Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Balazuz


Balazuz
tag

ELADÓ, ilyen [link] aktív hangfalpár 7eFt-ért. (1,5 hétig volt használatban, most 3 hetes) ZB@tvn.hu

(#102) Zozzant válasza Balazuz (#101) üzenetére


Zozzant
addikt

szerintem az apróhirdetésben próbáld feladni.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#103) Petrisz


Petrisz
tag

Ma vettem egy Logitech X-140 hangfalat. Nekem a 2+1-es, 4.1, 5.1, 7.1 szettek kizártak, nem fér el, nem tudom hová tenni. Ez a pár X-140 nem foglal vészesen sok helyet.
Szokásos Logitech külső szerint elég visszafogott, elegáns, masszív, láthatóan a jobbak közé tartozik a sztereó hangfalak közt. Súlya is van.
Nem kell neki külső adapter. Az egyik hangfalat kell a kettőhúszba dugni, a másikat a hangkártyára, a kettő között meg egy viszonylag vaskos kábel viszi egzik irányba a hangot, a másikba az áramot. Érdekes módon a bekapcsoló tekerenytű, hangerőszabályzó pont nem azon a hangfalon van, amelyiket a konnektorba dugod.
A hangerőszabályzón kívül van rajta egy mély/magas tónusszabályozó, egy fejhallgató kimenet.
Extraként ven rajta szintén az előlapon egy vonalbemenet is, amire rá lehet dugni egy MP3 lejátszót is, anélkül, hogy a számítógép háta megetti kábeldzsungelben kellene matatni a hangfal eredeti bemeneti dugasza után. Még nem tudom, hogy ezt én fogom-e használmi a gyakorlatban. Ha az iPodot rádugom firewiren a gépre, az úgyis a gép audio kimenetén fog nyomulni.
Hangzás: A hangfalak kétutasak. Nem hallani semmiféle zavaró sípolást, ha éppen nem szól semmi, csak be van kapcsolva a hangfal. Mikor viszont megszólal, az egészen korrekt, legalábbis 8-9000 forintért. Egészen nagy hangerő mellett sem torzít, a szobámat simán betölti. A magas hangok jók, a mélyek szépek. Összességében azért kicsit tompának tűnik a hangzás. Lehet, hogy a közízlésnek megfelelően mindent basszusgazdagabb elektronikus zenékhez hangolnak? Nem is a legmagasabb hangokkal van talán a baj, hanem valahol a magas és a közép között valahol van egy kis luk, ahol kevésbő jönnek ki a hangok. Talán. No mindegy, azért asztali számítógépes hangfalak világában mondom, egészen jól, szépen szól.
Mindent egybevetve nekem jó vétel volt. Ha lenne az előlapon egy mikrofon csatlakozó, hogy a hangfalon ne csak a fejhallgatót, hanem az abba beleépített mikrofont is ráköthessem, az lenne a tökéletes.

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#104) Smogus


Smogus
őstag

Rossz topik bocsi :D

[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#105) róland


róland
veterán

Jelenleg a Genius SP-Q06-os sztereó hagszóróm vana gépen. (Annak idején a fülhallgatót lecserélendő vettem a legolcsóbb hangfalak egyikeként.)

Szeretném valami komolyabbra cserélni, de bőven elég a 2.0 vagy 2.1 készlet. Lényeges, hogy kicsi hagszórók legyenek, de azért szép hangzásképpel. Múltkor láttam a JBL Alien 2.1-es készletét, annak annyi baja van, hogy nagyon futurisztikus és nagy a mélynyomó. Nézegettem még egy SONY házimozi erősítőtn (DAV-DZ10), amiben pont jó méretű hangszórók voltak, de ugye nem lehet PC-s kivitelben kapni.

Mit ajánlatok ilyen paraméterekkel?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#106) Tozo


Tozo
csendes tag

Sziasztok. Nekem olyan problémám akadt, hogy a hifim (Thomson Altima 3000) tönkrement, de a hangfalai még jók. Mindkettő hátuljára ez van ráírva:
Front Speaker | Speaker
(High Frequency) | (Low Frequency)
Impedance: 6 Ohm | Impedance: 6 Ohm
Rated Power: 5W | Rated Power: 15W
A gépben két hangkártya van, de én erre szeretném rákötni: Creative SB PCI128 (Ensoniq ES1371) Sound Card. Itt jönne egy elég kezdő kérdés, hogy én az egyiket, esetleg mindkettőt közvetlenül ráköthetem-e a hangkártyára?
Kösz előre is a válaszokat.

(#107) Ndruu válasza Tozo (#106) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Kell hozzá egy erősítő!

Harrrr!!!!

(#108) M.W.H


M.W.H
aktív tag

sziasztok mit lehet tenni olyan kártyával aminek elszáll az egyik utja illetve csak a jobb szol nem driverhiba

Mad W. Highflyer

(#109) #93448704 válasza róland (#105) üzenetére


#93448704
törölt tag

Én sztereó (2.0) párti vagyok és a számítógéphez, jelenleg egy pár SP-HF 2.0 1250 genius van, ami a lehetőségekhez mérten szépen szól. Érdemes lenne kipróbálnod, meghallgatnod valahol.

(#110) BTO válasza erdeya (#50) üzenetére


BTO
őstag

szerintem ez a fajta jobb,csak nem láttam máshol hirtelen,nekem is ien zörög a gépen mostanság. :K

semmi sem tökéletes

(#111) BTO válasza BTO (#110) üzenetére


BTO
őstag

hoppá! mire váaszoltam??? ja és a link se sikerült. :W

semmi sem tökéletes

(#112) BTO válasza M.W.H (#108) üzenetére


BTO
őstag

csere! ha + alapos lapi volt akkor vegyél valami olcsót,nem kell az 5.1.
vannak országszerte oan PC boltok ahol esetleg kapsz bontottat is. :K

semmi sem tökéletes

(#113) Schanyee


Schanyee
senior tag

Nagy hangfalvásárlási dilemmában vagyok. Filmnézéshez szeretnék valamit, de még konkrétan nem tudom mit. Van két szerintem nagyon jó minőségű hangfalam erősítőn és szeretnék valamit mellé. Csak nem tudom hogy 5.1-et vegyek, vagy csak egy aktív mélynyomót. Pénzem az nincs sok, szóval amiket eddig az elérhető árkategóirában láttam:
Yamaha aktív mélynyomók (20 és 30ezer között van pár)
Yamaha NS-P110 Házimozi Hangsugárzó Szett
Creative P5800 vagy a T6100

Kb max 30ezer Ft-ért(jobb ha olcsóbb - ezért is került első körben szóba pl a creative, de ha valami nagyon jó az árához képest akkor természetesen ne tartsátok magatokban ;) ) ezek közül melyiket érné megvenni, illetve valami mást? Nem igazán a hangerő, hanem sokkal inkább a minőség a lényeg. Ami most van hangfalam az zenehallgatásra tökéletes, filmre is nagyon jó (mélyhangokat is egész szépen megszólaltatja), de szeretnék mellé valamit a jobb hatások érdekében.

Az árakat a netdepo-ban néztem főleg, hogy legyen viszonyítási alapom.

Szerk.: Az erősítőmre már többet nem lehet rákötni, csak az a két hangszóró ami rajta van és annyi. Egy minihifi, de meglepően jó erősítővel.

[ Szerkesztve ]

(#114) SsPL711 válasza Schanyee (#113) üzenetére


SsPL711
őstag

Szia Sanyi!

Már a másik topicban is mondtam, hogy szerintem egy aktív SUB lenne jó neked.
A mini_hifi-d hangszóró kimeneteit is rátudod kötni egy arra alkalmas aktív SUB-ra a SUB-ról pedig tovább tudod kötni a meglévő hangfalaidra.
fel tettem egy képet, hogy hogyan: [ide]

Ez egy
[Yamaha YST-SW216] SUB egyik fajta bekötése.
Depon is megtalálod 27-30k pénz.
Ha, a 2.1-es kialakítás mellett döntesz.

5.1-re még nem néztem a lehetőségeket, vagy amit Te kinéztél azt sem, bár a meglévő hifiddel összekötni egy 5.1-es rendszert nehezebb vagy esélytelen lesz, és mivel nincs a minihifidben 5.1-es dekóder, nem is lesz jó megoldás szerintem.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#115) Schanyee válasza SsPL711 (#114) üzenetére


Schanyee
senior tag

Kösz megint a választ :)

Remélem 1-2 héten belül megyek pestre és akkor tudok menni boltokba és akkor meghallgatom a boltokban, mi mit tud és hogy mi kellene inkább nekem, egy aktív mély vagy egy külön 5.1-es rendszer a mélynyomónak az áráért. Most épp percről percre változik a véleményem a monitor előtt ülve.

(#116) SsPL711 válasza Schanyee (#115) üzenetére


SsPL711
őstag

Szia Sanyi!

Az 5.1-et hova akarod kötni, számítógéphez?
Van 5.1-es hangkártyád?

Mert ha nincs, ismétlem nem fogod tudni használni az 5.1-es rendszert.
Ezért ajánlgatom az aktív SUB-ot.

Üdv, SsPL711

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#117) Schanyee válasza SsPL711 (#116) üzenetére


Schanyee
senior tag

Van, egész normális a hangzása az integrált hangkártyámnak ( P35-ös alaplap, MSI P35 Neo2 Fr). Szóval számítógéphez vagy egy legolcsóbb kategóriás DVD lejátszóhoz csatlakoztatnám és azt nem tudom, hogy inkább egy 5.1-es rendszer vagy azonos áron egy "jobb minőségű" sub érné meg. Melyik adna jobb hangzást magyarul.
Egy kicsit az 5.1 felé húz a szívem, mert a mostani hangfalaimmal itthon végülis jól el lehet zenét hallgatni, meg filmet nézni, de igazán akkor jön ki a tudása amikor a másik szobában már nem lehet mellette mást hallgatni. :)
Ha a fejlesztgetés szóba jöhetne akkor nem gondolkoznék, egyértelműen a SUB-ot venném, talán még külön erősítőre is spórolnék, de tekintettel arra, hogy 1.5 éven belül egyetemre szeretnék menni és a kis lakásba amiben lennék nem lenne kihasználva ezért nem vagyok benne biztos, hogy mondjuk 7 év múlva majd fejlesztem 5.1-re a hangfalrendszeremet, mert ha akkor lesz pénzem és még mindig ezek a technikák fognak élni (ami azért ezen a téren valószínü), akkor nem hiszem hogy pont az a 20ezer Ft hiányozna.

Eddig konkrétan egy db 5.1-es rendszert hallottam, de az úgy nagyjából benne volt 200ezerben csak a hangfalakat tekintve, szóval nem az a mérce. De ott minden nagyon ott volt, ezért nem segített abban, hogy mit vegyek inkább. Ha meghallgatom élőben a kinézett hangszórókat akkor könnyebben tudok majd dönteni, csak hát kis város szekszárd, így nincs valami sok lehetőségem meghallgatni ezeket.

(#118) SsPL711 válasza Schanyee (#117) üzenetére


SsPL711
őstag

Nos, alaplapi h.k. nem fog szerintem digitális 5.1-es jelet továbbítani az 5.1-es hangfalrendszerhez. Olcsó kategóriás DVD játékos pedig szintén nem rendelkezik dts dekóderrel. Amit pedig kinéztél 5.1-es hangfalrendszert nem rendelkezik "coax" bemenettel, hogy is fog akkor 5.1-ben szólni a cucc? Vagy én vagyok már teljesen hülye. :DDD

Néztem ezt a 7.1es alaplapi h.k.-t ami neked van.
Viszont marhára nem látom, hogy pl. a P8500-al vagy a T6100-al, hogyan lehet összekötni, hogy tuti legyen. Nekem még nem volt pc-s 5.1esem talán azért nem értem.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#119) Schanyee válasza SsPL711 (#118) üzenetére


Schanyee
senior tag

Itt egy teszt a logitech egy másik 5.1-es hangfaláról, amin a legalsó és a mélnyomó hátulját mutató képen látszik kb hogy lehet géppel összekötni. [link]

Digitális kimenet sajnos tényleg nincs az alaplapomon (se a DVD-n), de azért annyit csak nem ront az egészen, hogy már ne érje meg. Persze tudom, hogy úgy jobb a minőség, ha nagyon zavaró akkor még mindig vehetek egy hangkártyát, amin van. Az előző alaplapi hk-mon pl volt.

(#120) SsPL711 válasza Schanyee (#119) üzenetére


SsPL711
őstag

Hali!

Hát ha ezt a Z-5300-at választod akkor az jó lesz, ezt csak ajánlani tudom.
De, alacsonyabb kategóriásat nem érdemes szerintem.

Nekem nem volt még ilyen, de ilyet vennék én is, amiket olvastam róla meg a Z-5500-ról azok engem meggyőztek.
A Z-5500 brutálisabb mint a Z-5300, de azért nem kell az 5300 sem lenézni azért az is tud szólni.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#121) AMD Power


AMD Power
titán

3.699.990 Ft

Ez mi az Istentől ennyi? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#122) Schanyee válasza SsPL711 (#120) üzenetére


Schanyee
senior tag

Remélem nem adja el jövőhétvégéig a tulaj a Z-5300-at, mert egy Z-5500 nagyon drága.

AMD Power: A tudása, a dizájn meg a név miatt.

(#123) Jeti1


Jeti1
tag

Már egy másik topicba beirtam, de ide is beteszem, hátha nem mindenki figyeli mindkettőt:

Segítségeteket szeretném kérni így 2.1-es hangfalszett vásárlása előtt. Már elég jól beleástam magam a témában, s ezért sok hangfalszett kiesett a pixisből, már csak 3 közül kellene választani.
Fontos, hogy én nem nagyon játszok és filmet se szoktam nézni. Körülbelül 90%-ban zenehallgatásra használom a hangfalakat, ezért fontos, hogy tisztán szóljon, ne zugjon és minnél több hangot kitudjon adni. Minden tartomány lényeges, de rendkivül fontos, hogy a mély szépen szoljon és ne puffogjon, valóban kijöjjenek rajta a hangok, mivel általában olyan zenéket hallgatok, amiben komoly basszusok vannak.
A 3 versenyző és hozzájuk néhány link:

1. CREATIVE I-Trigue L3800
[link] vagy [link] vagy [link] vagy [link] vagy [link]

2. Altec Lansing's FX6021
[link] vagy [link] vagy [link] vagy [link] vagy [link]

3. Logitech Z-2300
[link] vagy [link]

Egyébként hol, milyen boltban lehetne ezeket meghallgatni szerintetek?
Ja és a lényeg: a három lehetőség közül melyiket ajánljátok? Esetleg egy negyediket?

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#124) zitrom


zitrom
tag

Hali,lenne egy problémám.
Na megvan a Logi X-540-em.Ugye van 3 csatlakozó amit a számítógépbe kell bedugni,vagyis a hangkártyába(narancs,fekete,zöld)
Én megpróbáltam az Audigy 1-es hangkártyámba bedugni ezeket a csatlakozókat de meg se mukkan.Amikor meg az alaplapra dugom rá akkor viszont szól.De ilyenkor az alaplapi hangkártyáról szól,nem?Ráadásul régi Socket 754-es lapom van és azon nagyon gány a hangkari...Szóval hogyan tudnám rábírni a hangszórót hogy a hangkariba(Audigy 1) csatlakoztatás után is szóljon?Vagy valamit rosszul csináltam/mondtam? :(

(#125) SsPL711 válasza Jeti1 (#123) üzenetére


SsPL711
őstag

Szia Jeti1!

Megnéztem a paramétereit az általad kiírt "versenyzőknek".
Jómagam egy Logitech Z-3e tulajdonosa vagyok, de nem vagyok Logitech majmoló (ez az első Logitech cuccom)

A Creative I-Trigue L3800 és az Altec Lansing FX6021 szerintem szóba sem jöhet, ha kedveled a jó zenei mély hangokat.
Közismert dolog, hogy a kis felületű mély hangszóróval nem lehet extrém mély hangokat előállítani.
A Creative és az Altec mély sugárzóiban relatíve pici (6.5"-os) hangszórók vannak, ellenben a Logitech 20cm-es mély nyomójával, ami már valós hangnyomást tud produkálni az alsó (mély) tartományban. Teljesítményben is több mint a másik két versenyző és THX minősítésű, amitől tudom nem kell hasra esni, de azért ez a 2.1-es rendszer megkapta a másik kettő nem.

Szóval én biztos a Z-2300-at venném, ha tehetném.
Kis szobába, viszont a Z-2300 lehet, hogy sok lenne a teljesítménye miatt

De, mások is már biztos írták, ha teheted akkor meg kell hallgatni, hogy neked melyiknek a hangzása felel meg jobban. Esetleg olvass még értékeléseket a rendszerekről.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#126) Turmoil


Turmoil
senior tag

Próbálta már valaki a Scythe Kama Bay Speaker-t?

Nagyrészt fülessel használom a gépet és a Maxxtro ezeréves műanyag dobozoknál sokkal nem lehet rosszabb, ráadásul elfér a gépben, cserébe az asztalon nincs a két doboz...
Csak ugye a hangminőség...

Bármi tapasztalat?

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#127) Turmoil válasza Turmoil (#126) üzenetére


Turmoil
senior tag

Senki? Kár.
4800-ba kerül, és ennyiért akár jobb is lehetne, mint egy 1500-as hangfal, de most nem fogom letesztelni.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#128) Turmoil válasza Turmoil (#127) üzenetére


Turmoil
senior tag

Jól elbeszélgetek magammal. Műanyag doboz helyett teljesen jó, ha valakinek belefér a gépbe, akkor jó szolgálatot tehet.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#129) Bohus válasza Turmoil (#128) üzenetére


Bohus
aktív tag

Bővebben? Gondolom a mély hiányzik belőle nagyon...

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#130) honyike


honyike
aktív tag

Engemis érdekel ez a kis hangszoro! Nagyon tetszik, de nemtudom, hogy dizájnon kívül van-e bármi szerepe! (a szobámban 4 hatalmas videoton hangszoro van, +2 erösítő)

Szerintetek?

(#131) nova001


nova001
senior tag

hello

valaki tudja hogy kell házilag összerakni egy rendes mélyládát? valami kütyü kell bele amivel csak azt a hangot adja majd ki?? köszi ha valaki tud segiteni ebbe :$

üdv

(#132) Norbee15


Norbee15
csendes tag

Sziasztok,

Erről a cuccról mi a véleményetek? Használ valaki ilyent? Laptophoz kellene, és a lényeg az, hogy USB-re cstlakoztatható legyen, mert a laptopot munkához használom, táskában van. Az asztali géphez van hangszóró, és elég macera szétszedni...

[link]

Köszi

Norbaja

(#133) Norbee15 válasza Norbee15 (#132) üzenetére


Norbee15
csendes tag

Bocs..

Illetve, ha van még ötlet hangszóróra, ami USB-s, és szépen szól (nem kell Cinema Palace térhatás, de ne is két műanyag doboz legyen...)

Köszi

Norbaja

(#134) SsPL711 válasza nova001 (#131) üzenetére


SsPL711
őstag

Szia!

Kell hozzá egy SUB szűrő (LowPass Filter) ami csak a mélyeket engedi a hangszóróra ami a mély ládában van. A többi frekvencia, a magasak és a közép károsíthatja a mély hangszórót.

Lehet kapni készen is ilyen szűrőket, pár ezer forint, de a legjobb megoldás ha az adott ládához és a hangszóró paramétereihez méretezve csinálsz vagy csináltatsz ilyen szűrőt.
Általában az általános SUB szűrők nem elégítik ki a kívánalmakat.

A fent leírtak a passzív mélyládákra igaz.

Vannak az ú.n. aktív SUB-ok is amikhez van erősítő is, ezeket többnyire adott hangszóró típushoz illesztve választják ki. Ezek az erősítők kapnak egy külső jelet egy másik erősítőtől és a mély hangszóróra csak a mély tartományt engedik, többek közt ez a mély sáv, ezeknél az erősítőknél szabályozható, valamint az intenzitása is állítható az erősítőn.

Remélem tudtam segíteni.

Igazság szerint a kérdésed nem ide vágó, jobb lenne ha erre megfelelő témában keresnél választ.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#135) zoli03 válasza SsPL711 (#134) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem mélyhangszóróhoz nyugodtan lehet venni gyári hangváltót is. Ahhoz nem nagyon kell tervezni, csak azt kell eldöntened hogy hol akarod vágni és úgy keresel hangváltót. Meg persze az se mindegy, hogy hány ohmos a mélyhangszóród. De más szerintem nem számít (meg persze a teljesítmény). Ellenben középhez és magashoz már kell tervezni, a gyári valószínűleg sokkal rosszabb lenne, mintha te építenéd.
De igazad van, ezt a Házi hangfal építés topikban [link] kellett volna megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#136) Major Major


Major Major
őstag

Sziasztok!

Valami olyan 2.0-s vagy 2.1-es hangrendszer kéne nekem, amihez van távkapcsoló, és lehetőleg több bemenet, hogy az asztali gépet és a laptop dokkolóját is ráköthessem, ne kelljen állandóan az asztal alatt szambáznom, ha át akarom tenni a hangot.
Ezeket találtam eddig:
Creative i-Trigue L3800
Altec Lansing FX4021
de ezeknek elég borsos az áruk.
Tudtok esetleg valami mást ajánlani?

(#137) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Van egy 2.1-es rendszerem és eddig az asztalon volt, de kényelmesebb lenne, ha a mélynyomót az asztal aláh zudnám helyezni, ám van egy kisebb gond:

a potméterek magán a mélynyomón kaptak helyet és emiatt jó lenne ha nem kellene a földig hajolgatnom ha épp hangerőt akarok állítani.

Arra gondoltam, hogy ráteszem a házra, de egy kicsit félek, mert mégiscsak rezeg... :F Szerintetek lehet ebből komolyabb baj, vagy érdemes valamilyen szivacsréteget a mélynyomó alá tenni, hogy ne közvetlenül érintekezzen a házzal? Esetleg felejtsem el az egészet mert kockázatos úgy is?

Xbox GT: nozsolt

(#138) LonGleY


LonGleY
veterán

Sziasztok!

Komolyabb 5.1-es hangrendszert nézegetnék, és idővel több pénzt is áldoznék rá (max. 200), fő a hangminőség. Felhasználási kör: zenehallgatás, audioszerkesztés (itt a legfontosabb a pontos hangkeltés), minimális játék.

Áthidaló megoldásként a Logitech Z-5500 Digital-ig jutottam. A fenntartásom az, hogy nem igazán audiomárka, a THX minősítés a műanyag szatelitek ellenére felemás érzést sugall - bár egy minimumot biztosan jelöl -, viszont a szolgáltatáslistája szép.

Mit tudnátok javasolni? Talán erősítő + hangfal / házimozi felől kellene megközelítenem a kérdést?

[ Szerkesztve ]

(#139) zoli03 válasza LonGleY (#138) üzenetére


zoli03
őstag

Ha zenét akarsz hallgatni, akkor szerintem ne 5.1-et nézegess. Jól gondoltad, erősítő+hangfal felől kellene megközelítened a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#140) GxxANC válasza LonGleY (#138) üzenetére


GxxANC
csendes tag

Miért nem építessz?
200-ból olyan top rendszert lehet építeni, hogy leesik az állad

[ Szerkesztve ]

(#141) jaja1981 válasza nofi (#137) üzenetére


jaja1981
addikt

kabalthenbk:

Nyugodtan tedd rá a gépre.
A rezgések amiket kelt a mély nem fognak kárt tenni a gépedben.
Anni lehet, hogy a PC fém háza elkezd rezegni, vagy erősíteni a rezgést.
Ekkor tegyél a mélyládá lábai alá gumit, filcet, vagy egyéb hangelnyelő nayagot.

(#142) jaja1981 válasza LonGleY (#138) üzenetére


jaja1981
addikt

LonGleY:

Erősítő plusz hangfal.
Erősítőt mindenképpen vagyél, hangfalon már el lehet gondolkozni, hogy építesz egyet, de nem tudom, hogy mekkora a rutindo ilyen téren.

(#143) LonGleY válasza zoli03 (#139) üzenetére


LonGleY
veterán

zoli03, jaja1981: Aham, tegnap kicsit utánaolvasgatva eljutottam a NAD erősítőkig és a Rubicon hangfalakig, de az az 5.1 azért jól jönne. Gondolom egy jó erősítő szépen lekezeli mind a sztereót, mint az 5.1-et is. A saját hangfal építés nem játszik. Kicsit továbbgörgetve a témát, milyen konkrét javaslataitok vannak (márka, fajta, pontos típus, mire érdemes odafigyelni)?

[ Szerkesztve ]

(#144) GxxANC válasza LonGleY (#143) üzenetére


GxxANC
csendes tag

Igen vannak olyan házimozi erősítők amikkel sztereót is frankón lehet hallgatni, csak azok 300 után kezdődnek. Egy normális sztereo erősítő újan legalább 120 ezer. Inkább vegyél egy használt sztereo erősítőt, 40-ből már kiválót kapsz. Zenére sztereo kell, meg zenekészítésre is.

(#145) LonGleY válasza GxxANC (#144) üzenetére


LonGleY
veterán

Értem. Közben körvonalazódik, hogy nem igazán állhatok meg 200-nál, főleg mert egyelőre még 5.1-ben gondolkodom. Irányvonalat tudsz mondani? Márka, típus, olvasvány még jól jönne, utána már nem is zargatnálak titeket.

(#146) zoli03 válasza LonGleY (#145) üzenetére


zoli03
őstag

De miért kell 5.1? Az akármilyen zenére (hallgatásra és szerkesztésre) egyaránt alkalmatlan. Az házimozira jó.

(#147) LonGleY válasza zoli03 (#146) üzenetére


LonGleY
veterán

Megértem, de azt nem említettem, hogy azért az sem egy utolsó felhasználási terület. Egyébként én a mostani 5.1-es rendszeremen is szeretem a foobar2000 hangját, ami egy DPS-je segítségével szépen kikeverei a számokat 4 csatornásra. Lehet, hogy nem a legaudiofílesebb megoldás, és lehet, hogy normálisabb rendszeren már értelmét veszti, de inkább ruházok be egy komolyabb cuccba, amihez még mindig várom a konkrét javaslatokat.

Melyik lenne pl. az az erősítő, ami a sztereóval is normálisan bánik, de 5.1-re is jól alkalmazható? Aztán legfeljebb visszariadok az árától... Hangzásban egy tiszta, eredetit visszaadó rendszert szeretnék építeni. Lehet, hogy egy darabig nem tudok hozzá hangfalakat venni, az erősítőn akkor sem szeretnék spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#148) zoli03 válasza LonGleY (#147) üzenetére


zoli03
őstag

A NAD T763 nem rossz, 300000 Ft körül van. De szerintem úgy jársz a legjobban, ha bemész például a Saturnba vagy valami Hi-Fi üzletbe és meghallgatod hogy melyiknek tetszik a hangja. De ez az ár alatt nem fogsz találni olyat, aminek szép a hangja és teljesítmény is van benne (azért ezeknek se olyan nagy a teljesítménye). Ezek körülbelül 50 wattot tudnak csatornánként, ha mind a hét csatorna ki van használva. De csak aktív szubot tudsz használni. A legolcsóbb aktív szub is körülbelül 40000 Ft, de azt meg se érdemes venni. Egy normális szub 180000 Ft. Kell még négy álló hangfal meg egy center. Egy álló hangfal párban minimum 60000 Ft, de az nem ér semmit. Aminek jó hangja, az 200000 Ft/pár, például KEF iQ 7. És ebből kell két pár+center. Az egész lenne körülbelül 1000000 Ft+hangszórókábel. Biztos hogy 5.1-et szeretnél?

(#149) LonGleY válasza zoli03 (#148) üzenetére


LonGleY
veterán

Erősítőből én is NAD-ot néztem, de nem ezt a 7.1-est, hanem az 5.1-es T754-et. Erre azt írják, hogy 6 x 70 W folyamatos teljesítménye van, de az 50 W ebből legalább biztos. A képzeletbeli rendszeremhez én egy Rubicon R 63 szettet néztem, jó kis szalagsugárzós magasakkal. Ehhez képest szeirnted milyen a KEF iQ 7? Tényleg ott tartok lassan, hogy képzeletbeli marad a cucc, de végül a bringámat is csak összeraktam valahogy, pedig legalább ennyi pénz van benne... bár ott a súlyom és a napi használat miatt kell is, itt meg csak dobhártya(- és vese)simogatásról van szó. :] A tesztelést nem felejtem el, de előbb a témában szeretném művelni magam némiképp. Miket tartasz jó kábeleknek?

[ Szerkesztve ]

(#150) perempe válasza zoli03 (#148) üzenetére


perempe
addikt

Hallgattam Naim NAP-250 klónt (tán 6K egy panel?), és nagyon tetszett. DIY is megfontolandó, a DD/DTS dekóder külön fabrikálható, beszerezhető.

* Brahms: 4. szimfónia *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.