Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) FehérHolló válasza #95904256 (#900) üzenetére


FehérHolló
veterán

Harmadik oldal alja, de a józan paraszti ész is ezt diktálja:

Az eredmények nem túl meglepőek. A CPU PhotoWorXX tesztet kivéve mindenhol látszik a közel kétszeres gyorsulás, hiszen ezek tisztán számolási tesztek. Egyedül a PhotoWorxx teszt használja komolyabban a memóriát is, hiszen egy igen nagy képpel dolgozik a processzor.

Ebből már nagyjából sejthető is, hogy mire számíthatunk a valós alkalmazásokban. Amikor a program tisztán a processzor számolási teljesítményét igényli valószínűleg közel leszünk a kétszeres gyorsuláshoz, hiszen a memória és a rendszerbusz nem jelent szűk keresztmetszetet. Ellenben amikor olyan alkalmazást futtatunk, ahol erős a memóriahasználat, és ebből kifolyólag a rendszerbusz is le van terhelve, akkor sokkal kisebb lesz a második párosból adódó nyereségünk.

Skynet is real. It's called Google.

(#902) Ribi válasza FehérHolló (#901) üzenetére


Ribi
nagyúr

Itt inkabb azt taglaljak, hogy keves a 4 maghoz ez a savszel, es nem azt hogy a 2-2 mag lassan kommunikal egymassal. Szerintem...

(#903) FehérHolló válasza Ribi (#902) üzenetére


FehérHolló
veterán

Izébigyó... Nekem az elején is az volt a bajom vele, hogy az FSB-n keresztül kommunikál, nem az, hogy lassan. Tehát az FSB sávszélét foglalja.

Skynet is real. It's called Google.

(#904) #95904256 válasza FehérHolló (#901) üzenetére


#95904256
törölt tag

Remek! A PhotoWorXX teszt tényleg elgondolkodtató, valóban látványosan mutatja a sávszélesség korlátait. :R

Ezek szerint a cikk konklúzió részben van egy hibás megállapítás...

(#905) arn


arn
félisten

legalabb lesz ertelme a tuninggal elerheto magas fsbnek. mert eddig nem sok volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#906) FehérHolló válasza arn (#905) üzenetére


FehérHolló
veterán

Kíváncsi lennék rá, hogy emelt FSB frekivel milyen eredményt hozna ki ez a teszt.

Azt azért ne felejtsük el, hogy szintetikus ''szeméttel'' állunk szemben, a való életben (alkalmazásokban) lehet, hogy soha nem fordul elő ez a jelenség. De azért persze mutat valamit.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#907) #95904256 válasza #95904256 (#904) üzenetére


#95904256
törölt tag

Megjegyzés: Ezt a tesztet nem elfelejteni. Natív négymagos AMD teszteredményével összehasonlítandó ( ha lesz ).

(#908) #95904256 válasza FehérHolló (#906) üzenetére


#95904256
törölt tag

De, előfordul. Mondjuk mikor egy méretes mátrixxal kell dolgozni.
Pl. a modern faktorizáló algoritmusok esetén.

szerk.: A csökkentett szorzó + emelt FSB teszt valóban jó ötlet!

[Szerkesztve]

(#909) feka007


feka007
nagyúr

z0tynál látom már csökkent a Q6600 ára, de kicsit olcsóbra számítottam :F

(#910) SzlobiG válasza feka007 (#909) üzenetére


SzlobiG
félisten

60K nem elég olcsó egy 4magos prociért? Ugyanmár.:)

(#911) arn válasza feka007 (#909) üzenetére


arn
félisten

az amerikai arat figyelembe veve, realis. nagyon olcsobb nem lesz - max egyket ezer huf, es szvsz a 45 nanosig nem is nagyon fog csokkenni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#912) feka007 válasza SzlobiG (#910) üzenetére


feka007
nagyúr

Megéri, csak így 2 hétig zsíroskenyeren fogok élni ha megveszem :D

(#913) Soak válasza #95904256 (#908) üzenetére


Soak
veterán

Most itt arra jöttetek rá amit eddig is mondtam neked is és probáltam hangsulyozni ,hogy a quadnál az FSB amit tekerni kell ,mert látványos gyorsuálást eredményez. Persze ez benchmarkokban mindig sokkal látványosabban mutatkozik mint a való életben.

(#914) MegalodonS


MegalodonS
őstag


Uk 170 Font 61k

link:[link]

(#915) jugeen válasza MegalodonS (#914) üzenetére


jugeen
addikt

+ posta. olcsón veszed a fontot.

(#916) #95904256 válasza Soak (#913) üzenetére


#95904256
törölt tag

Alap dolog hogy a max. órajelet úgy kell megközelíteni hogy az FSB se lazsáljon. :D

Engem igazából az érdekel ha több magra optimalizálom a saját kódjaimat, akkor azokba mennyire szól bele az FSB ( négy mag mellett ). Egyelőre úgy áll a dolog hogy teljesen bizonytalan hogy Penryn-re vagy Barcelona-ra érdemes ráállni. :)

(#917) Soak válasza #95904256 (#916) üzenetére


Soak
veterán

nem vagyok egy nagy programozo, de ha a kod proct foglal leginkább akkor sztem nem szol bele az fsb , ez meg uhye változik ha máshoz is kell nyulni

(#918) arn


arn
félisten

engem az ara es a teljesitmenye alapjan nagyon vonz, de a melegedes miatt valszeg kihagyom. ilyen szempontbol a k10 sem lesz jobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#919) FehérHolló válasza Soak (#917) üzenetére


FehérHolló
veterán

A kód konyhanyelven azt határozza meg, hogy mit csináljon a rendszer a proci irányításával. Ha folyton memória írás-olvasás van, közben meg a két mag (jelen esetben a két pár mag) között is dobálni kell az adatokkal, és mindez ugyanazon a buszon zajlik, azt nem szereti ez az összedrótozott 2 magpáros megoldás. Megoldás lenne a busz sávszélnövelése, vagy a point-to-point architektúra kialakítása (minden mindennel külön zsinóron van összekötve - AMD-nél leegyszerűsítve ez a helyzet). Utóbbi esetben viszont a busz (sokminden között egyszerre kapcsolatot teremtő vezeték) - aminek az ötlete mellesleg később született meg, mint a ptp, pont azért, mert túl sok lett a madzag - értelmét veszíti.


[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#920) Soak válasza FehérHolló (#919) üzenetére


Soak
veterán

Valami ilyesmit sejtettem. Szoval akkor ha jol vettem ki a szavaidból akkor az FSB korlátozása (márha alapon van hajtva ,szvsz 1600 körül már komoly növekedés tapasztalható) a kod milyenségétől függ. Szóval itt sem lehet 100%osat mondani. Ha kézhez kapom a procimat végre akkor szivesen megnézném a különbsége 1066vs1600 között , ha tudtok valamit adni amivel meg tudom nézni. Vagyis ,hogy ilyen területen mit ér és mennyit ér az FSB növelése

(#921) FehérHolló válasza Soak (#920) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egy CPU PhotoWorXX teszt jól esne. Egyszer alapórajelen, másodszor növelt FSB frekivel szinkron RAM-al, harmadszor pedig növelt FSB-vel, visszaosztott RAM-mal.

Skynet is real. It's called Google.

(#922) Soak válasza FehérHolló (#921) üzenetére


Soak
veterán

Szombaton elvileg megcsinálom

(#923) FehérHolló válasza Soak (#922) üzenetére


FehérHolló
veterán

A nagyobb probléma, hogy kellene mellé egy E6600, hogy a különbséget látni lehessen. De annyira fel voltam lelkesülve, hogy ez eszembe sem jutott első körben.

Skynet is real. It's called Google.

(#924) SzlobiG válasza Soak (#922) üzenetére


SzlobiG
félisten

Milyen lapba lesz a tesz?

Striker?:D:D

(#925) Soak válasza SzlobiG (#924) üzenetére


Soak
veterán

:D:D:D . Nem , vagy P5KC vagy nf680i-s valami hulladék :D

(#926) Overlocker válasza Soak (#925) üzenetére


Overlocker
veterán

''hulladék'' :DDD Kapol junior! :D

(#927) Soak válasza Overlocker (#926) üzenetére


Soak
veterán

:P :DDD

(#928) SzlobiG válasza Soak (#925) üzenetére


SzlobiG
félisten

Inkább P5K akkor.:D Mindenestre írj majd, hogy mi a helyzet.:)

(#929) Soak válasza SzlobiG (#928) üzenetére


Soak
veterán

Szombaton világi babérokra törünk egy kedves forumtárs jóvoltábol (:R) . szal majd lesz mit irni remélem

(#930) Achill3uS válasza Soak (#929) üzenetére


Achill3uS
veterán

nyugodtan leirhatod a nevem :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#931) SzlobiG válasza Achill3uS (#930) üzenetére


SzlobiG
félisten

Látom megvan a hétvégi program.:D

(#932) Soak válasza Achill3uS (#930) üzenetére


Soak
veterán

Nem rád gondoltam, HÁH :DDD Me 1 , You 0 :DDD

[Szerkesztve]

(#933) Achill3uS válasza SzlobiG (#931) üzenetére


Achill3uS
veterán

ha a posta nem szol bele :D no meg jugeen jovoltábol kis ddr3 teszt is lösz :D
Soak: nem leszek msn, no vga.. ha van vmi csörögj..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#934) Overlocker válasza SzlobiG (#931) üzenetére


Overlocker
veterán

Soak átesik a tűzkeresztségen :D

[Szerkesztve]

(#935) SzlobiG válasza Achill3uS (#933) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nemhogy inkább fürödni mennétek vhova minthogy ilyen melegbe tesztelgettek.:DD


Over: :DD:D

(#936) Soak válasza Achill3uS (#933) üzenetére


Soak
veterán

Ok, szerváljak neked valami pisziájosat? van a padláson egy-pár

(#937) #95904256 válasza Soak (#936) üzenetére


#95904256
törölt tag

Esetleg van ott PCI-os TNT2 is???

(#938) Soak válasza #95904256 (#937) üzenetére


Soak
veterán

sztem nem tudom. Nagyon sok régi cucc van. Lehet ,hogy az is akad? Miért kérded? Pü--->

(#939) Achill3uS válasza Soak (#936) üzenetére


Achill3uS
veterán

hozzál már vmi jot plz, siratom a matroxot :O :DDD
Szlobi: meglesz majd azis, csak nem strand, balcsi :D

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#940) jugeen válasza Soak (#938) üzenetére


jugeen
addikt

ha akad vmi felesleges písziíáj-végéá, hozhatnál nekem is, nem muszáj a dájrektiksz 11 :DDD

(#941) jugeen válasza Overlocker (#934) üzenetére


jugeen
addikt

pü akart lenni

[Szerkesztve]

(#942) ryli


ryli
tag

nah mikor kezdenek már esni az árak a intel prociknál :F

(#943) r-chee válasza ryli (#942) üzenetére


r-chee
őstag

..Már elkezdtek lassan zuhanni :) .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#944) keIdor válasza r-chee (#943) üzenetére


keIdor
titán

Nem csak lassan.:) z0ty-nál pl. már 60k.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#945) Nyugdíjas válasza keIdor (#944) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

De vett már valaki? Vagycsak rendelni lehet?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#946) Soak válasza Nyugdíjas (#945) üzenetére


Soak
veterán

Épp ezt akartam kérdezni, már lassan turbo rágo árban megy, mindenki csak mondja, örül neki , de miért nem vesz már valaki?

(#947) Nyugdíjas válasza Soak (#946) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

:U

Őőőő,mert lehet nincs plusz keret 50k-s vízre,vagy egy kompira? :D

[Szerkesztve]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#948) r-chee


r-chee
őstag

Engem egy Q6600-tól egyedül a vízhűtés tart vissza, mivel az még plusz 45-50K körül lenne :( ... Kis spórolás és majd meglesz...

[Szerkesztve]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#949) Soak válasza Nyugdíjas (#947) üzenetére


Soak
veterán

50-ért elég érdekes kompit kapsz :D . Amugy sztem ezek a procik 1hónapos rendelési idővel vannak, legalábbis még nem találkoztam olyantol aki itt megvette volna ezeket ennyi pénzért

(#950) Lalaboy


Lalaboy
őstag

A jelenleg kaphato Rev. B3-as retail Q6600-ak mostmar tenyleg jo arba kerultek! De ne felejtsuk el, hogy a hozza illo hutes nagyon draga! Az amerikaban csak elorendelheto G0-s retail Q6600-ak TDP-je joval alacsonyabb lessz, ami a jominosegu leghuteseket is engedi labdaba rugni. A jelenleg kaphato retail Q6600-ak tuningja meg jo vizzel is erosen ketseges.
Az elobb megneztem negymagra terhelve vizhutessel a hofokokat, mindossze 3300Mhz-n!!
Ebbol levonhatoak a megfelelo kovetkeztetesek a hotermelessel kapcsolatban:[link] :)
Leghutessel nyugodtan hozza lehet adni 15-20C-t! :)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.