Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) sasNAXO válasza PpenoO (#5549) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Aprón van most 250W-os Seasonic SS-250SU korrekt áron, talán valami olyasmi kell bele, nem?
Én alaplapra tippelnék amúgy, ha psu 5V ágával gondok lennének, szerintem az a vinyókra is kihatna...

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#5552) PpenoO válasza sasNAXO (#5551) üzenetére


PpenoO
őstag

Igen, ilyen kell bele, le is csapok rá :)

(#5553) cynosure válasza bugizozi (#5548) üzenetére


cynosure
tag

a gepben nincs semmilyen szabad molex vagy sata tap, csak a kicsi 3.5 floppy, vagy ha volt benne ODD, akkor az ahhoz passzolt rovid sata ami a floppy tapbol van adapterrel megoldva.
szoval van egy molex csatlakozo az ODD alatti reszben, ami megy a bolcsokre. Azt kell szetszedd es tenned kell ra egy Y molex elosztot. ha letezik molex+sata eloszto egyben, az a jobbik eset, ha nem, akkor kell egy Y, meg egy adapter kabel is mint amit mutattal. de onmagaban csak az az egy keves, mert akkor a bolcso aram nelkul marad.

[ Szerkesztve ]

(#5554) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok!
Ebayen vettem Xeon E3-1220L V2 cpu-t.
A Hp Microserver Gen8-ban lévő Pentium G2020T -t lecseréltem a xeonra.
Fogyasztási tapasztalatok:
1220L V2 idle 23W, 100%-on hajtva 45.4W
G2020T idle: 22.8W, 100%-on hajtva 34.4W

Ami furcsa nekem, hogy a 1220L egy 17W max TPD-vel rendelkező CPU, míg a G2020T 35W max TPD.
[link]

Nem értem, hogy jön ki a matek?
A tesztet így végeztem:
1db SSD, rajta egy Debian 12 linux. Boot, login prompt az az idle állapot.
Belépve 6 példányban elkezdtem tömöríteni a /usr mappát tar.gz-be. A top processz listában ellenőriztem, 0% idle, gőzerővel dolgozik minden mag.

Azt vártam volna, hogy a 1220L kevésbé ugrik fel, mint a G220T.

(#5555) Proci85 válasza Proci85 (#5554) üzenetére


Proci85
senior tag

Oké, közben jött ihlet. Kikapcsoltam a turbó lehetőséget. Max 35.2W-ban megállt.
Ez így akkor vállalható. Dupla akkora cpu benchmark érték, fogyasztás idle-hez képest csak 12W-tal több.
Az a fele viszont nem tiszta, ha kihajtom minden magját többszörösen a G220T-nek, mért eszik csak szintén ~10W-tal többet idle-hez képest? Nem látom a 35 vs. 17W TPD különbséget a fogyasztásban.

(#5556) sasNAXO válasza Proci85 (#5555) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Vszeg mert a Celeronban van igpu is, ami bele van számolva a TDP-be, viszont a Microserver nem használja, így nem fogyaszt? A 1220L V2-ben nincs igpu egyáltalán.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#5557) Proci85 válasza sasNAXO (#5556) üzenetére


Proci85
senior tag

Igen ezt a különbséget én is néztem az adatlapon. Ez egy reális feltevés. Ha tehát egy hozzávaló 3D driverrel megpróbálnám meghajtani, akkor jönne ki ez a fogyasztás. Lehetséges. Köszi a választ.

(#5558) Imco válasza Proci85 (#5555) üzenetére


Imco
őstag

Bocsi a kérdésért, a biosban kapcsolható a turbó mód?

Felcsigázott most ez az E3-1220l. Már régen kacérkodom vele.
Ránéztem, kinában van már 2600 Ft-ért.

Köszi!

Üdv! Imco

(#5559) Proci85 válasza Imco (#5558) üzenetére


Proci85
senior tag

Igen, kikapcsolható. Úgy lett nekem is kellemesebb a fogyasztás. Oké, némi teljesítmény csökkenés kárára.

(#5560) DreadZozzy


DreadZozzy
csendes tag

Érzem, eretnekségre adom fejem: sikerült már valakinek Windows Server VM-ben HP SSA-t telepítenie?

A VM közvetlen rálát a P222 által menedzselt RAID tömbre (ESXi RDM), de az összes telepítője a SSA-nak panaszkodik az OS virtuális mivoltára.
Sikerült ezt már valakinek megkerülnie?

(#5561) cynosure


cynosure
tag

Apropo P222.
Hétvégén kínlódtam egy sort, van egy P222 -es vezérlőm, rajta 4 SAS lemezzel. A gépre felraktam egy ProxMox -ot, és abba szerettem volna egy TrueNas -t, de nem tudom átadni a vezérlőt, ha minden igaz a BIOS bugos. Minden a legfrissebb a gépben, iLO -tól BIOS -on át a P222 firmware -ig. Valaki talált már rá megoldást, vagy eresszem el örökre? A TrueNAS -ra is lehet VM -eket rakni, tudom, de a ProxMox erre alkalmasabb felületet biztosít, lényegesen nagyobb a tudása.

Egyébként ha a lemezeket adom át a truenas -nak akkor is ki tudja használni a gigabitet, 110MB/s körül másol, de szinte az összes RAM -ot át kell adni a VM -nek, különben a ZFS nagy méretű fájloknál (7GB ISO például) megroppan. Legalábbis 8GB -tal ez történt.
Próbáltam átadni neki egy pool -t, hogy a ZFS -t a külső ProxMox kezelje, de a TrueNAS mindenáron magának akarja a ZFS kezelését megoldani, gondolom nagyon szét kéne faragni, hogy ez ne így legyen.
Ha a TrueNAS natívban fut, akkor semmi probléma, igaz hozzáfér mind a 16GB memóriához.

Bármi ötlet jöhet, ki hogy oldotta meg ezt? Köszi

(#5562) kgymac válasza cynosure (#5561) üzenetére


kgymac
őstag

Saját kernelt kell fordítani, meg kell patch-elned az egyik iommu-s komponens forrását. Leírás dögivel, de amikor próbálkoztam 5.x-es kernellel, a modul erőforrás hiányra panaszkodott futáskor. A korábbi 4.x-es kernellel simán ment, csak hát upgrade-eltem a proxmox-ot. Az új HP bios vagy ilo fw vágta haza, tiltja a pcie16 slotba dugott kártya átadását VM-nek. Megoldás lenne, de más g8 szerverre: egy xml file-t kellene besütni a bios-ba. Én kihagytam. Persze, esxi-n (6.5) megy az átadás, csak proxmox-szal nem (két g8-am van, hdd-k kivételével egyformák, xeon e3-1260l, 16GB ECC, lsi9211-8i (dell perc h200 it fw-vel). Proxmox most 6-os vagy 7-es, kb. éve volt utoljára bekapcsolva, így passz. Megnézni sem tudom, mert be van dobozolva a cuccaink között.

(#5563) cynosure válasza kgymac (#5562) üzenetére


cynosure
tag

Az a patch benne van a ProxMoxban, grubban meg kell adni a "relax_rmrr" flaget. Azzal át lehet adni a vezérlőt és már látja is a guest, csak nem képes semmit sem csinálni vele, a diszkek nem látszódnak, mindenféle hibaüzenet van dmesg -ben is.

[ Szerkesztve ]

(#5564) kgymac válasza cynosure (#5563) üzenetére


kgymac
őstag

Pve verzió? Mert a korábbiaknál (4.6, 5.x) ez a sor nem kellett a működéshez, a patch-elés pont a bios korlátot használó proxmox forráskód átlépéséhez kellett.

(#5565) cynosure válasza kgymac (#5564) üzenetére


cynosure
tag

8.2 -vel próbáltam. Abban pedig 6.8 kernel van, és 6.2 óta nem kell ehhez patchelni.

(#5566) bugizozi válasza PpenoO (#5549) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

BIOS 2019-es, elvileg engedélyezve van az USB.

Közben azt találtam ki, hogy megnézem a gép belső USB portját, az működött, úgyhogy elegánsan kivezettem a kábelt és szükség esetén pár hetente rá tudom dugni a külső vinyót kimásolni a fontos adatokat. (húdeporos ott bent :B)

Sajnos másik táppal nem tudom kipróbálni, laptopom és miniPC-m van.

cynosure: igen, Floppy táp van átalakítva SATA tápra, onnan kapja az SSD a delejt. Az amúgy ketté lehetne osztani egy Y kábellel?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5567) sasNAXO válasza bugizozi (#5566) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Egy nagytakarítást lehet megérne, hátha megjavul tőle az usb? :DDD

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#5568) PpenoO válasza bugizozi (#5566) üzenetére


PpenoO
őstag

Nem azért, de external usb ports disabledre van állítva, azaz a külső usb csatlakozók le vannak kapcsolva. Állítsd át usb enabledre és nézd meg úgy.

(#5569) denes44 válasza bugizozi (#5566) üzenetére


denes44
tag

Ha engedélyezve van az USB, akkor az így néz ki:

Neked ott írja alul hogy External USB Ports Disabled, így ne várd hogy működjön...

(#5570) cynosure válasza bugizozi (#5566) üzenetére


cynosure
tag

Igen egy ilyen elosztó is jó. Én a molexeket osztottam el ami a gép tetején van elvezetve a bölcsőkhöz, de ki mit talál a kábeles dobozkájában, ugye. :D

(#5571) bugizozi válasza PpenoO (#5568) üzenetére


bugizozi
őstag

Sajna nem tudom átállítani, ha itt Enter-t nyomok nem történik semmi, + , - gombokkal sem vált.

Nem ugrik fel, hogy válasszak enabled/disabled úgy mint itt:

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5572) denes44 válasza bugizozi (#5571) üzenetére


denes44
tag

Ne a disabled opción nyomj entert, hanem az enabled-en. Már feltéve hogy ha engedélyezni akarod.

(#5573) 5leteseN válasza bugizozi (#5571) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Elméletileg a képernyő alján lévő szöveg szerint a le-/fel-nyillal tudod mozgatni a kijelőlő funkciót, és az aktuálisnál ENTER-t nyomva választod ki azt, amin éppen áll(ami kék színű).

Így táv-segítve, a látottak alapján, kb...

(#5574) bugizozi válasza 5leteseN (#5573) üzenetére


bugizozi
őstag

Jaaaaaa :Y
Úúúúristen de béne vagyok, én azt hittem, hogy az "USB enabled" és az "External USB ports Disabled" két külön menü :W Gondoltam külön lehet engedélyezni "global" USB-t és külön az External USB-t...
De akkor az "USB Control"-on belül lehet választani, hogy Enabled vagy Disabled, csak a más megfogalmazás megzavart :B természetesen a felsőt kiválasztva működnek az USB portok...

Köszönöm mindenkinek a türelmes segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5575) denes44 válasza bugizozi (#5574) üzenetére


denes44
tag

Azért fogalmaz így, mert a belső USB-t nem lehet letiltani csak a külsőket. Persze el lehetne képzelni értelmesebb megfogalmazást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.