Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) Huma válasza Gaboman (#4349) üzenetére


Huma
addikt

Az aikido nagyon hatásos, csak nehéz megtanulni. Legalábbis olyan szinten, hogy éles helyzetben hasznát lehessen venni. Sok idő kell hozzá. A defendo-t nem kell 10 évig tanulni, hogy használható tudást adjon.

Amúgy nálunk a Nagymester jelenleg Krav Magát oktat. Szóval olyan túl nagy különbség nem lehet a kettő között.

(#4350) Integra:
Magyarul a Defendo is pont ugyanolyan jó lehet, csak az oktatótól függ.
Amúgy ha jól rémlik a Defendo régebb óta létezik. A Krav Maga később jött létre.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4352) Gaboman válasza Huma (#4351) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Számomra ami a legközelebb áll az a JKD, több stílust tömörít egybe állóharctól a földharcig szinte mindent.
Én nagyon azt szeretném megtanulni, közel áll a szívemhez.
Hogy mennyire leszel jó az legnagyobb része a mesteredtől függ, meg persze a szorgalmadtól, tehetségedtől is.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4353) Integra válasza Huma (#4351) üzenetére


Integra
titán

magyarul biztosan nem, mert a technika nem ugyanaz. számomra helyenként olyan technikát tanítanak, amihez én nem adnom a nevem. nekem ugyan nem adják el. de elég rég óta benne vagyok, hogy tudjam, lássam amit kell. és a kellő tapasztalatom is megvan hozzá.
neked eltudják adni minden gond nélkül.

ki az a nagymester? meg mi az már, hogy önvédelemben nagymesterezés van? lol

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4354) Pocee válasza Hatchet (#4337) üzenetére


Pocee
senior tag

akkor úgy kérdezem,hogy egy átlagos tenyérrel rendelkező ember általában M-es vagy L-es kesztyűt vesz?
Nincsnenek hosszúvirgács ujjaim,hatalmas öklöm.átlagos teljesen.
De ha megmondod,hogy Kecskeméten vagy vonzáskörzetében van e olyan bolt ahova érdemes elmenni elmegyek,de sztem Pest az első ahol van kínálat és az nekem 140km.Szegeden ötlet zsákolókesztyűvel kapcsolatban valakinek?

Mr.Brightside

(#4355) Huma válasza Gaboman (#4352) üzenetére


Huma
addikt

Bruce Lee gyerekkorom akcióhőse. :)

(#4353) Integra:
A nagymestert csak én írtam. Nem tudom mi a titulusa. Azt tudom, hogy a mostani edzőnknek az edzője volt, de most már a másik csoportnak tanít Krav Magát.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4356) Töki bácsi válasza Huma (#4351) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Minden csak rajtad múlik. Nincs jó vagy rossz stílus. Mindent meg kell alapozni, olyan nincs hogy ez vagy az hamarabb ad használható tudást. Egy jó alap nélkül egy ház is hamar összedől...

osu-no seishin

(#4357) Integra válasza Huma (#4355) üzenetére


Integra
titán

hogy hívják?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4358) Huma válasza Integra (#4357) üzenetére


Huma
addikt

Fingom sincs. Nem érdekelt és ezért nem is kérdeztem meg. De majd holnap megkérdezem az ismerősömtől. Bár szerintem ő sem fogja tudni. Vagy max csak a keresztnevét.
Azt tudom, hogy az én mesteremet/edzőmet Antinak hívják. Ami azt sem tudom, hogy minek a becézése. Mindig az Atom Anti jut az eszembe róla. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4359) Töki bácsi válasza Huma (#4358) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Antal... :)

osu-no seishin

(#4360) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Ez a defendo nekem új még, illetve az hogy jó szét veretettni magunkat az edzésen, és az edző ezt hagyja is.
Nekem mást tanítottak. Igaz nekem "csak" shotokan karate, box, illetve mma (thaibox, illetve birkózó válogatott volt az edzőm valamint judozott is) edzőim voltak.

(#4361) Hatchet válasza Pocee (#4354) üzenetére


Hatchet
csendes tag

inkább az L-est mondanám (az M inkább rövidebb ujjú emberkéknek való).

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#4362) Integra


Integra
titán

like a boss :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4363) Gaboman válasza Integra (#4350) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Kram Magába a földharcot melyik harcművészetből vettétek át, vagy saját stílus?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4364) gege71.hu válasza Gaboman (#4363) üzenetére


gege71.hu
addikt

Nincs ilyen , hogy kimondottan ebből vagy abból a stílusból.
Akad bjj, birkózás, judo stb elem, de azt pl nem fogod tudni hova tenni, hogy szembe nyúlsz, karmolsz, ujjat törsz ki,a mogyorókat csavarod, beleüvöltesz 2 centiről a fülébe vagy épp harapsz, ugyanis ezt is lehet :))))

(#4365) Integra válasza Gaboman (#4363) üzenetére


Integra
titán

nincsen és van is :DDD
imi birkózó és boxoló volt. tehát az alapok absz nyers modern és lényegretörő ágazatokból jönnek (nincsen harcművészet, távol áll ezektől az ágaktól). ugyanakkor szinte semmi sem birkózó könyvek alapján működik, mert teljesen önvédelem és támadás/semlegesítés specifikus, ha így akarom mondani. minden mozdulatban benne van, hogy semlegesítesz az adott lehetőségnél, ennek megfelelően célorientált. ott a lehetőség földön? harapsz, szemet kinyomsz, orrot törsz, torkot, ujjat, mindent ahol érsz.
aztán ott vannak a kés, bot, löfegyver elleni védekezések, elvételek, felhasználások, a földrevitelek, felkelések etc etc etc, rengeteg minden. de mind átírva ezeknek megfelelően.
viszont szoktunk tiszta bjj edzésekre járni, mert jó. submission.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4366) gege71.hu válasza Integra (#4365) üzenetére


gege71.hu
addikt

Így is van! A legtöbb (illetve inkább elég sok) km instruktor eljár vagy thaiboxra, vagy bjj-re, vagy boxra vagy egyéb "küzdőbulira", mert érdemes és kell is ilyeneket (vsz) tanulni.
Nyilván éles szituban, utcán, szórakozóhelyen nem fog senki önvédelemnél kimondottan csak ilyen vagy olyan "ágazatot" használni.
Így a kmg hatékony és célorientált taktikai húzásait (színészkedés, figyelemelterelés, eszközök használata szó szerint ami a kezed ügyébe esik stb) ötvözöd azzal illetve kiegészíted hogy pl thaiboxon tanultak szerint jó kis "húzást" tudsz adni egy térdesnek, könyökösnek vagy combosnak mögé téve a maximális bántalmazási szándékot(hisz önvédelemnél nincs sok morális mérlegelni való ha mondjuk késes a támadó, akkor van esélyed a túlélésre illetve, hogy viszonylag kis vagy semennyi sérüléssel úszd neg.

Egyébként ne legyen senkinek illúziója, nincs az az önvédelmi rendszer ami a tuti és 100%ban működik.
Azzal, hogy pl krav magára jár egy átlagember rendszeresen azonban folyamatosan növeli annak az esélyét, hogy ne sérüljön meg, ha valami erőszakos eseménybe keveredik..vagy ugye épp NEM keveredik, mert edzésen annyiszor hallott tippek és taktikai tanácsok hatására jobb szeme lesz kifigyelni, ha egy veszélyes helyzet épp kialakulóban van és OTT SINCS már addigra mire az eszkalálódna ám ha mégis elkerülhetetlen a konfrontáció nem áll ott bamba arccal a seggét vakarva, hanem cselekszik, nem fagy le...
:)

(#4367) Gaboman válasza Integra (#4365) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ha kint leszek keresni fogok Krav-Maga vagy JKD edzés lehetőséget.
Mindenképpen e kettő közül szeretném továbbfejleszteni magam.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4368) Huma


Huma
addikt

Közben kapom az infókat, hogy milyen edzésekről maradtam le. Mi ugye nem szőnyegen edzünk hanem linóleumon. Tegnap előtt az ismerősömet felemelték kb 1m magasra és onnan vágták izomból földhöz. Rögtön mindenkiben megállt a lendület. :)
Úgy tűnik elkezdett javulni a mellkasom, szóval jövő héten megyek már edzeni mivel be lett fizetve az egész hónap.
A mester nevét mindig elfelejtem megkérdezni, de igyekszem azért egyszer nem elfelejteni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4369) Gaboman válasza Huma (#4368) üzenetére


Gaboman
nagyúr

"Tegnap előtt az ismerősömet felemelték kb 1m magasra és onnan vágták izomból földhöz. Rögtön mindenkiben megállt a lendület. :)"

És remélem még tapsoltatok is annak aki ezt elkövette, biztos belegondolt aki megtette milyen következményekkel járhat esetleg.
Milyen sérüléseket is okozhat a másiknak, éles helyzetben amikor megtámadnak akkor igen de nem ám edzésen.
Normálisak ezek ott?, ez nem tanítás!
Tényleg menj el normális edzésre mielőtt súlyosabb sérüléseket is szenvedsz ami maradandó lesz.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4370) Huma válasza Gaboman (#4369) üzenetére


Huma
addikt

Nem szándékosan csinálta. Ha jól emlékszem annál a gyakorlatnál történt ahol négyen-öten támadnak egy emberre. A nagy kavarodásban kicsit túlreagálta a helyzetet. Amúgy egy rendes tag. Az edző is odarohant hogy minden rendben van e.

Viszont van egy olyan emberke az edzéseken aki szándékosan genyózik az emberekkel. Pl izomból üt mikor nem kéne vagy olyan technikákat vet be ami nincs előre megbeszélve az adott gyakorlatnál. Múltkor összeakaszkodott egy másik emberkével az edzésen és sikeresen kitörték a bejárati ajtó ablakát.
Én eddig csak egyszer edzettem vele. Bucira is verte a fejem. Nem mondható visszafogott embernek.
De velem elég rendesen viselkedett. Folyamatosan mondta, hogy mit csinálok rosszul.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4371) Gaboman válasza Huma (#4370) üzenetére


Gaboman
nagyúr

"izomból üt mikor nem kéne vagy olyan technikákat vet be ami nincs előre megbeszélve az adott gyakorlatnál."

És erre az edződ mit szól neki?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4372) Huma válasza Gaboman (#4371) üzenetére


Huma
addikt

Nem túl sokat.
Amit személyesen hallottam (még csak egyszer találkoztam az illetővel) "Ez nem 30%-os ütés volt"
Kb ennyi. Az ismerősömnek akart izomból adni egy jobb horgot. Szerencsére ő pont előretört pajzzsal, így elsuhant mellette az ütés. Ezt azért láttam ilyen jól mert akkor történt amikor az edző kiállított a lila szám miatt.

Az a szabály nálunk hogy amikor akció van akkor mindent lehet, de csak 30%-al. Ezt meg van aki betartja van aki meg nem.

Az illető a múltkor pl kificamította az egyik ember vállát. Állítólag véletlenül. De egy olyan technikát használt amit máshol tanult. Elég régóta edz. Már több küzdősportban is kipróbálta magát szóval elég széles a repertoárja.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4373) Gaboman válasza Huma (#4372) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az ilyen azt hiszi próbabábuk vagytok és mindenfélét kipróbál rajtatok mi a tudástárában van.
Ezzel még nem is lenne semmi baj de hogy valaki ennyire keményen üsse a másikat, vágja a másikat erre lenne az edző hogy figyelmeztesse.
Sajnos ez nálatok ahogy az eddigiek alapján látom nem történik meg, sajnos ez komoly baj.
Változtatni kellene ezen és nem elég azt mondogatni hogy nem baj kemény leszek tőle, ez nem igaz, több olyan sérülést is szenvedhetsz ez által ami hátráltat majd az edzésekben.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4374) Huma válasza Gaboman (#4373) üzenetére


Huma
addikt

Egyetértek veled.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4375) bandus


bandus
veterán

gondolkozom rajta, hogy esetleg kipróbálnék valami harcművészetet :) nem túl késő ezt elkezdeni 24 évesen?

persze van múltam is: voltam egy judo edzésen oviban, ahol a bemelegítő futásnál elsírtam magam, meg általános iskolában jártam 3 hétig karatézni :P

első körben a kempóra gondoltam, az mma-s dolgok talán túl brutálisak nekem, a thai-box túl mainstream, de a kempo az tetszene, azt hiszem. tudtok ezzel kapcsolatosan tancsot adni, esetleg ajánlani egy jó klubot a xi. kerület - iii. kerület útvonalon?

köszi

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4376) Markgx10 válasza bandus (#4375) üzenetére


Markgx10
őstag

:D Szevasz, főnök! Óriási volt a harcművész múltad felsorolása :D

Hirtelen ezt találtam:

Bushido Nap fiai dojo
III. ker. Petur utca 22.
Tel.: 30/655-1538
Edző: Renshi Tar József 3. Dan, Tóth Gergely 2. Dan
Felnőtt edzések
Kedd-Csütörtök 20:00-21:30
Email: kempo@mentha.hu , jozsikempo@mentha.hu
Web: bushidokempo.org

Zen Bu Kan Kempo klublista Itt tudsz még böngészni a klubok között.

(#4377) Markgx10 válasza Hatchet (#4361) üzenetére


Markgx10
őstag

Mit szól, uram a Mark Hunt vs Dos Santos párosításhoz? :D Nagyon komoly bokszmeccsre számítok, Mark Huntnak fogok drukkolni, de sztem Dos Santos fog győzni. Bigfoot Silva, hiába ütötte ki Overeemet és Fedort is, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a végtelen tüdejű Velasquezzel bármit tudna kezdeni. :U Az elmúlt gálákról: GSP számomra nézhetetlen, 5 éve nem fejezett be meccset, biztonsági bunyó két három álló technika után jön a takedown és a fetrengés, soha többé nem nézek meg egy meccsét sem :D A Stann-Silva tetszett a harcosság miatt, de kicsit azért darálószaga volt, ahol a szerencsén múlt, hogy nem Wanderlei kapott akkorát, hogy kifeküdt :D

[ Szerkesztve ]

(#4378) bandus válasza Markgx10 (#4376) üzenetére


bandus
veterán

köszi szépen!

basszus, ez amit írtál pont itt van az irodaház mögött, tökre jó lenne. csak kár, hogy 8tól van edzés, én meg 4-kor végzek a munkában :/

amúgy az edzésmúltam ismeretében lehet, hogy nem is a teljesen kezdp szintről kell majd indulni :D

a másik kérdés meg: szerinted gáz ennyi idősen elkezdeni, vagy még tűrhető a dolog? nem lesz rossz amikor a 18éves kissrácok szétverik a fejem? :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4379) ADAM1337 válasza Markgx10 (#4376) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én ebbe a klubba jártam 6-7 éve talán, egész jók voltak az edzések.

bandus: Nem gáz szerintem 24évesen elkezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#4380) Markgx10 válasza bandus (#4378) üzenetére


Markgx10
őstag

A kérdés az, hogy mi a fontosabb: 1. Tanulni akarunk bunyózni 2. Az egónk, hogy milyen égő kikapni
Szerintem ez nem lehet kérdés :) Én 36 évesen kínlódok vért ivott (term. átvitt értelemben :D) fiatalok között, akik százszor úgy fejlődnek és övék a jövő, ha egyszer is erősebb lenne az egóm, mint a vágyam a tanulásra/harcra, régen abbahagytam volna. De nem hagyom, amíg képes leszek lemenni, mert ennél jobb nincs :D

(#4381) Hatchet válasza Huma (#4372) üzenetére


Hatchet
csendes tag

az ilyen gyökerek normális helyeken elég hamar megkapják a maguk büntetését... nekem az egész hely elb*szottnak tűnik, ahol az edző engedi, hogy 1-2 díszf*sz a kezdőket sarabolja.

Ha meg kezdővel bunyózik az ember akkor bucira verés nélkül is lehet nekik közben magyarázni, hogy mit hogyan csináljanak, mivel egy kinthagyott feltartó egyenestől is a legtöbben közülük teljesen összezavarodnak:
- értelmetlen őket agyonverni, mert nem ez a módszer a tanításra
- kisebbel / gyengébbel / kevésbé képzett emberrel szemben nem erősködünk. (kivétel, amikor üt-rúg mint a baromállat, akkor jelzés értékkel kap egyet, hogy visszaálljon a rend. Onnantól megint csökkentett üzemmódban megy tovább a dolog.) Ennyi.

Nem akarlak lebeszélni semmiről, de nem akarsz egy másik helyet keresni (ezt a "csodát" csak egy helyen tanítják)? Ahol pl. lila száj és SZTK pontgyűjtő-kártya nélkül tanulhatsz valamit. Én azt mondom folytasd az edzést, de szerintem ne ott ahol most. Te döntésed.

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#4382) Hatchet válasza Markgx10 (#4377) üzenetére


Hatchet
csendes tag

Mark Hunto vs. DS? --> War Super Samoan!!! :C
múltkor írtam azt, hogy kevés őrült van aki leengedett kezekkel bunyózna Hunt ellen: na pont DS, aki nem kettős fedezékből bunyózik. Szerintem most feljebb kéne húzni azokat a kezeket. A gyorsaság, az ütőtáv és a kondi ellene szól. De mostanában egész jól ment a dolog. szóval remélem, hogy az öreg Mark megoldja 1-2 atombombával és megy a címért!!! :DD

amióta Sera kiütötte, azóta GSP ráment a biztonságra, de technikailag és taktikailag a súlycsoportban jelenleg verhetetlen.

Velasquez vs Silva második felvonás? Pont ugyan az lesz mint az első meccsükön, ami nem is olyan rég volt:
[link]
senkit ne zavarjon meg, hogy 18 perces a videó ;]

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#4383) Hatchet válasza bandus (#4378) üzenetére


Hatchet
csendes tag

nem késő 24 évesen elkezdeni.

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#4384) Markgx10 válasza Hatchet (#4382) üzenetére


Markgx10
őstag

Láttam az első meccset, azóta nálunk edzésen azzal hülyülünk, ha valaki szar combost rúg és borítják belőle, hogy most bigfoot silvát csinálunk belőled a vérfürdőre utalva :D

Ja és én is nagyon remélem, hogy Mark Hunt megy a címért, bár akkor nem tudom kinek dukkolnék, Velasquez 2009 óta a fő kedvencem, benne minden megvan ami bennem sosem volt, de szerettem volna :D (meg nem alkuvás, végtelen tüdő stb :D)

[ Szerkesztve ]

(#4385) Hatchet válasza Markgx10 (#4384) üzenetére


Hatchet
csendes tag

:))

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#4386) Töki bácsi válasza bandus (#4378) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Sosem késő elkezdeni. Nálunk 33 éves is van a kezdők között.

osu-no seishin

(#4387) bandus válasza Töki bácsi (#4386) üzenetére


bandus
veterán

akkor megynugodtam,ha már mindenki ezt mondja :)

egy kezdőnek milyen felszerelésre van szüksége?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4388) Markgx10 válasza bandus (#4387) üzenetére


Markgx10
őstag

Bandázs, fogvédő (mindkettőből a legegyszerűbb kb 1000ft, legalábbis amíg biztos nem vagy benne, hogy ez kell neked, addig fölösleges drága dolgokat venni) + 10-es kesztyű, ebből sajna az olcsóbbak teljes pénzkidobások, erre majd más tanácsot ad. + első edzésre térdgatya, póló majd kempós ruhát is később intézel. Szerintem :D

(#4389) G@ß!


G@ß!
őstag

Zúzódásokra milyen gyógymódot/krémet ajánlott használni?
Múlt hét szerdán rendesen feldagadt az alkarom közvetlen a csuklóm felett.
Wing tsunra járok egyébként lassan 2 hónapja, és kb 2 hetente van egy komolyabb sérülésem, melyre 1 hét pihenő se elég...
Próbáltam: flexagil-t (fekete nadálytő kivonatos), diclac-ot (diclofenac alapú). Egyik se volt komoly.
Neten olvasgattam, és azt találtam, hogy a Dit da jow ősi természetes "krém" a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#4390) Töki bácsi válasza G@ß! (#4389) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Szerintem fekete nadálytő + árnika kivonat, vagy lóbalzsam

osu-no seishin

(#4391) Gaboman válasza G@ß! (#4389) üzenetére


Gaboman
nagyúr

"Wing tsunra járok egyébként lassan 2 hónapja, és kb 2 hetente van egy komolyabb sérülésem, melyre 1 hét pihenő se elég..."

A második jó edzés amit mostanában hallok. :( :O

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4392) ADAM1337 válasza Töki bácsi (#4390) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én is fekete nadálytő-t használok az tényleg jó.

(#4393) G@ß! válasza Gaboman (#4391) üzenetére


G@ß!
őstag

Itt azért nem törnek össze téged.
Sajnos mivel nem vagyok hozzászokva az ilyesfajta terheléshez, ezért kapom a duzzanatokat.
Egyébként totálisan meg vagyok elégedve vele, és talán a legolcsóbb wing tsunra járok bp-en...

Fekete nadálytő se hoz ki engem a csávából 1 hét alatt... :(

[ Szerkesztve ]

(#4394) Gaboman válasza G@ß! (#4393) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Kezdőnként mi nem is gyakoroltunk ilyeneket, lépéseket, formagyakorlatokat és közös gyakorlatok voltak de csak érintőre.
Folyamatosan edzették hozzá a kezünket lábunkat.
Természetesen volt olyan hogy edzés után fájt a kezem lábam mivel nekem sem szokta az ilyen terhelést de következő edzésre kutya bajom sem volt.
Azt hogy 1 hetet kelljen kihagyni annyira elverik azért az durva, szépen fokozatosan kellene hozzászoktatni az izmokat, csontokat az ilyen terheléshez.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4395) G@ß! válasza Gaboman (#4394) üzenetére


G@ß!
őstag

Hát azért probléma, mert nálunk kezdő nem csak kezdővel gyakorol, és ugye a másik fél már megszokta a haladósabb, keményebb - főleg alkart bombázó - gyakorlatokat.
Nem baj...legalább ha a fabábúra megyek, akkor annyira már nem fog fájni (remélem). :DDD

(#4396) Gaboman válasza G@ß! (#4395) üzenetére


Gaboman
nagyúr

De fog fájni ebben biztos lehetsz, az megint egy másik szint! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4397) G@ß! válasza Gaboman (#4396) üzenetére


G@ß!
őstag

Hehe :)
Egyébként te hova jársz edzeni?

Most látom hogy te is ugyanolyan jóképű vagy mint én. :DDD

(#4398) Gaboman válasza G@ß! (#4397) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én magánórákra jártam 2 évig Bágya Zsolthoz, de sajnos a derék problémáim amivel most is küzdök nem engedik az ilyen terhelést.
Most is folyamatos injekciózás alatt állok, MRI vizsgálatra is megyek, az is lehetséges hogy műteni kell már.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4399) G@ß! válasza Gaboman (#4398) üzenetére


G@ß!
őstag

Jobbulást. ;)
WSL Ving Tsun érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#4400) Gaboman válasza G@ß! (#4399) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm!

Mi teljesen másként edzettünk, igazából ezeket a gyakorlatokat éles helyzetben más stílusú küzdősportok és harcművészetekkel szemben kivitelezni nagyon nehéz.
Chi-sao vagy chi-ger versenyen kívül nem lehet az életben túlságosan kivitelezni.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.