Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) Gaboman válasza Mellors (#4247) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ebben én nem hiszek, kivitelezhetetlen élesben, bemutatónak jó.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4252) Integra válasza Mellors (#4250) üzenetére


Integra
titán

kerüld el messziről az ilyen népbutítást, ez rettenet volt már 10 éve is, akkor is fogtuk a fejünket, ha a szisztéma szóba került.. vasziljev mester.. édes istenem

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4253) Mellors válasza Integra (#4252) üzenetére


Mellors
csendes tag

Akkor ezek szerint parasztvakítás. :)
Mondjuk sugallták a youtúbos kommentek is...

Én nem értek hozzá, ezért nem tudtam mire vélni az omfg-t..

(#4254) mefistofeles

Na ennyi!
Pacquiao brutális kiütést kapott! Az az igazság, hogy már rég csak árnyéka önmagának. kb. a Margaritó elleni meccsen volt utoljára topp formában. Azóta minden meccsén csak csalódtam benne.... A régi villámgyors, ötletes, laza bunyónak rég vége részéről. Ha az előző meccsükön nem olyan félénk Marquez már akkor kivégezhette volna! Ha maradt egy csöpp esze ezután a KO után akkor azonnal visszavonul!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4255) Gaboman válasza mefistofeles (#4254) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Sajnos én is ezt látom rajta, egy menet volt amiben a régi önmagát produkálta, védekezése is hagyott kívánnivalót maga után, már a leütés előtt is többször tisztán találták el.
Merev, lassú, ötlettelen a bunyója ahhoz képest amit megszoktunk tőle.
Nem ő az első sem az utolsó aki így járt, másik kedvencem Roy Jones is dettó így járt.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4256) orvil válasza Mellors (#4247) üzenetére


orvil
tag

ezek a "vedelmi rendszerek"-nek nevezett okossagokat valahogy mindig hasonlo testalkatu "mesterek" nepszerusitik youtubon, aztan lehet csak en vagyok szuklatokoru ....

(#4257) orvil


orvil
tag

nem tul porgos ez a topic sracok, ezert ime a legkislanyosabb dolog ami megtortenhet az emberrel:

mult het hetfon futas utan nyujtas elott harmat rarugtam a konditeremben a fitness kick-box oktatasra rendszeresitett zsakra ballal, elotte megsoroztam par kombinacioval kezzel, erre lehorzsolta a labfejemrol a bort ugy egy kb 20 forintos nagysagban plusz a kezemrol is, valami erdes csuszos muanyag felulete van, nagyon gusztustalanul aljas .... megesik minden heten mindenkivel, hogy lab/kez veszit kis bort, nem igazan erdekelt ... gondoltam akkor, nyujtas, kozben sebnyalogatas .... erre nem akart beforrni hanem elfertozodott. 3x mostam ki szo szerint husig, majd 4 nap nulla edzes (se futas, se bunyo, se kondi) mivel meg cipot sem tudtam huzni, annyira fajt a kis gyoker seb a labamon. az 5. nap vegre felkemenyedett a seb, este el is mentem edzeni, leragasztottam raktapasszal, oszt reszemrol ennyi, erre bemelegites kozben szellembunyonal egyik sracot oldalbarugtam, viccbol elkapta a labam (idiota), visszahuztam, o meg a kormevel letepte a cuccot meg a sebet is tovig. leragasztottam, az edzest vegignyomtam, majd ujabb par nap melo otthonrol amit fel nem kemenyedett a seb hogy cipot tudjak huzni es el tudjak menni melozni (lakkcipo sajna, sportban vagy papucsban megoldottam volna). most komolyan mondom ilyen gusztustalan dolog reg nem tortent velem, amilyen kicsi olyan szar ... vegignyomtam mar versenyt torott bordaval, motoroztam torott vallal, torott kezzel, erre egy 20ft nagysagu seb hetekre megszopat ..... :C

(#4258) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Szevasztok!
Nem találok sehol web-boltban olyan illatosított fagolyót amit a box-kesztyűbe lehet tenni mikor épp használaton kívül van, így hosszabb távon sem lesz az a rohadás döglött állat szaga.

A mostani kesztyűm lassan a negyedik évébe lép és bár használtam ilyen szárítógépbe való illatosító műtextil darabokat, de most, hogy jön az új kesztyűm valami jobb és kulturáltabb megoldást keresek.

Szóval ha tud valaki ilyen (nem azt a görény wunderbaum szagú) fagolyók lelőhelyéről ne habozzék velem megosztani.
Köszi!

(#4259) Integra válasza gege71.hu (#4258) üzenetére


Integra
titán

szantálfálra gondolsz?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4260) gege71.hu válasza Integra (#4259) üzenetére


gege71.hu
addikt

valami olyasmi. Lényeg, hogy tartósan lehessen használni :)

(#4261) tonnoka


tonnoka
tag

Sziasztok!

Most nézem van ilyen topic is... kyosok vannak? :)

(#4262) nem_tom


nem_tom
őstag

Melyik az a küzdősport, amit a legolcsóbban oktatnak, nem több év az elsajátítása és alkalmazható az utcán is szükség esetén? Vagy ezek az oktatások ilyen "~egységárban" mennek? Mindenképpen szeretnék valamit csinálni, de szeretnék anyagilag a lehető legjobban kijönni ebből. Viszont ha (ebből a szempontból) jobb nincs, akkor maradok az eddig tervezett Kempo-nál. :)

(#4263) orvil válasza nem_tom (#4262) üzenetére


orvil
tag

"a legolcsóbban oktatnak, nem több év az elsajátítása és alkalmazható az utcán is szükség esetén" - ez a futas, mese nincs
"Mindenképpen szeretnék valamit csinálni, de szeretnék anyagilag a lehető legjobban kijönni ebből." - ez a videojatek, ha elvernek meg fajni sem fog

viccet felreteve havi par ezer forintos tagdij, esetleges formaruha vagy vedofelszereles nem fog a foldhoz vagni senkit, ha tenyleg akarja csinalni. elsajatitatni mindent le lehet hamar egy szinten, de ha szintet akarsz lepni, ahhoz ido kell. az utcara nincs kifejezetten jo irany, ha kes van akkor futas, ha tobben vannak, akkor helyzetfelmeres, majd bunyo vagy futas (ha nincs szerencsed akkor sokat fogsz jarni a rendorsegre, birosagra, ezt erdemes merlegelni). sajnos a mai vilagban nincs fair play, ha foldre kerulsz egyszeruen szettiporjak a fejed, mert azt latni a tv-ben, utana egy eletre ott marad a nyoma es jo baratsagot kothetsz a fogorvossal, szajsebesszel valamint a plasztikai sebesszel.

legjobb kombo ami nalam bevalt az a keleti harcmuv+kickbox+futas, szamomra ebben van rendszer, nyers bunyo, kondi, nem is unom meg .... persze ehhez kitartas is kell, heti 6 nap edzes,neha 7 azert odab@sz :DDD

(#4264) MichaelSD válasza nem_tom (#4262) üzenetére


MichaelSD
őstag

Hogy utcán bármi is működjön, sok-sok gyakorlás kell. Szerintem a futás nem vicc, ha nincs időd akkor az a legjobb.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#4265) nem_tom válasza MichaelSD (#4264) üzenetére


nem_tom
őstag

Kihangsúlyoznám a hozzászólásom egy részét: "...szükség esetén..." :D

(#4266) MichaelSD válasza nem_tom (#4265) üzenetére


MichaelSD
őstag

Szükség esetén is a futás a legjobb. :)
Nincs rövidítés, vagy izzadsz és idő ölsz bele (ami pénz) vagy kár elkezdeni.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#4267) orvil válasza nem_tom (#4265) üzenetére


orvil
tag

mikor latod szukseget, hogy utcan verekedj?

(#4268) nem_tom válasza MichaelSD (#4266) üzenetére


nem_tom
őstag

Oké, hogy idő és energia. Viszont nem akarok olyan küzdősportot, ahol hosszú évekbe telik mire valamilyen alacsonyabb szintre eljutsz. Mert kitudja meddig lesz időm (esetleg pénzem) csinálni.

(#4267) orvil: Akadhatnak helyzetek, amikor nem lehet elfutni.

[ Szerkesztve ]

(#4269) orvil válasza nem_tom (#4268) üzenetére


orvil
tag

en meg nem futottam el soha, pedig mar volt keses akcio is, igaz 10 eve, akkor meg bolond voltam, ma lehet meggondolnam, de az alkohol dontott helyettem :-d
azert meg nem usztam, 3 oltes beugrott ....

(#4270) nem_tom


nem_tom
őstag

Egyébként az összes Krav Maga edzés ilyen 9.000-10.000 Ft környékén van?

(#4271) Hatchet válasza tonnoka (#4261) üzenetére


Hatchet
csendes tag

csak ex-kyos

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#4272) Hatchet válasza nem_tom (#4262) üzenetére


Hatchet
csendes tag

egyetértve a #4263 hsz-el, pluszban annyit írnék, ha egy dologra van pénzed: ökölvívás.
(de gondold hozzá azt a részt, hogy tök mindegy mit és mennyit gyakorolsz: így is, úgy is elp*csázhatnak :P )

[ Szerkesztve ]

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#4273) nem_tom válasza Hatchet (#4272) üzenetére


nem_tom
őstag

Ökölvívás nem játszik. Full contact küzdősportot akarok minden képen.

(#4274) orvil válasza nem_tom (#4273) üzenetére


orvil
tag

a box az nem full kontakt?

(#4275) Hatchet válasza nem_tom (#4273) üzenetére


Hatchet
csendes tag

ezt majd az első sparring-menet után hamar átértékeled :DDD
(szerk.: na jó kicsit komolyabbra véve a választ
Hidd el, hogy jó az. megtanulhatsz értelmesen ütni és ami a legfontosabb: ütések ellen védekezni, relatíve hamar, más stílusokhoz viszonyítva. És eléggé full kontakt. A hátránya nyilván, hogy rúgni nem tanulsz meg, és a földön se tudsz semmit, de a kezekkel sok mindent el lehet dönteni a másodperc tört része alatt...)

[ Szerkesztve ]

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#4276) nem_tom válasza Hatchet (#4275) üzenetére


nem_tom
őstag

Elhiszem, hogy kemény. Viszont én szeretném az egész testemet használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#4277) Hatchet válasza nem_tom (#4276) üzenetére


Hatchet
csendes tag

Akkor kempo, ha azt nézted ki. Vagy muay thai. A lényeg, hogy menj és próbáld ki.

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#4278) nem_tom válasza Hatchet (#4277) üzenetére


nem_tom
őstag

A kettő között mi a különbség?

(#4279) orvil válasza nem_tom (#4276) üzenetére


orvil
tag

a normalis klubbokban az elso edzes ingyenes, elmesz, kiprobalod, figyeled az "oregeket", aztan ott majd rajossz, melyik stilus all hozzad kozelebb. menj el thaiboxra, kickboxra, taekwondora, karatere, kungfura, meg amit talalsz, utana mar tisztabban latsz ..... puding probaja az eves. en a helyedben elmennek boxedzesre is, ott sem szarral gurigaznak, hidd el.

(#4280) Hatchet válasza nem_tom (#4278) üzenetére


Hatchet
csendes tag

Ha nagyon le akarom sarkítani, akkor a kempoban van földharc is (meg néha előkerül a kard a bemutatóikon :) ).

Bár nekem a thai box a szívem csücske.

Sokszor félreviszik az embert a youtube videók, de írd be őket a keresőbe, azt meglátod, hogy melyik stílus hogyan áll hozzá a dolgokhoz. persze a legjobb, ha kipróbálod.

[ Szerkesztve ]

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#4281) Hatchet


Hatchet
csendes tag

Cain V. vs. Jr. Dos Santos rematch:
[1.]
[2.]

S
p
o
i
l
e
r

ekkora különbségre azért nem számítottam

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#4282) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
6-15 éves koromig versenyszerűen Judo-ztam, aztán abba hagytam és más sportok felé néztem.
Most megint vissza szeretnék térni a küzdő sportokhoz.
A célom az, hogy önvédelmet tanuljak, és leginkább az, hogy mozgásban tartson. Az Aikido-t néztem ki mivel arról úgy halottam, hogy nem az a "szétverem a másikat sport", hanem csak bizonyos keretek között mehet a bunyó.
Van valakinek valami tapasztalata az Aikido terén? Esetleg más javaslat. Mondom nem az a célom, hogy szétveressem magam, hanem egyfajta fesz levezetés, és kicsi mozgás.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4283) Gaboman válasza adamssss (#4282) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ahhoz ami neked a célod én nem járnék el sem küzdősportra sem harcművészetre.
Egy Kickbox aerobic teljesen kielégítené az igényedet.
Fesz levezetéshez és egy jó mozgáshoz teljesen tökéletesek.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4284) adamssss válasza Gaboman (#4283) üzenetére


adamssss
veterán

Mindenképpen hagyományos japán sportnál maradnék.
A kickboxban meg azért rendesen püfölik egymást. [link]
A mozgás rész inkább csak kiegészítésnek kellene, mert mellette heti 2x2 órát teniszezem. Igazából a Judo-t szeretném folytatni magasabb szinten... Ezért néztem ki az Aikido-t vagy a JuJitsu-t. (csak az tőlem messze van)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4285) Gaboman válasza adamssss (#4284) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én nem a Kickboxot mondtam hanem a Kickbox aerobikot.
Az ő edzéseiből már sokat végigcsináltam, nagyon jók!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4286) adamssss válasza Gaboman (#4285) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi, de azt hiszem elbeszéltünk egymás mellett, az én hibámból. Nekem fontos a tradíció, amit anno a Judo is megadott. Ezért maradok a japán harcművészeteknél.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4287) Integra válasza adamssss (#4282) üzenetére


Integra
titán

most önvédelmet akarsz vagy harcművészetet. azért a mai világban már rég nem ugyanaz a kettő.. maradj a harcművészetnél szerintem, aikido tetszeni fog, az írásod alapján az önvédelem nem neked való :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4288) adamssss válasza Integra (#4287) üzenetére


adamssss
veterán

Igen. Valahogy én is így érzem. Arra ott a 0.357-es. :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4289) Markgx10 válasza Hatchet (#4281) üzenetére


Markgx10
őstag

Én igen, az első meccset nem is szabad nézni, sérülten, nem magát adva, nem jó taktikával ment fel Cain. Ez most tényleg ő volt, az első másodperctől olyan nyomás alá helyezte, hogy már akkor tudni lehetett, hogy senki más nem nyerhet csak ő, amikor az első menet végén ijedt tekintettel szétnézett Dos Santos és fogalma sem volt róla, hogy hol van kb :D Nagyon vártam, hajnalban is kerestem stream-et, meg le is töltöttem délután már hd-ben és nagyon tetszett. Kíváncsi vagyok ki ellen védi a címét, de biztos vagyok benne, hogy egy éven belül jön a harmadik meccs, addig Dos Santos lecsap pár nehézsúlyút és az lesz az igazi :D

(#4290) Hatchet válasza Markgx10 (#4289) üzenetére


Hatchet
csendes tag

Bíztam benne, hogy Cain lenyomja most, de nehezebbre számítottam. Ez volt a jó taktika: nem szabad leállni jDS-sel az Ő távolságában ütögetni, mert abból még nem jöttek ki jól az eddigi ellenfelei. Egyszerűen nem értem a BJJ fekete övet, mert eddig csak a takedown defens-ét csillogtatta (amiben tényleg nagyon jó, de a BJJ nem erről szól sztem), sokszor látványosan kerüli a földharcot.
Szépen leamortizálta: [kórházban]

Az jó kérdés, hogy kinek ki lesz a következő ellenfele, mert sok logika nem szokott lenni a párosítások kialakításában a UFC-nél, főleg ha a kihívói jogról van szó.
Az 99%, hogy Powereem leveri Silvát, de jó kérdés, hogy kihívó lesz-e egyből? (anno Silva otthagyta a saját edzőtáborát, mikor meghallotta, hogy Overeem is a Blackziliansnál készül fel… nehogy azt higgyétek, mert besz*rt, hanem mert nehogy ellesse tőle a titkokat, amivel legyőzheti…)
Aztán, ha Werdum lenyomja az öreg Nog-ot, akkor mehet címmeccsre? És ha Big Nog nyer, Ő lesz a kihívó? WTF?

A Miller vs Lauzon-t láttad? Komoly vérfürdő volt, megérdemelten lett fight of the night:

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#4291) Balupapa


Balupapa
senior tag

jar valaki a KSI be pesten?

_-=*WheelWhores*=-_

(#4292) Integra


Integra
titán

kezdem tényleg sajnálni a zsoltit, de erre már nehéz bármit is mondani...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4293) Balupapa válasza Integra (#4292) üzenetére


Balupapa
senior tag

jol tönkre tette a nője :(

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#4294) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni egy önvédelmi sportot. Aikido és kempo amikre gondoltam, meglehetősen szép technikával bírnak, (a maga nemében mindegyiknek szép) és szerintem nem annyira sokan csinálják. Van itt köztetek, aki ezt a két irányzatot képviseli?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#4295) Coccolino_O válasza wertigo1984 (#4294) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"és szerintem nem annyira sokan csinálják."

Teljesen lényegtelen, hogy mennyien csinálják, nem attól leszel egyedi, hogy rajtad kívül még öten művelik az egész országban és nem is erről kellene szólnia. Ha ez rád nem vonatkozik, akkor vedd úgy, hogy nem is írtam semmit.

Ahova én jártam edzeni, ott egyenlő arányban voltak az aikido és a kempo szerelmesei, én kempoztam, majd vissza is szeretnék menni, csak hát a piszkos anyagiak... :) Nem tudom, hogy írjam le (nem is akarnék senkit sem megsérteni), de szerintem a kempoval "többre" mész ha konfliktus adódik. Ez iszonyat szubjektív vélemény, csak az alapján, hogy mit láttam aikido edzésen és mit tapasztaltam kempon.

Mod: Mondjuk az tény, hogy a mi mesterünk tényleg toppon volt/van, és elég kíméletlenek az edzései, de idővel szokható.

[ Szerkesztve ]

(#4296) Gaboman válasza Coccolino_O (#4295) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Azt gondolom ez mindegyik harcművészet vagy küzdősportágra ellehet mondani, a mestertől függ valójában mennyire is hatékony az éppen elsajátítani készülő technika.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4297) Coccolino_O válasza Gaboman (#4296) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ezt aláírom. Ettől függetlenül önvédelemre továbbra is a kempot tartom "jobbnak" a kettő közül.

(#4298) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Sziasztok!

Örömmel látom, hogy van ilyen topik is a prohardver berkein belül :) Kyo-sok esetleg vannak errefelé?

Osu :R

osu-no seishin

(#4299) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Ajtósi dürersor 19-21be jár valaki ving tsun edzésre?

(#4300) ADAM1337 válasza G@ß! (#4299) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Eléggé kihalt lett a topik egy ideje sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.