Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózat beállítása...help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lolek


Lolek
aktív tag

Hi all,

Olyan gondunk van, hogy van 4 pc 2 internet kapcsolat 2 router!
A két router össze van kötve egy patch kábellel (nem cross-link) >> lehet, hogy ez a baj??

A cél az lenne, hogy mind a négy gép lássa egymást!

Valakinek van valami tapasztalat ilyen téren?

Valaki segítsen lécci!

(#2) micro válasza Lolek (#1) üzenetére


micro
addikt

Tehát 2 alháló van:

Router 1 és Router 2

Beállítások
Router 1 IP 192.168.0.1 Subnet mask: 255.255.0.0
Router 2 IP 192.168.1.1 Subnet mask: 255.255.0.0

A 2 router közé cross kábel kell elvileg, de lehet hogy elég az egyenes is. Routere válogatja. LAN-LAN porton kell bekötni.

Remélem így jó. Ha nem, akkor valaki javítsa ki.


Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#3) steve@prhw válasza micro (#2) üzenetére


steve@prhw
őstag

Jónak tűnik, amit írtál...

Kíváncsi leszek a végeredményre.

(Pl. fix IP-ket kell-e a klienseknek beállítani, vagy a dhcp lekezeli a dolgot? Valszeg a 255.255.0.0-s maszk kell a gépekre is, meglepődnék, ha 255.255.255.0-ssal működne... Bár ki tudja, lehet, hogy ezek a low-cost routerek is elboldogulnak vele... Eddig több router összefűzésénél csak a CCNA-tanfolyamon foglalkoztam, de ugye a cisco routerek ''kicsivel'' több mindent tudnak...)

Hajrá Lolek, várjuk a tapasztalatokat!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#4) Lolek


Lolek
aktív tag

Kösz a tanácsokat, holnap minden kiderűl!

(#5) micro válasza steve@prhw (#3) üzenetére


micro
addikt

Ki kell próbálni, hogy a DHCP-re mit reagál. Lehet elviszi.
A gépeken is 255.255.0.0 alhálózati maszk kell. Szerintem.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#6) Sl@m válasza Lolek (#4) üzenetére


Sl@m
csendes tag

Inkább csak hétvégén derül ki.....



(#7) Sl@m


Sl@m
csendes tag

Én is kösz a válaszokat ( Lolek ezért beszélt többes számban ) !
Szóval hétvégén teszt!
Az már biztos, hogy a 255.255.255.0 a subnet mask, jó lenne, ha csak ennyi lenne a gáz!

Viszont szeretnék egy kis hangsúlyt fektetni a 2 netkapcsolatra,
ugyanis mikor csak 1 router volt még akkor állandóan ütközött,
ezért letíltottam a másik gépet a HTTP,SMTP, UDP, TCP stb. portokat ,
fix ip kellett neki és így tőkéletesen működött!
Majd erre a gépre sp2 lett telepítve, és onnantól kezdve nem tudtam használni a hálót, csak ha az egyik kapcsolatot kilőttem.
Mire ismét komolyabban ránéztem volna a dolognak jött a másik router, másik probléma..
Félek ha ez összejön, ismét ezzel a hibával fogok találkozni.

Nem tudtok vmi megoldást, vagy újítást sp2-re?
Bár igazából furi nekem ez a sp2-es dolgot....mennie kéne...

(#8) csimmasz


csimmasz
aktív tag


Egy gyors kérdés miatt nem nyitnék új topikot,ezért engedelmetekkel ide irnék..
Kerio-n probálom meg bellítani az engedélyeket több kevesebb sikerrel.
Tehát a háloba felvettem egyuj gépet, az ip címét megadtam mint biztonságos,de a másik gép ne lát engem csak ha kikapcsolom a tűzfalat.
A másik gép milyen portot használ amikor tallózni akarja a gépemet és azt melyik program kezdeményezi?
Gondoltam felállítok erre egy szabályt csak nem tudom milyen porton kell engednem.
Persze ha más a megoldás csak én nem tudom ne kíméljetek !:B

[Szerkesztve]

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#9) steve@prhw válasza Sl@m (#7) üzenetére


steve@prhw
őstag

a HTTP,SMTP, UDP, TCP stb. portokat - ezek protokollok, csak fogalmi pontosítás kedvéért.

No, a két routerrel elviekben könnyeb lesz a dolog:
-Egyik alatt lesz a 192.168.1.xxx alhálózaz, próbaképp a gépeken (úgy lenne az igazi, ha menne) 255.255.255.0 maszkkal; router a 192.168.1.1
-Másik alatt a 192.168.0.xxx alháló, szintén 255.255.255.0 maszkkal a gépeken; router a 192.168.0.1.
-A routerekben a maszkot 255.255.0.0-ra vedd, így elvileg látják egymás alhálóját is, a gépek a routereken, mint átjárókon át tudnak a másik alhálóra lépni.
-Lődd ki az XP tűzfalát, használd a routerét! Tényleg, milyenek is a routerek?
Ha így megy, az a királyság! Ja, és IP szinten le tudod tiltani az A routerben a B-t az A netjéről, és fordítva, akkor talán nem akadnak össze...
Kíváncsi leszek, mi lesz, hogy viselkednek ezek a SOHO routerek ilyen környezetben...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#10) steve@prhw válasza csimmasz (#8) üzenetére


steve@prhw
őstag

Sajna, kerio vonalon nem nagyon mozgolódok, de ha biztonságos helynek megadod, akkor nem engedélyezi onnan az összes forgalmat? - Mondjuk ezek szerint nem...
Pingelni tudja a gépedet bekapcsolt tűzfalnál?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#11) csimmasz


csimmasz
aktív tag

A megoldás egyszerü volt.
A biztonságosnak elég megadni a 192.168.123.0-t,ami a belső hálom a router miatt.
Azzal baltáztam el hogy külön megadtam a másik két gép ip címét(192.168.123.2-192.168.123.3)
Most megy minden tutin.
Köszi .

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#12) Lolek


Lolek
aktív tag

Sl@m te hogy állsz a hálózattal??

Bódógúsz vele?

(#13) zsi


zsi
tag

Sziasztok!

Hálózattal kapcsolat tud-e valaki segíteni...

Van egy szerver, és pár szmg. hozzá kapcsolva. Az lenne a lényeg, hogy a házirendet mindenhol ugyanarra szeretném állítani, ha lehet minél gyorsabban esetleg egy segéd progval, vagy valami hasonló. Van valakinek 5lete?

Esetleg egy könyvet ajánlani a windows xp-hez, amely elégé lerészletezi a hálózati beállításokat? (a sugónál kicsit részletesebb dolgokra gondolnék)

válaszokat előre is köszönöm...

(#14) xion_81


xion_81
csendes tag

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem lenne felétek.:Miért jobb a 255.255.0.0 maszk mint a 255.255.255.0 ?? És pontosan eztek mit is jelentenek ?! Egyetleg egy linkel is kiokíthatnátok mert érdekel a téma !

Valahogy csak lesz mert olyan még sosem volt hogy sehogy sem lett volna !

(#15) drpele válasza xion_81 (#14) üzenetére


drpele
senior tag

Bővebben: link

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#16) matekmatika


matekmatika
tag

Sziasztok!

Új gép üzembeállítása után mivel a hálókártya MAC-addres címe különbözött a régitől, nem volt intenethálózat. A régi hálókártya fizikai címét beírtam az új gép hálókártyájának fizikai címéhez. (Win98 alatt, Hálózat-Tulajdonságok Hálókártyán tulajdonságok fülön-speciális és ott a Network Address értéke)
A hálózat egyből helyreállt, és a levelező is. Viszont a gmailes fiókokat sem pop3-on keresztül sem webws felületen keresztül nem lehet elérni. Először azt hittem a gmail nem megy, de a régi gépbe átdugva a kábelt egyből letöltötte a leveleket.
Lehet hogy az átírt hálókártya fizikai címe okozza a gmail ssl kapcsolata miatt?
Vagy semmi összefüggés nincs a kettő között.
Webes felületen az email cím és a jelszó megadása után kiírja, hogy töltés, aztán villan egyet és fehér kép csak.
Megpróbáltam úgyis hogy a beírt Network addresst visszaállítottam nincs értékre, de semmi változás nem történt. Nem állt vissza az eredeti értékre, és hálózat is megmaradt, de a gmail továbbra sem megy.

(#17) nb18


nb18
tag

Hello! a segítségeteket szeretném kérni hálózatügyben :) na szóval vettem egy notebookot és az asztali géppel szeretné hálózatba kötni eddig meg is volnék működik a hálózat kézi ip-vel.Az internet a probléma...a wlan kátryába jön a net kábelen (antenna kicsavarva kábel be ->mikrohullámú net) a net az asztalin megy a megosztás nem sikerült... :( viszont már most ha bedugom a notiba a hálókábelt akkor az asztalin is megtszakad a kapcsolat vagyis netet jelzi de pl az msn kilép és nem jön be egy oldal sem.. a notebboknál amikor be akarok jelentkezni az msnbe akkor az alapértelmezett átjáró állítólag nem működik! beállítások:
noti: ipcím: 10.10.10.10
alhálózati maszk: 255.0.0.0
átjáró: 4.4.4.4
az asztali: ip 10.10.10.11 a többi beállítás ugyanaz...

a netet hogy tudnám megosztani ugy hogy a notin is működjön? ebben az esetben az asztali lenne a server...vki tud segíteni?

(#18) user12 válasza nb18 (#17) üzenetére


user12
őstag

XP hálózat beállítása varázsló talán segíthet. Ha azzal megcsinálod nem kell babrálni a kézi beállításokkal, hanem dhcp-n ad címet a laptopnak + ha valami össze van kuszálva azt is kiigazgatja.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózat beállítása...help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.