Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) bigdigit


bigdigit
addikt

srácok miért lehet az prime idővel hibázik?1.5vcore-t kapok a drop miatt ha 1.625 biosban..viszont hiába teszem akár 1.7-re is :F
ez 3.6 mellett van.
viszont akitől vettem 1.472vcore mellett is stabil volt 3.6-on...sőt 4-en is léggel is felállt a windows igaz magassabb vcore mellett.


kevés lenne a tápom(460 chieftec) vagy a lap ilyen foskarika hozzá.vmod nincs rajta.

konfig aláírásban..

(#3352) helkis válasza bigdigit (#3351) üzenetére


helkis
addikt

adataidnál 560w-as táp van.. :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3353) Speed® válasza bigdigit (#3351) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hát a konfigodat elnézve, csoda hogy nem olvadt le még a tápod...
Én első körben izmosabb táppal próbálnám a problémát kiküszöbölni.

helkis odáig nem jutottam az adatlapján, mikor elolvastam, hogy 88GTX, már Xeltem is és válaszoltam :D Szóval jó a kérdés :R

[Szerkesztve]

(#3354) Soak válasza bigdigit (#3351) üzenetére


Soak
veterán

hogyan probáld a 3,6ot?milyen szrzó/fsb? Amugy elég valószinű ,hogy ekvés a táp

(#3355) bigdigit


bigdigit
addikt

opx elírtam 560-as a táp :F
9x400-on menne ha stabil is lenne.game alatt még nem szállt el a gép de prime hibázik.
létezik hogy játék közben mikor a gtx is szívja a táp lelkét(igaz nem megy 100%-on a proci)elmegyeget,sima prime közben meg hiba?

core temp szerint 1.615/1.5drop vcore melett 80-81 fokosak a magok...szvsz nem itt a gond.

[Szerkesztve]

(#3356) Overlocker válasza bigdigit (#3351) üzenetére


Overlocker
veterán

pont a vdrop miatt nem stabil ugyanannyin..Ha megcsinálod a mod-ot akkor kb ugyannyin stabil lehet..

(#3357) Soak válasza bigdigit (#3355) üzenetére


Soak
veterán

pedig pont ott a gond

(#3358) bigdigit válasza Soak (#3357) üzenetére


bigdigit
addikt

na most akkor hol?a 80foknál vagy a vdropnál?ha 1.7-re tettem akkor is hibázott.ott azért már 1.5 felett volt drop után is.
vagy esetleg létezik olyan gyors rövid idejig tartó drop amit nem is látok cpu-z 2 frissitése közben?

(#3359) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Szereztem egy Quadot tesztelésre, mert ki kellett próbálnom, hogy a Sárpac féle tápcsati átvariálás nálam is segít-e a 400W-os Libertyvel. Egyelőre úgy tűnik igen, 3200/1,28V-n fut a proci és megy a Prime95+atitool és a táp kb 250-280rpm-el kevesebbet pörög mint a múltkor, de ami még fontosabb, hogy most nem fagy vagy indul újra. Ettől függetlenül kell egy új táp, mert ekkora terhelésen már túl hangos nekem a Liberty :( (~1700 rpm, 1400-ig még beleférne)

(#3360) Overlocker válasza Pietrosz (#3359) üzenetére


Overlocker
veterán

Milyen tápcsati variálásról van szó?

(#3361) Muréna válasza Pietrosz (#3359) üzenetére


Muréna
őstag

mi az a tápcsati variálás? :DDD

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3362) Soak válasza bigdigit (#3358) üzenetére


Soak
veterán

Ott a gond ,hogy dropol a lap. MEg nem is egy túl erős lap quad alá.

[Szerkesztve]

(#3363) Soak válasza Pietrosz (#3359) üzenetére


Soak
veterán

akkor most hogy van elosztva? vga és perifériák alsó, fölső meg üres?

(#3364) helkis válasza Muréna (#3361) üzenetére


helkis
addikt

moduláris tápoknál, ugye azt húzol le, amit nem használsz, így lehet hogy 2kanóc körbeéri a gépet, de akkor ezen keresztül veszi fel minden a kraftot, így hogy el legyen osztva a terhelsé szinte mindent külön be kell kötni egy sokhardware-es gép esetében (erről pont beszéltünk múltkor miért nincs értelme a modularításnak egy idő után)
páran mégis megpróbáltak néhány kanócot kihagyni, ha jól értem? :S

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3365) Speed® válasza Soak (#3362) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az egyik legjobb 965ös lap, eltekintve a Vdroptól, szerintem nem lehet ok.

Kicsit más téma: ahogy olvasgatom a topikod, egyre inkább bebizonyosodik, vége a Zendülésnek a gépemben :( Cserélni akarok, Q6600ra, +tavasszal HD29Pro valszeg. Ha nem eszement tuning lesz a cuccon (3GHz -és víz-), akkor el fogja vinni a bratyóm gépében lévő 400as Liberty? Mert ezesetben hazai pályán megoldom az ügyet. Ellenen ha nem... :F

(#3366) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Annyi a lényeg, hogy nem mind1 melyik csatiba van dugva a VGA. Eddig a felsőben volt, most áttettem az alsóba, ahogy Sárpac is. A másik két csatit is mellé dugtam.
Mondjuk 8800-am van, más karival lehet nem számít a dolog.
szerk.: erről beszélek
[kép]

[Szerkesztve]

(#3367) bigdigit válasza Pietrosz (#3366) üzenetére


bigdigit
addikt

mivel axxony alszik nem mászok be a gépbe de asszem a gtx 2 csatit igényel így a felső és alsó is be van dugva.ha tévedek akkor sry :R


visszatérve az enyémre is:
1.310-es droppos vcore mellett 3.2-őn nem hibázik.1.5-ös droppos vcore mellett 3.5-ön is stabilnak tűnik.
ma már többször nem próbálgatom mert ha kilövöm a gépet axxony felriad a gtx sipolására...akkor meg hogy gépezek tovább :Y

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#3368) Muréna válasza helkis (#3364) üzenetére


Muréna
őstag

Áhh értem, sejtettem hogy vmi ilyesmi :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3369) Pietrosz válasza bigdigit (#3367) üzenetére


Pietrosz
addikt

GTS-em van :D

(#3370) Achill3uS válasza bigdigit (#3367) üzenetére


Achill3uS
veterán

hmm, sztem egy vdroop mod nem ártana a lapnak, stabilitásban rengeteget számít, nálam 1.46-1.47v között p95 stabil volt a tr ultra120 extrem-el a P5KC-ben, maxra pedig 4000-ren lement az 1M ahogy irtad. próbálj esetleg egy 10*360-at, hátha segít vmit h nem kell olyan magas fsb-n mennie..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3371) Achill3uS válasza Soak (#3323) üzenetére


Achill3uS
veterán

kompival nem is rossz :) jó proci.
1M ?

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3372) Sárpac válasza Speed® (#3365) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem 965p-vel 70mhzel kevesebb fsbt futott a lap quaddal mint c2d-vel!
Simán lehet gond az is!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3373) Sárpac válasza Pietrosz (#3359) üzenetére


Sárpac
nagyúr

:C
Látom neked is bejön!:)
Azóta nekem se volt egy újraindulásom se és supreme commander egyenesen hasít a quadon a c2d-hez képest!:DDD
Nem sajnálod a régi quadot? ;]

[Szerkesztve]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3374) Sárpac válasza bigdigit (#3367) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Terheld le a vgat is mikor prime95-ot nyomsz (pl. atitools) és ne 9es prioritáson hanem csak 4-5ösön mert 9esen kevésbé terhel a prime95 mivel a szálak szinkronizálása több időt vesz igénybe(várnak egymásra annyira lassú main thread) ezért egy hajszálnyival kevésbé terheli a cput!

[Szerkesztve]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3375) Speed® válasza Sárpac (#3372) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Értem hogy miről beszéltek Soakkal, de ha 3500on stabil 3600on hibázik, azt állítani, hogy nem jó lap, kicsit erős :) Többször bebizonyosodott már, hogy Quad alá jobban passzol a P35, de attól még a P5Bdlx egy bitang jó tuninglap.

szerk.: most látom, elírtam az ominózus hszben:
''Kicsit más téma: ahogy olvasgatom a topikod'' valójában
''Kicsit más téma: ahogy olvasgatom a topikot'' akart lenni :o

(#3376) Sárpac válasza Speed® (#3375) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én nem állítottam ezt csak azt, hogy 70mhz-el kevesebbet fut a lap quadnál mint a c2dnél!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3377) jugeen válasza jugeen (#3305) üzenetére


jugeen
addikt

akkor pontosabban az FPO# L719B274. ma hazakerül ő is :)

(#3378) Soak válasza Speed® (#3365) üzenetére


Soak
veterán

Persze, c2d alá biztos :)

nem azt mondtam ,hogy nem jo lap. Hanem C2Q alá vannak sokkal jobbak :)

[Szerkesztve]

(#3379) Soak válasza Achill3uS (#3371) üzenetére


Soak
veterán

Nem néztem semmit, arra voltam kiváncsi ,hogy mit bir a kompi. szerintem nem rossz ,hogy wPrimeot nyomott 4,4-en és nem is a vége. Szal lesz ebből még valami :) .Ty

Az uj ramokat is intézgetem :)

(#3380) Achill3uS válasza Soak (#3379) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem rossz, de érdekes nekem a QX jéggel ment 4.4-en wprime-ot, 1M-re meg majd 4600-at. ahhoz képest neked hamar vége lett.. fsb-re 6-os szorzón mit tud?

milyen ramokat?

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3381) Sárpac válasza Achill3uS (#3380) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Memcsiknek lett vége szerintem...

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3382) bigdigit válasza Achill3uS (#3380) üzenetére


bigdigit
addikt

csak még mindig azt nem értem akkor én miért nem látok 4-en még winlogot sem :W

10x360 sem jött be...

viszont a 2 oldal között volt 10fok eltérés...kora reggel légmentesitettem..most 2fok :))

[Szerkesztve]

(#3383) Soak válasza Achill3uS (#3380) üzenetére


Soak
veterán

Mondom, hogy nem néztem följebb :) . LEgközelebb megnézem . Superpi-t nem is látott . Fsb-t sem néztem . 4490ig ment validra . ELösször azthittem ,hogy limites, aztán láttam ,hogy 6os perf levelen volt , de akkor már nem volt rajta kompi :) .

krusöl

(#3384) M3kk


M3kk
őstag

Picit jatszadoztam ma egy Q6600 al, es ( meg csak ) leggel.

SuperPI 1M - 12.015s [link]
Valid : [link]
FPO : [link]
Config : [link]

3600 @ 1.35 prime : [link]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#3385) Achill3uS válasza bigdigit (#3382) üzenetére


Achill3uS
veterán

azt kell mondjam a lapod :(
nálam, drop mentes p5k-ban [link]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3386) Achill3uS válasza Soak (#3383) üzenetére


Achill3uS
veterán

áháá. akkor nézzed hamar :)

krusöl jó, nekemis az van ;]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3387) Achill3uS válasza M3kk (#3384) üzenetére


Achill3uS
veterán

jo hát ha leakasztod a legjobb FPO-kat nincs min csodálkozni :D durva darab :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3388) jugeen válasza M3kk (#3384) üzenetére


jugeen
addikt

7 perc prime? :DDD

(#3389) Soak válasza Achill3uS (#3386) üzenetére


Soak
veterán

Jaja, csak megvárom a TR-t, léggel is meg akarom nézni.

Tudom ,hogy jó ,azért veszek :P

(#3390) Sárpac válasza jugeen (#3388) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hát az még semmi!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3391) M3kk válasza jugeen (#3388) üzenetére


M3kk
őstag

Ment az tobbet is, csak a kepet azert csinaltam, hogy overnek a szajat fogjam be :).

Most nem a primen volt a hangsuly...

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#3392) M3kk válasza Achill3uS (#3387) üzenetére


M3kk
őstag

Menjel legjobb FPO =)). Talalomra volt kuldve, de egyebkent nalunk az orszagba most csak ilyen FPOk vannak ;).

Kar, hogy a lap nem nagyon quadozni valo, es szerintem nem lesz semmi nagy szam ha radobom a kompit, de azert majd megnezem.. :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#3393) Achill3uS válasza M3kk (#3392) üzenetére


Achill3uS
veterán

hát nézz körül XS-en a Q66 G0 topic-ba, a fele jónépnek ilyen van.. sztem elég jó FPO.. naja, minden vackod van csak rendes lapod nincs :D

overnek meg nem kell betömni a száját nem bohoc ;]

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3394) M3kk válasza Achill3uS (#3393) üzenetére


M3kk
őstag

IP35 Pro a lap, majd talan kapok egy premiumot :).

Ja, es 4 gigan lefut a pi32m, majd nezek primet is.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#3395) bigdigit


bigdigit
addikt

tudom nem ide tartozik de mivel lehet szabályozni az alaplapra dugott ventik fordulatát?behalt nálam valami a kompresszoron és arra van rákötve a radik ventrijei..meg se mozdulnak.kénytelen voltam rádugni alaplapra de igy szét megy a fejem úgy pörögnek.most jobb híján a proci venti helyéről kapják a tápot.

(#3396) Sárpac válasza M3kk (#3392) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem L727A az fpo 3.2Ghzt 1.31V vel viszi stabilan a giga ip35 ds4 lap...

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3397) Nyugdíjas válasza Achill3uS (#3393) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

overnek meg nem kell betömni a száját nem bohocLOL :D

Soak: Lassan alapithatunk krúsöl klubbot :)

[Szerkesztve]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3398) M3kk válasza Sárpac (#3396) üzenetére


M3kk
őstag

Ezt most miert mondod? :D.

Abit IP35 Pro rol beszelek, es nem ilyen 3.2 gigakrol, hanem ~500 fsb kozeli erdekekrol :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#3399) Sárpac válasza M3kk (#3398) üzenetére


Sárpac
nagyúr

''de egyebkent nalunk az orszagba most csak ilyen FPOk vannak''
erre reagáltam..:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3400) Soak válasza Nyugdíjas (#3397) üzenetére


Soak
veterán

Jolvan. Leszünk benne 3man?:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.