Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) Laraxior válasza hackeeeee (#12750) üzenetére


Laraxior
titán

26k GPU pont... Wow :D :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12752) hackeeeee válasza Laraxior (#12751) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Thx! :) :R

Véleményem szubjektív...

(#12753) Laraxior válasza hackeeeee (#12752) üzenetére


Laraxior
titán

Nem a VGA topikjába írom, mert ott mindig leugatnak, de talán ez az első tisztességes eredmény.
Külön könyörögni kellett, hogy ne olyan hurka eredményeket csináljanak, amit az én VGAmmal is elverek :W
Aztán meg persze csodálkoztak amikor beírtam, hogy nem sokkal erősebb az 1080, mint az én 980Ti-m :DDD
Ez így már szuper :K :C
F*szom se érti, vesz valaki egy 200ezres VGA-t és nem kíváncsi rá, hogy mit tud.. Nem a lelkét kihajtani, csak úgy egészségesen meghajtani. :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12754) hackeeeee válasza Laraxior (#12753) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hehe, thx. :) :R

Ennek mondhatni ez a vége, GPU és VRAM szinten is. Ha a GPU már 1-2 MHz-vel többet kap, akkor 1 lépcsővel fentebb boost-ol, ott már sajnos nem stabil. :(

A proci még menne, de Én nem adok neki 1,45-1,46V-nél többet. Így megpróbáltam 5100-on, már loginkor fagyás volt.

Véleményem szubjektív...

(#12755) b0rZ


b0rZ
aktív tag

Kijottem. Minusz kilenc fok van. A UEFI angol nyelvre allitva is kinai betuket mutat. Szerintem nem birja a hideget. :D

(#12756) krekk válasza hackeeeee (#12750) üzenetére


krekk
tag

Nekem is megy 3.6-on a memória :)
De a 13500 gpu score-os eredményem nem rakom ki a 290x-el :P
Ez a 67 fok a legmagasabb mag hőfok thermal grizly condonaut-al a magon, kupakon meg cooler master nano makerrel, delidelve.

[ Szerkesztve ]

(#12757) darealkilla válasza Hori0007 (#12746) üzenetére


darealkilla
aktív tag

szerintem kevés az egy szálú prociteljesítmény, jó lenne 3,2 giga helyett 4-4,5 gigás cpu, a min FPS-t a cpu adja

én vagyok az ördög

(#12758) b0rZ


b0rZ
aktív tag

Hát mondjuk úgy, hogy nem volt szerencsém. Kockára fagytam, de nem sikerült 5GHz fölé menni, 5100-on még bebootol a W10, 5200-on már nem. IBT 5GHz-en sem volt stabil, egyedül egy Cinebenchet tudtam futtatni, pedig elsírjátok magatokat ha meglátjátok mekkora feszültséget kapott a CPU.. :)
Ja, egyébként kockára fagytam és a feleségem szerint nem vagyok normális. :D

(#12759) Laraxior válasza b0rZ (#12758) üzenetére


Laraxior
titán

Tedd ki csak a gépet. Monitor, bill, egér mehet be. Ha behajtod az ajtot akkor nem fogsz megfagyni. Ha mar igy cuccolsz. :))
Mondjuk en nem vittem soha, sehova a gépet. Ablak a tuti megoldas.
Ez amugyse komoly tuning, csak amolyan hobbytuning. Sokat nem ér. :DD
Akik komolyan foglalkoznak a dologgal, meg cuccuk is van hozza, neadjisten ugye ingyen kapják... Na nekik sokkal egyszerűbb.
En meggondolom ketszer is hogy tonkre akarom-e baszni a cuccaim.

IBT minek? Ne kinozd. Csak pár teszt programnak kell lefutnia.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12760) b0rZ válasza Laraxior (#12759) üzenetére


b0rZ
aktív tag

A nyitott ablakos megoldás nem játszik, asszony, gyerek nem kultiválja. Viszont az nem rossz ötlet, hogy a gépet kizárom, a többit meg behozom kábelen és rázárom az ablakot..
Végülis el lehetne játszadozni vele, de ez már tényleg kicsit beteges. :D

[ Szerkesztve ]

(#12761) Laraxior válasza b0rZ (#12760) üzenetére


Laraxior
titán

Miert beteges? Ezek a hidegben mennek jol.
A motorommal se verettem ketszazzal amig be nem melegedett. Annak a technologianak pont a magas homerseklet az ideális, ennek meg ez.
Hetkoznapi embernek tenyleg betegnek hat, de az csak a hozza nem erteset mutatja.
Ez nem az a hely! Ez itt normalis es elfogadott... Mondhatni természetes. Itt a kutyahideget mi hasznosítjuk :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12762) b0rZ válasza Laraxior (#12761) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Most még azon töröm a fejem, hogy esetleg a Freezer i30 CO nem az igazi. -10 fok volt kint, full speedre volt állítva a hűtő, és a benti beállításaim mellett (4.5GHz/1.3V) is 45-50 fokig melegedett a proci. Deliddel és egy normális vízhűtővel biztosan jobb eredményeket értem volna el..

(#12763) #35434496 válasza b0rZ (#12758) üzenetére


#35434496
törölt tag

:C

(#12764) b0rZ válasza Laraxior (#12761) üzenetére


b0rZ
aktív tag

De ezen a félig kínai félig angol UEFI-n még mindig sírok.

(#12765) #Morcosmedve válasza b0rZ (#12764) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem hazudtolja meg a hazáját. :DDD

© asszongya'hogy

(#12766) krekk


krekk
tag

Ősrokk for dö win:)

(#12767) Laraxior válasza b0rZ (#12764) üzenetére


Laraxior
titán

-9°C... nem rossz.. :DDD :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12768) subaruwrc válasza Laraxior (#12679) üzenetére


subaruwrc
félisten

miért ne lenne ? :U

(#12769) Laraxior válasza subaruwrc (#12768) üzenetére


Laraxior
titán

Mert mondjuk ki volt irva hogy nincs... Amikor 133ezer volt... Aztan lett 130... Meg 126..

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12770) subaruwrc válasza Laraxior (#12769) üzenetére


subaruwrc
félisten

van belőle 100 darab,meg lehet nyugodni. :)

(#12771) CHIPman válasza Laraxior (#12769) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az box volt, ez most oem.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#12772) Laraxior válasza subaruwrc (#12770) üzenetére


Laraxior
titán

Meg lehet nyugodni? Osszetevesztesz valakivel...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12773) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Kérdés:

Aki most vesz új konfigot, és i5 6600 körüli procit tervez bele, milyet érdemes vennie 6500-6600-6600K közül?
5-5-5 ezer ft különbség van köztük. Tuningot mostanában nem tervezek, de ha pár év múlva kezd kevés lenni a proci, jól jönne. Bár akkor meg érdemes hozzá olyan lapot/ramot/hűtőt venni, abból az árból meg meglenne az utód proci is akár... Nehéz döntés :)
Abban egyetértetek hogy Kably laket mostanában nem éri meg venni?

(#12774) core i7 válasza MATEO6600 (#12773) üzenetére


core i7
addikt

szerintem i5 6600
Ha az kevés lesz akkor már szerintem a K-s is

(#12775) subaruwrc válasza Laraxior (#12772) üzenetére


subaruwrc
félisten

juj.

(#12776) MATEO6600 válasza core i7 (#12774) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm, én is 6600-ra gondoltam :R
A gyári hűtése nem túl hangos? Ha nem tuningolok maradhat ugye?
Pontosítok: van egy Coolermaster Hyper TX3-am, talán jobb mint a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#12777) Hori0007 válasza darealkilla (#12757) üzenetére


Hori0007
csendes tag

elvileg tökéletesen kéne működnie, bőven elég hozzá ez a proci
amúgy nem értem se a proci se a kártya nincs 100%-os terhelésen és mégis bedroppol
most is pl. elmentem bf4 160-200fps (Golmud Railway) és lement egy pillanatra 20fps-re aztán fel újra 180-ra

(#12778) KAMELOT válasza hackeeeee (#12737) üzenetére


KAMELOT
titán

És ha még QUAD channel-od lenne akkor mégjobban szeretnék a játékok! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#12779) hackeeeee válasza KAMELOT (#12778) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt sajnos még nem volt lehetőségem kipróbálni, így arról nem tudok nyilatkozni. :)

Véleményem szubjektív...

(#12780) Zsohi válasza Hori0007 (#12777) üzenetére


Zsohi
őstag

Szerintem az alaplap okozhatja. AMD oldalon találkoztam hasonló problémával, akkor túlmelegedett a lap energiaellátásért felelős áramköre. Az amit esetleg megpróbálhatnál, hogy ha még megvan a gyári intel hűtő azt felpattinthatnád a mostani helyére, az a processzor körüli komponenseket is hűti.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#12781) Laraxior válasza hackeeeee (#12779) üzenetére


Laraxior
titán

Na majd amikor berobban az s2066 :D
Asszem megy ez a rendszer a levesbe....

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12782) KAMELOT válasza Laraxior (#12781) üzenetére


KAMELOT
titán

Én maradok még egy ideig a 2011-nél.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#12783) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom volt már?
I3-7350K 5 Ghz. CESen.

(#12784) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Szerintetek megérné 2500k-ról (@4.5GHz) 7600k-ra váltanom?
CS:GO-ra használom csak a gépet (Source Engine), ami elég erősen processzor "orientált".

(#12785) keIdor válasza m4rk.89 (#12784) üzenetére


keIdor
titán

Arra a játékra én nem fejleszteném, nagyobb ugrás lenne neked egy rendes Dual Channel kit, meg egy erősebb videókártya.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12786) ImpersonatoR

Minden procinak egyedileg van meghatározva (6700K pl), hogy mennyi vcore neki az alap?
Vagy minden alaplap biosa tartalmaz egy default vcore értéket az adott processzorhoz?
Minap raktam fel a legújabb bios t az ASUS lapomhoz de a 1.248 V -os vcore t sokallom, csak nem emlékszem mennyi volt előtte de mintha kevesebb lett volna.
Ráadásul ha visszaveszi 800 mhz re a procit akkor is ennyi.
Azt hittem akkor ilyen 1 V -ra leesik az is.

(#12787) Ueda válasza ImpersonatoR (#12786) üzenetére


Ueda
senior tag

Vannak ilyen anomáliák. Nálam sem működik rendesen, bár azt sem tudom, hogyan kellene (nem is érdekel, egy határon túl nem foglalkozok vele). A power értékeket kitoltam 150 W-ra, hogy ne kavarjon be, azóta kevesebb/normál feszt ad. i5-6500 = 1,05 V maximum.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#12788) m4rk.89 válasza keIdor (#12785) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Dual Channel kit: biztos vagy benne hogy az hozna bármi gyorsulást? redditen valahol azt írták, hogy csgonak nem számít, nem tudom mennyire valid adat.

Erősebb VGA: processzorom 100%-on van végig játék alatt, néha van fps drop stb. Drop lehet az engine hibája is... VGA 75-85% megy csak.

(#12789) Szinyák


Szinyák
őstag

Asus Lap biosba a Long Duaration Package power limitet és Short power limitet mennyire érdemes beállítani ??

Szinyák

(#12790) keIdor válasza m4rk.89 (#12788) üzenetére


keIdor
titán

Ha az én gépemből kiveszek egy memóriamodult, akkor sokat csökken a teljesítmény játék alatt. Witcher 3 kapásból -20fps.
Nem tudom egy GTX-960 és CS: GO-nál mi lenne, valószínüleg ott is számít. A processzorodnak fele akkora sávszélességgel kell beérnie, mint egyébként. Mindenki Dual C.-t használ, arra is tervezik a rendszert.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12791) Laraxior válasza Szinyák (#12789) üzenetére


Laraxior
titán

Egyáltalán érdemes hozzányúlni a poweres beállításokhoz? Mert én nem piszkáltam semmit...

[link]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12792) Szinyák válasza Laraxior (#12791) üzenetére


Szinyák
őstag

érdemes őket kitolni szerintem főleg ha húzod akkor nem ütközik limitbe még véletlenül sem .

Én nem rég bios frissítettem , hogy fogadja majd a kaby.-t , Nekem aszem Long,Short power limit ki volt tolva :200.-ra

AVXoffset voltot meg ennyire részletesen nem tudom állítani ...

Szinyák

(#12793) darealkilla válasza Hori0007 (#12777) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Aki tőlem vett 6700K-t a sima 6600 helyére, annak is megoldotta az iracing fps drop-olást a nagyobb órajel, neki se ment 30% fölé a cpu kihasználtság. A driver-hez egy szálon dolgozik, szerintem valamivel nincs kész "időre" a cpu.

én vagyok az ördög

(#12794) jones965


jones965
Modder

Azt hiszem nem rossz chip került hozzám, függetlenül hogy ES.

5Ghz 1,28V. A cpu hűtés CM103 leszorító nélkül.

(#12795) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Korábban beszéltük, hogy mit tud IBT alatt a proci 4700-on. Kicsit finomhangoltam.. Igaz, így melegebb, IBT közben ~80 fok max:

Bios-ban 1,265V van belőle a procinak., ez terhelve 1.264V, idle 1.28V.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12796) -FLY-> válasza m4rk.89 (#12784) üzenetére


-FLY->
őstag

Nálam 6700 hajtja a 960-at és 40-75% között ugrál a proci kihasználtság CS:GO alatt, FHD, textúra ectect max, 4xmsaa. 200-300 FPS között mozog a játék.

(#12797) #Morcosmedve válasza jones965 (#12794) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szép, a mellett, hogy jó példány, a hőfok leginkább a delid-nek köszönhető. Koránt sem kellenének drága CPU hűtők, ha rendesen meg lenne csinálva a kupak, nem esznek ezek annyit.

© asszongya'hogy

(#12798) jones965 válasza #Morcosmedve (#12797) üzenetére


jones965
Modder

Abszolút így van, de ez az IHS - DIE közötti dolog már lerágott csont a fórumokon. Az intelnek semmi érdeke, hogy ezen változtasson.

(#12799) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#12797) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én pár hete kíváncsiságból megnéztem letiltott HT-val a procit, ugye 5100-ig mentem 1,45V körül, lényegében fel sem pörgette a lap a TY-143 ventiket.. Kíváncsi voltam mennyit számít a HT, hőtermelésben.

Néha-néha elgondolkodom a deliden, de gyorsan el is hesegetem az ötletet.

Véleményem szubjektív...

(#12800) m4rk.89 válasza -FLY-> (#12796) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

LINK így beállítva, 4:3 képarány, 1280x960 ez mennyi fpst tol Neked?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.