Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35) adalbert1


adalbert1
veterán

Hát akkor sorjában megpróbálok visszaemlékezni, viszont pár régi adat pontosságában nem vagyok biztos...

Amikről nem tudok pontos model id-t, ill. ennél jobban számszerűsíthető értékeket.

Valamilyen 260 Mb-os winchester (ha jól emlékszem wd), erről megdöglött vagy 20 mega, de utána még évekig kifogástalanul ment.

Quantum 7,6 Gb-os winchester, 3,5 évig rendszervinyóként használva, utána rackban, olyan 2 éve adtam el, állítólag még ma is megy.

Ibm 60 Gb-os winchester, 2 évig rendszer vinyó, utána csak adattárolásra használva, olyan fél éve adtam el még működőképes állapotban.

Amikről tudok:

Seagate ST3120022A 120 Gb-os ide hdd. A hard disk sentinel szerint 571 napot és 5 órát ment eddig, performance/health 100%. (és ebből nagyon sok időt egy rosszul szellőző hűtés nélküli codegen házban rendszervinyóként).

Western digital WDC2500KS-00MJB0, 250Gb-os SATA II-es hdd. 69 napot és 17 órát ment eddig, performance/health 100%. (ő már a gépbe szerelése óta rendszer vinyó).

Egy Samsung 120 gb-os ide hdd. Mivel usb-s rackben van, így most nem tudom kiolvastatni a fentebbi értékeket róla, de eddig semmi probléma nem volt vele (kb. 3 éves, adattárolásra volt használva világéletében).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.