Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35901) becsitibi válasza radi8tor (#35899) üzenetére


becsitibi
senior tag

Persze hogy garis,még több mint 2 év,szándékosan nem vizeztem le,olyan szépen világit,terhelésnél 4 fajta képpen világit,játék alatt leginkább lila,és piros között ugrál..

(35900):igen erre már gondoltam én is,hogy majd úgy lövök képeket hogy megy a furmark,de hát amig a tápom nem jön vissza garból,addig meg kell elégednünk ezzel a felállással... :R

[ Szerkesztve ]

(#35902) radi8tor válasza sketchifun (#35900) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem belé kötés ez.
Tudatlanság volt részemről, hogy nem tudtam színváltós LED-ek vannak ott. :B

Hagyd a fenébe Tibi! :D

⭐ Stella

(#35903) sketchifun válasza becsitibi (#35901) üzenetére


sketchifun
senior tag

Jesszusom. Mire bíztad te rá a gépedet, amíg a tápod gariban van?
Mond hogy nem egy Kodegányra.
Ma írta valamelyik koléga a gépajánlós topikban, hogy valami mókolt a géppel, és a mocsok kodegány megvágta. :DDD

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#35904) becsitibi válasza sketchifun (#35903) üzenetére


becsitibi
senior tag

corsair gs 800 watt....ami hamarosan eladó lesz :B

(#35905) ZetorGumi válasza becsitibi (#35896) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Arra a micro 3pines csatlakozóra tudsz készíteni akármilyen led csatlakozást. :) pl veszel 4 piros ledet, és 2-t az egyik kettesre kötöd be, a másik kettőt, meg a másikra.
És a végeredmény az, hogy mindegyiknél 2 piros led fog minimum világítani. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#35906) Ramses07 válasza becsitibi (#35898) üzenetére


Ramses07
Modder

Szerintem ku..va jól néz ki és tök jó pofa, hogy ha játszol azt Ő jelzi :D :D

Life is short, ride hard!

(#35907) becsitibi válasza ZetorGumi (#35905) üzenetére


becsitibi
senior tag

Jobban szemügyre véve a vga-t,van kettő kis csavar ami a led házat összefogja:[link],az megvilágitja a logót,azt a led modult kéne kicserélnem olyanra ami csak pirosan világit,tehát akkor ilyen lenne végig:[link].

Ramses07:Már a múlt héten hivtak hogy kész a plexi,de nyaralás,meg most meló hosszú ideig közrejátszik,és nem tudok elmenni érte,remélem hogy a jövő hétre minden összejön,az új táp,a plexi,meg a fotózás. :R

(#35908) Ramses07 válasza becsitibi (#35907) üzenetére


Ramses07
Modder

Rendben! Csak nyugodtan!:) Én megtartanám a corsair tápot a helyedben :DDD

Life is short, ride hard!

(#35909) SzO.okI


SzO.okI
csendes tag

Sziasztok!!

A véleményeteket szeretném kikérni hogy miként csináljam meg az ajtókat a házon?!?!

Előzmény: Fából csinálok számítógép házat "teszek képet is hogy lássátok" :) na és az lenne a kérdésem hogy zsanérral és a másik oldalán mágneses legyen, vagy mindkét felén olyan mágnes legyen mint az üveges ajtókon szokott lenni hogy be kel nyomni és kész!! Az utóbbinál 4 mágnest tennék a négy sarokba és csak benyomom a helyére és annyi!! Ezt nem tudom eldönteni hogy melyik lenne a szebb és a praktikusabb!! :)

Válaszaitokat előre is köszönöm!! :)

A kép csak 3d vázlat de ragaszkodok hozzá hogy ilyen legyen és erre is törekszem!!

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#35910) Trebron09 válasza SzO.okI (#35909) üzenetére


Trebron09
őstag

Milyen méretekkel fog rendelkezni a ház?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#35911) imibogyo válasza SzO.okI (#35909) üzenetére


imibogyo
veterán

Az oldallap mérete miatt azt mondanám legyen zsanér, mert nem lesz könnyű.
Ha esztétikailag közelítek akkor legyen a mágneses.
Remélem segítettem. ;] :P

Sokkal jobb, átláthatóbb nem teljesen fekete háttérrel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#35912) Bopez


Bopez
tag

Telefonos képek, szóval bocs a minőségért!
Hiányzik még: normális kábelrendezés, alaplap hátlapi takaró lemez (lefújhatnák már végre...)
Rendes fotó :D
Kábelrendező kampók...
[link]

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#35913) radi8tor válasza Bopez (#35912) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A háznak a típusát elfelejtetted leírni :D
Amúgy nagyon pöpec kis gép.

⭐ Stella

(#35914) Bopez válasza radi8tor (#35913) üzenetére


Bopez
tag

Köszönöm imádjuk nagyon jelenleg :)
Bitfenix Prodigy :))

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#35915) radi8tor válasza Bopez (#35914) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja! :B
Azért nem esett le rögtön, mert a ház teteje nem volt benne a képben. Sajnos, nekem pont a tetején levő műanyag "keret" nem tetszik.

⭐ Stella

(#35916) Bopez válasza radi8tor (#35915) üzenetére


Bopez
tag

Nekem pont az..tudom cipelészni :)
Mint egy kis aggregátor...

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#35917) SzO.okI válasza Trebron09 (#35910) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

ezek a méretei: 60cm hosszú 50cm magas 27cm széles :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#35918) SzO.okI válasza imibogyo (#35911) üzenetére


SzO.okI
csendes tag

Nem olyan nehéz az oldal lap :) am én is a négy sarokba raknák mágneses nyomó zárt :D úgy szerintem jobb lenne :D :) és köszi :) am alakítottam a láng motívumon :) ez sokkal jobban néz ki mint az előző :)

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#35919) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

SteamPunk-koz valaki?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35920) Eddie141


Eddie141
senior tag

Ma új kuckóba költözött a gépem :) Kivéve a dobozból már szedtem is szét, és festegettem. Még nem végleges, mert van meló hátra bőven, de mára már elég volt (7 órát barkácsoltam legalább)

A képre kattintva érhető el a galéria :B

[ Szerkesztve ]

(#35921) lizRRR válasza Eddie141 (#35920) üzenetére


lizRRR
őstag

:C :Y

Jól látom, h az eleje tiszta karc? :U

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#35922) TESCO-Zsömle válasza lizRRR (#35921) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igen, jól látod, hogy az elején tükröződik a fű. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35923) Eddie141 válasza lizRRR (#35921) üzenetére


Eddie141
senior tag

Nem :) Csillog, villog! A "fű" alias gaz csillog, és tükröződik vissza rajta. A sok melónak köszönhetően igen kevés karc maradt rajta, és volt mit eltüntetni. (sajnos a telefonom ennyit tud este 8kor gyér fényekkel fényképek terén)
Néhol megfolyt egy icipicit a festék, de szerencsére kevés helyen (a fehér színnel sosincs műanyagon szerencsém, pedig minden más festésem cseppmentesen szokott sikerülni)
Még kap az elejére egy logót (utánozni fogok innen a fórumról, de puritánabb megoldást választottam annál :P de ráismer majd a tulaj biztos +külön engedéllyel majmolok! ), meg néhány csecsebecsét (táptakaró, hdd rack stb).

ÓL/ evribádéj: Szerintetek a megfolyásokat a fehér festéken hogyan tudnám orvosolni? Én 1200-as csiszolóra gondoltam vízzel. Az lehet megoldás esetleg?

Tegnap asszonynak készítettem egy apró meglepit a gépére:

Plusz ma kapott 3db Alpenföhn lila ledes 12-es ventilátort a pirosak helyére. Viszont az első 20-asban is szeretném kicserélni a ledeket lilára neki. Valaki tud 5mm-es lila ledet? :B

[ Szerkesztve ]

(#35924) becsitibi válasza Eddie141 (#35923) üzenetére


becsitibi
senior tag

""Még kap az elejére egy logót (utánozni fogok innen a fórumról, de puritánabb megoldást választottam annál""

:P

(#35925) lizRRR válasza TESCO-Zsömle (#35922) üzenetére


lizRRR
őstag

:DDD ;)

(#35923) Eddie141 : Több képet :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#35926) Eddie141 válasza lizRRR (#35925) üzenetére


Eddie141
senior tag

Holnap készítek belső, külső fényképeket is. Lehet, hogy előhozom a nagy fényképezőt is, hátha azzal jobban sikerál a fény leképezés. De akkor látszani fognak a hibák! :DDD :Y

Egyébként hű maradok az ígéretemhez, melyet saját magamnak tettem még réges-régen, mert ez már a sokadik CM házam, és ha csak nem rontanak el valamit nagyon, akkor még sokáig márkabolond is maradok :) (bár a következő pár db már ki van nézve a jelenlegi modellekből, így simán elcsúnyulhatnak az újabb házaik, mert van még tartalék :D )
Eddigi barkácsolt házaim. (nem ítélkezni, van olyan "mod" amely már több mint 4-5 éves! )

[ Szerkesztve ]

(#35927) lizRRR válasza Eddie141 (#35926) üzenetére


lizRRR
őstag

Problem ?! :DDD

Flex , Furó , Dekopírral mindent meg lehet oldani :DD :))

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#35928) Plaza


Plaza
tag

Sziasztok, múlt hónapban készítettem a gépházamról egy kisebb videót, melyet itt tekinthettek meg. Egészen 2010. nyarától készült az összeállítás. :) Vélemények? Remélem tetszik!! ;)

(#35929) krx21 válasza Plaza (#35928) üzenetére


krx21
nagyúr

Szia!
Hát a kábelek esztétikai szempontból hagynak maguk után némi kívánni valót...
Végy egy zacskó kábelkötözőt és gondold újra a kábelek elrendezését...
De ez csak esztétikai szempont...
Itt sokan nagy hangsúlyt fektetnek erre... Én is sokkal jobban szeretek egy kifejezetten szépen elrendezett gépbe bekukkantani.

A másik, hogy hűtés tesztre általában nem a ventilátorok működésének ellenőrzését szoktuk nevezni, hanem terhelésre hőmérsékleteket mérünk...

De látszik a lelkesedés és hogy szereted! :)

[ Szerkesztve ]

(#35930) szab.tam válasza krx21 (#35929) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem az a zöld amd logó jött be. enyhén ambivalens.
mint az én egyik hűtőm. piros fekete, de csak intel lefogató van hozzá... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35931) lizRRR válasza szab.tam (#35930) üzenetére


lizRRR
őstag

Nem piszkáládásként...

Minden hsz-edbe sikerül el rejteni valamilyen módon a hűtőd, marketing a javából :DDD :DD :C

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#35932) Plaza válasza krx21 (#35929) üzenetére


Plaza
tag

Köszi a kritikát, legalább jóindulatból mondod az őszintét, ezt is köszönöm! :D

Most bonyolódtam bele igazából a fórum ezen részére ma, így nem tudtam, hogy mi a menő, meg mi nem, nem nagyon láttam más házakat, mivel az ötlet saját. Ígérem, ha lesz pénzem a kábelezésre, mindenképp megcsinálom. Valamint egy gépház váltásra is gondoltam, mert ez már 4 éves ha jól emlékszem, meg ezek a cuccok igazából nagyobb házba valóak. Ezen a házon megtapasztaltam, hogy mit hogy kell és mit nem, a következővel mindenképpen többet fogok foglalkozni, persze lehet, hogy nagyrésze azoknak is "sufni" lesz, mivel inkább költök másra, mint hogy megvegyem a sokszoros árért, minthogy én kicsit csúnyábban megcsináljam.

Köszi szépen mégegyszer! :)

(#35933) szab.tam válasza lizRRR (#35931) üzenetére


szab.tam
nagyúr

itt most konkrétan, (és kivételesen), nem ez volt a célom.
de áltlánosan jogos kritika.... :D

(#35932) peter1300
a filmnél hatásosabb, (azaz jobban követhető), ha 1 perspektívát nem 5x pár mp-ben mutatsz be, ide-oda mozgatva a kamerát, hanem inkjább 1x, de hosszabban.
mert elég idegesítő, amikor már majdnem hozzászokna a szem az új nézethez, és elkezdenénk értelmezni a rajta látottakat, máris megy tovább a kép. majd később ugyanaz újra....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35934) Plaza válasza szab.tam (#35930) üzenetére


Plaza
tag

Mikor a régi gépem volt, akkor csináltam meg a ház oldalát, abban pedig egy 2,2-es 2 magos Intel volt, azért van oda Intel festve. :)
Viszont király a hűtőd!! :D

(#35935) Kiki18 válasza Plaza (#35932) üzenetére


Kiki18
őstag

Igen,jól látod. Érdemes lesz körülnézned,más gépeket is megismerned,hogy tudd,hogy megy ez nálunk és milyen egy minimum szint.

szab.tam: Igazad van,de én se mutogatom a régi íróasztalomat,mert van rajta 2 matrica.

[ Szerkesztve ]

(#35936) szab.tam válasza Kiki18 (#35935) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem a topic címéből is következik, hogy ilyen nincs. mármint minimum szint... (értem, mire célzol, de még az sem...)
kinek amilyen gépe van. az már más kérdés, ha valaki egy ízléstelenül összehányt gépet szépnek lát. ilyenből is volt már pár, olvasott is utána róla...

szerk
ok. :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35937) Plaza válasza Kiki18 (#35935) üzenetére


Plaza
tag

Minimum szint? :D Nemazért, de lehet, hogy nálad más a ,,minimum szint" de viszont van aki egy ilyen ,,ízléstelenül összehányt" háznak is örülne. :D Nem beszélve a konfigomról. Leszólták, mert kicsit drágábban szerettem volna eladni. ...éshát nem igen hiszem, hogy ez mégis egy gyenge konfig lenne bármihez képest is.

(#35938) Kiki18 válasza Plaza (#35937) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem leb*szásként írtam,inkább vedd dicséretnek. Ösztönözlek,hogy gondolkodj el rajta,láss bele,és csinálj egyedit. :K
És jobb,ha én mondom,hogy sokmindenhez képest is az egy gyenge konfig. Nincs olyan,hogy "legerősebb". Bármennyi pénzed is van. A modding nem pénzfüggő,nem aszerint szokták osztályozni a gépeket. Ettől függetlenül persze van,aki vesz a gépébe zöld fekete ventiket,azért mert csak. És ezt most magam fikázására írtam.

(#35939) szab.tam válasza Plaza (#35937) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ácsi gitár.
az ízléstelenül összehényt kifejezést általánosságban mondtam, ne tessék úgy beállítani, mintha neked címeztem volna....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35940) Plaza válasza Kiki18 (#35938) üzenetére


Plaza
tag

Jólvan srácok értem, csak megjegyeztem... :)
Csak azért gondoltam, mert van jópár "kocka" ismerősöm és közel nincs ilyen konfigjuk és házuk mint nekem (ezt nem azért írom, hogy felvágjak vele), mindenki dicsérte, gondoltam akkor érdemes lenne csinálnom 1 ilyen videót, viszont örülök, hogy leírtátok, mi jó és mi nem, ezen változtatni fogok, ígérem! :R

(#35941) tomic válasza Eddie141 (#35920) üzenetére


tomic
addikt

Kívül rendben, de hol látható a belső rész?

(#35942) Eddie141 válasza tomic (#35941) üzenetére


Eddie141
senior tag

Még munkálatok folynak odabenn, ezért elhalasztottam a képeket. :B A táptakarót ma hajtogattattam bele egy közeli bádogossal, így az is hamarosan kész lesz, gondoltam úgy szebb lesz, ha készen kerül fel ide. Még nagyon gondolkodnom kell a vincseszterek elhelyezési módján, mert jelenleg csak be vannak az 5.25-ös helyre dobva. Sajnos el lett távolítva a gyári elrendezésnek helyet adó fém lap, és azt nem tudom hogyan tudnám pótolni (már nem kaptam meg a házhoz)
Arra gondoltam, hogy a táp takaró alá valahogy beintegrálom a vincsesztereket. Holnap kiderül majd, hogy ezen projektem mekkora sikerrel fog járni :DDD

(#35943) becsitibi válasza Eddie141 (#35942) üzenetére


becsitibi
senior tag

Nem rossz ötlet azokat a winyókat eldugni egy lemez alá,pláne ha van ott bőven hely,máshol meg szűkös a hely,és kell másnak. :U Esetleg valami képekkel tudsz szolgálni?

(#35944) Eddie141 válasza becsitibi (#35943) üzenetére


Eddie141
senior tag

Elég korlátozottak ilyen fényviszonyok mellett a telefonom pixel leképezési technológiájának a képességei (értsd: sz@rok a képek :D ), de a lényeg nagyjából látszik rajtuk.
Galéria itt: (képre katt)

A sok terv között szerepel még:
-ODD helyek eltakarása belülről is
-Ventilátor szabályzó integrálása a tetőre (lopott ötlet, tudom... Nem, nem vagyok kínai, hogy ennyit másolok! :D )
-többi kábel eltüntetése, talán lemezzel, de pontosan még nem tudom.
-és egy csomó apróság, amit leírni sem érdemes talán, mert menet közben alakul úgyis ki a nagyja
A legfontosabb jelenleg a HDD-k problémájának megoldása :) Ez a sörgős, akarom mondani sürgős terv, mert így rezonál kissé a gép.

u.i.: igen, kopott a fotelem, tudom :D Majd át lesz húzva, ha a gép kész, és nem lesz ennyi lepke a pénztárcámban :D

[ Szerkesztve ]

(#35945) Atke


Atke
senior tag

Valakit érdekelt Apple G5 ház itt van 2 db eladó

(#35946) viperabácsi válasza Plaza (#35940) üzenetére


viperabácsi
addikt

Hidd el nem bántás ként írták amit írtak.Legalább akábeleket elrendeznéd máris jobb szellőzése lenne a házadnak.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#35947) Plaza válasza viperabácsi (#35946) üzenetére


Plaza
tag

Tudom, írtam is ezt. Rajta leszek, mert látom, ez így kevés a megváltáshoz. :D

(#35948) Eddie141


Eddie141
senior tag

Tudom, hogy inkább a gányolós topikba illene, de sikerült megoldanom a hdd-k felfogatásának kérdését, illetve a rezonanciát is megszüntettem, amely elég zavaró volt.
A gyári rack-eket használtam fel, meg egy lelkét már régen kilehelt cd-rom meghajtó házát. :) Tegnap egész nap éjszakába nyúlóan gondolkodtam a megoldáson, és belekezdve az akkori elképzelésembe rájöttem, hogy úgy a rezonanciát nem szüntettem volna meg (egy régi p3-mas gép vincseszter tartóját szerettem volna donorként felhasználni, és valahogy betuszkolni az 5.25-ös helyekre. Most a felfogatás mikéntje miatt néhány kábel belóg az alatta lévő légtérbe, de erre is már megtaláltam az igen egyszerű megoldást (egy lemezzel lezárom az odd helyeket alulról :) de ennek a kivitelezése vagy délutánra, vagy holnapra marad.
Beszéljenek helyettem a képek (amik ismét csodálatos minőségűek. Előre szólok, a munka folyamat befejezéséig nem tervezem ennél jobb képek lövését :P Felesleges)
Galéria a szokásos módon nyílik, a képre kattintva:

(jobbra lapozgatva 4 új kép)

Van valakinek valami jó ötlete, hogyan lehetne lezárni mutatósan a táptakarót?
(képre kattintva nagyobbodik)

[ Szerkesztve ]

(#35949) vtomi2 válasza Eddie141 (#35948) üzenetére


vtomi2
őstag

Próbáld meg levezetni ferdén egy fémlappal az első ventilátor aljának szintjéig mint egy rámpát.

(#35950) Atke válasza Eddie141 (#35948) üzenetére


Atke
senior tag

Én végig vezetném(vezettem) teljesen a ház elejéig...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.