Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Ingress

Hozzászólások

(#2951) GAI válasza Trailblazer (#2950) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Gondolom eltávolítják, hiszen az invalid portál azt jelenti. És utána be lehet küldeni a jó helyen.

(#2952) Trailblazer válasza GAI (#2951) üzenetére


Trailblazer
addikt

Akkor majd beküldi az arra illetékes és jogosult (azaz nem én), hiszen így az új helyen lévő emlékműről hiányzik a portál.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2953) Trailblazer válasza Trailblazer (#2952) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mára le is szedték az említett pszeudo-portált. Nem semmi. Helybeli versenyzők remélhetőleg észlelik, és felrakatnak egyet a jó helyre. Gondoltam rá, hogy szólok a közös chatfelületen, de csepp lenne a tengerben. In space nobody hear you scream :N

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2954) draco31 válasza Trailblazer (#2953) üzenetére


draco31
veterán

Merre vagy helyileg?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2955) Trailblazer válasza draco31 (#2954) üzenetére


Trailblazer
addikt

Dunavarsány. A portál pont a vasútállomás mellett helyezkedik el. (István király emlékére, ezen pdf-ben az 5. oldalon írnak róla, és arról is, hogy új helyre került.)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2956) draco31 válasza Trailblazer (#2955) üzenetére


draco31
veterán

Az nekem sajnos messze van, hogy beküldjem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2957) Kakukkos-óra válasza Trailblazer (#2953) üzenetére


Kakukkos-óra
csendes újonc

Te nem ott játszol?

(#2958) Trailblazer


Trailblazer
addikt

De igen, bár mostanság nem. Én csak csumpi lvl 6 vagyok, nem posztolhatok portált.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2959) Kakukkos-óra válasza Trailblazer (#2958) üzenetére


Kakukkos-óra
csendes újonc

Lehet eltüntetned se kellett volna... akkor inkább egy áthelyezés. Előfordulhat, hogy másoknak épp ott volt jó helyen. Pokemonban pl erősen számít melyik cellába esik egy ingress portál.
Azért írj valakinek, hogy küldje be újra.

(#2960) Trailblazer válasza Kakukkos-óra (#2959) üzenetére


Trailblazer
addikt

Írtam fentebb párszor már, hogy az áthelyezést nem tartották szükségesnek. Nem tudok írni senkinek, nem ismerem a helyi erőket.

Pokemon-t passzolom. Felteszem, ha zavarta volna bárki köreit az eltávolítás, nem szedték volna le ennyire soványmalacvágtában a portált, nemde?

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2961) draco31 válasza Kakukkos-óra (#2959) üzenetére


draco31
veterán

Azt én is mindig figyelem, hogy jó legyen mindenkinek 1-1 portál.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2962) Kakukkos-óra válasza Trailblazer (#2960) üzenetére


Kakukkos-óra
csendes újonc

Ha van kulcsod a portálhoz akkor át is tudod helyezni, és majd mások eldöntik jogos-e vagy sem. A portál leírását is módosítod, oda leírod, hogy miért és hová tegyék át.
Akik ellenőrzik, azok látni fogják a leírást is és az áthelyezést is. Nyilván a leírást nem fogják jóváhagyni mivel egy utasítás lesz, de ennek megfelelően kiválasztják azt a helyet amelyikre tenni akarod.
Így viszont kilőttél egy portált, ami annyira nem is volt rossz helyen. Nem biztos, hogy mások örülnek ennek. Ha írsz a chaten látni fogják a közeliek, és lehet beküldik újra.

(#2963) Kakukkos-óra válasza Trailblazer (#2960) üzenetére


Kakukkos-óra
csendes újonc

A NIA nem nézi, hogy melyik játékosnak jó vagy rossz. Nyilván nem találták a térképen, így likvidálták a portált.
Viszont a játékosok figyelhetnek arra, hogy mások játéka ne csorbuljon. De most már mindegy, csak ugye ha nincs a közelben L10-es játékos akkor a portál nem kerül vissza hamar.

(#2964) tothbe


tothbe
addikt

A törlés nem zavarja a Pokét mert onnan már nem tűnik el, ha odakerült a Stop vagy Gym.
Ellenben azzal, ha átteszed, mert ha az ő térképükön nem jó cellába teszed át, akkor az eddigi Gym-ből pl. Stop lesz és az új lesz a Gym. Ergo áttételt csak a nekik jó helyre fogadnak el (sőt, ilyenkor is általában visszadobják és ők teszik át), de a törlés pl. legtöbbször összejön, ha olyan pokésok nézik, akik tudják, hogy ez náluk nem törli.

A NIA pedig nem néz semmit, ezt a funkciót nincs is emberük aki kezelje. Nagy néha ránéznek, de inkább letojják az egészet.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#2965) Kakukkos-óra válasza tothbe (#2964) üzenetére


Kakukkos-óra
csendes újonc

A pokés megjelenésekkel tisztába vagyok, annak viszont ürülök ha nem tűnik el egy esetleges törlés esetén. :)

(#2966) Trailblazer válasza tothbe (#2964) üzenetére


Trailblazer
addikt

Pont ezt feltételeztem, hogy mivel állítólagosan a portálokat a közösségek kezelik, csak tudják, mit miért tesznek.

Hadd ne legyen már bűntudatom, mert sikerült egy bogus portált megszűntetni...

Közben írtam a cross-faction chatbe is, hátha rábagózik valamelyik magas szintű.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2967) Kakukkos-óra válasza Trailblazer (#2966) üzenetére


Kakukkos-óra
csendes újonc

Nem mondtam, hogy legyen :) Csak nem árt másokkal egyeztetni, főleg ha nem is vagy aktív. ;)

(#2968) Trailblazer válasza Kakukkos-óra (#2967) üzenetére


Trailblazer
addikt

Aktívnak aktív vagyok, csak helyben játszom ritkán. Nincs kihívás.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2969) GAI válasza tothbe (#2964) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A törlést nem is az OPR-ben hagyják jóvá, legalábbis én még eddig egyetlen törlés kérelemmel sem találkoztam ott. Szerintem azt a Niantic saját hatáskörben végzi. Hogy mennyire vizsgálják ki, az más kérdés.

(#2970) GAI válasza Kakukkos-óra (#2967) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem gondolom, hogy ilyen megfontolásoknak kellene érvényesülniük. A játék alapból arról szól, hogy valóságos objektumokat tartalmaz. Ha valami már nincs ott a valóságban, akkor nem kell csak azért a játékban hagyni, hogy legyen plusz egy portál a környéken.

(#2971) Kakukkos-óra válasza GAI (#2970) üzenetére


Kakukkos-óra
csendes újonc

Igen, alapból arról szó. De kinek fáj ha ott marad?

(#2972) Trailblazer válasza Kakukkos-óra (#2971) üzenetére


Trailblazer
addikt

Pl. annak, aki a proper helyén szeretné tudni a portált?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2973) Kakukkos-óra válasza Trailblazer (#2972) üzenetére


Kakukkos-óra
csendes újonc

Ez amolyan költői volt. :)
Tulajdonképpen nekem mindegy, nem a környékemről tűnt el.

(#2974) draco31


draco31
veterán

Ha valamit beküldtem már kb. 30x, és mindig elutasítás van, akkor gondolom felesleges tovább próbálkoznom :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2975) Gaboren válasza draco31 (#2974) üzenetére


Gaboren
tag

Ha nem elég érdekes a bírálók számára vagy nem látszik a térképen, akkor sajnos kuka. Ha valós helyen van de nem látszik, akkor utcakép alkalmazásban lehet beküldeni 360-as képet. Csomó portált fogadtak így el nekem, amiket korábban sorra dobtak vissza hogy nem látszik.

(#2976) draco31 válasza Gaboren (#2975) üzenetére


draco31
veterán

Nem volt arra 360-as, én csináltam. Nekem is fogadtak már el így, de ezzel nem harcolok akkor tovább.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2977) draco31


draco31
veterán

Közeli városban van 3db körforgalom, vagyis 4. Ebből 3-ban van fából szobor, rajta is vannak az utcaképen. Egyet elfogadtak elsőre, de a másik kettőt sehogy sem akarják. Próbáltam már esti képet, hogy semmi ne látszódjon mögötte, olyat is, hogy körbevágtam a szobrot, és utólag küldtem be, de akkor sem. Ez is olyan kategória, hogy nem tetszik nekik? Fehérgyarmatról van szó egyébként.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2978) GAI válasza draco31 (#2977) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Esetleg az lehet az indok, hogy a körforgalom közepe nem közelíthető meg biztonságosan gyalogosan.

(#2979) K82 válasza GAI (#2978) üzenetére


K82
őstag

Inkább csak annak a kérdése, aznap melyik lábbal keltek. Ami a környékemen van ugyanígy körforgalom közepén, kettőt töröltek egyet kiraktak a járdára...

Pixel / OnePlus Pad

(#2980) draco31 válasza K82 (#2979) üzenetére


draco31
veterán

Akkor megpróbálom járdára rakni

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2981) Gaboren válasza draco31 (#2980) üzenetére


Gaboren
tag

Kecskeméten nem zavarta a NIA-t, hogy a körforgalom közepére lett téve a MIG 21-es repülő, elég impozáns látvány. Szóval a fene tudja mi bajuk lehet. Esetleg oda kéne tetetni valami harci helikoptert. :) Sajnos csak sablon szöveget írnak, aztán hámozd ki belőle mi lehet a gond.

(#2982) draco31 válasza Gaboren (#2981) üzenetére


draco31
veterán

El sem olvasom már, ha látom hogy hosszu rizsa akkor próbálkozhatok újra.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2983) trialboj


trialboj
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy a saját nevemmel ellátott gugli fiókomat regisztrálhatom-e a játékba egy álnévvel, ami nem utal a valódi nevemre?

Btw már van egy fiókom, de az az accot az egyik családtagom kapta meg, mivel én csak ingressre használom, és elkezdte a telefonromra szinkronizálni pl a kontaktokat annak ellenére hogy egyből kikapcsoltam ezt a funkciót.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2984) Trailblazer válasza trialboj (#2983) üzenetére


Trailblazer
addikt

Semmi akadálya ennek. Kb. senki nem látja az emailedet a játékban.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2985) draco31


draco31
veterán

Van egy portál, beküldtem már 10x legalább, eddig odaírtam, hogy pontosan milyen emlékmű az, meg a táblát róla az első 2 sort. Mindig visszadobták. Most 2 napja úgy küldtem be, hogy emléktábla, semmi más szöveg mellé, így már elfogadták.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2986) GAI válasza draco31 (#2985) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem kell ebben feltétlenül logikát keresni, szerintem egy csomóan teljesen felelőtlenül nyomogatják az OPR-t, vagy csak a saját önös érdeküket nézik (kell-e nekik oda a játékban portál vagy sem). Nekem is sok jó bejelentésemet visszadobták, aztán másodjára meg elfogadták. Ez van, sajnos a userek kezébe lett adva a dolog, és ebből ez esik ki.

(#2987) trialboj


trialboj
őstag

Van valami akció megint?
Lehet ezzel valami plecsnit kapni? Már rég óta kellene egy utolsó előtti majdnem fekete plecsni, nem tudom a nevét.
Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2988) K82 válasza trialboj (#2987) üzenetére


K82
őstag

Holnap este indul a dupla AP a 6. születésnap miatt.

Pixel / OnePlus Pad

(#2989) Trailblazer válasza K82 (#2988) üzenetére


Trailblazer
addikt

No és meddig tart, azt is írták?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2990) draco31 válasza Trailblazer (#2989) üzenetére


draco31
veterán

Nov. 15 19:00-tól. 22. 19:00-ig.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2991) Trailblazer válasza draco31 (#2990) üzenetére


Trailblazer
addikt

Jól hangzik, köszi!

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2992) trialboj válasza K82 (#2988) üzenetére


trialboj
őstag

Ok, és plecsni nem jár érte, csak mert eleve nem értem ezeket mire kaptam?

Ja és még annyi érdekelne, hogy ha új accountot készítek, mert a fentit nem használnám tovább, akkor melyik az a szint amit el kell érnem hogy ne legyen semmiféle limit? pl 2000 cuccom lehessen, és mindent használhassak, lvl 8 után meg is vagyok?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2993) K82 válasza trialboj (#2992) üzenetére


K82
őstag

A linkelt plecsnik is évfordulósok, az akkori szintednek megfelelően kaptad őket a dupla AP-s időszak végén. A mostani állás szerint egy platinát (="egy utolsó előtti majdnem fekete") fogsz kapni, hacsak nem éred el a 40m AP-t jövő péntekig.

Miért akarsz új accountot csinálni? Ha megvan a 40m, kezdheted elölről (recursion) úgy a játékot mintha teljesen új lenne, azzal a kivétellel h a cuccaid megmaradnak és a játékban szinthez kötött dolgokhoz (portál beküldés, OPR) L1-ként is hozzáférsz továbbra is. Vagyis a statisztikád, plecsnijeid maradnak, egyedül az AP fog nullázódni.

Ahogy itt is látod, tavaly nyomtam egy recursion-t, minden plecsnim maradt, az újrakezdés óta 47M AP-t szedtem össze, összesen meg 235-öt. Minden olyan plecsnin amit többszörösen teljesítettél megjelenik a Simulacrum jel is, ezeket nálam a legalsó és az a feletti sorban láthatod (recharger, trekker, translator, illuminator).

Ha új karaktert akarsz, akkor mindent a nulláról fogsz kezdeni üres inventoryval (a limit mindig 2000, az XM mennyisége nő csak szintenként), L8-ig mindenképpen el kell jutnod ha használni akarod a lvl8-as cuccokat és még tovább kell küzdened hogy újra küldhessél be portálokat illetve legyen jogod az OPR-t használni.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#2994) trialboj válasza K82 (#2993) üzenetére


trialboj
őstag

Tehát ha nem csinálok semmit is kapok egy platinát? :)) ez jó biznisz, mert még kellene 1 a köv levelhez.
Viszont ha elérném a 40millió AP-t, akkor mi történne? (ez amúgy nem fenyeget) magától újraindul a játék?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2995) Trailblazer válasza K82 (#2993) üzenetére


Trailblazer
addikt

Te elég Ingress-fanatikusnak tűnsz ez alapján... :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2996) K82 válasza trialboj (#2994) üzenetére


K82
őstag

Bizony, ha meg sem mozdulsz akkor is jön egy platina badge. 40m felett ugyanúgy megy tovább mintha mi se törpént volna, viszont megvan az a lehetőséged h újra 0 AP-val indulj.

Trailblazer: pedig nagyon nem viszem túlzásba. Annyi előnyöm volt h ez egy kis város, az ellenfél pedig normális volt, így mindig akadt mit tenni. De évközben ideköltözött egy csapattárs (az ellenfél pedig el) akinek annyi esze van mint egy marék döglött lepkének, amióta itt van annyi AP-t szedtem össze mint előtte kb. 2-3 hetente szoktam... :(((

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#2997) trialboj válasza K82 (#2996) üzenetére


trialboj
őstag

Na most képzeld ezt el fordítva. Egyedül vagy, kisebb város, de MINDENKI ellened van, és naponta 3-5 aktív játékos van, akik 70-80%ban tönkreverik a nagyobb projektjeidet, mert látják mit akarsz csinálni. Van 1, akinek meló közben külön monitorja van csak az ingressre, hogy lássa ki merre mit csinál, na az már igen.

Persze ez a helyzet még mindig jobb, mint a tied, viszont úgy alakult ki, hogy a fent említett személy viszályt keltett a csoportjában és térfelet váltott majd a csoport abbahagyta a játékot, így én is ellenfél nélkül maradtam, aminek semmi értelme, ezért színt váltottam. (még plakátokat, meg öntapdós qr kód reklámokat is szórtam a városban hogy legalább 1 valaki legyen aki velem van :U )

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2998) Trailblazer válasza K82 (#2996) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nálunk meg néha van valaki, aki végigpettyezi a portálokat, de leginkább halott az ügy. Fővárosiként mindjárt más lenne játszani, dehát az a hajó már elment.

Viszont ilyen pontszámhoz akkor is naponta kell játszani intenzíven, nekem előző accounton mintegy 3 év alatt jött össze egy level 8. Most 1 év alatt level 6, de nem mindig van módom másutt portálozni, itt meg már nem kihívás.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2999) GAI válasza Trailblazer (#2998) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Bp-n is csak akkor jó, ha gyakran jársz a belvárosban. Ott rengeteg a portál, és ritkán vannak tele pakolva, valamint könnyű leszedni őket. De a külsőbb kerületekben meg dominál valamelyik fél, és szinte alig van változás.

(#3000) Trailblazer válasza GAI (#2999) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, jómúltkor, még a nyáron alkalmam nyílt vadászni egy jó nagyot, metrópótlóról egyszerű volt. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Ingress
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.