyák válasza Laraxior (#13126) üzenetére


Szinyák
őstag

jaja ezt a tesztet olvastam én is. Mindegy szerintem 1-2 fok ide- oda nem hiszem, hogy számítana már a végén..

Szinyák

(#13128) #Morcosmedve válasza Laraxior (#13126) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ööö, igen, ez jól hangzik, de die és kupak között kiszárad, ami nem CLU. Fölé mehet, de nagyon drága azért az 1-3 fokért.

© asszongya'hogy

(#13129) subaruwrc


subaruwrc
félisten

iponban ismét van box-os 7700k. :)

(#13130) Szinyák válasza #Morcosmedve (#13128) üzenetére


Szinyák
őstag

thermal grizzly conductonaut kiszárad a die és a kupak között :F :Y
A CLU nem ?

(#13129) subaruwrc : és elég jó árba 124k

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#13131) jones965 válasza #Morcosmedve (#13128) üzenetére


jones965
Modder

A thermal grizzly család nagyon jó paszta, a tulajdonságaikat alapul véve a kiszáradás kockázata elenyésző.
Én a die és kupak közé is ezt használom.

(#13132) #Morcosmedve válasza jones965 (#13131) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Érdekes információ. Milyen üzemben és mennyi idő alatt nem száradt ki?

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#13133) HaZsolt válasza Szinyák (#13130) üzenetére


HaZsolt
őstag

Ennél alacsonyabb ár már nem igazán lesz, tippem szerint kb 120-ra fog beállni, az a 3800 Ft meg már megéri azt, hogy minél előbb megszerezd.

(#13134) jones965 válasza #Morcosmedve (#13132) üzenetére


jones965
Modder

Mivel a pasztát Mo--n kb 1,5-2 éve forgalmazzák, így erre az időszakra tudok hivatkozni, illetve az általam használt gpu és cpu hőmérsékletek változatlanul hozzák azt a szintet, mint amikor felkerültek a szilíciumra. Ebből következtetően a paszta kondíciója nem változott. Én csak a Kryonaut-ot használom az extrem tesztelések kapcsán, de mint írtam is, hétköznapi használatban lévő hardverekhez is ezt alkalmazom.
Gpu esetében pl több mint 1 éve felkent paszta ( HD7970) hasonló állagú volt, mint felkenéskor így gyakorlatilag csak kiegészítettem a blokk vissza helyezéskor a paszta mennyiséget.

(#13135) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Szerintetek egy 4,8- 4,9Ghz-en járatott 7700k-hoz melyik hűtő a jobb választás a kettő közül 1, 2? Figyelembe véve azt, hogy lehetséges Delid is később.

(#13136) Szinyák válasza jones965 (#13134) üzenetére


Szinyák
őstag

jones965 akkor nyugodtan mehet a grizzly conductonaut die és a kupak közzé ( 7700k)
Mert nem sikerült időben szereznem CLU.-t vagy inkább várjak még vele ?

Szinyák

(#13137) Modst3R válasza HaZsolt (#13135) üzenetére


Modst3R
senior tag

Miért lég?

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#13138) HaZsolt válasza Modst3R (#13137) üzenetére


HaZsolt
őstag

Nem szeretem az ilyen 50 ezres vízhűtést, alig tudja jobban lehűteni mint a lég, az igazán jó, épített vízhűtés pedig nagyon sokban állna meg, azt nem szeretném és helyhiány miatt is kilőve.

(#13139) Szinyák válasza HaZsolt (#13135) üzenetére


Szinyák
őstag

áhh mind a kettő batár dög , szerintem egy jobb kompakttal jobban jársz arctic freezer 240 és még marad pénzed is ...

Sikerült szereznem külföldről 7700k igaz picivel több volt de megérte mert egy jó példányt sikerült kifognom :)

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#13140) jones965 válasza Szinyák (#13136) üzenetére


jones965
Modder

Én legfőképpen az extrem tuningosok körében leterjedt típusról tudok nyilatkozni, de az általad említett típus is folyékony fém alapú, bár a hővezetési tényezője kb fele a clu-nak.
Nincs benne tapasztalatom.

(#13141) Modst3R


Modst3R
senior tag

nekem azért furi mert deliddel jobb lesz a hőátadás ergo azt a hőt onnan el is kéne normálisan szállitani, h110 v épitett víz ami sztem szóba jöhet...

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#13142) Laraxior válasza HaZsolt (#13135) üzenetére


Laraxior
titán

Noctua...
csak az a baj ezekkel a hűtőkkel, hogy a fél alaplapot eltakarják, esély nincsen semminek sem szellőzni. :(
Nekem az Alpenföhn K2 is jól hűtötte a 4770K-t.
Nem feltétlenül kell 20onezres hűtő hozzá.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13143) Szinyák válasza jones965 (#13140) üzenetére


Szinyák
őstag

értem, pedig itt pont fordítva írják , hogy a medve jobb , ha jól olvasom

Thermal Grizzly Conductonaut vs Cool Laboratory Liquid Ultra / Pro

Szinyák

(#13144) jones965 válasza Szinyák (#13143) üzenetére


jones965
Modder

igazad van, rosszul értelmeztem. Akkor hajrá. :)

(#13145) hackeeeee válasza Laraxior (#13142) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam egész jól mutat a SilverArrow 3 ventivel. :D

Mondjuk Én nem nézegetem a gépet. :)

Véleményem szubjektív...

(#13146) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Most hivott az egyik webshop (belso rendeles) megjott a 7700k :) 116.900 ft :)
Penge a fiokba, mar csak egy jokepu pasztat kell vennem.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13147) Laraxior válasza Archttila (#13146) üzenetére


Laraxior
titán

Na, az már annyi kb mint itt kint :K :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13148) Archttila válasza Laraxior (#13147) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szinte forintra ennyi lett volna angliabol...
Hazai ismert megbizhato webshop, box, 3 ev gar. Szerintem jo vetel volt.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13149) Szinyák válasza Archttila (#13146) üzenetére


Szinyák
őstag

hol sikerült vadászni ? nem ipon akkor ,mert ott 124k

paszta meg thermal grizzly conductonaut vagy CLU. Hétvégén én is neki esek amúgy :)

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#13150) Archttila válasza Szinyák (#13149) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Te ajanlottad a boltot :D nem emlekszel?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.