Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#196) tildy


tildy
nagyúr

Na szóval aug 5-én éjfélkor indultunk, előtte este 10kor még dolgoztam. Amiket tudtunk krumplipüré,satöbbi tartós kaják, szalámik, ''kész ebédek'' stb. megvásároltunk, olyanokat, amik nem fognak a kukába kerülni , ha nem esszük meg. (Normál konzerv (pl. chilis bab, főzelékek, pörköltek) kaják elcseszik kedvesem hasát, így azok szóba se jöhettek.. )
Úgy döntöttünk egy hetet előre lefoglalt szállásban leszünk, majd egy hét után lemegyünk korculára. Ez az előre lefoglalt szállás Zaboricban (Sibenik riviéra) volt, annak idején még Kidussal közösen választottuk ki, szerinte snorkerre alkalmas partja van
Ez volt az apartmanunk: [link]
(régebben volt fenn kép a partról is!)

''Žaborić a Šibenik és Primošten közötti, dúsan termő szőlő-, olíva- és fügeültetvényekkel tarkított, igen szép dalmát partszakaszon fekszik. Elsősorban a természet szerelmeseinek, a luxus nélküli, csendesebb nyaralást keresőknek ajánljuk.''

Na mivel mi nem komáljuk a nyüzsit, ezért ez nekünk tökéletesen hangzott.Mint mondtam éjfélkor indultunk el, reggel 8kor pedig már a lábamat áztattam a tengerben. Az autópályán jól lehetett haladni, bár esett az eső szinte a Zadari leágazási, ám onnantól ragyogó napsütés fogadott.

A hosszú úttól olyan álmosak voltunk, hogy reggel 9kor beestünk az ágyba, és csak kb du. 4-kor ébredtünk fel. Utána egy kis merülés, és el is telt a nap.

Az 1. nap képei: : [link]

Második nap arra a megdöbbenésre jutottunk, hogy a szobához nem tartozik közös használatú konyha. Mivel a leírásban az volt, hogy közös használatú helyiségek, így kicsit megdöbbentünk, de sebaj, ennyi baj legyen, kaptunk vízforralót, így krumplipüré már tudott készülni. :D Mivel útközben láttunk egy nagy hidat előző nap, így elmentünk megnézni ott a partot. Frankón sziklás volt nem messze tőle, ideális nekünk. Időközben elhagytam a pipám felfogatóját, így kellett lenn másik pipát venni.
Hazaérés, kis szunya, majd este elmentünk Zaboricban a partra sétálni.

Az 2. nap képei: [link]

3. nap jött valami front, szinte egész nap ki sem lehetett mozdulni, délután merültünk kicsit.
Kiderült, hogy az adrigaten keresztül kb. napi 10 euróval került többe a szoba, mintha eleve a tulajtól vesszük ki.
3. nap képei és pár videója : [link]

4. napon el akartunk jutni a Kornati szigetcsoportra, de nem ám szervezett úton, hanem gondoltuk, kibérelünk valami motorcsónakot és átmegyünk. Ezért reggel murter sziget felé vettük az irányt, a tourist office szerint Jezerán jó merülési lehetőségek vannak, és gazdag az élővilág.
Szóval elindultunk murter szigetére [link], gyönyörű tájakon át. Murterben áltunk meg előszőr, és motorcsónakot akartunk bérelni
Sajnos nem volt már szabad, ami votl meg piszokdrágán, ezért elmentünk strandolni , és merülni egy igencsak korrektne kinéző partszakaszon. A víz tiszta volt, és azért lehetett jópár dolgot látni alatta is:U

Majd Jezera felé vettük az utunkat, ahol sikerült a ''legjobb üzletet'' nyélbeütnünk, a más települések 300-400 kunás motorcsónak áraihoz képest 150 kuna+ benzin áráért tudtunk motorcsónakot kölcsönözni. Az eddigi tapasztalatokkal ellentétben akiktől kölcsönöztük szinte perfekt beszéltek angolul. (A magyar turistának nehéz lenn a dolga, alig van aki tud magyarul, ez még a kisebbik baj, de jó részük angolul sem beszél. Németül illetve olaszul is csak elvétve).
Elhajóztunk egy kis szigetre Jezera mellett, ahol egy hatalmasat merültünk. Csodálatos élővilág, csodálatos látnivalók. Este pedig egy jót kajáltunk az ottani vendéglőben, én rántott kalmárkarikákat ettem, kedvesem tintahal rizottót. Korrekt kiszolgálás, mókás pincér, hatalmas adag kaja (nem bírtam megenni , pedig imádom), 150 kunás kétszemélyes vacsora. Maximálisan elégedettek voltunk:)

4.nap képei és videók: [link]

5. nap Zaboricban voltunk, nem nagyon kameráztam, biztos lubickoltunk...
5.nap képei és videók: [link]

6. nap eldöntöttük, hogy átúszunk Krapanj település szigetére. Krapanjról azt kell tudni, hogy régebben 3-4000 ember is lakott ott, mosot alig van pár száz. Szivacsokat hoznak fel a tengerből. Hoppá, na itt merülni kell! A part egy sekély részén mentünk be, majd szinte körbeúsztuka szigetet. Időközben hatalmas hullámok kerekedtek, őszintén megmondva be voltam ám sz.rva rendesen, egyet akartam: minnél hamarabb jussunk ki a partra.
Ezt mondani könnyű. Nagyon sziklás volt, a part, és teli olyan sünökkel, akik csak arra várnak, hogy megszurkáljanak engem... Na jó, inkább messzebb mentem ezektől a ''kanyonoktól'' és kedvesemet követve egy viszonylag jobb részen kijöttünk a vízből.
MErülés szempontjából nem volt rossz, bár Jezera sokkal jobb volt.

Visszaúszás brodaricára, vacsi a helyi pizzériában, majd indulás haza

6..nap képei és videók: [link]

7. napot Zaboricban töltöttük, illetve vásárolni voltunk Sibenikben ezt azt. Képek nem készültek. A banán viszonylag olcsó kinn, 5 kuna per kiló a konzumban. Megéri.

A 2. hétről kicsit kevésbé bő lére eresztve fogok majd írni, egyelőre ennyi az ''élménybeszámoló''.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.