Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) haddent válasza sugarforce (#4350) üzenetére


haddent
addikt

Félreértettél. Én ezt soha nem is állítottam. Csak árban hasonlítottam össze. Minden másban más kategória. Árban viszont kb. azonos. Akkor, ha van hely, minek a kis szutyok? :DDD

Egyébként LE nem találtam, ilyenem van: sencor smp 9003 pro, : Amlogic S812 SOC -cal. Ha én vagoyk hülye, hogy nem találtam, tedd meg, hogy átdobod a linket.

(#4352) sugarforce válasza haddent (#4351) üzenetére


sugarforce
őstag

Akkor, ha van hely, minek a kis szutyok? :DDD
Ez nézőpont kérdése, én pl nem szeretem a mindenes gépet. A letöltős épített szerveren, ami 0-24 megy csak letöltök, meg fájlokat tárolok, azon nem netezek, vagy nézek filmet, nem fogom körbe kábelezni a fél lakást hdmi-vel meg optikai kábellel, hogy arról menjen pl egy kodi is, ja és ugye nincs cec sem, így akkor még kéne valami plusz infra modul, azt is bekábelezni, meg kendácsolni a távirányító kódokkal dmseg-et és journalctl-t bámulni órákig, hogy menjen rendesen, nincs hozzá türelmem. A nappaliban meg nem fogom emiatt tárolni a ventillátoros, relatíve hangos szervert. Persze hangtalanná lehetne tenni, de arra simán rákölteném mégegyszer egy drágább médialejátszó árát is, ami meg szépen hangtalanul, mozgó alkatrész nélkül teszi a dolgát a tv alatt.
Jaa én valamiért azt gondoltam, hogy valami s905/912 dobozod van, bár visszaolvasva nem írtál ilyet :DD
s812-re innen tudod kiválasztani, ami a te hardveredhez kell. Jarvis talán jobb választás lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#4353) haddent válasza sugarforce (#4352) üzenetére


haddent
addikt

Hát nem tudom, ebben a Dell gépben 3 venti van, de lehúzhatnám mind3 -t se melegende túl. Halk. De értem, és egyetértek, én is szívesebben látnék teljesen passzív dolgot. Távirányító mi sem egyszerűbb, okostelefonról vagy macbookról akár Emby akár Kodi távirányítóval :)

s812: igen, ahogy mondtad rákerestem újra, végigpróbáltam az összes romot, baszik műküdni bármelyikkel is

(#4354) sugarforce válasza haddent (#4353) üzenetére


sugarforce
őstag

Hát én is lehúzhatnám a cpu hűtőt, nem melegedne túl, csak rövidülne az élettartama. Így meg nekem totál kényelmes és kompromisszum mentes az egész rendszer és nem egy eszköz csinál mindent.
Távirányító mi sem egyszerűbb, okostelefonról vagy macbookról akár Emby akár Kodi távirányítóval :)
Ebből a szempontból nagyon konzervatív és a régi megoldás híve vagyok. :B Persze megoldható, de engem a hideg ráz telefonról meg távirányítón kívül bármi mással távirányítani filmnézés közben a cájgot, meg kijelzőket nézegetni közben.

az s812 :O mit produkál?

[ Szerkesztve ]

(#4355) floatr


floatr
veterán

Sziasztok
Nem tudja vki, hogy a Fujitsu PRIMERGY TX1310M1 C226-os alaplapi RAID mit tud? Szoftveres/hardveres...? teljesítménye az addonokhoz képest?

(#4356) yerryyyy válasza AiRLAC (#4332) üzenetére


yerryyyy
csendes tag

Szerintem ezek valamelyikébe ...

(#4357) AiRLAC válasza floatr (#4355) üzenetére


AiRLAC
addikt

Sima Intel Matrix "Raid" = szoftveres, van X sata portod.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4358) vadkörte válasza yerryyyy (#4356) üzenetére


vadkörte
addikt

Az ötlet jó végülis hely van benne...
Bár részletezhetnéd az indokaid. Esetleg személyes tapasztalat, vagy csak a berögződés, hogy Kína/Ali = szemét?

Üdv. V. Körte

(#4359) anarchic válasza Patice (#4343) üzenetére


anarchic
tag

Végül sikerült építeni routert?

Én nagyon régen még ADSL korszakban használtam kézzel barkácsolt routert.
Debian rendszer nem lenne túl gyenge védelemmel?

Régen IPcop ot használtam ilyen célra most mintha pár éve nem frissítették volna de van alter IPfire :)

etc..

(#4360) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Sziasztok.

Olyan kérdéssel támadnék be (már, ha megfelelő topikot találtam), hogy adott egy 2U magas, 650mm mélységű szerver, amit nekem szekrénybe kellene raknom, pluszban egy 2U magas szünetmentessel, meg egy 2U-nyi switch-csel.
Milyen szekrényt ajánlanátok, ami olcsó (használtan is megfelel), aprón esetleg elérhető.
Előny lenne, ha porszűréssel lenne ellátva, illetve termosztátos ventillátorokkal.
Illetve milyen "sűrűséggel" fordulnak elő ilyenek a használtpiacon.
Nem baj, ha akár 42U magas, csak ne legyen magasabb nálam (172 magas vagyok)

Danke. :)

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#4361) bambano válasza ZetorGumi (#4360) üzenetére


bambano
titán

a porszűrés az olcsóság feltétellel minimum üti egymást.
de szerintem használtsággal is, egyrészt mert a porszűréses szekrény ritka, mint a fehér holló, másrészt idővel tönkremegy, tehát már nem porszűrt.

a 42u-s szekrény legalább két méter magas, tehát nem 172 centi.

miért nem nézed meg te az aprót?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4362) ZetorGumi válasza bambano (#4361) üzenetére


ZetorGumi
addikt

1. Előny, nem feltétel. Meg ha nincs benne, akkor meg tudom oldani én is porszűrő szivaccsal.

2. Kb számot írtam, nem pontosan erre gondoltam, mivel nem vagyok biztos benne, hogy mely méret az, ami belefér a méretbe.

3. Néztem azokat, amik fennvannak, vagy nem fér bele az árba, vagy nem elég mély, vagy nagyon magas.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#4363) bambano válasza ZetorGumi (#4362) üzenetére


bambano
titán

"Előny, nem feltétel. Meg ha nincs benne, akkor meg tudom oldani én is porszűrő szivaccsal.": engedd meg, hogy kicsit kétkedjek.

a porszűrésnek az a feltétele, hogy a szekrény alapvetően légmentesen lezárt legyen, amiben utána te 1-2 kontrollált helyen lyukat csinálsz és a lyukakat befeded porszűrővel. ha egy szekrény nem légmentes, akkor bárhol benne levő lyukon fogja beszívni a koszos levegőt, nem a szűrődön, mert annak kisebb lesz az ellenállása. én nem állítom, hogy rack szekrényt nem lehet utólagosan szigetelni, de komolyan hiszek benne, hogy értelmetlen próbálkozás.

a porszűrés másik problémája, hogy ha azt akarod, hogy egy lyukon jöjjön be a szűrt levegő, akkor minden más lyuknál akadályozni kell a koszos levegő bejutását, értve ez alatt a ventilátor panel lyukjait is. tehát problémát okozhat, ha beleraksz mondjuk egy 4 ventilátoros hűtést, amiből egy esetleg megáll, mert akkor azon keresztül megszívja magát szeméttel.

nekem van gyári rittal porszűrős rackem (nem adom :) ), önmagában drága volt a rittal, és a légmentesség felára is sok(k) volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4364) ZetorGumi válasza bambano (#4363) üzenetére


ZetorGumi
addikt

A légmentesség feltétele szerintem hamarabb megvalósítható megfelelő szivacsokkal, szigetelőanyagokkal.
Természetesen, ha nem egy egymerő rács az egész szekrény, mert akkor kb lehetetlen feladat.

Szerintem (erősáramú kapcsolószekrényekből kiindulva) egy szekrény légmentes lezárása nem számít olyan feladatnak, amit házilagosan ne lehetne megoldani, az ajtóknál kell a szigetelést megoldani, plusz azon a két helyen kell szűrést alkalmazni, ahol a levegőztetést megoldod.

Pluszba ha nem nyitogatod napi rendszerességgel az ajtókat, nem fog olyan hamar teleszállni porral.

Az értelmetlenség már egy másik kérdés, az attól is függ, hogy mekkora beruházással, és mekkora gányolással oldható meg a dolog. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#4365) norbika84


norbika84
csendes tag

Sziasztok!

Egy szervert szeretnék itthonra összeállítani. Fő feladata a képek zenék sorozatok és filmek tárolása, letöltése torrenten keresztül (sokat menne, ezért jó lenne minél csendesebb), a plex megtetszett, szóval az futna rajta, a nappaliba kerülne, az ott lévő tv-n szeretnénk róla filmet (FHD) nézni, de a másik két tv-t is rá szeretném csatlakoztatni, de tudom, hogy ide be kell iktassak valami kütyüt, amin fut a plex lejátszója.
Legalább 4 db HDD-t raknék bele, a rendszernek egy SSD-t, de a többi hardverrel meg vagyok lőve, nem tudom, hogy mi lenne a jó. Fontos, hogy egyszerre akár mind a 3 tv-t ki tudja szolgálni FHD filmmel. Laptoppal és telefonnal is csatlakoznánk rá.
Tudnátok ajánlani konfigot? Lehet használt is.

(#4366) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Nem feltétlen home server téma, de nem volt jobb ötletem. :) Hátha tudtok tanácsot adni:

Jelenleg van egy Coolermaster Elite 120 Advanced házba éptett Asrock E350-M1 alapú gépem van, amit itthoni NAS-ként használok, van rajta torrent kliens, és fut rajta Kodi.

Felvetődött, hogy haladni kéne a korral, és ezt ki tudná szolgálni egy jóval egyszerűbb eszköz is, pl Raspberry pi, Orange pi, Banana pi, stb...

Kérdésem pedig, hogy ezekből melyik ajánlott erre a célra? Érdemes volna külön venni a NAS+torrentet és a Kodit?

Köszönöm a tanácsokat,
Peti

(#4367) sugarforce válasza wopi (#4366) üzenetére


sugarforce
őstag

Mivel egyszerűbb egy RPI? Maximum kevesebbet fogyaszt. Mivel az rpi-n nincs sata, szerintem jobb megoldás az az E350 lap.
Én annyit csinálnék, hogy vennék vagy egy rpi-t, vagy egy amlogic s905x alapú boxot, azon futna a kodi és kész is a rendszer.

(#4368) quby válasza wopi (#4366) üzenetére


quby
őstag

Nekem az a tapasztalaom a Pi-vel hogy jó-jó, de én egy asrck X1900 rol váltottam, kodival, de lényegesen lassabb. boot jóval hosszabb, tallózás a hálózaton idegesitően lassú, a lejátszással nincs gond de alapveatöen pöröghetne sokkal jobban is. Szerintem NAS-ként is lassu lenne. Azzal nincs tapasztalatom, de szerintem nem is fogom kipróbálni....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#4369) sugarforce válasza quby (#4368) üzenetére


sugarforce
őstag

Az usb savszelje miatt sokkal lassabb az eleres, veletlenszeru olvasas stb. Raadasul dolgoztatja a cput is, ffoleg ha megy egy torrent kliens pl. Meg egy kis sambaasolas stb, ami megfelelo hutes nelkul neki all throttingolni, hogy lehutse azt, ettol belassul es sokkal lassabban fog minden mas processt is porgetni. Egy nornalisan osszerakott geppel nem veszi fel a versenyt, de alapvetoen nem is erre lett kitalalva.

(#4370) wopi válasza sugarforce (#4369) üzenetére


wopi
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, így leteszek a tervemről. :)

(#4371) vadkörte válasza norbika84 (#4365) üzenetére


vadkörte
addikt

Transzkódolni fog a gép? Ha nem kell transzkódolni egyik TV-re sem, akkor nem kell erős hardware, elég egy integrált 2/4 magos Atomos/Celeronos mini-ITX lap, legalább 5 (6) SATA porttal és pár giga RAM-mal.
(Én inkább Celeron mellett maradnék. :) )
De nem zárnám ki a HP MicroServer-ereit sem. (kicsik, kompaktak, SZERVEREK és nem barkácsolt gépek, bár minimálisan de fejleszthetőek)

Ha a rendszert külön eszközről - SSD - akarod futtatni, akkor a FreeNAS, NAS4FREE, Xpenology, és hasonló elven működő NAS operációs rendszerek kiesnek, mivel ezek feltelepednek minden a rendszerben lévő/kerülő lemezre. Vagy telepítesz egy CLI-s linux disztribúciót - pl. Ubuntu Server, Debian, Gentoo, stb... - és mindent magad konfigurálsz, terminálból, vagy próbálkozol az Openmediavault-tal

(#4366) wopi:
Használtam ideiglenesen RPi2-t OMV-vel NAS-nak. Szerintem ne erőltesd!

Üdv. V. Körte

(#4372) Luskan válasza wopi (#4366) üzenetére


Luskan
tag

A raspin a hálózati port és az usb-k egy csatornán vannak. Ami azt jelenti, hogy nehezen tudsz egyszerre letölteni és usb-n keresztül adatot kiírni. Ez a többi arm-os kis gépre is igaz javarészt. Odroidnak van külön csatornás cucca, de jó kérdés milyen lesz a támogatottsága később. A raspi3 wifije külön csatornán megy az usb-től, de szervert wifin használni meg nem ajánlott.

USB-n keresztül a spindown funkciónak és SMART adatok lekérdezésének is utána kell járni a mostani merevlemezeiddel.

(#4373) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Tanulás (red hat linux, oracle database, illetve minden ami szerverrel kapcsolatos) szempontból szeretnék szervert venni, vagy építeni. Az sem volna a baj, hogy ha megfelelő tapasztalatot szereztem vele, a végső sorsa az lesz, hogy otthoni NAS-ként fog üzemelni, de első lépés a red hat, linux és további database szerverek, tesztelése tanulása, stb. Érdemes építeni valamit, vagy vegyek használt kisvállalati szervert? kb 150 körül kapni.

(#4374) bambano válasza pityaa23 (#4373) üzenetére


bambano
titán

használt kisvállalati szervert 150-nért csak akkor vegyél, ha anélkül agyonvernek szeneslapáttal.
értsd: eszement elszállt ár 150 egy használt szerverért.

vagy vegyél új microservert, amiből később nas lehet, de ez esetleg kicsit lassú.
vagy vegyél használt gen8-as microservert xeon procival. pár napja még kettő volt a ha-n ilyen.

ráadásul használt szerverből nas-t építeni zaj szempontjából nézve szerintem rossz ötlet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4375) vadkörte válasza bambano (#4374) üzenetére


vadkörte
addikt

"...használt szerverből nas-t építeni zaj szempontjából nézve szerintem rossz ötlet..."
Végülis, ha elhelyezhető egy külön épületben, ami ingyen energiával üzemeltethető (és klimatizálható), akár jó is lehet. :)

Minden egyéb esetben sokkal jobb ajánlat egy HP MicroServer. A felvázolt használati módra mindenképp.
Ha agyonvernének egy szívlapáttal se vinném haza a munkahelyem G5-ösét "NAS"-nak.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#4376) Luskan válasza pityaa23 (#4373) üzenetére


Luskan
tag

Tanuláshoz, vagy kísérletezgetni egy virtuális gép nem lenne jobb?

(#4377) pityaa23 válasza bambano (#4374) üzenetére


pityaa23
senior tag

Igen ez megfordult a fejemben nekem is, hogy ha "kitanultam" amit akartam akkor van egy nagy csúnya, hangos eladhatatlan gépem. A hp-val már szemezgettem, de lehet akkor a Luskan féle virtuális
megoldásokkal kezdeném, végül is az asztali gépemnek el kellene bírnia (I7 4790, 16GB ram).

Aztán meg majd kialakul mire van igényem.

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat!

üdv: pityaa

(#4378) bpx válasza pityaa23 (#4377) üzenetére


bpx
őstag

Veszel még 16 GB memóriát a mostani desktop gépbe és VirtualBox.
De még a mostani 16-tal is megoldható. Linuxra bőven sok, Oracle DB-hez is elég, ott úgyis sokszor a software lesz a korlátozó tényező :D
Évekig használtam egy 2600K + 32 GB RAM-ot erre.
SSD sokat dob az "élményen" egyszerre több VM futtatásakor, de nem követelmény.

(#4379) Luskan válasza pityaa23 (#4377) üzenetére


Luskan
tag

Én az N4200 processzoros netbookomon is szoktam virtuális gépeket indítani. :DDD Kezdetnek 2 processzor magot és 2Gb ramot ajánlok arra amit leírtál.

A HP microservereknek nem tré szerintetek a hűtése? Nézegettem én is a gen10-et, de nem tetszett, hogy be vannak állítva a merevlemezek egymás mellé egy viszonylag zárt dobozban és csak a hátuljára lehet ventilátort rakni.

(#4380) garfield545


garfield545
tag

Sziasztok szeretnék összerakni egy home szervert amire a freenas szervert szeretnék rárakni és 1080p-ben szeretnék filmet stremelni rólla hogy milyen gépet érdemes összerakni alá én amit eddig elindultam az egy

ALAPLAP: ASROCK H270M-ITX/AC
Kicsi és megbizható
PROCI: INTEL CORE I3-7320
Olcsó és van benne erő-is
PROCI HÜTÖ: COOLER MASTER MASTERLIQUID LITE 240
Halk legyen a gép és legyen hűtési teljesítmény mert ahová teszem nyáron akár a 45-50 fokot is elér heti
MEMO: CRUCIAL 2X4G DDR4 2400MHZ BALLISTIX SPORT
TÁP: SUPER FLOWER LEADEX 550W SF-550F14MP
80+ Titánium minösités
HÁZ: COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
Aránylag kicsi legyen
SSD: WESTERN DIGITAL 120GB GREEN WDS120G2G0B M.2
Rendszernek akár Windows futtatására is alkalmas legyen
HDD 4DB: WESTERN DIGITAL 4TB SATA3 64MB WD40EFRX
A lényeg

Nast nem nagyon szeretnék venni mert könnyebb számomra így hogy szerelhető legyen

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

(#4381) killerjohn


killerjohn
addikt

Sziasztok!

Elgondolkodtam egy mini ITX home server építésén, amivel egy csapásra jó lenne a NAS (backup, media storage, torrent) és a 4K streaming témakört is lefedni egyszer s mindenkorra. A nappaliban lesz és nem örülnék ha elszúrná a filmezés élményét, úgyhogy tök jó lenne ha halk lenne. Csak és kizárólag Windows-ban gondolkodok. Játszani nem fogok rajta (arra van naaaaaagy asztali gép [munkához], meg PS4)

(#4382) krealon válasza Luskan (#4379) üzenetére


krealon
veterán

"A HP microservereknek nem tré szerintetek a hűtése?"

Nem.

"Nézegettem én is a gen10-et, de nem tetszett, hogy be vannak állítva a merevlemezek egymás mellé egy viszonylag zárt dobozban és csak a hátuljára lehet ventilátort rakni."

Ez a lenyeg.
Mivel a doboz oldalt zart, igy csak elol tud bemenni a levego, vagyis kialakul egy allando legut, ami kivaloan lehuti a HDD-ket es az egyeb alkatreszeket is.

(#4383) AiRLAC válasza garfield545 (#4380) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Nast nem nagyon szeretnék venni mert könnyebb számomra így hogy szerelhető legyen"

Pedig az igényeidhez ez a konfig ágyúval verébre.
Pont egy egyszerű NAS kellene neked, pl. Synology DS213j (használtan) elég lenne (vagy egy új DS216j).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4384) killerjohn válasza killerjohn (#4381) üzenetére


killerjohn
addikt

Erre valaki? :U
Leginkább CPU/alaplap/vga vonalon lenne szükségem segítségre a 4k miatt... Házat, tápot ramot, stb tudok hozzá választani :)

[ Szerkesztve ]

(#4385) krealon válasza killerjohn (#4384) üzenetére


krealon
veterán

A csendes PC, es a 4K, nem osszeegyeztetheto fogalmak.
A HTPC es a HTPC melyviz topik ajanlott a temaban.

(#4386) AiRLAC válasza killerjohn (#4384) üzenetére


AiRLAC
addikt

Vagy kérdezz körbe/olvass vissza az XPEnology topicban is, ott volt sok ilyen mostanában

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4387) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok, nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést ezért elnézést.

Saját célra szeretnék venni egy rack szervert. A Dell ProwerEdge r310,320,410,710 ek között nézelődök.
Az lenne a kérdésem honnan érdemes használt szervert vennem.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#4388) bambano válasza MasterHUn (#4387) üzenetére


bambano
titán

hardverapró
marseus.hu

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4389) hEngi


hEngi
tag

Sziasztok,
Sajat szerveren gondolkozom, foleg garazsprojektek kezelesehez. Git szerver futna rajta talan egy jenkins szerver, de csak 2-5 felhasznaloval szoval semmi komoly. Ezen kivul adatokat tarolnek rajta esetleg egy plexet is futtatnek.

Nezegettem az alkatreszeket es belefutottam a Hp microserver gen10-be. Ha jol latom 30W korul fogyaszt ami nagyon jonek tunik a processzort viszont nem nagyon tudom beloni. Ez az AMD Opteron x3216 1,6 mennyire hasznalhato? 4K-t streamelni tudnek rola TV -re nagy ritkan?

Erdemesebb sajat epitesen gondolkoznom vagy ez tuti befuto?
Esetleg alternativat ennek tudnatok mondani?

Udv,
hEngi

(#4390) alevan válasza hEngi (#4389) üzenetére


alevan
őstag

A fogyasztás függ attól, hogy mennyi HDD van benne és mekkora a terhelés.

A leírtakra alkalmas, de ha a fogyasztás nem probléma, talán jobban járnál egy Gen8+Xeon E3-1220L-vel.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4391) hEngi válasza alevan (#4390) üzenetére


hEngi
tag

Koszi a valasz!

2 db 3TB -os WD Green menne bele.
Nezelodtem meg es belefutottam ebbe: Dell PowerEdge T30 itt is Intel Xeon E3-1225 van ami eleg szimpi, viszont valami noname vinyoval adjak ami kicsit zavaro :(

A Hp-k viszont kicsit dragak, ha jol latom ezek a xeonok 1151-es tokozasuak szoval lehet hogy egy sajat epites lesz a vega, mert a HP kicsit draga es nem nagyon bovitheto a Dell pedig a bena vinyo miatt ami nelkul nem is kaphato.

[ Szerkesztve ]

(#4392) bambano válasza hEngi (#4391) üzenetére


bambano
titán

valószínűleg abban a dellben enterprise vinyók vannak, amik jobbak, mint nagyjából bármi, amit konzumer kategóriában megvehetsz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4393) hEngi válasza bambano (#4392) üzenetére


hEngi
tag

Mar csak egy hasonlot kene szereznem hogy raid-be kossem :D

Elkezdtem osszedobalni egy sajatot, de ilyen memoria arakkal biztos jobban jarok a dellel.. :(
Nem nagyon sikerult 150 alatt kihoznom.

(#4394) bambano válasza hEngi (#4393) üzenetére


bambano
titán

hardveraprón most akarnak elnyomni két használt ibm 3550m3-at...
nem mai gyerekek, az tény, de ha a zajukat meg tudod oldani, egy rápillantást megér.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4395) sutszi válasza hEngi (#4389) üzenetére


sutszi
veterán

Nemrég legóztam össze egy home servert. Nézegess Brand Workstation gépeket... Én Dell T3500-at vettem nemrég... Igaz nem valami hiper mega-tuning ramok vannak benne... Mezei 1333Mhz-es 6x4GB konfigurációt raktam össze. Ez a 24GB memória 29000 volt.

Ha elsőre nem is tetszik az ötlet, érdemes kicsit körbenézni lehet így találod meg amit keresel.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4396) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok!

70k forintbol ossze lehet hozni egy olyan konfigot (HDD nelkul) ami a kovetkezokre lenne hasznalva, illetve ezeket kellene kiszolgalnia:

-torrent futna (gigabit letoltes, max 50-100db egyszerre)
-2 Raspberry medialejatszo (FullHD)
-1db 4K Tv (majd ha lesz ra 4K-s anyag :U )
-Couchpotato, Sonarr hasonlo hulyesegek
-kesobb ha lesz kedvem mokolni PXE-rol windows telepites :U

(#4397) AiRLAC válasza .Farkas. (#4396) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen, az XPenology meg OMV topicban találsz példákat.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4398) seven7


seven7
aktív tag

Sziasztok!

Összeraktam az alábbi konfigot:
- ASRock 1151 B150M-HDS
- Intel Dual Core G4560 BOX (1151)
- 2x Crucial DDR4 2133 4GB CL15 CT4G4DFS8213
- 2x WD 4.0TB SATA-III Red NAS (WD40EFRX)
- Be Quiet System Power B8 300W [80+] BN256

Viszont egy olyan gondom van, hogy a tápból csak 4pin-es CPU csati jön ki, az alaplapon viszont 8 pin a csatlakozás.
Ráktöttem így azért,látszólag elindul, de 10mp múlva reboot-ol és nem ad képet. Remélehetőleg emiatt.
Van valakinek tapasztalata, elég egy 4 pin to 8 pin vagy molex to 8 pin átalakító? Nem túl sok áramot vesz fel, így elvileg jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#4399) Necronom


Necronom
senior tag

Sziasztok,

Szeretnek osszerakni egy kis itthoni file szervert kis plusszokkal
A dolgai a kovetkezok kellene legyenek
- doksik tarolasa, kivulrol is elerhetoen, helyben szerkeszthetoen (nem jo a letoltom, szerkesztem, feltolom)
- doksik automatice PDF-re konvertalasa, szinkronizalas egy letezo webserverrel
- fotok-videok tarolasa, rendezgetese - tavoli feltoltesek is
- otthoni halozati file megosztas, dehat ez evidens - 2db USB HDD lenne rajta, szinten adatok tarolasa, irasa es olvasasa

Erre van egy notebookom, mint kesz termek :)
2GB ram, 2GHz M-es procival...megfelelo hattertarral

A kerdes az, hogy milyen oprendszert lehetne ehhez fellelni es milyen plussz progikat
Azt hiszem ez lenne minden :U :R

Koszi!
Udv: Necro

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4400) alevan válasza Necronom (#4399) üzenetére


alevan
őstag

Oprendszer mindenképp linux. Ha van tapasztalatod vele, akkor a neked tetsző disztrót használt, ha nincs akkor .... akkor ismerkedj vele :D

Fileok tárolására és megosztására owncloud. A funkcionalitását pluginekkel tudod kiegészíteni, mint a Colabora Online a dokumentumoknak.

Ha a fileokat az otthoni hálózatban hálózati mappaként szeretnéd elérni, samba használatát javaslom.

A noti ereje elég, de ajánlott a gigabit NIC. Illetve ha külső HDDk, akkor USB3.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.