Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12303) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Tudnátok segíteni, hogy egy i7 6700-nak mennyi szokott lenni IDLE a hőmérséklete?

(Sajnos az előző tönkrement és gariban kaptam egyet, és le akarom tesztelgetni, kicsit paranoisás lettem?)

(#12304) =HG= válasza sakal83 (#12303) üzenetére


=HG=
addikt

Szobahőmérséklet, +4-5C Nálam 26-27C

[ Szerkesztve ]

(#12305) sakal83 válasza =HG= (#12304) üzenetére


sakal83
addikt

akkor 40C akkor sok ezek szerint?

[ Szerkesztve ]

(#12306) =HG= válasza sakal83 (#12305) üzenetére


=HG=
addikt

Én most csak a netet nézegetem...Attól is függ, milyen házban van, jó-e a szellőzés, milyen hűtő van rajta,stb..Nálam egy Brocken hűti... Első hallásra egy kicsit sok a 40...Bár ettől még messze nem károsodik :)

Nálad is 26 körül van... A 40-es az alaplapi szenzor..Valószínű egy kicsit többet mér... Az nálam is 33C

[ Szerkesztve ]

(#12307) sakal83 válasza =HG= (#12306) üzenetére


sakal83
addikt

Akkor melyik hőmérsékletet kell nézni? :B kicsit belezavarodtam:)

Illetve load alatt mennyinek kell lennie? betesztelem egy kicsit, hogy jól raktam-e fel a hűtőt

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#12308) =HG= válasza sakal83 (#12307) üzenetére


=HG=
addikt

Teljesen normális a procid, ne aggódj ! :K Load-nál ki fog egyenlítődni az eltérés a két szenzor között.. Játék alatt, illetve 100%-os terhelésnél nálam 60C körül van...De ez már tényleg függ sokmindentől...

[ Szerkesztve ]

(#12309) sakal83 válasza =HG= (#12308) üzenetére


sakal83
addikt

két lapcsere, két ram, és egy táp bemérés után 1 hónap alatt esett ki, hogy proci lehet a ludas az állandó random resetek miatt, ami két nap folyamatos teszten derült csak ki... Kicsit paranoid lettem:)

a 2500k-m 4 évig meg sem remegett

[ Szerkesztve ]

(#12310) Laraxior válasza sakal83 (#12305) üzenetére


Laraxior
titán

Maghőmérsékletet nezd.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12311) Laraxior


Laraxior
titán

Na, már amazonon is lehet kapni 7700K-t :O
Oda az ujdonsag varazsa :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12312) akoska07 válasza Laraxior (#12286) üzenetére


akoska07
nagyúr

Milyen alaplapot vegyek topik ... az meg van ? :D

Melyik amazonon ?
Vagy az A10 7700K procit láttad ? :D

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#12314) #Morcosmedve válasza Laraxior (#12296) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

1. Ha el is késtem vele, de alaplapot itt keress. :K
2. PCIE sávok. :K
3. RAM-ok után itt nézelődj, ámbár az ide is be szokott férni, ha nem csak arról van szó napokig (illetve a kiválasztás elve ezerszer le lett írva).

(#12312) akoska07: :DDD

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#12315) #35434496


#35434496
törölt tag

A jelenlegi 7700k wr proci.

(#12316) Laraxior válasza akoska07 (#12312) üzenetére


Laraxior
titán

Az a helyzet, hogy táp felől érdeklődtem a tapos topikban, aztan gondoltam megkerdezem a sracokat a VGAm topikjaban, mert vegulis az a legnagyobb "fogyaszto" csak ehhez méri az ember.
Aztan ahany ember annyi fajta ajanlaa jött.
Valahogy jobban bizok az olyan ajánlatban aki sajat maga hasznalja az adott termeket.
Amazon.de termeszetesen ;] box kivitel, 460€. Ebay: 420€.

Arrol nem is akarok már szolni, hogy most vettem billentyuzetet, de a "milyen billt vegyek" topikba annyit nem valaszoltak h kapdbeaf@szom...
Ugyhogy megvettem mindenféle ajánlás illetve anelkul h barki barmit momdott volna rola. Aztan vagy bejon vagy nem. Mondjuk 25ezerert nem olyan szuper h lutrit kell vennem.
Szoval ezert "basztattam, offoltam" itt. Sorry.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12317) Szinyák


Szinyák
őstag

7700K akkor elvileg nem melegszik annyira mint a skylake ? Jobban hűthető vagy pont fordítva ?

Ennek is akkor ajánlott a skalp . érdemes lenne 6700k.-ról váltani ?

Szinyák

(#12318) krekk válasza Szinyák (#12317) üzenetére


krekk
tag

Ajánlott, feljebb linkelte valaki hogy 20 fokot segített rajta a skalp..

(#12319) Erdei88 válasza Szinyák (#12317) üzenetére


Erdei88
veterán

Eddigiek alapján tuning alatt a 6700k "hűvesebb"
Delid nélkül a 7700k nagyon melegedett, igaz ott már 5Ghz-ről írtak. Így kicsit nehezebb eldönteni, hogy melyik lesz a jobb
Az első tulaj után okosabbak leszünk, szerintem nem kell elkapkodni a vásárlást

(#12320) keIdor válasza Erdei88 (#12319) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem az 5GHz annyira lesz csak "általános" Kaby esetében, mint 6700K-nál a 4.8GHz. 10 tulajból 1-2 tudja annyin használni, a másik 8 proci már sok feszt kér hozzá.
Várjuk ki a végét szerintem is... a múltbéli generációk miatt merem előre levonni ezt a következtetést.
Itt is alig változott valami, ez olyan, mint a Haswell után a Devil's Canyon.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12321) Laraxior válasza Erdei88 (#12319) üzenetére


Laraxior
titán

6700K rendszerrol nem is eri meg valtani. De az en 4770K-m mar nem mai darab, ugyhogy nekem mindenkepp...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12322) CHIPman


CHIPman
nagyúr

6600K+10 ezret megérhet egy 6700? Lenne húzva.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#12323) Erdei88 válasza keIdor (#12320) üzenetére


Erdei88
veterán

Pontosan, szerintem is csak demo volt ez az Intel részéről
Kíváncsi leszek mit tudnak majd, de engem a következő generációk jobban érdekelnek.
Úgy érzem már a 6700K-t sem tudom igazán kihasználni átlag játékosként

(#12324) Laraxior


Laraxior
titán

Mennyire biztos, hogy BIOS frissítés nélkül menni fog a 7700K a Z170-es alaplapban? Mert némelyikhez oda van írva, hogy bios update szükséges... így elég körülményes :F

szerk.: az alaplapos topikban meg is válaszolták. Bukta a dolog. Úgyhogy várni kell. :W

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12325) hackeeeee válasza Laraxior (#12324) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg.

Elvileg ugye adtak már CPU Agesa-t a Hero-hoz is, viszont listában még mindig nem frissült a cpu support list.

Úgy volt, hogy elvileg menni fog Z170-nel is.

Véleményem szubjektív...

(#12326) keIdor válasza hackeeeee (#12325) üzenetére


keIdor
titán

Megy is minden Maximus VIII-ben a Kaby Lake, csak a 2202-es BIOS-októl én úgy tudom.
Viszont ha valakinek régebbi BIOS-al szállítják a lapját (erre nagy az esély) és nincs nála Skylake, hogy frissítsen, akkor lehet probléma ebből.

Bár, én úgy emlékszem, ezek a lapok már frissíthetők CPU nélkül is, erre való hátul a fehér USB port, nem? Sose volt rá szükségem, szóval ezért nem emlékszem pontosan.

Szerk.: Igen, itt is van.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12327) hackeeeee válasza keIdor (#12326) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is így tudom, csak érdekes, hogy nem szerepel a cpu support list-ben még mindig. Pont pár napja néztem rá, kíváncsiságból.

Véleményem szubjektív...

(#12328) keIdor válasza hackeeeee (#12327) üzenetére


keIdor
titán

Menni fog az: [link]

Laraxior: Mindezt figyelembevéve, szerintem megveheted. MSI-nél is van support már. [link]

Egyébként ezt döntse el mindenki maga, hogy a Z270 kell-e neki, ennyi a különbség:

The Intel 200-Series PCH is a crucial update for the upcoming family of processors as it will allow support for them. The Intel 200-series PCH will include several SKUs such as Z270, H270, Q270, Q250 and B250. While the new chipset doesn’t include any major changes over the Skylake PCH, it does include support for Intel Optane technology. The new tech utilizes Intel’s 3D XPoint memory to deliver high-performance SSDs and memory solutions. - nekem pl. nincs rá szükségem, elég egy SATA3-as SSD.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12329) hackeeeee válasza keIdor (#12328) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, ez pöpec! Köszi az infót! :R

Véleményem szubjektív...

(#12330) Laraxior válasza keIdor (#12326) üzenetére


Laraxior
titán

Itt van valami q-flash port, ez lenne az? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12331) keIdor válasza Laraxior (#12330) üzenetére


keIdor
titán

Igen, de már Rampage III óta van ilyen, ez ugye X58 volt még.:) [link]
Sose kellett még használjam, de elvileg működnie kell és elég egyszerűnek is tűnik a használata.
FAT32-es pendrive-ra ráteszed a BIOS-t, rádugod a megfelelő portra és egy gombnyomás csak.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12332) krekk


krekk
tag

Nekem kellett használnom, mivel z87-es lapom nem támogatta alapbol a 4690k-t, kell egy bios renamer is asus-tol ami áttírja a file nevét mert ahogy letöltöd és rárakod a penre nem fogja elolvasni.

(#12333) Laraxior válasza krekk (#12332) üzenetére


Laraxior
titán

Nem is olyan egyszerű ez? :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12334) krekk válasza Laraxior (#12333) üzenetére


krekk
tag

Annyira nem is bonyolult megfelelő legyen a neve és bedugod a megfelelő szinű /fehér /usb-be a pent azt nyomod 3 seccig a bios gombot aztán elmész bontasz egy sört, mire felét megiszod mér nem fog villogni és rebootolod és örülsz hogy indul :)

(#12335) krekk válasza krekk (#12334) üzenetére


krekk
tag

Multkor ugrottam vissza két biost így mer aszittem hogy az ujabb bios miatt baszakodik a tuning.
Most meg egy 3007-es verzióju bios van a lapban amit az asus visszavont :D

(#12336) #34576640


#34576640
törölt tag

Mini-ITX házat szeretnék építeni.
I5-6600 / i7-6700-on gondolkodom.
Hobbi videóvágás (premiere pro), és hangrögzítés (audition), játékok (GTA5, tom clancy, fifa, overwatch, rust, far cry primal stb, egyéb horror nyalánkságok)
Ilyen árfekvésben mint az i7 nem vennék használt CPU-t, talán i5-öt igen de azt is csak akkor ha megbízható a vásárló és legalább 8k-val olcsóbb mint boltban (ha garis), ha nem garis akkor min. 10-12 k-val kell olcsóbbnak lennie.

Olvastam egy cikket korábban amiben a CPU, GPU limitről írtak.
A gyors kérdést már most felteszem. Melyek azok a beállítások egy játékon belül amivel a CPU-ra rót terhelést lehet csökkenteni? Ha egyáltalán lehet ilyet... Jelenleg egy GTX 980-as GPU-m van amit egy jó darabig nem szeretnék lecserélni, szóval tudatosan szeretnék olyan CPU-t választani ami vele kb egy szintű, hogy ne korlátozzák egymást. Most egy i3-6100-as CPU-m van és igencsak érzem a korlátait (leginkább a GTA-ban).

Szóval melyiket ajánljátok?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12337) Fred23 válasza #34576640 (#12336) üzenetére


Fred23
nagyúr

A CPU terhelését elég nehéz úgy csökkenteni, hogy ne menjen az élmény rovására! Alapból nincs sok lehetőséged, de pl. a látótávolság levételével vagy a post-processing kikapcsolásával lehet nyerni valamennyit, időnként sokat is. Viszont sok játékban ha leveszed minimumra a látótávolságot, jelentős hátrányba kerülsz, illetve nagyon lerontja a játék hangulatát! Általánosságban szerintem mégis ezzel lehet levenni a legtöbb terhet a prociról, a felbontás csökkentése is sokkal kevesebbet ér (de valamennyi -minimális- terhet az is levesz a válláról). PhysX kikapcsolása is ajánlott, ha nincs NVIDIA kártyád. Igazából nem nagyon lehet mit kezdeni, ha a proci kevés, mert a fizikát és az A.I.-t a proci számolja leginkább, és ha van is valami extra, amit adott játékban mondjuk ki lehet kapcsolni, lehet, sok extra élmény is megy vele a levesbe. Szerintem a jó proci fontosabb, mint a jó VGA, de persze ezen lehet vitatkozni.

i5 vs i7 kérdésben meg úgyis a pénztárcád fog dönteni! :)

[ Szerkesztve ]

(#12338) Laraxior válasza #34576640 (#12336) üzenetére


Laraxior
titán

Noveld a felbontast. Nekem 1920-ban nem megy 100%-on a GPU, de a CPU elég jól teker. Felskalaztam minden jatekot 150-180-200%-al, s lám a GPU 100%-on megy a CPU pedig lecsokkent.
BF1 topikban elemezgettem, grafikonon nezegettem az eredményt.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12339) #34576640 válasza Laraxior (#12338) üzenetére


#34576640
törölt tag

Ez a skálázás pontosan micsoda?
Mondjuk a GTA5-ben meg a Tom Clancy-ben hogy lehet skálázni?

[ Szerkesztve ]

(#12340) Laraxior válasza #34576640 (#12339) üzenetére


Laraxior
titán

GTA5-ben frame scaling az opcio neve a beallitasokban.
Leveszed a szűrőket, meg pár beallitast es mondjuk a grame scalingot felveszed 1,5-re. Igy az alap 1920-as felbontast megnoveled 50%-al.
Mondjuk i3-al nagy csodát ne várj :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12341) #34576640 válasza Laraxior (#12340) üzenetére


#34576640
törölt tag

Ultráról leveszem Veryhigh-ra, 1-2 dolgot normal-ra vagy kikapcsolom majd a frame scalinget felteszem 1,5-re.
Oké, kipróbálom. Viszont azt még mindig nem értem, hogy ez miért veszi le a terhelést a CPU-ról!

(#12342) Interceptor válasza keIdor (#12320) üzenetére


Interceptor
addikt

Pedig néha sikerül betalálni lásd sandy bridge. Igaz én sem fogadnék az új procira, de azért milyen faxa lenne már ha 5ghz-et a legtöbb proci vinné 24/7-ben értelmes fesz mellett:D

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#12343) AtHoS válasza #34576640 (#12341) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha a GPU nem malmozik, hanem full terhelés környékén üzemel, akkor a proci megfelelően ellátta adattal és nem kell iparkodnia. Ha a GPU csak malmozik, mert messze van a full terheléstől, akkor a proci pörög ezerrel, hogy ki tudja szolgálni a GPU igényét. De ha benyomsz egy vsync-et vagy driverből beállítasz egy elérni kívánt fps értéket, akkor felskálázott számoltatás nélkül is csökkenthető a terhelés.

A kettő közül melyik a jobb megoldás? Fogalmam nincs. Ki kell próbálni és amelyik jobban bejön :B

read-only mode on the forum

(#12344) Laraxior


Laraxior
titán

423EUR helyett van már 399-ért 7700K :D
Mire megjön az alaplapom, már spóroltam 20-30EUR-t :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12345) -FLY-> válasza Laraxior (#12344) üzenetére


-FLY->
őstag

Milyen deszka lesz?

(#12346) Laraxior válasza -FLY-> (#12345) üzenetére


Laraxior
titán

Ez a piros-fehér Gigabyte

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12347) Laraxior


Laraxior
titán

Úgyfest el is keltek a Z97 cuccaim :Y
Jöhet a 7700K :C
Már bocs, hogy mindent közvetítek ;]
ígérem, hogy a legközelebbi ON hsz, valamelyik cucc fotója lesz :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12348) keIdor válasza Laraxior (#12347) üzenetére


keIdor
titán

Én arra leszek kíváncsi mit fog menni 1,3V környékén mondjuk, szóval hajrá, én kíváncsi vagyok már nagyon valami hazai eredményre.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12349) Laraxior válasza keIdor (#12348) üzenetére


Laraxior
titán

Hogy hazai az erős túlzás, de Prohardveres mindenképpen :D
Végülis víz lesz rajta a jobbik fajtából, tehát mehet az ereszd el a hajam.
De annyiban már nyerek, hogy nem csak 4.4GHz-en tudom használni, mint a mostani 4770K-t.
Az új év jól beleszól a buliba. 2-3-4-én nem dolgozom, de amilyen szerencsém van addig semmi sem érkezik meg :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12350) Laraxior


Laraxior
titán

i3-nál van valami gyengébb processzor amit bele lehet tenni a lapba, és biztosan megy vele? Inkább veszek egy ilyet is biztos, ami biztos alapon. Aztán majd visszaküldöm az amazonnak. :D :R
Valami olcsó szar... :B

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.