Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Toomy: Majdnem banki adathalász csalás áldozata lettem.
- t72killer: Egy gyors töltőteszt
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- GoodSpeed: Amikor a Samsung Galaxy AI írja meg helyettem a blogot...
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- RIOS Gépház: Frissültek a felhasználói adatlapok, beállítások, fórumos aláírások
- eBay-es kütyük kis pénzért
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
5mp, illetve 4k kamerákból van most best/buy vétel?
-
válasz
ph2012 #11725 üzenetére
A #11725-ös és #11726-os hsz.-ed felülírja egymást. Tehát ha egy adott kínai céget felvásárol egy nyugat európai tulajdonos, akkor a megbízható? Tekintve hogy ugyan azok a dolgozók és a minőség-ellenőrzés, sőt még a büfés nénit sem cserélik le? Milyen konkrétumok vannak, ami miatt ki lett zárva egy távol keleti cég (Japán kivételével)?
Elfogadom az általad felállított kritériumokat, meddő vitát sem akarok kezdeményezni, így viszont jó keresést a CCTV rendszerhez, sajnos (csak) ennyit tudtam segíteni.
-
-
válasz
ph2012 #11721 üzenetére
Panel lakásban a wifi-s kamerákat nem erőltetném, ha nem nagy gond, behúznék egy lan kábelt a nyugalom fenntartása érdekében. A memória kártyás verziók elég gyakran nyírják a kártyákat, itt érdemes SDHC kártyákat használni (bár ha már kábelen menne akkor egy WD Purple egy dobozba, és nincs gond). Felbontás terén minimum 2mp-t érdemes választani, de inkább 4-5mp felé kacsingatni (ha anyagilag belefér). Nem kínai alatt mit kell érteni?
-
-
Sajnos a board részében az eladók sem biztosak sokszor, hogy épp mit árulnak vagy melyik példány van készleten. Mikor külön vettem lapot általában mindig volt egy kis elírás vagy tévedés.
Viszont ezt az NVR-t tudom ajánlani, vettünk már ismerősi körben több darabot, és nagyon bevált. Hi3536-el van szerleve, gyári heatsink (nem is igazán melegszik), 5mp-es kamerákkal használom, de 8mp-el sincs gondja.
-
8 Mp-es (4K)-s (6-8mm-es lencsével) kamerák közül mi a jelenleg ajánlott?
-
Végleges konklúzió:
4 mp - SAE60-NX3CV4001B - Huawei Hass HI3516D+1/3” OV4689 CMOS Sensor.
5mp - SAE60-NX3CP5001B - Huawei Hass Hi3516D 1/2.5" PS5510 CMOS Sensor.
Az NX3CP5001B verzió 5mp-en 15fps-t tud, de 4mp-re (és 1080p-re) is állítható, akkor 25fps-el is lazán megbirkózik. Így szerintem erősen ajánlott.
-
válasz
Tothgera30 #11447 üzenetére
-
Máshol is láttam már ennek a kamerának az 5mp-s verzióját, és ott talán 20 vagy 25pfs-t írtak. Bár szerintem ez annyira nem lényeges, mivel 15fps-el is vígan nézhető marad a tartalom. Illetve számomra a magas felbontás fontos, akár egy kép alapján történő beazonosítás miatt is (amire elvileg való az eszköz).
-
Ilyen kamerát megéri rendelni 5mp-eseben?
-
válasz
bigrock #11274 üzenetére
Valószínűleg az lesz, 0,75 vagy 1-es biztosan elég. 12V 8A a táp, amiről megy, ez látja el a négy kamerát, és a switch-et. Még megeshet hogy később bekerül még egy-két kamera a rendszerbe, és nem árt ha bírja.
"Egyébként, ha 2 érpárt összefogsz, 30 méterig elmegy 500 mA, ami elég a kamerának." - Miből fogok össze két érpárt? A kameráknak utp-n keresztül megy az áram.
-
válasz
markussandor #11266 üzenetére
#11266 markussandor, #11267 zsoika, #11268 bigrock: Most lemaradtam egy körrel. Tehát a kábelezés már be van húzva. Kamerák fel vannak fúrva (non poe, tehát normál 12v-on megy), sliperrel kapnak áramot. Ott a switch, ami széntén nem poe képes. Viszont egy adat utp kábel van feltolva. Így gondolom mindenképp be kell húznom egy másik kábelt az áramellátásért, mert az amin az adatfolyam megy, nem bír el 8A 12V-ot. Viszont ha felhúőzok még egy kábelt, akkor tök mindegy hogy Poe vagy sem, mert akkor édes mindegy hogy 12V-os kábelt húzok-e fel.
-
válasz
markussandor #11263 üzenetére
Esetleg ha külön utp kábelt tolok fel (pusztán az áramellátásért), azon átmenne?
-
-
-
Sziasztok!
Kamerarendszer kiépítésnél akadtam el. Tehát négy kamera, egy switch, kb. 25m cat5e kábel, amin felmegy 8A 12V. Mégsem elég. Ha rövidebb kábelel kötöm össze, akkor szépen működik. Legtávolabbi kamera kb. 25m-re van a switch-től. Tehát összesen 50m-re kell a legtávolabbi kamerának eljuttatni a kraftot. Milyen hosszú vezetékkel lehet működőképes a dolog, mennyi feszültséget lehet felvinni az UTP kábelen?
-
válasz
jackbacsi87 #11126 üzenetére
.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Xbox Series X|S
- Gumi és felni topik
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Mobilinternet
- BestBuy topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- További aktív témák...
- Bitmain Antminer S9 13.5T
- Outemu Silent Peach V3 Switch Lubed Mute - 100 db
- MacBook Air 2020 13" Retina i5-1.10GHz 8GB/256G SSD, HUN BIll, kevés töltéssel, üzletből, 27% ÁFÁS
- MacBook Air8,2 2019 13" Retina i5-8210Y 1.6GHz 8GB/128G SSD, magyar billentyüzet üzletből, 27% ÁFÁS
- MacBook Air8,2 2019 13" Retina i5-8210Y 1.6GHz 8GB/128G SSD, magyar billentyüzet üzletből, 27% ÁFÁS
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest