Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) Integra válasza _NCT (#4749) üzenetére


Integra
titán

számomra érthetetlen, hogy miért nem figyelnek oda egy teljesen kezdőre..
aztán gondolom megvonták a vállukat és azt mondták, hogy shit happens..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4752) Integra


Integra
titán

ufc először berlinben május 31...
a legolcsóbb jegy 50 euro :Y

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4753) RexMaximus válasza Integra (#4752) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Kerdes mit kapsz/latsz 50eu-ert :). Bar nem tudom milyen lehetett eloben anno a pride galak, a kimondhatatlan nevu super arenaban. Hatalmasnak tunt :)

(#4754) Integra válasza RexMaximus (#4753) üzenetére


Integra
titán

távcsövezhetsz a felső szektorból.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4755) stereodead


stereodead
csendes tag

üdv harcosok

Király utca közelében tudnátok nekem ajánlani valami ütős-rúgós (box, kick-box, muay thai) jellegű tevékenységet az esti órákban? Mondjuk bezárólag este nyolcig.

Szűcs Zoltán, V danos mester edzései
Budapest, II. ker. Dohány utca 32. Általános Iskola:
Szerda, péntek 17:30-19:30. Kezdő és haladó edzések.

Eddig ezt találtam. Van esetleg valakinek tapasztalata őket illetően?

Előre is kösz a válaszokat! :R

fgsfds!

(#4756) Louro válasza stereodead (#4755) üzenetére


Louro
őstag

Szia,

amit én tudnék ajánlani... [link]

Mess with the best / Die like the rest

(#4757) Integra


Integra
titán

oroszország persze :DDD
tökéletes példa, hogy utcán mi a bunyó. 1-2 utés, hadonászás és vége is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4758) RexMaximus válasza stereodead (#4755) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Bar nem teljesen relevans, de azert itt is utnek es rugnak. Ha a belvarosi Kiraly utca akkor onnan nem messze a Rozsa utcaban van Krav-Maga. Ot biztosan ajanlom.

Ha kuzdosport a cel akkor bocsi :)

[ Szerkesztve ]

(#4759) Gaboman válasza RexMaximus (#4758) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az expert edzés elnézve dettó olyan mint amit én tanultam WT-n.
A mozgás az ütések, rúgások, technikák.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4760) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

EGy jó hülye kérdés következik: Zsákon bátor vagyok, mint egy oroszlán és ütöm, amennyire csak bírom, hogy ne lazsáljak. De ha párban vagyunk és egymást kellene püfölni, akkor nem merek odaütni rendesen. Bár vannak szívós tagok, akik folyton biztatnak, hogy nyugodtan adjak bele apait-anyait, de nem megy.

(Én arra tippelek, hogy gyerekkoromban nem szándékosan egy ütéssel az egyik osztálytársam orrát. Lehet ez a gát?)

Szerk: A kérdés lemaradt. Hogyan tudná elérni, hogy üssem az embert is, mint a zsákot?
Amúgy a többiek nagyon jó fejek, mert a rutinos a rutinossal, durván tolják, de velem kíméletesek. Nagyon jó a közösség nálunk.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#4761) Lokids válasza Louro (#4760) üzenetére


Lokids
addikt

Nálam ugyanez a gond, pedig én nem törtem be senki orrát.

Amikor ott volt a társ nyitva, csak odaérintettem a kesztyűt, rám is szólt, hogy ott volt a helyzet, miért nem használtam ki? Vagy másik szintén rám szólt, hogy miért húzom vissza a kezem, mikor még meg se ütöttem.

Nálunk mondjuk a társaság nem annyira jó, legalábbis nem tudtam beilleszkedni (máig hiányzik az aikido-s társaság. :( )

Én azt vettem észre, hogy mióta eltörték az orrom, nem is merek csinálni semmit. Azelőtt is reflexből becsuktam a szemem, gondoltam elmúlik, de a törés óta szinte görcsösen félek. :(
Ezt nem tudom, hogy lehetne leküzdeni, mert az orrom elfogják még találni, nem tudok tökéletesen védekezni, egyszer úgyis be fog csúszni egy ütés...

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#4762) stereodead válasza Lokids (#4761) üzenetére


stereodead
csendes tag

Vegyél fejvédőt. Bár sosem használtam, gondolom ha az rajtad van se az orrod nem törik el, se a dobhártyád nem szakad be, se az ajkad nem reped fel. Legalábbis nem olyan könnyen.

Nem is értem miért nem elterjedtebb a fejvédő használata edzéseken. Eleinte kicsit talán zavaró, és értelemszerűen nagyobb lesz tőle a találati felület, de azért komoly biztonságérzetet ad, és az ellenfelednek se kell attól tartania hogy összegyűri az arcod egy nagyobb ütéssel.

Aki esetleg használ fejvédőt megoszthatná a tapasztalatait.

fgsfds!

(#4763) Lokids válasza stereodead (#4762) üzenetére


Lokids
addikt

Pl mi nem használunk fejvédőt. Lehet nem is engednék. Van fogvédő, azt kész. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#4764) Louro válasza Lokids (#4763) üzenetére


Louro
őstag

Nálunk egy ember használ fejvédőt. Az a fura, hogy több a tapasztalt, mint a friss hús. A rutinosak keményeket esnek, kidőlnek, de eddig nem volt törés.

Mess with the best / Die like the rest

(#4765) RexMaximus válasza Louro (#4760) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Sehogy, ezek a franya emberek nem ugy viselkednek mint a zsakok :). Szerintem egy ket pofon utan ezek a gatlasok elmulnak. Utana mar intuitivabb lesz a dolog. Szerintem. Gyakorlas, gyakorlas gyakorlas… Itt a kuzdesre, kesztyuzesre, hol hogy hovjak - gondolok.

(#4766) RexMaximus válasza Lokids (#4761) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Itt is ugy erzem, hogy a nagyobb rutin majd megoldja a dolgokat.

Erdekes, kuzdeseknel bennem is mindig volt egy felsz, evek utan is. De ahogy indul a dolog eltunik. Szerintem ez egy termeszetes reakcio lehet. Nekem ami nagyon bevalt - szinten segithet neked, hogy normalis partnerrel csak az utesvedeseket gyakorlod. Azaz egyik ut, masik csak blokkol, elhajol stb. Termeszetessen az elejen lassan, potyogve szintfuggo ez is. De esszel es sose fullban.

Bevalom oszinten, az otlet onnan szuletett, hogy anno elegge ra voltam kattanva a temara es mindent elolvastam amit lehetett (90-es evek vege, net nemigazan van, de a maihoz semmi koze :) ). Igy talaltam ra Cus D'Amato modszerere, amit Tysonnal alkalmazott, hogy gyorsan mozogjon. Eseteben ez azt jelentette, hogy meneteket ment kis sulyu elenfelek ellen, ugy, hogy kozben nem uthetett vissza, csak védekezés meg elhajlasok. Az eredmeny ismert :)

Nalam nagyon bevallt. Ha az edzes mellett sikerul hetente 1-2 alkalommal csak ezt gyakorloni, par honapon belul latvanyos fejlodest lehet elerni.

Nem vagyok edzo, amit irtam sajat tapasztalataimon alapszik.

(#4767) Lokids válasza RexMaximus (#4766) üzenetére


Lokids
addikt

Nekem az a bajom, hogy nem lehet rávenni pár embert arra, hogy lassítson. Nem ütnek full erővel, de gyorsan. És azt még nem tudom kikerülni.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#4768) Pocee


Pocee
senior tag

Srácok! tegnap volt egy kis csetepaté és fel van dagadva az arcom itt ott,van vmi csodaszer hogy lehúzodjon,mert eddig a fagyasztóból kivett csomag birkapörkölttel vasalgattam.létezik jobb megoldás?
Holnap randira kell mennem :D

Mr.Brightside

(#4769) Integra válasza Pocee (#4768) üzenetére


Integra
titán

én voltaren emulgélt szoktam használni duzzanatokra, zúzódásokra, de csodák nincsenek egy nap alatt sem :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4770) nincsisbéla válasza Pocee (#4768) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Megtanulni elhajolni az ütések elől! :DDD
Amúgy csodaszer tényleg nincs.

Mentalita'

(#4771) Pocee válasza nincsisbéla (#4770) üzenetére


Pocee
senior tag

teljesen igazad van,viszont amikor benned van fél üveg whiskey 10-12-en jönnek két emberre,azért nagyban növeli a találati rátát :D,dekikaptunk...poén hogy nem is nekünk kellett volna kapni,de legalább megtudtam milyen ez :) nem bánom,de nem kellemes. :)

Mr.Brightside

(#4772) Integra válasza Pocee (#4771) üzenetére


Integra
titán

kocsmázás volt? :)
sosem jó verekedni utcán... csak a hülyék élvezik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4773) Pocee válasza Integra (#4772) üzenetére


Pocee
senior tag

34 vagyok és ez volt az első verekedés életemben,nem mi kezdtük a társaságunk egyik tagja beszólt a kissebségnek és rajtunk verték el a port,sok értelme nem volt feszelegni,részegek voltunk sokan voltak,rosszabul is járhattunk volna,így benyeltük.ez van.nem vagyok balhézós nem buli kedvéért csináltuk.de bírtuk állva :D

Mr.Brightside

(#4774) Integra válasza Pocee (#4773) üzenetére


Integra
titán

szomorú, de megesik az ilyen, tanuljatok belőle.
az a lényeg, hogy nem lett komoly bajotok és kést sem rántott senki, mert akkor nagy baj lehetett volna.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4775) _NCT válasza Pocee (#4773) üzenetére


_NCT
őstag

Orbánisztán már csak ilyen marad, szokd meg.

(#4776) Pocee válasza Integra (#4774) üzenetére


Pocee
senior tag

ez van,tanulságos volt,péntek este volt haver most hívott hogy bemegy szájszebésetre mert a fogorvosa azt mondta lehet tört az álkapcsa,péntek óta fájlalta a fogát,pedig ő kevesebbet kapott,naaaa mindegy,amúgy tényleg jobb így hogy tudom milyen amikor pofántörölnek.de ezek után is úgy leszek mint előtte,hogy jobb a bajt elkerülni.Kössz amúgy a voltarent,ezzel jobban javul.

Mr.Brightside

(#4777) nincsisbéla válasza Integra (#4772) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Igen-igen... De azért a egy 150vs150es tömegbunyóhoz képest a repcsiből kiugrás napi rutin! :D :DD

Mentalita'

(#4778) Integra


Integra
titán

harcolni márpedig kell

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4779) RexMaximus válasza Integra (#4778) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Indexhez kepest meglepoen korrekt tartalmu cikk.

(#4780) Louro


Louro
őstag

Na most jön egy nagyon furcsa kérdés. Nem tudom ti tapasztaltátok -e már, de edzésen alaposan kihajtom magam, így nem kicsit leizzadok. A póló levétele az edzés végén egy szabadművész szintű gyakorlat. Mivel általában 2 óra egy edzés, az első 1-1,5 órában még nincs gond (vagy csak nem tűnik fel), de az utolsó fél órában az izzadt póló nagyon kiszokta dörzsölni a mellbimbóim :) Az utóbbi 4-5 alkalom után sebes lett.

Van rá megoldás valami egyszerű védelem? Legközelebb azt akarom kipróbálni, hogy az edzés vége előtt még pólót cserélek, hátha egy nem izzadt, nem tapadós póló nem zaklat szexuálisan :)

Mess with the best / Die like the rest

(#4781) Integra válasza RexMaximus (#4779) üzenetére


Integra
titán

indexen mindig vannak jó cikkek. vagy az oknyomozó riportok, vagy amik távol állnak a bulvártól riportok. a többi ipari szenny szerintem is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4782) Integra válasza Louro (#4780) üzenetére


Integra
titán

tapaszd le :)
vagy vegyél lélegző felsőt, nike, adidas, bár inkább ua-t javaslom, elfogadható árban még ez a legjobb.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4783) Louro válasza Integra (#4782) üzenetére


Louro
őstag

Azt hittem nevetőrohamot fakasztani a fórumban. Tapasz túlontúl ciki lenne a közegben :D Így marad a lélegzős ruha. Bár kaptam egyet régen, de annyira feszül, hogy elég karakteres lennék benne. Azt kell elképzelni, hogy Bud Spencer felvesz egy ilyet és milyen szépen feszülne rajta :DDD Bár már közel 20kg lement rólam fél év alatt.

Mess with the best / Die like the rest

(#4784) Integra válasza Louro (#4783) üzenetére


Integra
titán

akkor dörzsölődik a bimbi továbbra is :DDD
tessék edzeni keményen, majd beleformálódsz ezekbe a felsőkbe is idővel :K

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4785) Louro válasza Integra (#4784) üzenetére


Louro
őstag

Hát beleadok én apait-anyait. Le is fáradok az edzés felénél már. A végén van ún. clinch-elés és ott már esélyem sincs, mert nem maradt erőm. Lehet majd délután magamra veszem a lélegzős pólót. Hátha most már nem annyira lufi rajtam, hogy fogytam. Ha még mindig ciki, akkor méggyorsabban kell fogyni :D

Mess with the best / Die like the rest

(#4786) RexMaximus válasza Louro (#4785) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

letezik erre tapasz, pl ultratavfutok meg hasonlo sportagakban hasznaljak.

Rashguard is jo lehet, van belole rovidujju is, max ra egy polo.

Mas otletem nincs :)

(#4787) Integra válasza RexMaximus (#4786) üzenetére


Integra
titán

vagy kivágja a pólót a bimbiknél :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4788) Louro válasza Integra (#4787) üzenetére


Louro
őstag

Ajjaj, durvultok :D

Vagy

Mess with the best / Die like the rest

(#4789) Integra válasza Louro (#4788) üzenetére


Integra
titán

mindenki veled akar majd párban lenni :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4790) RexMaximus válasza Integra (#4787) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

mondasz valamit, de ha mar kivagja akkor a kovetkezo termeket lenne erdemes hasznalni [link] most akcios :D

[ Szerkesztve ]

(#4791) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sziasztok!

Budapesten van valahol keysi (kfm) oktatás?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4792) Integra


Integra
titán

gary cook az ufc europe főnöke

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4793) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!
Ostoba kérdéssel jönnék most, nézzétek el nekem a dilettantizmusom kérlek.

Hosszú éveken át a sportot a testépítés jelentette számomra. Nem versenyszerűen űztem, plusz látszatja sem volt valami rengeteg, mivel az első években nagyon nem értettem hozzá és nem is vettem elég komolyan (pl a diétát). Mostanra viszont eljutottam odáig, hogy nincs kedvem a sok okoskodó majomhoz akiknek a fejében egy anatómia lexikon korcs mása lebeg és mindenhez azt hiszi, hogy ért, de mégsem.
Amire szükségem lenne viszont az valami testmozgás. Az "izomfejlesztés", vagy nevezzük aminek akarjuk továbbra is cél lenne, de nem olyan mértékben mint testépítésnél, szimplán csak újra formába hozni magam.
Jól kitaláltam magamnak, hogy akkor viszont valamiféle harcművészetet kezdenék el tanulni, mert amennyire tudom ott is rendesen megdolgoztatják az edzők/mesterek/akárkik a lelkes emberkéket, tehát formába is hozhatnám magam, de mellette tanulnék valamit ami érdekes is lehet számomra.
Viszont fogalmam sincs, hogy merre induljak el.
A kungfu és a jiujitsu között nekem csak a nevük a különbség. Annyit tudok, hogy a brazil jiujitsut emlegették anno MMA közvetítéseken, hogy azt tanult mindenki, emellett a kravmagáról tudom, hogy ott lágyrészekre kell támadni :D Nagy szakértelem kérem szépen :DDD

Ezért fordulnék hozzátok, hogy segítsetek. Olyan harcművészetet keresek ami testileg - lelkileg jót tenne nekem, nem viszi el az összes pénzem egy hónapban és heti három edzéssel tudok haladni is minden téren.
A segítségetek előre is köszönöm!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4794) PazsitZ válasza spanyoll (#4793) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nincs hatalmas tapasztalatom mivel én is nemrég kezdtem csak el.
De én a ju jitsu-t űzöm jelenleg.
Talán kicsit pont hasonlóan, kondizgattam, de valahogy mindig meguntam, elhanyagoltam egy idő után, szóval én is pont a testmozgás miatt választottam.
Tapasztalatom szerint elég jól megmozgat.
Természetesen nincs kétségem, h máshol is bőven van elég erősítő gyakorlat és izzasztó-fárasztó-megmozgató edzések vannak (kungfu, karate...), de azt mondom, a ju-jitsu a földharc által még inkább erősít.

Persze igencsak szükség van a technikára, gyorsaságra is ha hatékony akarsz lenni, az erő mondjuk helyett bőven elég a súly megfelelő pozicionálásra, de alapvetően mégis csak részben birkózásról beszélhetünk. Szóval mindenképp kell és ad kondit szerintem.

Anyagilag lényegében csak a gi-re kell költened, esetleg ha nincs, nogi-hez rövidnadrág(vagy a gi-hez való nadrágot is szokták használni)+póló, na meg az edzés havidíj.

De mindezt csak a saját szűk látókörű, harcművészet terén kevés tapasztalaton alapuló véleményem alapján jelentem ki. A többiek kijavítanak, ha hülyeséget állítanék :).

- http://pazsitz.hu -

(#4795) Gaboman válasza spanyoll (#4793) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Szerintem mindegy melyik stílust választok ha színvonalas oktatást fogsz kapni.
Hidd el mindegy hogy Karate, Kung-Fu, Jiu Jitsu, Taibox stb.....
A lényeg hogy az adott helyen ahová betévedsz mennyire színvonalas az edzés.
Anno én Móron a Kyokushinkai edzésein is a belem ki szoktam köpni, aztán ez volt WT-n is és a Jiu Jitsu edzésen is.
A mesteren múlik mennyire jó egy edzés avagy sem, mert ha olyan beállítottságú úgy sem hagy lazsálni megdolgoztat rendesen.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4796) Integra


Integra
titán

tóth krisztián junoir vb:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4797) RexMaximus válasza spanyoll (#4793) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Bjj-t (brazil jiu-jitsu) érdemes kipróbálni. Mivel földharc, kezdő edzésen földröl kezdtek így kicsi a sérülésveszély. Test test elleni harc meg embertprobaló tevékenység, eredménye látszik az ilyen sportágat űző embereken :).

MMA-ban sem véletlenűl említik - [link]

(#4798) g4bb3r


g4bb3r
tag

Sziasztok! Öreg fejjel elkezdtem thai box-ra járni. Szerencsére baráti körrel , ismerős edzővel , figyelünk egymásra. Előtte 2 evig kettlebelleztem most sérülés miatt inkább óvatos gyúrás a jellemző, ennyit az erőnlétről.

Az edzőpartnerem akivel párban vagyok tapasztaltabb mint én (sokkal) ezért alapból nagyobbakat üt rúg. Nem brutál de az abszolút kezdőnek elég :) . Biztos azt hiszi engem lehet (195cm/105kg).

Ehhez kapcsolódik a kérdésem. A "felület edzés"-ek miatt a külső comb eléggé rottyon van. A kék zöld foltok nem zavarnak de alig tudok ráálni meg járni se esik jól. Mi ilyenkor a legjobb? Jegelés? Vagy meleg borogatás? A comb felső külső részéről van szó.. és holnap megint edzés ;] :O

[ Szerkesztve ]

(#4799) RexMaximus válasza g4bb3r (#4798) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Serult reszt amig bantjak nem tud rendesen regeneralodni. Söt. Ha jarasban is zavar akkor szerintem mar atestel a lo tuloldalara. Regeneralodnia kell. Jegeles inkabb az elejen segit amikor amikor "eg, luktett" az egesz. Ismeros dolog :).

Ellenben ilyen zuzodasokat kenni kell, tamogatni a mielobbi gyogyulat. Bar rtika de komoly zuzodasoknal verrog miatt benne van trombozis vagy egyebb szovodmeny veszelye. Ezert is erdemes kenni. Idosebb kor meg hatrany itt. Fokozatosag.

Csunyabb zuzodasoknal lattam mar kinezo szallag alkalmazasat is - sikerrel.

Fontos - nem vagyok szakember, sem orvos, fentieket az eddigi tapasztalatom alapjan irtam. Kiindulasnok jo lehet.

(#4800) g4bb3r válasza RexMaximus (#4799) üzenetére


g4bb3r
tag

Az oreg az 36 :). Igen mar megbeszeltem az edzovel hogy a combozast pihentetem amig nem OK teljesen.Csak gondoltam hatha fel lehet gyorsitani a gyogyulast. Azt mondtak par honap mig hozzaszokik az ember teste..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.