Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) KMT válasza korner83 (#299) üzenetére


KMT
addikt

Erről például jókat hallani: Audioengine A2

És a maradékból már lehet próbálkozni esetleg külső DAC-kal is, vagy egy jobb hangkártyával.

Viszont fontos, hogy ne hagyd, hogy megmondják neked a frankót. Szánj rá időt, és hallgass meg minél többet. Valamint azt is javaslom, hogy először a dobozokat vedd meg, járasd be őket, szokd meg hangjukat akár alaplapi kimenetről, és utána javíts a forráson, így lesz mihez viszonyítanod. Ez most azért is fontos, mert az olcsóbb DAC-ok közt azért akad 1-2, ami alig jobb, mint egy jobb integrált hangkeltő...

(#302) AMDFan válasza KMT (#301) üzenetére


AMDFan
addikt

Az A2 nagyon pici, szerintem az tényleg csak nagyon közeltéri zenehallgatásra lehet megfelelő.
Viszont van ilyen Swans. Ez biztosan nem rossz.

(#303) shalafi66 válasza KMT (#301) üzenetére


shalafi66
veterán

"nem várt mennyiségű levegőt, elsőre meglepő lendülettel nyom ki a szűk résen az A2."

Azért azon a reflexnyíláson még dolgozhattak volna kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#304) shalafi66 válasza AMDFan (#302) üzenetére


shalafi66
veterán

Na, egyre rosszabb kínai cuccok felé haladtok.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#305) korner83 válasza KMT (#301) üzenetére


korner83
tag

Köszi a segítséget!

Lehet h. nagyon alapvető dolog, de nem vagyok benne annyira a témában. Az lenne a kérdésem, hogy a külső DAC mire jó? Kel az nekem?

Köszi!

(#306) korner83 válasza shalafi66 (#304) üzenetére


korner83
tag

Mert a Swans kínai lenne? Pedig jókat olvastam róla. De nem tudom Pesten hol tudnék egy ilyet meghallgatni.

Viszont az Audioengine A5-ről rosszat még nem nagyon olvastam, mindenhol dícsérik (annyi h. kicsit jobban melegszik az átlagosnál)

És van is Pesten bolt ahol lehet kapni, remélem meg is lehet majd hallgatni valahol, mert anélkül biztosan nem veszek hangfalat. Szerintetek ehhez elég lesz-e egy Asus Xonar DS kártya?

Köszi!

(#307) shalafi66 válasza korner83 (#306) üzenetére


shalafi66
veterán

Én csak a hangszórókról tudok nyilatkozni, ott elég gáz a Hivi, mint Kína egyik legnagyobb hangszórógyára.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#308) KMT válasza korner83 (#305) üzenetére


KMT
addikt

A DAC az a digitál-analóg átalakító. A külső DAC gyakorlatilag egy külső hangkártya, zenehallgatásra kihegyezve, mindenféle szoftveres csicsa nélkül. De sokszor előjött már ez a kérdés, nézz utána.

Asus: Inkább vadássz egy HD2-t.

AMDFan:
Te kiadnál érte ennyit? :Y

(#309) AMDFan válasza KMT (#308) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem tudom.
És te adnál 46.000 forintot az A2-ért? :)

(#310) KMT válasza AMDFan (#309) üzenetére


KMT
addikt

Nem tudom. :))

Én mindig is a passzív hangfal + külön erősítő felállást preferáltam.

(#311) dudika10 válasza KMT (#310) üzenetére


dudika10
veterán

DS és a HD2 közt használt áron is van egy 2x-es szorzó. :N

Egyébként meg kéne hallgatni ezt az A2-t, egész jópofa. Bár nem hiszem, hogy versenytársa lenne a superluxnak, ha minden igaz jön majd Mo-ra Superlux BES5A próbára (és nem is lesz sokkal drágább). Én nagyon bízom benne, mert ha nem rossz akkor biztos, hogy kerül egy ide az asztalomra. :)
Relatíve egész nehéz, szóval van benne anyag az biztos (múltkor még azt mondtam, hogy milyen könnyű, aztán láttam milyen pici, meg a táp külön van...).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#312) korner83


korner83
tag

Na bajban vagyok mert meghallgattam ma egy B&W mm-1-et...

Na most ezek után nem tudom hogy fogok bármi mást megvenni, annyira jó hangja van és még hangkari se kell hozzá! Viszont az ára az húzós, de lehet bepályázom a kiállítási darabot - elvileg holnap mondanak rá árat -, iszonyat jól szólt, de majd még saját zenével is tesztelni akarom.

(#313) KMT válasza korner83 (#312) üzenetére


KMT
addikt

Semmiképp se vedd meg az elsőt, ami tetszik!

(#314) korner83 válasza KMT (#313) üzenetére


korner83
tag

Igen igazad van! Csak olyan jó volt végre egy olyan aktív hangfalat hallani ami számomra tökéltes!

A Audioengine A5-öt meg akarom mindenféleképpen hallgatni valahol. Nem tudjátok hol van erre lehetőség?

(#315) tknof1871


tknof1871
őstag

1 évtized hibátlan működés után az egyik hangszóró elkezdett furcsán szólni. Valami rezonál benne bizonyos hangnál és erősségnél. Ez a vége? Lehet újat venni? Meddig működnek ezek jól?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#316) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Picit off lesz, előre is sorry, hirtelen nem találtam jobb helyet.
Van nekem egy Logitech X530 5.1-es hangrendszerem számítógéphez. Jó régi, de nincs vele gond.
A jobb oldali 3 csati megy bele a szgép hangkártyájába. Szól is minden.

Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e, hogy ebből 2.1-et csináljak úgy (mély+2 első), hogy ez a rendszer a tévére rákötve Jack-el szóljon 2.1-ben?
Ha minden igaz lehet venni kimondottan ilyen 2.1-es rendszert tévékhez, de inkább akkor ezt csinálnám meg tévéhez, és szgéphez vennék egy új 5.1-eset?

Úgy képzelem el, hogy a mélynyomóba beledugom a 2 front hangfalat, áram alá helyezem és a 3 jack dugó közül (Jack ez egyáltalán ami megy a szgépbe? Nem értek hozzá sajnos) valamelyiket a tévé jack-ébe. Működne így szerintetek?

(#317) KMT válasza nfsu17 (#316) üzenetére


KMT
addikt

A TV-d gondolom sztereó kimenettel rendelkezik. Ez esetben a zöld jack-et használd. De ez az infó a manual-ból van, nem értem, miért nem azzal kezded...

(#318) nfsu17 válasza KMT (#317) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi.
Közben utána néztem azért és csak a zöld jack-el ugyan az első 2 szól, de a basszus (.1) nem. :( Bár ki nem próbáltam. De azt írják, hogy a basszus, ha minden igazm az meg a narancs. De azt meg nincs hova dugni, így nem lesz 2.1.

[ Szerkesztve ]

(#319) KMT válasza nfsu17 (#318) üzenetére


KMT
addikt

Akkor kénytelen leszel kemény költségekbe verni magad... [link]

(#320) nfsu17 válasza KMT (#319) üzenetére


nfsu17
veterán

Ezt akkor ki fogom próbálni, köszi.

(#321) mijos


mijos
senior tag

Nekem az 5.1-el lenne problémám. Nem szól csak 3 hangfal a 6-ból és nagyon zavaró, hogy nem tudom kihasználni. Azt hittem azért van, mert nincs 5.1-es hangkártyám, megvettem de semmi változás. Beállítottam, hogy 5.1-ben szóljon de annyira kevés. 5let, hogy mi baj ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#322) dudika10 válasza mijos (#321) üzenetére


dudika10
veterán

Az alaplapod (ami az adatlapodon van) tudja az 5.1-et.
Milyen rendszert szeretnél használni? Milyen hangkártyát vettél?

Sztereo anyagnál (zene és nagyon sok film) nincs 5.1 csak úgy. Szoftveresen (vagy hardveresen) kell az összes hangszóróra jelet küldeni. De ez nem is lesz nomrális 5.1, mivel a forrás anyag sztereo.
Azonban ha rendes filmet nézel és/vagy játszol akkor 5.1-ben kell, hogy szóljon a rendszer.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#323) mijos válasza dudika10 (#322) üzenetére


mijos
senior tag

Végre egy ember aki legalább válaszra méltat :R
Hangkártya: Asus xonar DG. Hangfal:Creative Inspire T6060.
Játéknál nincs 5.1, teszteltem.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#324) dudika10 válasza mijos (#323) üzenetére


dudika10
veterán

Bedugod jó helyre a 3 csatlakozót, driverben beállítod a 6 csatornát és az analóg 5.1-et.
MEgnézed, hogy tesztnél van-e 5.1. Ha már tesztnél van 5.1 akkor már működik és át lehet térni arra a kérdésre, hogy a játékban miért nincs. Lehet, hogy a GX gomb átkapcsolása megoldja a problémát, próbáld meg átkapcsolni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#325) mijos válasza dudika10 (#324) üzenetére


mijos
senior tag

És olyan gombot hol keressek? :)

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#326) mijos válasza dudika10 (#324) üzenetére


mijos
senior tag

Beállítottam, de tesztnél sincs 5.1...

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#327) dudika10 válasza mijos (#326) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor valahol valami nincs rendben.
Állítsd be sztereora és a sztereo front kimenetre kösd rá egyesével mind a 3 csatlakozót. Próbáld ki mindig, hogy szólnak-e a hangszórók. Gyorsan kiderül ha azzal van baj.
A gomb meg ott van jobb oldalt, GX felirat van rajta, nem nehéz megtalálni, hangerő alatt.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#328) mijos válasza dudika10 (#327) üzenetére


mijos
senior tag

Egyáltalán nincs sehol GX gomb.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#329) dudika10 válasza mijos (#328) üzenetére


dudika10
veterán

Jobb oldalt alul HF gomb mellett nincs?
Akkor szedd le azt a drivert és tedd fel az UNIxonar drivert vagy az Asus honlapjáról töltsd le a legújabbat.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#330) mijos válasza dudika10 (#329) üzenetére


mijos
senior tag

Na van mindkettő gomb, csak én néztem el, elnézést :)
Be van kapcsolva, mégsem szól. Csak azt írja ki, hogy 2 hangszóró szól.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#331) mijos válasza mijos (#330) üzenetére


mijos
senior tag

Be is van állítva 5.1-re. Csak a 2 sztereónak a "lyukába" szólnak a hangfalak, a többiben nem mukkan meg egyik sem. A hangfalak akkor végülis jók, csak valamiért a többi vacakban nem szól, csak zúg a hangfal.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#332) dudika10 válasza mijos (#331) üzenetére


dudika10
veterán

Próbáld ki az unixonar drivert. Ha az se segít akkor én passzolom.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#333) mijos válasza dudika10 (#332) üzenetére


mijos
senior tag

Oké megpróbálom.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#334) mijos válasza dudika10 (#332) üzenetére


mijos
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget. Pont az utolsó tipped oldotta meg a problémát. További szép napot. :R

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#335) jani1625


jani1625
csendes tag

Hello mindenki! Egy kollégiumi szobába (kb. 30nm) szeretnénk extrém zenei élményt sok basszussal. Kb 20-30 rongyunk lenne rá. 5.1-ben gondolkodtunk. De nem tudjuk h szól-e ha egy sima laposról toljuk a zenét, vagy kell hozzá vmi extra hangkártya. Esetleg egyéb megoldások?

ELőre is köszi. Jani :)

(#336) mijos válasza dudika10 (#332) üzenetére


mijos
senior tag

Megőrjít ez a hangfal :D
Képzeld minden jó volt, aztán kikapcsoltam, következő indításnál meg már nem szólt semmi. Azóta leszedtem, felraktam mindent, próbálgattam, most megint jó, de ahogy működésre bírtam hát az kacifántos.
A VIA HD VDECK az alap, integrált audió driver. Na enélkül nem megy semmi. Ráraktam az unixonart de az magában nem megy, megint csak kell az asus xonar driver. Most be van állatva a vezérlőpultban is az 5.1, driverben is, mégse megy ha 6 csatornára van beállítva. Most úgy szól mind a 6 hangfal, ha 2 csatornára van állítva :D :W :Y

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#337) dudika10 válasza mijos (#336) üzenetére


dudika10
veterán

Nálad ott valami nem stimmel szoftveresen. Egy win újratelepítést ajánlanék. Vagy legalábbis az összes audiodriver törlését majd a megfelelő friss unixonar driver újratelepítését.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#338) mijos válasza dudika10 (#337) üzenetére


mijos
senior tag

Én is sejtem, hogy nem stimmelnek a dolgok. Nem hiába, december óta van így a gép. Egy win reinstallt szerintem már a gép is nagyon meghálálna. :)

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#339) arpi145


arpi145
csendes tag

Sziasztok

enyhe búgást tapasztalatok az egyik hangfalamon

Genius SP-HF 1800a a típusa

ha bekapcsolom enyhe zúgást lehet hallani, tegnap jelentkezett először
előre is köszönöm

(#340) Ibituba


Ibituba
aktív tag

sziasztok. egy ilyennel szemezek. valaki esetleg hallotta már? ár érték arányról valami infó? monitor mellé menne zenehallgatásra [link]

(#341) Ibituba


Ibituba
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#342) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani 25-30cm-es mélynyomót, melynek elfogadható az érzékenysége? Nem PA kéne, autós is tökéletesen megfelel, csak ne 86-88 dB legyen az érzékenysége! :D Szobába kéne házimozi mellé szubládának...
Főleg a 93 dB és afölötti hsz-ek érdekelnének. Létezik egyáltalán ilyen normális áron? Max 15-17 ezer között...

[ Szerkesztve ]

(#343) shalafi66 válasza honyike (#342) üzenetére


shalafi66
veterán

Ha 93@1W, akkor az nem szól mélyben. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#344) honyike válasza shalafi66 (#343) üzenetére


honyike
aktív tag

Jelenleg van egy JBL CS1204 -es hsz-em. Egy nagy, 67 liter körüli ládában van, 11-es reflexcsővel 25Hz környékére hangolva. A láda átépítésével esetleg megfelelő ez a hsz a célnak? Tehát pontos mélyekre, melyek betöltik a szobát?

(#345) shalafi66 válasza honyike (#344) üzenetére


shalafi66
veterán

Mondjuk 30Hz-re emelt hangolással jobban érzi magát a hangszóró. Ettől érzékenyebbet autós mély kategóriában nem lehet találni.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#346) honyike válasza shalafi66 (#345) üzenetére


honyike
aktív tag

A láda szerinted megfelelő neki? Vagy egy kisebb, zárttal jobban járnék?

(#347) shalafi66 válasza honyike (#346) üzenetére


shalafi66
veterán

Ha stimmelnek a megadott T-S paraméterek, és nem túl kicsi a szoba, akkor jó ez a b-reflex.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#348) honyike válasza shalafi66 (#347) üzenetére


honyike
aktív tag

A szoba 370*470, de tetőtéri, ezért a plafon lejt... T-S -t sajnos nem tudok mérni eszköz jiányában, így marad a gyári értékekben való reménykedés... :)

(#349) shalafi66 válasza honyike (#348) üzenetére


shalafi66
veterán

Az nem sok, akkor talán kicsit több csillapítóanyaggal laposabbá téve a mélytartományt jobban illeszkedne a szobához. Viszont ezzel csökken majd a terhelhetőség, persze nem annyira,mint zárt dobozban.

A T-S általában jó a JBL-nél, de a hangolást mindig ellenőrizni kell impedanciaméréssel, mert amit a program számol, sosem biztos.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#350) honyike válasza shalafi66 (#349) üzenetére


honyike
aktív tag

Hétvégén mértem impedanciát, ezért mondom olyan biztosra a 25Hz-et. :) Gondolkodtam, hogy eladom, és egy Hangszóró2000 -től vagy SAL-tól vett hangszóróval csinálok új ládát, de ezek szerint felesleges lenne. Vagy H2000-re megéri lecserélni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.