Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73535) hszilard666 válasza hszilard666 (#68854) üzenetére


hszilard666
veterán

Sziasztok,

Remélem mindenki jól van! :R

Nem írtam be, mert elfelejtettem képeket lőni, de a Metalfish T60 at lecseréltem egy Cougar QBX re. Kezdte terhelni az elmém hogy a gép értékének a harmada a gépház. :DDD A QBX et sikerült megcsípni 6.000HUF ért, mivel egy picit szét volt vagdalva a PSU tartó rész. így még közelebb kerültem a verhetetlen ár/érték arányhoz a géppel, de ma értem révbe szerintem, így mondhatjuk ma elkészült a magnum opusom, ezt az ár/érték arányt már nem tudom hova javítani..

A GTX 1060 amat cseréltem egy 1070 re. De nem akármilyen 1070 re! Sikerült kukáznom apróról 27K ért egy "fél" 1070 est, hiányzott róla a hűtés, csak a borda volt rajta a kártyán. Lőttem 2db Noiseblocker NB-eLoop ventit, amit rákötöttem az alaplapra, így megoldva a hűtés problémát. Így is 30K nál jár a GPU, ennyiért szerintem ajándék volt. Boostol rendesen 2000MHZ ig, utána manuális tuningnál elfogy a hűtés sajnos és elérjük a 85 fokot. Nem panaszkodom, mert az esetek nagyobb részében el sem fog menni 2GHZ ig sem, általában csak BF3 és Forza horizon pörög nálam 2560x1080 ban 60hz en, ide felesleges az emelt órajel. A kártyával meg vagyok elégedve, egy másik 1070 járt anno nálam, egy MSI seahawk, azt 2200MHZ ig tudtam pusholni, a víznek köszönhetően ott megálltunk 45 fok körül, 2.2GHZ felett már a fesz volt kevés neki, azt pedig nem akartam piszkálni mert korábban kinyírtam egy 780Ti-t vizen túlfeszeléssel :DDD De így is boldogan tekintek vissza a vizes 1070 es kártyára. Szerettem. Csak sokat buktam rajta amikor eladtam. :DDD Az egyetlen dolog amiért megint váltottam az az új Hellblade játék, oda már garantáltan kevés lett volna a 1060.

Itt van pár kép, jól látjátok, minden csálé, mert a cuccok fele nem kompatibilis a házzal. :DDD De amit nem lehetett csavarral fixálni azt rögzítettem gyorskötözővel!

[link]

A projektnél célkeresztben nem a szépség hanem az ár/érték arány volt, a teljes konfig (i7 4770, 16GB, 128SSD, 1TB HDD, GTX1070, CougarQBX,IS60, 450W SFX PSU) + btegér és bill, + 2db noctua és 2db noiseblocker venti összesen 61.000 HUF-nál jár. Ennyiből egy steam decket sem lehet kihozni, amivel szoktak redditen dobálózni hogy ár/érték arány bajnok. Én sikerként könyvelem el a projektet, ennél jobban szerintem már nem lehet optimalizálni a költség/teljesítmény arányt.

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.