Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

de kár, hogy ez nem hajlított! :( MSI MAG401QR 40 hüvelykes

várok tovább a 38"-nál nagyobb(45"-50") 24:10-es ips-re! :K

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

"A hangerőt szoftveresen nem, csak közvetlenül a rákötött eszközön állíthatjuk,"-> Mármint épp, hogy hardveresen nem állíthatjuk, csak szoftveresen nem?

(#3) Attila0 válasza SunMount3r (#2) üzenetére


Attila0
őstag

Nem, ez azt jelenti, hogy a DAC fix hangerejű, tehát a szoftverében sincs hangerőcsuszka. Tehát valóban csak a hangeszközön tudsz hangerőt állítani

[ Szerkesztve ]

(#4) SunMount3r válasza Attila0 (#3) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Van egyáltalán ennek "szoftvere"? Szerintem nincs. Az ilyen dongle-ök esetében épp így szoktuk mondani, hogy "hardveresen" nem lehet, mert nincs rajta hangerőszabályzó. Amúgy meg akár milyen eszközre dugod, onnantól már szoftveresen állítod a hangerőt.

(#5) Attila0 válasza SunMount3r (#4) üzenetére


Attila0
őstag

"Van egyáltalán ennek "szoftvere"?"

Ezekután szerintem van olyan dongle aminek van saját drivere.

"Amúgy meg akár milyen eszközre dugod, onnantól már szoftveresen állítod a hangerőt."

Na, itt vagy tévedésben, ugyanis a dongle-ra csatlakoztatott eszközön lévő hangerőgomb tekergetése jelenti a hardveres hangerőállítást

[ Szerkesztve ]

(#6) Elmör


Elmör
senior tag

RM850x tápom van, előtte 650x volt, bár megkérik az árát, mégis újra venném. A korábbi, talán CX sorozathoz képest sokkal megbízhatóbb, 10 év garit adnak, ott volt 1 garis ügyintézés és 1 garancia utáni megposszanás 6 évesen, jó persze az is kiszolgálta az idejét, meg szerencsére nem vitt magával semmit, de az RM650 kibírt egy netkábelen beérkezett villámot is, alaplap kuka lett. :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#7) SunMount3r válasza Attila0 (#5) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Driver-e még volna, de saját, olyan "szoftvere" (progaramja, app-ja), amiből ezt lehet, az elég ritka.

"ugyanis a dongle-ra csatlakoztatott eszközön lévő hangerőgomb tekergetése jelenti a hardveres hangerőállítást" -> Milyen eszközön és milyen "hangerőgomb" tekergetése? Arra gondolsz, mikor oldalt benyomkodom a telón a hangerő gombokat? Az szerinted "hardveres"?

Ha mondjuk egy PC-re lenne csatlakoztatva, akkor esetleg lenne értelme ennek, ha a fogadó aktív hangfalakon van hangerőszabályzó poti. De ez nagyon messze esik onnan ahonnan kiindultunk és amire én felhívtam a figyelmet... Mert ez már nem a dogle-ön (DAC-on) történik, hanem utána!

"Hardveres" hangerőszabályozásról egy ilyen dongle (vagy bármilyen egyéb "asztali" DAC esetén) akkor beszélünk, ha van vagy rendes "fizikai", vagy legalább "távirányítós" hardveres hangerőszábályozási lehetőség rajta.

Ezen szemmel láthatólag egyik sincs.

(#8) Attila0 válasza SunMount3r (#7) üzenetére


Attila0
őstag

"Arra gondolsz, mikor oldalt benyomkodom a telón a hangerő gombokat? Az szerinted "hardveres""

Igen, hiszen a telefon is egy hardver
"Ha mondjuk egy PC-re lenne csatlakoztatva, akkor esetleg lenne értelme ennek, ha a fogadó aktív hangfalakon van hangerőszabályzó poti. De ez nagyon messze esik onnan ahonnan kiindultunk és amire én felhívtam a figyelmet... Mert ez már nem a dogle-ön (DAC-on) történik, hanem utána!"

A cikk is pont azt taglalja hogy csak a lánc végén tudod szabályozni

[ Szerkesztve ]

(#9) SunMount3r válasza Attila0 (#8) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Attól még, hogy az okosteló egy "hardver" (amin amúgy fut egy OS, ami alapból egy "szoftver", ami nélkül meg se nyekken) nem biztos, hogy pl. a hangerőt is hardveresen szabályozza, sőt inkább biztos, hogy nem. Ha nincs specifikált cél applikáció az adott DAC-ra, akkor minden estben csak szoftveres "elő" hangerőszabályozás van.

[ Szerkesztve ]

(#10) Attila0 válasza SunMount3r (#9) üzenetére


Attila0
őstag

Igazad lehet, viszont még akkor is ott van a hangerőszabályzós füles.

[ Szerkesztve ]

(#11) SunMount3r válasza Attila0 (#10) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az kb. ugyan az, mint amit a hangfalakról írtam. Itt a kérdés az volt, hogy a DAC (dongle) mit tud és mit nem, nem azt, ami attól teljesen függetlenül már "utána" történik.

(#12) Attila0 válasza SunMount3r (#11) üzenetére


Attila0
őstag

A cikk világosan leírja hogy ez a DAC önmagában semmilyen hangerőszabályozást nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#13) SunMount3r válasza Attila0 (#12) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amúgy nem írja le világosan, de az én első hsz.-em miről szólt? A "szoftveres" fel van cseréve a "hadveressel", ez a lényegi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#14) Attila0 válasza SunMount3r (#13) üzenetére


Attila0
őstag

De leírja, csak ezek szerint vagy félreértelmezed, vagy az erre vonatkozó mondat rosszul tagolva.

[ Szerkesztve ]

(#15) Attila0 válasza Attila0 (#14) üzenetére


Attila0
őstag

*van

(#16) Predatorr


Predatorr
őstag

Tehát, ha most 200 rongyért lecserélném az A52S telefonomat egy A55-re átnevezettre, amelyből kispórolták a jacket, majd' 30 rongyért vehetnék hozzá egy audio átalakítót, amelytől tölteni nem tudnám zenehallgatás közben, de legalább a kamerája maradna gyengébb a 3 éves cuccnál. :C

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#17) zzolika


zzolika
aktív tag

Szerintem teljesen egyértelmű a leírás, nincs hardveres hangerő szabályozó (potméter), sem szoftveres (a driverben). Ha olyan fülest kötsz rá amin van potméter, akkor azon tudod csak szabályozni.
Mondjuk azt nem értem, miért 2 külön dobozból áll a kütyü? Drágább az előállítás, a drót fix, cserélni nem lehet, van plusz 2 kontakthiba forrás. A 6 cm-es vezeték hosszabbítónak kevés, legfeljebb plusz zajt szed fel.
32 ohmot 70 milliwattal, addig 600 ohmot 2,05 volttal. Mért más a mértékegység? A 600 ohmosra ezek szerint 6,8 milliwattot tud leadni? Az a tizede kb.

A bequiet venti háromfázisos motorral rendelkező. Ezt hogy oldják meg a 12 voltos DC táppal? Vagy az ipari 3x400 voltot kell rákötni? ;)

(#18) Semplar válasza zzolika (#17) üzenetére


Semplar
őstag

„A bequiet venti háromfázisos motorral rendelkező. Ezt hogy oldják meg a 12 voltos DC táppal? Vagy az ipari 3x400 voltot kell rákötni? ;)"

Inverterrel. Egy fázisról/DC -ről nehezen menne szénkefe nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#19) ggbuffon1897 válasza Elmör (#6) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

+1 az rmx tápra. Korábbi gépemben az volt. De akkor (2019ben) 26k volt egy 550es..

Igy most amikor januarban osszeraktam egy új gépet, az árát látva (60k felett) inkább lett egy 850es seasonic gx 48k ért. Ott is 8 v 10 ev gari ugyanugy modularis es felpassziv.

(#20) CriticalHit válasza Elmör (#6) üzenetére


CriticalHit
őstag

Miért RM és nem Focus vagy Prime?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#21) MaCS_70 válasza zzolika (#17) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tud az nagyon praktikus lenni, hogy viszonylag szabadon válaszhatod meg a bedugás helyét. Persze lehetne USB-hosszabbítót is használni, de ennek is lehet létjogosultsága, ha könnyebben hajlik az audiokábel. (Megjegyzem, az analóg vezetékeket én semszeretem.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22) MaCS_70 válasza Narasim (#1) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van, akinek a hajlított, van akinek meg a sík képernyő jön be. Én éppen egy 43"-os síkot használok, és nem hiányzik az ív.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23) SunMount3r válasza zzolika (#17) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért nem olyan aprócska ez a dongle sem, hogy ne legyen zavaró, ha közevetlen lóg ki a telóból, pl. ha zsebbe akarod tenni, az már problémás lehet. De így, hogy egy kis vezetéken lóg, még behajlítható annyira, hogy kényelmes legyen, no meg kevesebb a veszélye, hogy "letörik" róla.

[ Szerkesztve ]

(#24) Elmör válasza CriticalHit (#20) üzenetére


Elmör
senior tag

Ahol vásároltam ott épp nem volt Focus vagy Prime, de mivel több minden került akkor kosárba ott és erre is van 10 év gari meg az ügyintézés is rendben volt, így maradt a Corsair. Nem bántam meg eddig.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#25) Lex Icon válasza Semplar (#18) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Pont ahogy a vinyók "3 fázisú" motorjánál: elektronikával. És így könnyen lehet a fordulatszámot is szabályozni. Az "ipari" motorok váltóáramról mennek, ott bonyolultabb a fordulatszám szabályozás.

(#26) CriticalHit válasza Elmör (#24) üzenetére


CriticalHit
őstag

Nem hiába Seasonic. Jó hallani, hogy az RM sorozat is kiváló.

[ Szerkesztve ]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#27) Semplar válasza Lex Icon (#25) üzenetére


Semplar
őstag

👍

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#28) NandoXXL válasza CriticalHit (#26) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Seasonicban az a jó hogy tudod velük intézni a garit, de 8-9e forint volt 4-5 éve a futár csomag... egy 'PRIME Titanium' táp esetén ami hibás több mint bosszantó ez a költség.

(#29) zetor2000 válasza Lex Icon (#25) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem váltó, hanem váltakozó, a fázisa váltakozik.. Váltóáram a síneknél van... :)
Az angol is alternate current-nek hívja, ami szintén nem váltót jelent.
No offense.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#30) Dr. Akula válasza zetor2000 (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó a váltó is. A "terra" sokkal idegesítőbb, az meg senkit nem zavar. :)

(#31) Dr. Akula válasza Narasim (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Elég baj az neki hogy csak a fele magasságot adják oda, miért legyen még kanyarmonitorral is súlyosbítva? :)

(#32) himpike válasza NandoXXL (#28) üzenetére


himpike
aktív tag

Miért kéne nekem intézni jótállást, majd rendezi a kisker, el se hozom ha nem 10 év van a garancialevélen.. Nem vásárolok interneten ha csak pár ezer forint az árkülönbség, beviszem a kis kezemben a boltba ahol vettem.

(#33) Narasim válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


Narasim
aktív tag

mert felemagas kanyarmonitort szeretnék venni :K
oled már van 45", de a 800R hajlítás már túl erős nekem.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#34) Dr. Akula válasza Narasim (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Meghajlítom én neked, csak egyszer kell ráülnöm. :D

(#35) RedSwallow


RedSwallow
tag

Minimalista ház 54000-ért, világító ventivel? :D A minializmus az a 20 éves Codegen ház, lepattintott előlappal és kiszedett 5,25/3,5 rekesszel.

(#36) 4nick8 válasza RedSwallow (#35) üzenetére


4nick8
őstag

Nem. Az az igénytelen.

(#37) Dr. Akula válasza 4nick8 (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Így van, 5.25" rackekkel viszont máris igényessé válik. :D

(#38) RedSwallow válasza 4nick8 (#36) üzenetére


RedSwallow
tag

Kevered a fogalmakat, az az igénytelen ha vastagon áll a por a gépben, akkor is ha százezres a ház.

(#39) zetor2000 válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


zetor2000
senior tag

Meg az anodizált... amikor az rendesen eloxált... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#40) Lex Icon válasza zetor2000 (#29) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Jó lesz az váltóáramnak is, ahogy Dr. Akula is írja. A Wiki szerint is.
A villanymérnöki tanulmányaimban, meg a több évtizedes villanyos gyakorlatomban sem a "nagykönyv" működik, hanem a hétköznapi rutin. Minden szakmában megvannak a "szakkifejezések", mert a hivatalos megnevezéseket inkább a katalógusban olvashatod, a szakik meg mindent rövidítenek.

(#41) Dr. Akula válasza Lex Icon (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szakszavak még az izé meg a hogyishívják is, főleg egy építkezésen. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.