Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) bercsi válasza PH-User (#400) üzenetére


bercsi
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a választ!
Igen, valami hasonlóra gondoltam én is :K

(#402) soldierboy


soldierboy
tag

Sziasztok!

Segítség kéne. Kicsit meglett hajtva a jó pár éves Logitech G51-es hangrendszer, és a néhány hónapja már amúgy is néha sistergő kettő hangfal elszállt. Mi lehet a probléma, milyen javítást érdemes végeztetni, kinél-hol-mennyiért? :)

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

(#403) dokee78


dokee78
félisten

Nem tudom jó topikban járok-e,de lenne egy ki gondom.
Van az autómban 2 darab SAL 6x9-es 3 utas hangszóró.
Az egyik sistereg recseg.
Először azt hittem,hogy a gyenge rádiójel miatt,de mp3 hallgatása esetén is hallható csúnyán.

(#404) shalafi66 válasza dokee78 (#403) üzenetére


shalafi66
veterán

Elképzelhető szemét a légrésben, kisebb sérülés a lengőcséve, vagy a mozgórészek körül.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#405) dokee78 válasza shalafi66 (#404) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,majd megnézem.
Az nem lehet,hogy a 2 vezeték fordítva lett rádugva?

(#406) shalafi66 válasza dokee78 (#405) üzenetére


shalafi66
veterán

Minden lehetésges, de attól nem recseg.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#407) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
Aktív hangfalat szeretnék vásárolni, egy MP3-as lejátszón lévő zene hallgatásához. A nagyáruházakban kapható PC-hez kapcsolható, 5-20000 Ft. közti aktív hangfaalkat eléggé lehúztátok. Én még ilyenen zenét nem halgattam. Végül is milyen típust, márkát tudnátok ajánlani? Jó volna, ha a lejátszón lévő zene szinvonalát vissza tudná adni. Pusztán elhelyezési problémák miatt, a 3 hangszórós (2 szatelit, egy mélynyomó) meoldás volna előnyösebb. Előre is kösz a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#408) Meghivott


Meghivott
addikt

Régi terveim között egy Genius SP-HF1255a szerepelt.
Már nem forgalmazzák. Tudtuk ajánlani valamit hasonló minőségben és árkategóriában?
Köszi!

(#409) dokee78 válasza Meghivott (#408) üzenetére


dokee78
félisten

(#410) Leigazoka


Leigazoka
tag

Üdv,

Az ügyben kérném a segítségeteket, hogy el magyaráznátok, hogy milyen csatija van a szateliteknek at adott hangfalnál + jó - e a 2 az 1 ben ,,középbe rakott magas" hangszóró alkalmazása ( ilyet csak a Teufelnél láttam: http://www.teufelaudio.com/home-cinema/cubycon-2-5.1-set-p9195.html -> ez besseler Deuschland ban.... ha számít valamit..Ö ö ö bár nem hiszem ).
Ime a kiszemelt hangfal:
http://www.teufelaudio.com/pc/motiv-2-mk2-2.1-set-p9949.html

Haver szerint aki egy pár hónapja Berlinben él és volt szerencséje a Teufel próba terméhez... azt mondta, hogy k. b. jól szól.... de azért itt is rá akarok jönni 1-2 dologra.

(#411) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Barátnőm nemrég (használtan) vásárolt 2.1-es hangrendszerén iszonyatosan elhalkult az egyik oldal, lehet-e ezzel valamit kezdeni, vagy nincs értelme rákölteni? Logitech Z323 a szóban forgó típus, és az halkult el, amelyik soros csatival csatlakozik a sub-ra, tehát a hangerőszabályozós. RCA bemenettel és több eszközzel is teszteltük, sajnos a hangrendszerben lesz a hiba.
Viszont pl PC-n a balance-ot 98%-osan az említett oldalra húzva, vagy a rendes oldalt 2%-ra lehalkítva kb egyformán szól a 2 oldal, tehát ebből kiderül, hogy a hangjával nincs baj, csak halk.

Mi szállhatott el benne, érdemes-e javítani, javíttatni?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#412) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.Van egy MNC Big Bull x2 autós mélyládám.
Az a kérdésem hogy míért van rajta 2 bekötés?
Azért mert 2 tekercses,ezáltal olyan mintha 2 hangszórót kötnék az erősítőre,így jobban is szól majd?Jelenleg 1-et kötöttem rá,nem mertem mindkettőt,féltem hogy valamit elrontok!

(#413) PH-User válasza perge666 (#412) üzenetére


PH-User
addikt

Szia!

Dupla tekercses a hangszóró, 2x4Ω impedanciával
Kétcsatornás erősítőre be tudod kötni, igen, olyan, mintha 2 hangszórót kötnél rá.
Ha csak egycsatornás erősítőd van (monoblokk), akkor tudod rákötni mindkét tekercset, ha 2Ω-ot tud az erősítőd, tehát két Ω-mal terhelheted. Ebben az esetben párhuzamosan kell kötni a két tekercset.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#414) perge666 válasza PH-User (#413) üzenetére


perge666
veterán

Köszönöm a segítséget. :R
2 csatornás erősítőm van,tehát akkor ráköthetem mindkettőre egyszerre ugye?
Megyek is rákötöm,remélem nem lesz gond!
1 bekötéssel is jól szól,kíváncsi vagyok hogy fog szólni mindkettővel.

(#415) PH-User válasza perge666 (#414) üzenetére


PH-User
addikt

Igen, rákötheted. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#416) perge666 válasza PH-User (#415) üzenetére


perge666
veterán

Na az este rákötöttem,de úgy éppen hogy megszólalt!
Lehet hogy gyenge hozzá az erősítőm? :F
Elvileg 1x450W vagy 2x225W-ot tud,rá is van írva!

(#417) L4rs


L4rs
tag

Sziasztok!

Dual CR1730 erősítőmön lóg két SAL AHX1620 (4ohm, 55-5000Hz, 100/80W) subwoofer, saját tervezésű dobozokban.
(Az egyiket ingyen kaptam, kiégették mellőle a párját, a másikat vettem. Amit vettem, kicsit sötétebb sárga is volt, azonos hangoknál jobban kitért a membránja, más is volt a hangja egy kicsit.)
Néhány napja meghajtottam őket elég szépen, akkor még nem vettem észre semmit. Azóta átestek egy utazáson, ahol az utólag vásárolt 30-40 fokban hirtelen háttal nekidőlt valaminek, és most összeszerelés után ez szinte alig szól, és a membrán is be van ragadva. Előre felé ki tudtam nyomni, de ahol alap állapotban kellene lennie, ott már nagyon szorul.
Mi történhetett vele, vagy mit tudnék vele csinálni?

Szerk.: Nem szilveszteri baleset, nem rugott bele senki, nem hágytak rá, és nem ment max hangerőn 300W-os erősítőn. A fenti felállás volt végig egy meghajtással, egy utazással és egy újra összeszerelés utáni kamillázással.

[ Szerkesztve ]

(#418) L4rs válasza L4rs (#417) üzenetére


L4rs
tag

Megoldódott.
Levettem a porvédő sapkát, ahol azonnal mutatta magát a probléma. A csévetestbe belógó vasmag el volt mozdulva, nem középpen állt. Utána megnézve a hangszóró hátulját is, azonnal látszódott, hogy elmozdult a vasmag a mágnesen. Néhány percnyi tologatás után szépen mozgott a membrán, és most szól is, ahogy kell.
Viszont ezek szerint elég komoly ütés volt az a megdőlés és/vagy elég silány ez a hangszóró.

(#419) sexymusprime


sexymusprime
tag

Üdv!
Próbáltam valami általános kérdezős topikot keresni, de jobb híján remélem, hogy itt sem túlságosan off. Van egy elég régi JVC hifim két gyönyörű hangfallal. Van akármi esélyem arra, hogy ebből a kimenetből (ezt kell becsíptetni a hifi hátuljába) valahogy jack dugót csináljak? :Đ (kollégiumba nincs igazán kedvem felvinni a 3 dobozt, de ha csak egyet kéne, akkor simán vinném)

#vakuárnyék

[ Szerkesztve ]

(#420) robcsekwow


robcsekwow
tag

sziasztok!
Reménykedem benne, hogy valaki itt ért a hangszóró csatlakozókhoz és szerelésükhöz. Jelen pillanatban egy régi Compaq ipaq desktop pc-t moddingolok és a benne lévő gyári hangszóró csatlakozása az alaplaphop 2pines, az új alaplapé 4pines. A lehető legjobb lehetőség az volna ha tudnék szerezni 4 pines csatlakozó-fejet, de ez az egyik lehetőség. A másik az volna, hogy 3,5-ös Jack-et kötnék rá, aztán hátulról csatlakozna. Valaki tudna segíteni az utóbbi lehetőség véghezvitelében, hogy lehet 2 eres hangszórókábelt valamiképp jackre fabrikálni? :R
A hangszóró: Compaq 104677 0H61p

[ Szerkesztve ]

(#421) ricsiii01


ricsiii01
tag

Sziasztok!
Remélem jó helyen járok. Egy olyan kérdésem lenne, ha van egy hangszóróm (ipig) amit ismeretlenként érzékel a windows 7, akkor mi a teendő? Régebben már csatlakoztattam, de azóta elfelejtettem, hogy kellett. A hangfal jack dugós, ha számít.
Köszönöm a segítséget előre is! :) :R :R :R

.

(#422) plaschil


plaschil
aktív tag

Valaki erre tud valamit mondani? :)

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#423) netta12


netta12
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, de nagyon fontos lenne ha tudna nekem valaki segíteni! Páromnak szeretnék venni egy bluetooth hangszórót, találtam is kettőt a mediamarktban tegnap, viszont nem tudom, hogy mi lehet a különbség a kettő között. linkelem alulra mind a kettőt

köszi!

[link]
[link]

(#424) plaschil válasza netta12 (#423) üzenetére


plaschil
aktív tag

A színe, a súlya, meg az ára. :))

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#425) RootRulez válasza sexymusprime (#419) üzenetére


RootRulez
félisten

Elektronikai boltban kispénzért lehet kapni szerelhető jack dugókat. Van sztereó és mono.

Ha egy hangfalat kötnél bele, az egyik vezetéket az 1-esbe kötöd a másikat a 3-asba (ebben az esetben elég a mono jack is).

Két hangfal esetén a két piros vezetékét kötöd az 1-esbe, a feketéket pedig az 2/3-asba. Kettőt is köthetsz mono jackbe, de akkor ugyanaz fog szólni a két hangszóróban és nem lesz sztereó.

De azért azt tudni kell, hogy magában a hangszórók nem lesznek erősítő nélkül valami hangosak. :N

═════════════════════════════════════════

(#426) kungzi


kungzi
veterán

tudnátok nekem olyan hangfaltartó konzolt ajánlani, amit falra lehet szerelni, de nem kell rácsavarni a hangfal dobozára, hanem mondjuk beszorítható, vagy nem is tudom

előre is köszi

(#427) Titanone


Titanone
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem rendeltem egy thonet-vander kugel nevezetű hangfalat. Egy nappal ezelőtt meg is érkezett. Egy órát próbálgattam számítógépről meghajtva. Meglepetésemre azt kell mondjam hihetetlenül szép a hangja( persze most jöhet hát , de ennyiért van jobb stb stb :) ). Na már most egy óra után egy kis recsegésre lettem figyelmes lehalkítottam. Erre bődületes hangon elkezdett recsegni a hangszóró(csak az egyik hangszóró abból csak az egyik "utas" és az amelyik nem magát az elektronikát tartalmazza). Kihúztam az RCA kábelt még mindig. Csak ha már villany rá van dugva ezenkívül semmi folyamatosan hangosan recseg.
Visszavittem gariba, de furdal a kíváncsiság mitől lehet ilyesmi?

Előre is köszönöm válaszotokat

Üdv Z

(#428) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!

Véleményeket szeretnék hallani, ha lehet, személyes tapasztalatokat ezekről a készítményekről:
Arctic S161
Genius SW-2.1 355
Sajnos az ár meghatározó, és nem egy hodályba lesz, hanem egy panellakás egyik szobájába, tehát nem hang-kavalkád lesz. :)
Köszönöm előre is a segítséget!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#429) joysefke


joysefke
veterán

Sziasztok!

Telefonnak vagy hasonló hordozható mp3 lejátszóhoz szeretnék valami kis hangszórót, ami BT-n vagy 3,5mm audiókábelen keresztül játszana le zenét illetve könnyen cipelhető lenne. Azt, hogy akksis vagy külső tápos legyen illetve hogy legyen-e benne BT támogatás még nem döntöttem el...

Egyelőre egy ilyet találtam:
http://www.microsoft.com/en/mobile/accessory/md-12/

Hol találom a termékkategória topikját, illetve hol tudok nézelődni?

(#430) Leigazoka


Leigazoka
tag

Üdv

Ezt a hangfalat:

[link]

Ezzel
[link]
és
[link]
kábellel fogom használni..
Vélemény?
Remélhetőleg sokkal jobb hangminőséget kapok mint a Z-506 os 5.1 től.

(#431) FID


FID
őstag

Lenne egy noob kérdésem: Ha cserélni akarok hangszórót akkor mit mérjek méretnek? Fém peremtől peremig, lyuk távolság?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#432) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv!
Tannoy házimozi szettben (SFX) kéne magas sugárzót cserélni. Tudtok erre budapesti iparost?

[ Szerkesztve ]

(#433) YaltonAudio válasza hibavissza (#432) üzenetére


YaltonAudio
csendes újonc

Szia!
Kicserélem neked ha még aktuális. :)

YaltonAudio

(#434) geogabcsi


geogabcsi
tag

Sziasztok!

Banán dugóval rendelkező hangszórókat mit javasoltok? Nem kell nagy méretben, s ehhez a kis erősítőhöz kellene.

[ Szerkesztve ]

(#435) Nyugis


Nyugis
senior tag

üdv!

a következő dologban szeretném a segítségeteket kérni.
van egy
Sony Bravia KD-49XE8005 tv-nk. ehhez szeretnénk venni olyan hangszórót, amit fel lehet raknia falra és rádiós vagy bármilyen zsinór nélküli kivitel!
miért ?
mert a kölkök egyszerűen kipusztítanak mindent amit elérnek ami zsinóros és téphető húzható.. létezik megoldás egy ilyen kaliberű problémára? :B

(#436) YaltonAudio válasza geogabcsi (#434) üzenetére


YaltonAudio
csendes újonc

Hangszóró vagy hangfal? Mert nem mindegy.

Ráadásul a banán csatlakozónak csak az erősítő oldalon van jelentősége. Lehet ilyet venni forrasztható változatban és hozzá hangszóró vezetéket a hangfalhoz és az adott távolsághoz méretezve.
Esetleg ha van előregyártott vezeték, akkor meg levágod a másik végét, ami a hangfalba megy ha esetleg ott csavaros a rögzítés.

YaltonAudio

(#437) shalafi66 válasza geogabcsi (#434) üzenetére


shalafi66
veterán

Se nem hangszóró, se nem hangfal. :) Egy erősítőre hangsugárzót lehet/érdemes csatlakoztatni, ami egy, vagy több, dobozba épített hangszórót jelent. :)

Milyen tápegységről fogod használni? Mert ez a kis erősítő, a 24V-os megoldásal, ha megvan a tápegység 4A-es terhelhetősége is, 2*35-40W-ot lehet kivenni az erősítőből. Így szinte bármilyen hangsugárzót vehetsz hozzá, csak az anyagi lehetőségeidtől függ, és attól, hogy mi fér el ott, ahová tervezted az egészet. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#438) YaltonAudio válasza shalafi66 (#437) üzenetére


YaltonAudio
csendes újonc

De a hangfalban már benne vannak a hangszórók. Totál ellentmondásokat írsz.
Amúgy meg nem lehet rákötni bármilyen hangfalat. Mert ha túl nagy a W érték, akkor lefüstölheti az erősítőt.
A megadott teljesítményhez kell méretezni és érdemes mindig kicsivel nagyobb teljesítményűt venni.

Ehhez a kis erősítőhöz meg adnak tápot is.

[ Szerkesztve ]

YaltonAudio

(#439) Mikisys válasza YaltonAudio (#438) üzenetére


Mikisys
őstag

El vagy Te tévedve.
Melyiket és mihez kell méretezni?
Nem a nagyterhetőségű, vagy nagy teljesítményű hangsugárzótól megy tönkre egy erősítő.

Üdv!

(#440) shalafi66 válasza Mikisys (#439) üzenetére


shalafi66
veterán

Igen, így van, a hír igaz, ezek tévedések. :)

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#441) YaltonAudio válasza Mikisys (#439) üzenetére


YaltonAudio
csendes újonc

Bocs, de aki azon rugózik, hogy "Se nem hangszóró, se nem hangfal. Egy erősítőre hangsugárzót lehet/érdemes csatlakoztatni, ami egy, vagy több, dobozba épített hangszórót jelent.", akkor úgy gondolom, hogy nem érdemes vitázni.
Szépen hangzik, hogy hangsugárzó, de ilyen erővel hívhatjuk speaker-nek is. Vagy akár fogyasztónak is.

Másik fóromból idézem:
"Ha nem illesztett fogyasztót használsz, hanem nagyobbat, akkor a leadott teljesítmény kisebb lesz, ha az impedancia kisebb, akkor a nagy áram miatt tönkremehet az erősítő és/vagy a fogyasztó."

Tehát ezen nem érdemes vitázni és nem én vagyok eltévedve. Hanem az, aki ezeket az alapvető dolgokat megcáfolja. Mert "szinte bármilyen hangsugárzót" nem lehet rákötni adott teljesítményű erősítőre.
Szerintem érdemben folyjon a vita, mert a semmitmondó, ellentmondásos dolgokra fölösleges reagálni. Köszi :)

és csak egy gyors kérdés a végére:

A "Output Power: 40W x 2 " és a "Maximum Power Per Channel: 40W" neked jelent valamit?
Mert ha szerinted "Nem a nagyterhetőségű, vagy nagy teljesítményű hangsugárzótól megy tönkre egy erősítő."
Akkor mégis minek írják oda ezt a két sort az erősítő tulajdonságaihoz? viccből? :DDD

[ Szerkesztve ]

YaltonAudio

(#442) shalafi66 válasza YaltonAudio (#441) üzenetére


shalafi66
veterán

:) Teljesen értelmetlen szerintem is. A fogyasztós fórumos idézet is. :)

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#443) YaltonAudio válasza shalafi66 (#442) üzenetére


YaltonAudio
csendes újonc

Neked lehet értelmetlen. De ahogy elnézem a hozzászólásaidat azok is...

YaltonAudio

(#444) YaltonAudio válasza geogabcsi (#434) üzenetére


YaltonAudio
csendes újonc

Amúgy ezek a speaker output csatlakozók nem csak banán dugóval használhatóak.
Hanem csavarosak is és a hangszóró vezetéket simán csak közé kell csavarni, lehet látni a képről ha minden igaz:

YaltonAudio

(#445) shalafi66 válasza YaltonAudio (#443) üzenetére


shalafi66
veterán

Nem erről van szó. Egyszerűen annyira szemben áll a hozzászólásaid tartalma az elméleti anyaggal, és a vonatkozó törvényszerűségekkel, hogy meg sem próbálom kijavítani a tévedéseket. :)

(#444) YaltonAudio
Szerintem ez a probléma már megoldódott. :)

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#446) Mikisys válasza YaltonAudio (#441) üzenetére


Mikisys
őstag

Tévedésben vagy, megismétlem.
-
Mit jelentenek szerinted az alábbi adatok egy erősítő esetében?
Stereo Power Amplifier, Type: ST 2x80.
AC-Power ~230V/200VA
Pout: 2x80W/4Ohm, 2x50W/8Ohm, 2x25W/16Ohm.
Z-out: 4-16Ohm.
Z-in: 50kOhm All Inputs
F: 20-20.000Hz +1dB, -1dB/Half-Power.
Ktot: 0,03%, 1kHz, Half-Power, 8 Ohm
K-IMD: 0,1% Half-Power, 8Ohm.
-
Nos erre az erősítőre nyugodtan rá lehet kapcsolni egy 4, vagy 8, vagy 16Ohm-os, akár 100-2500W-ig terhelhetőségű hangsugárzót, vagy hangszórót, vagy hangfalat, tölcséres-ládát, reflex-dobozt, zárt dobozt, bármit, amiben hangszóró van és legalább 4Ohm-os, mert ez a fontos, hogy ne terheld túl az illesztéssel az erősítő kimenetét.
Az illesztés paramétere egyedül az impedancia, ez nem lehet kisebb, mint az erősítő adatlapján szereplő érték.

Az az "Out Power 2x40W" önmagában semmit nem mond, Te is az impedanciát emlegeted, akkor nem értem mit hiányolsz tulajdonképpen?
Ne oktass ki, ha megkérhetlek engem se, másokat sem, ez nem működik itt.

(#447) shalafi66 válasza Mikisys (#446) üzenetére


shalafi66
veterán

Ez így is van. Annyi kikötéssel, hogy van egy max. kimenőáram, azt nem tudod túllépni. Illetve van THD határolt P érték, minden szabványos impedanciára. :-) Viszont mivel az eredetileg szóba került kis erősítő D osztály, kisebb tápfeszről üzemeltetve akár 4 ohm terhelőimp. alá is lehetne menni.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#448) YaltonAudio válasza shalafi66 (#445) üzenetére


YaltonAudio
csendes újonc

Szerintem meg se próbáld mert értelmetlen dolgokat magyarázol úgy is.

Az emlegetett problémával kapcsolatban pedig (#434) geogabcsi-nak írtam, nem neked.
te voltál az aki bele magyarázott olyan dolgokat, aminek semmi értelme nincsen. és most is kb azt teszed.

(#446) Mikisys

Nem vagyok tévedésben, ne ismételgessél, mert fölösleges.
Mivel saját magadat hazudtolod meg ezzel:
"Nos erre az erősítőre nyugodtan rá lehet kapcsolni egy 4, vagy 8, vagy 16Ohm-os, akár 100-2500W-ig terhelhetőségű hangsugárzót"
majd utána a végén írsz egy ilyet: "amiben hangszóró van és legalább 4Ohm-os, mert ez a fontos, hogy ne terheld túl az illesztéssel az erősítő kimenetét."

Azért van megadva a W érték, mert annyit tud leadni az erősítő teljesítményben. és ha te nagyobbat teszel rá, akkor legfeljebb a 200W-os hangszóród, vagy hangfalad nem fog hangosan szólni és az erősítő túlmelegedhet és tönkremehet a nagy teljesítményű hangszóró miatt, ha esetleg max. hangerőn szeretnéd hallgatni.
De akkor ha ennyire nagyon szeretsz okoskodni, akkor csinálj erről egy tesztet és mutasd be szépen.
Ne csak magyarázd a dolgot, hanem lássunk tőled erről egy példát, hogy rákötsz egy 2x40W-os erősítőre 2db "100-2500W-ig terhelhetőségű hangsugárzót". Majd tekerd fel a max hangerőt és teszteld órákon át.
Lássuk mit hozol ki belőle.

[ Szerkesztve ]

YaltonAudio

(#449) shalafi66 válasza YaltonAudio (#448) üzenetére


shalafi66
veterán

Ez nem igaz. :) A probléma az volt, és most is az, hogy nem ismered pontosan az elektrodinamikus hangszórók és feszültséggenerátorok működését. :)

Csacsiság, amit írsz, és nincs szükség semmiféle tesztre, nyilvánvaló dolgoknak mondasz ellent. :) De ez még önmagában nem probléma, csak kár ennyire ragaszkodni a téves álláspontokhoz. Szívesen segítünk neked, ha emberibb módon, normálisabban állsz a fórumozókhoz, és hajlandó vagy pótolni a hiányosságokat elekrtoakusztikai témákban. :)

Az eredeti kérdéssel kapcsolatban a lényeg ez:
"a 24V-os megoldásal, ha megvan a tápegység 4A-es terhelhetősége is, 2*35-40W-ot lehet kivenni az erősítőből. Így szinte bármilyen hangsugárzót vehetsz hozzá, csak az anyagi lehetőségeidtől függ, és attól, hogy mi fér el ott, ahová tervezted az egészet."

Sokkal fontosabbak a hangsugárzó egyéb paraméterei, mint a terhelhetősége. Nem a wattok határozzák meg, hogyan szól majd, és az erősítőn van potenciométer, nem kell félni használni. :)

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#450) Mikisys válasza YaltonAudio (#448) üzenetére


Mikisys
őstag

Három a magyar igazság: tévedsz.
:)
Nézz utána a szakkönyvekben, ismeretterjesztő kiadványokban, például: Matthias Carstens: Zenei elektronika Studióban, Színpadon és Diszkóban.
Jürg Jecklin: Hangszórók című könyve, vagy Klinger: Hangdobozépítés, esetleg Vance Dickason: Lautsprecherbau című könyve és I.A. Aldoshina: Hangszóró-gyártás - is érdemes, tanulságos, nem csak számodra, másnak is hasznosak lehetnek az említett könyvek.

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.