Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Haldokló (?) cica...megöljem? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) FPéter


FPéter
aktív tag

A téma nem fekete humor...valószínűleg haldoklik a 10 éves macskám.
Egy bokorban fekszik, nem iszik és nem eszik. Állatorvos szerint már a reggelt se érte volna meg, de múltkor is ezt mondta mégis felépült (3 hónapja) egy ismeretlen idegrendszeri betegségből.

Most rángatózik, folyik a nyála. 3 napja nem evett és nem ivott. Kapott infúziót és több mint 20 injekciót...
Olyan szinten összenőttünk, hogy ha azt mondtam neki h ''kapcsold be'' akkor bekapcsolta a szgépet és még 100 ilyen dolog...

Van nálam altatóinjekció, ami ugye végleg elaltatja. Szerintetek megtegyem?

(#2) KovacsUr válasza FPéter (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

Én megnézetném még egy állatorvossal. Mi a baja? Végelgyengülésnek még korai lenne az a tíz év :(

[Szerk.]
Ja, látom, 'ismeretlen idegrendszeri betegség'. Hmmm.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#3) duracell89 válasza FPéter (#1) üzenetére


duracell89
senior tag

:((( szegény, nagyon sajnálom, én nem tudnám megtenni :(((
ha a szenvedéstől meg akarod kímélni kérj meg rá valakit, hogy beadja :(((
télleg naon sajnálom szegénykét

:O

(#4) rog válasza KovacsUr (#2) üzenetére


rog
addikt

''Állatorvos szerint már a reggelt ''
'' egy ismeretlen idegrendszeri betegségből.''
'' Kapott infúziót és több mint 20 injekciót...''
van egy olyan érzésem, hogy nem öregség, és látta az orvos..

(#5) bcs válasza FPéter (#1) üzenetére


bcs
aktív tag

a mi egyik kutyánk mostanában halt meg. nem altattuk el. nem kegyetlenségből. nagyon sokat nem szenvedett, hirtelen jött a dolog. szerintem ezt neked kell eldöntened, és nem mástól tanácsot kérni. esetleg képzeld magad a macskád helyébe, és gondolj arra, hogy te mit szeretnél abban a helyzetben.

(#6) KovacsUr válasza rog (#4) üzenetére


KovacsUr
addikt

Rosszul hangsúlyoztam? Úgy értem, megnézetném MÉG egy (másik) állatorvossal.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#7) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Részvétem,
nehéz az ilyen szituban okosat mondani. Bár én kutás vagyok, de a mi egesz csdaládunkat is megríkatta a piszok mikor azt hittük meghal.
Szerencsére egy gerincműtét megmentette és azóta is él mint Marci Hevesen.
Szvsz ne ''írd még le'' szegényt, vidd el más állatorvos(ok)hoz is. Lehet, hogy a ki először diagnosztizálta téved. Lehet egy máásik már rutinból felismeri mi a gond és tud segíteni. Amjg lehet próbáld menteni, de ha már több orvos is úgy vélekedik reménytelen és ha esetleg még fájdalmai is vannak szegény ciccának jobb egy csendes altatás.

(#8) FPéter válasza rog (#4) üzenetére


FPéter
aktív tag

Persze, hogy látta. Több is. 2x lett újraélesztve(!)

(#9) _Hunter_ válasza FPéter (#1) üzenetére


_Hunter_
őstag

Sajnálom.
A mi macskánk is valami ilyesmibe halt bele. Minél hamarabb vidd állatorvoshoz, s csak tud valamit.
Ha meg arra kerül a sor akkor szabadítsd meg a fájdalmaitól egy orvos segítségével.
És mégegyszer sajnálom!

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#10) rog válasza KovacsUr (#6) üzenetére


rog
addikt

:) igen. legközelebb rendesen artikulálj! (vagy hogy írják)

(#11) KovacsUr válasza FPéter (#8) üzenetére


KovacsUr
addikt

Akkor csak te dönthetsz, te ismered a macskádat, és valószínűleg te tudod a legjobban megítélni, hogy ő mit szeretne.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#12) Agyasima


Agyasima
senior tag

szomorú :(

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#13) dam válasza FPéter (#1) üzenetére


dam
tag

Én állatbarát vagyok azt hiszem mondhatom ezt. Van egy határ!!! Én mivel nem látom szegény párát nem tudom megítélni, csak TE. A kutyánkat tavaly elvittem altatásra (mármint végleg). Vártunk a javulásra ameddig lehetett (rengeteg injekciót kapott), de egy idő után be kellett látnom, hogy szenved csak. Ha tudod, hogy nem fog meggyógyulni már akkor ne hagyd, hogy szenvedjen!!!

(#14) rog válasza FPéter (#8) üzenetére


rog
addikt

most azt várod, hogy idegen emberek mondják meg mit csinálj? család, barátok mit szoltak?

(#15) FPéter válasza KovacsUr (#11) üzenetére


FPéter
aktív tag

Kicsit problémás a dolog. Nem nyávog, de ha simogatom akkor ugyanúgy reagál mintha egészséges lenne. Csak éppen a pupillái nem reagálnak semmire, mintha nem látna...

(#16) FPéter válasza rog (#14) üzenetére


FPéter
aktív tag

Már megint egyedül vagyok itthon, sajna. Telefonon meg nehéz az ilyesmit megbeszélni, ők se látják....

(#17) dam válasza FPéter (#15) üzenetére


dam
tag

Egy jó állatorvos talán megmondja 100%-ra, hogy el kell-e altatni vagy nem. Vidd el amint tudod!

(#18) bcs válasza FPéter (#15) üzenetére


bcs
aktív tag

a mi kutyánk is ilyen volt, amikor meghalt. érezte, hogy ott vagyunk, de a tekintetében már semmi nem tükröződött.

(#19) bcs válasza dam (#17) üzenetére


bcs
aktív tag

olyan nincs, hogy el kell altatni.

(#20) gege71.hu válasza gege71.hu (#7) üzenetére


gege71.hu
addikt

Ja és még valami:
A gerincmútétet a 4. (hangsúlyozom NEGYEDIK) állatorvos javasolta és végezte is el sikerrel.
Előtte volt bélgyulladás, mérgezés minden kutyafasza diagnosztizálva.
Az ember aki mútötte ránézett és kapásból megállapította, ez biza gerincsérv, és valszeg át is szakadt..műteni kell...
Télleg a rángás nyálfolyás a kutyánknak is volt, nem véletlen gerincprobléma?
Lehet 3 hónapja csak nyomta a gerincvelőt a sérv, most meg kifektette szegény macsekot. szvsz járj még utána míg egy fikarcnyi remény is van.
nekünk a doki anno azt mondta kb 5 az 1-hez, hogy túléli és további 20 az 1-hez, hogy még majd járni is tud de BELEMENTÜNK. Pofán is köpném magam, ha nem tettem volnam eg és ahogy sejtem te is nagyon odavagy a cicáért.


[Szerkesztve]

(#21) FPéter válasza dam (#17) üzenetére


FPéter
aktív tag

Legalább 10 állatorvosnál jártam vele 3 hónapja, mind azt mondta, hogy azonnal altassuk el. Aztán teljesen rendbejött.

(#22) dam válasza bcs (#19) üzenetére


dam
tag

Sajnos van olyan! (Tapasztalat) Inkább szenvedjen???

[Szerkesztve]

(#23) rog válasza FPéter (#16) üzenetére


rog
addikt

a net meg ingyen van? :)
végülis időd mint a tenger..

(#24) FPéter válasza dam (#22) üzenetére


FPéter
aktív tag

Nem tudja senki, hogy fáj-e neki a mostani állapot.

(#25) FPéter válasza rog (#23) üzenetére


FPéter
aktív tag

Nézd, lehetséges, hogy van valakinek tapasztalata a témával kapcsolatban. Egyébként meg érezd át, ilyenkor Te sem tudnál már mit kezdeni magaddal!

(#26) rog válasza FPéter (#25) üzenetére


rog
addikt

én tudnák. a macska már el lenne ásva.
de most nem ez a kérdés. szerintem te már eldöntötted, hogy mit fogsz csinálni, csak megerősítést szeretnél hozzá. hátha senki sem beszél le róla..

(#27) FPéter válasza gege71.hu (#20) üzenetére


FPéter
aktív tag

A gerincét megröntgenezték, ők is gyanakodtak erre. Inkább ismeretlen idegrendszeri bajt, esetleg emésztési problémát ''diagnosztizáltak''.

(#28) Vikthor válasza FPéter (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hát bakkler én tudom milyen érzés ez, mert nekem már 2 macsekom hagyott itt ebben a szaros világban... Most itt van nekem a Lucifer cicám, de verekedésen kívül nem volt neki ilyen jellegű baja szerencsére. Kb 3 éves. Tényleg nehéz értelmeset hozzászólni, esetleg egy másik dokival is nézesd meg hátha mást mond, és van rá gyógyír.

Egy macskabarát...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#29) KovacsUr válasza FPéter (#24) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ha az én macskám úgy haldokolna, hogy nem látszana rajta, hogy szenved, viszont az látszana, hogy örül, ha simogatom, akkor simogatnám, amíg él. De én nem vagyok te, nem dönthetünk helyetted.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#30) gege71.hu válasza FPéter (#25) üzenetére


gege71.hu
addikt

Ha Szentendre nem túl távoli megadhatom az említett doki elérhetőségét.

(#31) KovacsUr válasza rog (#26) üzenetére


KovacsUr
addikt

szerintem te már eldöntötted, hogy mit fogsz csinálni, csak megerősítést szeretnél hozzá.

Nekem is ez az érzésem. Nehéz vállalni a felelősséget.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#32) User64476


User64476
őstag

Szvsz. az állatorvosok munkáját senki nem ellenőrzni. A ''beteg'' nem fogja feljelenteni, hogy félrekezelték, ha kimúlik a kezelés miatt, akkor meg vállrándítás az orvos részéről, hisz ő megmondta, hogy nem tuti hogy túléli, és úgyis csak egy kutya/macska/hörcsög stb. Ráadásul iszonyat pénzeket szednek le az emberről gyógyítás címszóval...

Nézesd még meg néhány orvossal!

[Szerkesztve]

(#33) Travelos válasza FPéter (#27) üzenetére


Travelos
őstag

Figyelj csak. Amikor még evett 3 napja nem jött véletlenül ki belőle minden?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#34) gege71.hu válasza gege71.hu (#30) üzenetére


gege71.hu
addikt

Látom Vác felé laksz, szal a Szentendre nem lenne nagy út, így kéretlenül is adom a doki nevét és telefonszámát:
Dr. Szolnoki János
(vmi hegyvidék állatklinika vagy mi a csuda a rendelője neve)
tel:
06-30-937-08-63

[Szerkesztve]

(#35) FPéter válasza Travelos (#33) üzenetére


FPéter
aktív tag

Nem, egyszerűen nem jött reggelizni. Előző nap rendesen evett száraz macskatápot, macskakonzervet meg tejet.

(#36) FPéter válasza gege71.hu (#34) üzenetére


FPéter
aktív tag

Köszönöm a segítséget, fel fogom hívni!

(#37) bcs válasza dam (#22) üzenetére


bcs
aktív tag

és ha a gyereked szenvedne, azt is elaltatnád?

(#38) dam válasza bcs (#37) üzenetére


dam
tag

Félreértettél! Én tudtam már akkor, hogy a kutyám gyógyíthatatlan (mármint elaltatás előtt). Kómába esett. Vártam volna meg míg kiszenved??? Állatokról volt szó. Urémiára keress rá a neten és meglátod, hogy miről beszélek. Nem kell elítélni azért mert másképp látom a dolgokat. Nem az az állatbarát aki nem altatja el a kedvencét csak azért mert szeretne vele lenni még 5 percet! Mellesleg a kezeim között aludt el és elhiheted nem volt egy kellemes élmény.

[Szerkesztve]

(#39) bcs válasza dam (#38) üzenetére


bcs
aktív tag

1.) honnan tudhatod, hogy nem gyógyult volna meg?
2.) nekem meg a kezeim között halt meg a kutya
3.) nem azért nem lett elaltatva, hogy még 5 percig vele lehessünk (tehát nem önzésből)

+1 te mit választottál volna a kutya helyében?

[Szerkesztve]

(#40) gege71.hu válasza bcs (#37) üzenetére


gege71.hu
addikt

Szerintem felesleges tulmoralizalni a dolgot bcs. Mivel voltam hasonlo helyzetben tudom mirol lehet szo. Az ember kisse ki van borulva ...ne varj tole most feltetlenul racionalis gondolkodast. Nem kell most a ''ghandi'' jellegu filozofia. szvsz ha tudtsz inkabb te is vmi elismert/tapasztalt allatorvost ajanlani, aki kozel lakik Vachoz azzal nagyobb segitsegere lennel a sracnak(es a macseknak is).
No offrense

(#41) dam válasza bcs (#39) üzenetére


dam
tag

Ha rákerestél volna az urémiára akkor már te is tudnád, hogy nem gyógyítható (amennyire én tudom 90-95%ban nem). Leáll a vese. Az 5 percet csak kapásból írtam be, nem percekre gondoltam. Sajnálom a te kutyádat is, nem vitatkozni akarok! Nekem mellesleg ott kellett eldöntenem, hogy mi legyen és így utólag - hogy tudom nem gyógyult volna meg - is van lelkiismeretfurdalásom a mai napig. Több mint 1 éve volt.

(#42) dam


dam
tag

Jó állatorvost én is tudok ajánlani, csak ez egy kicsit messzebb van. Gödöllőn. Ha esetleg kell akkor beírom szívesen!

(#43) FPéter


FPéter
aktív tag

Magánál van. Odamentem a dobozzal, amiben az altató volt. Azzal már elaltattam egy kóborkutyát is nemrég, itt az utcában végigment rajta egy autó és vele tényleg nem lehetett már mit tenni. A macska végig ott volt, mikor csináltam és most úgy néz ki, hogy felismerte a dobozt. Keservesen nyávogott és próbált elmenekülni.
Félelmetes.

(#44) FPéter válasza dam (#42) üzenetére


FPéter
aktív tag

Gödöllőig biztosan nem bírná ki a kocsiban, mindig nehezen viselte. Azért köszi.

(#45) dam válasza FPéter (#43) üzenetére


dam
tag

Vidd el dokihoz! Gege71.hu ajánlott egyet és nincs is olyan messze tőled.

[Szerkesztve]

(#46) FPéter válasza dam (#45) üzenetére


FPéter
aktív tag

Ötre már be van jelentve egy kismarosi dokihoz aki nagyon elismert, infúzióval várja.

(#47) sztr


sztr
csendes tag

Semmiképpen ne altasd el, mert utána egész életedben azon fogsz vívódni, hogy lehet, hogy mégis túlélte volna. Az állatorvosokat éveken át képzik erre, ők felelőséggel el tudják dönteni, mi a helyes teendő. És még ők is tévednek néha... A macskák nagyon sok mindent túlélnek, fantasztikusan ellenálló állatok... várj egy pár napot, adj neki sok szeretetet, beszélj hozzá, tegyél elé ételt-italt, hátha eszik egy picit. Ha van ereje, túl fogja élni, ha elérkezett az élete vége, akkor ki fog múlni, bármit is teszel. Bizd a sorsra.... pár nap szenvedést megér neki, ha esetleg mégis felépül...

[Szerkesztve]

Azt mondják, elmebajban szenvedek... de én nem szenvedek, élvezem minden percét...

(#48) rog válasza FPéter (#46) üzenetére


rog
addikt

akkor addig már szerintem ne mutogasd neki azt a tűt.. :)

(#49) gege71.hu válasza FPéter (#43) üzenetére


gege71.hu
addikt

Akkor még nagyon erős az életösztön benne ami semmiképp sem rossz jel!!!
...szorítok neki.

(#50) pilóta


pilóta
nagyúr

Teljesen meg tudlak érteni, amikor az én cicámat elütötte az autó, én is teljesen ki voltam. Szegénynek eltört a medencecsontja, és lebénult a farka, mert az egyik csigolya kimozdult. Az állatorvos azt mondta, hogy le kellene vágni a farkát, mert zavarni fogja az ugrásban, ha csak ott lóg. Szerencsére nem engedtem, és két-három hét múlva teljesen felgyógyult, és a farka is működ.

Aki él és nem boldog, az téved!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Haldokló (?) cica...megöljem? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.